Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Moderator: Krokodil Behko

Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

da
11
31%
ne
9
26%
treba uvesti OHR u svakoj opštini
0
No votes
ja sam za američki OHR
4
11%
da, trebamo ratovati
3
9%
puno poz iz Svecke
8
23%
 
Total votes: 35

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Inzko podnio ostavku: Christian Schmidt novi visoki predstavnik u BiH

Post by Krokodil Behko » 31 May 2021, 21:39

Sutra i prekosutra, sastanak PIC. Treba da donesu neke odluke i ovo pismo treba povezati s tim.
Neko se usro.
online

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27159
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14209 times
Been thanked: 14545 times
Status: Offline

Re: Inzko podnio ostavku: Christian Schmidt novi visoki predstavnik u BiH

Post by ironman » 31 May 2021, 21:40

Ja se nadam da je pokrenuto ono o cemu mjesecima pisemo i cekamo...i da je to razlog ove nervoze i "odbijanja" Schmidta...od strane nekih .
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37887
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Inzko podnio ostavku: Christian Schmidt novi visoki predstavnik u BiH

Post by Pasaga » 31 May 2021, 21:42

ironman wrote: 31 May 2021, 21:40 Ja se nadam da je pokrenuto ono o cemu mjesecima pisemo i cekamo...i da je to razlog ove nervoze i "odbijanja" Schmidta...od strane nekih .
nisam upoznat
samo cujem,da ce koristiti bonska ovlastenja
drugo...
ako ga ne aminuje i rusija,tad Krkan nema obavezu prema njemu...ili ima .... :cudi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Inzko podnio ostavku: Christian Schmidt novi visoki predstavnik u BiH

Post by amidza idriz » 31 May 2021, 21:51

Pasaga wrote: 31 May 2021, 21:42
ironman wrote: 31 May 2021, 21:40 Ja se nadam da je pokrenuto ono o cemu mjesecima pisemo i cekamo...i da je to razlog ove nervoze i "odbijanja" Schmidta...od strane nekih .
nisam upoznat
samo cujem,da ce koristiti bonska ovlastenja
drugo...
ako ga ne aminuje i rusija,tad Krkan nema obavezu prema njemu...ili ima .... :cudi
Krkan se tu pita kao i Raif u kuhinji.

Rusija sve otvorenije radi da BiH ne profunkcionise. Moze li i smijeli im neko pokazati srednji prst.

Konsultacije se vrse u Beogradu i zauzimaju zajednicki stavovi. Neprijatelj jednom, vazda neprijatelj.
Eno Vucic opet zove na vakcine u Srbiju da se prezivi do slijedeceg klanja.

Rusi ce pokusati blokirati produzenje mandata EUFORu i tu bi moglo da bude njesra.

Schmidt ako ne planira da koristi bonska ovlastenja bolje onda da ne dolazi a mi bi se ubrzo za vratove.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119684
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5652 times
Been thanked: 12183 times
Contact:
Status: Online

Re: Inzko podnio ostavku: Christian Schmidt novi visoki predstavnik u BiH

Post by Maja » 31 May 2021, 23:21

"Christian Schmidt je veoma ozbiljan čovjek, on je moj veoma dobar poznanik. Riječ je o jednom od najsnažnijih političara Njemačke. Mislim da on nije čovek koji mrzi Srbiju i srpski narod. Ali razumijem strepnje Milorada Dodika", rekao je Vučić.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27159
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14209 times
Been thanked: 14545 times
Status: Offline

Re: Inzko podnio ostavku: Christian Schmidt novi visoki predstavnik u BiH

Post by ironman » 31 May 2021, 23:32

NATO brato...
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Inzko podnio ostavku: Christian Schmidt novi visoki predstavnik u BiH

Post by amidza idriz » 01 Jun 2021, 00:08

Maja wrote: 31 May 2021, 23:21 "Christian Schmidt je veoma ozbiljan čovjek, on je moj veoma dobar poznanik. Riječ je o jednom od najsnažnijih političara Njemačke. Mislim da on nije čovek koji mrzi Srbiju i srpski narod. Ali razumijem strepnje Milorada Dodika", rekao je Vučić.
"Morate da imate u vidu da Srbija mora da čuva leđa i BiH i RS-u, jer ako to Srbija ne bude činila, neće niko. Nije RS-u lako i nije lako voditi RS", dodao je Vučić, prenosi B92.
Nemojte nam samo vi cuvati djale. :stop

:puca
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Inzko podnio ostavku: Christian Schmidt novi visoki predstavnik u BiH

Post by Krokodil Behko » 01 Jun 2021, 00:59

Maja wrote: 31 May 2021, 23:21 "Christian Schmidt je veoma ozbiljan čovjek, on je moj veoma dobar poznanik. Riječ je o jednom od najsnažnijih političara Njemačke. Mislim da on nije čovek koji mrzi Srbiju i srpski narod. Ali razumijem strepnje Milorada Dodika", rekao je Vučić.

Trebala si postaviti drugi dio njegove izjave, kako bismo svi vidjeli, da je potpuno besmislena i tipična za Vučića. Šta je on na kraju reko?

"Morate da imate u vidu da Srbija mora da čuva leđa i BiH i RS-u, jer ako to Srbija ne bude činila, neće niko. Nije RS-u lako i nije lako voditi RS", dodao je Vučić, prenosi B92.

Dodao je da će biti mnogo teže za RS, te da u to nema sumnje.

"Nijemci će dati sve od sebe da naprave funkcionalnu državu BiH, preko uzimanja kompetencija vlasti RS-a. Neće biti lako ni za Srbiju, jer Srbija mora da razgovara sa predstavnicima Njemačke, ali mora da bude uvuhek uz RS", naglasio je on.

Najavio je da će u narednih 48 sati imati sastanak sa predstavnicima RS, ali i sa Metjuom Palmerom, zamjenikom pomoćnika američkog državnog sekretara i specijalnim predstavnikom SAD-a za Zapadni Balkan.

Rekao je da razumije šta Milorad Dodik želi, ali da on mora da nastavi da insistira na nekonfrontaciji i stabilnosti.
online

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Inzko podnio ostavku: Christian Schmidt novi visoki predstavnik u BiH

Post by amidza idriz » 01 Jun 2021, 15:17

Sada ga slusam na N1 pa kaze(parafraziram), znam ja sta Mile zeli ali pokusavamo odgoditi nemire i nestabilnost.

Srpska kuhinja u Beoradu radi danonocno. Mile gura samostalnost a Vucic ce da nas tjesi kako podrzava suverenu BiH sastavljenu od dva entiteta i tri naroda a ako se samostalnost desi, Vucic vise nece podrzavati suverenitet BiH.

Znaci da se tamo kuju planovi isti oni kao u ratu. Vi gurajte a mi cemo biti ''mirovnjaci'' kao Milosevic.

Sutra bi Mile prihvatio VP ako bi ovaj rekao da nece traziti Bh imovinu na teritoriji genocidnog brloga. Sva ova pompa je upravo zbog imovine. Onaj ko ima imovinu ima i suverenitet nad tom teritorijom.
Dodik je tu problematiku vjesto odgadjao i ignorisao ali sada to sve dolazi na realizaciju i zato bi on sada rada napravio njesra pa cak i otvoren sukob.
Tu se lomi hoce li BiH stvarno biti drzava ili ce entiteti da je razvlaste.
Sada bi Dodik najradije da otjera strance(OHR,VP) i legalise sve ono sto su ostvarili genocidom i ratnim zlocinima.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Inzko podnio ostavku: Christian Schmidt novi visoki predstavnik u BiH

Post by Šabović Adis » 01 Jun 2021, 15:34

Al reko je da će mirnim putem. Diplomacki. :cudi
Dakle, samo treba da prijedlog iznese u Predsjedništvu i ako ova dvojica dignu ruke ZA - toeto. :valja
Ne mereeee 👉👌

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Inzko podnio ostavku: Christian Schmidt novi visoki predstavnik u BiH

Post by General War » 01 Jun 2021, 15:40

Krokodil Behko wrote: 01 Jun 2021, 00:59
Maja wrote: 31 May 2021, 23:21 "Christian Schmidt je veoma ozbiljan čovjek, on je moj veoma dobar poznanik. Riječ je o jednom od najsnažnijih političara Njemačke. Mislim da on nije čovek koji mrzi Srbiju i srpski narod. Ali razumijem strepnje Milorada Dodika", rekao je Vučić.

Trebala si postaviti drugi dio njegove izjave, kako bismo svi vidjeli, da je potpuno besmislena i tipična za Vučića. Šta je on na kraju reko?

"Morate da imate u vidu da Srbija mora da čuva leđa i BiH i RS-u, jer ako to Srbija ne bude činila, neće niko. Nije RS-u lako i nije lako voditi RS", dodao je Vučić, prenosi B92.

Dodao je da će biti mnogo teže za RS, te da u to nema sumnje.

"Nijemci će dati sve od sebe da naprave funkcionalnu državu BiH, preko uzimanja kompetencija vlasti RS-a. Neće biti lako ni za Srbiju, jer Srbija mora da razgovara sa predstavnicima Njemačke, ali mora da bude uvuhek uz RS", naglasio je on.

Najavio je da će u narednih 48 sati imati sastanak sa predstavnicima RS, ali i sa Metjuom Palmerom, zamjenikom pomoćnika američkog državnog sekretara i specijalnim predstavnikom SAD-a za Zapadni Balkan.

Rekao je da razumije šta Milorad Dodik želi, ali da on mora da nastavi da insistira na nekonfrontaciji i stabilnosti.
A sta Komso i Djaferbeg kazu? Hoce li se oni sa kim sastati? Jel sve spalo da Vucic se informise oko novog VP, da prica sa Palmerom a ovim hadaljima svejedno kao i do sada? Retoricko pitanje, cisto da vidimo koliko je u bosni sve otislo u krasni...

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Inzko podnio ostavku: Christian Schmidt novi visoki predstavnik u BiH

Post by Calla » 01 Jun 2021, 15:40

E pa polako I sigurno docekah realizaciju plana, ja vjerujem u Schmidta, obecavajuci kandidat koji je dobio ulogu klepati po prstima nacionalisticku kleptokratiu ne bi li sposobni skolovani mladi kadar sledecih par godina ostao u svojoj zemlji!!
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Inzko podnio ostavku: Christian Schmidt novi visoki predstavnik u BiH

Post by General War » 01 Jun 2021, 15:48

amidza idriz wrote: 01 Jun 2021, 15:17 Sada ga slusam na N1 pa kaze(parafraziram), znam ja sta Mile zeli ali pokusavamo odgoditi nemire i nestabilnost.

Srpska kuhinja u Beoradu radi danonocno. Mile gura samostalnost a Vucic ce da nas tjesi kako podrzava suverenu BiH sastavljenu od dva entiteta i tri naroda a ako se samostalnost desi, Vucic vise nece podrzavati suverenitet BiH.

Znaci da se tamo kuju planovi isti oni kao u ratu. Vi gurajte a mi cemo biti ''mirovnjaci'' kao Milosevic.

Sutra bi Mile prihvatio VP ako bi ovaj rekao da nece traziti Bh imovinu na teritoriji genocidnog brloga. Sva ova pompa je upravo zbog imovine. Onaj ko ima imovinu ima i suverenitet nad tom teritorijom.
Dodik je tu problematiku vjesto odgadjao i ignorisao ali sada to sve dolazi na realizaciju i zato bi on sada rada napravio njesra pa cak i otvoren sukob.
Tu se lomi hoce li BiH stvarno biti drzava ili ce entiteti da je razvlaste.
Sada bi Dodik najradije da otjera strance(OHR,VP) i legalise sve ono sto su ostvarili genocidom i ratnim zlocinima.
Nedolazi nista na naplatu, jer bosnjacka ( politicka)percepcija BiH od Marindvora do Stupa nije se promjenila ili; bolje 100% vlasti na 30% teritorije nego obratno...stranci to nece promjeniti jer im se ne isplati.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27159
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14209 times
Been thanked: 14545 times
Status: Offline

Re: Inzko podnio ostavku: Christian Schmidt novi visoki predstavnik u BiH

Post by ironman » 01 Jun 2021, 16:04

Image
Bog i sreca sto smo hiljade km udaljeni od rusije..
Kakve bi to pizdarije radilo da mu je majcica blize..
A izraz koji je reaktivirao Zdravko Mamic rado primjenjujem na svima koji izjednacavaju ovog sa bilo koji politicarom koji se zalaze za clanstvo u NATO savez a vala i pricu pd Marin dvora do Stupa isto tako tretiram tim izrazom...
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Inzko podnio ostavku: Christian Schmidt novi visoki predstavnik u BiH

Post by Krokodil Behko » 01 Jun 2021, 16:10

General War wrote: 01 Jun 2021, 15:40
Krokodil Behko wrote: 01 Jun 2021, 00:59


Trebala si postaviti drugi dio njegove izjave, kako bismo svi vidjeli, da je potpuno besmislena i tipična za Vučića. Šta je on na kraju reko?


A sta Komso i Djaferbeg kazu? Hoce li se oni sa kim sastati? Jel sve spalo da Vucic se informise oko novog VP, da prica sa Palmerom a ovim hadaljima svejedno kao i do sada? Retoricko pitanje, cisto da vidimo koliko je u bosni sve otislo u krasni...

Tema je Vučićeva biser izjava. Poodavno sam rekao, srpska vladajuća politika, dotakla je nivo kretenluka.
Ako će ti biti lakše, isto sam to rekao i za naše stranke, lijeve-desne, nebitno. Otišla je i Srbija u tri krasna, samo što se vazda insistira, na toj plemenskoj slozi, pa nikog ne žulja, bar ne još uvijek, sva ta bolna izvještavanja evropskog parlamenta, niti činjenica da niko ozbiljan ne vidi Srbiju kao evropsku zemlju.

Što se tiče stanovnika srpskog entiteta, ja bih im stvarno poručio, jednog jutra kad se probude, nek se ne iznenade mngoo, kad shvate da su doživjeli sudbinu kiparskih Turaka.
online

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Inzko podnio ostavku: Christian Schmidt novi visoki predstavnik u BiH

Post by Šabović Adis » 01 Jun 2021, 16:15

Ja mislio da su oba entiteta - bosanskhercegovački entiteti.
Ne mereeee 👉👌

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Inzko podnio ostavku: Christian Schmidt novi visoki predstavnik u BiH

Post by amidza idriz » 01 Jun 2021, 16:36

General War wrote: 01 Jun 2021, 15:48
amidza idriz wrote: 01 Jun 2021, 15:17 Sada ga slusam na N1 pa kaze(parafraziram), znam ja sta Mile zeli ali pokusavamo odgoditi nemire i nestabilnost.

Srpska kuhinja u Beoradu radi danonocno. Mile gura samostalnost a Vucic ce da nas tjesi kako podrzava suverenu BiH sastavljenu od dva entiteta i tri naroda a ako se samostalnost desi, Vucic vise nece podrzavati suverenitet BiH.

Znaci da se tamo kuju planovi isti oni kao u ratu. Vi gurajte a mi cemo biti ''mirovnjaci'' kao Milosevic.

Sutra bi Mile prihvatio VP ako bi ovaj rekao da nece traziti Bh imovinu na teritoriji genocidnog brloga. Sva ova pompa je upravo zbog imovine. Onaj ko ima imovinu ima i suverenitet nad tom teritorijom.
Dodik je tu problematiku vjesto odgadjao i ignorisao ali sada to sve dolazi na realizaciju i zato bi on sada rada napravio njesra pa cak i otvoren sukob.
Tu se lomi hoce li BiH stvarno biti drzava ili ce entiteti da je razvlaste.
Sada bi Dodik najradije da otjera strance(OHR,VP) i legalise sve ono sto su ostvarili genocidom i ratnim zlocinima.
Nedolazi nista na naplatu, jer bosnjacka ( politicka)percepcija BiH od Marindvora do Stupa nije se promjenila ili; bolje 100% vlasti na 30% teritorije nego obratno...stranci to nece promjeniti jer im se ne isplati.
Izetbegovic i SDA nisu jedina bosnjacka politika.(pogledaj koliko imaju podrske)

...otkuda tebe ovdje, zalutao?
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Inzko podnio ostavku: Christian Schmidt novi visoki predstavnik u BiH

Post by General War » 01 Jun 2021, 17:25

amidza idriz wrote: 01 Jun 2021, 16:36
General War wrote: 01 Jun 2021, 15:48
Nedolazi nista na naplatu, jer bosnjacka ( politicka)percepcija BiH od Marindvora do Stupa nije se promjenila ili; bolje 100% vlasti na 30% teritorije nego obratno...stranci to nece promjeniti jer im se ne isplati.
Izetbegovic i SDA nisu jedina bosnjacka politika.(pogledaj koliko imaju podrske)

...otkuda tebe ovdje, zalutao?
Ne vidim da druge bosnjacke politike rade ista drugacije od ove gorenavedene.
...sto, usao u tvoju njivu ili...ne vidim razloga sto nebi bio ovdje...pise bosanski forum.

User avatar
General War
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1285
Joined: 18 May 2021, 22:55
Has thanked: 80 times
Been thanked: 98 times
Status: Offline

Re: Inzko podnio ostavku: Christian Schmidt novi visoki predstavnik u BiH

Post by General War » 01 Jun 2021, 17:46

Krokodil Behko wrote: 01 Jun 2021, 16:10
General War wrote: 01 Jun 2021, 15:40
A sta Komso i Djaferbeg kazu? Hoce li se oni sa kim sastati? Jel sve spalo da Vucic se informise oko novog VP, da prica sa Palmerom a ovim hadaljima svejedno kao i do sada? Retoricko pitanje, cisto da vidimo koliko je u bosni sve otislo u krasni...

Tema je Vučićeva biser izjava. Poodavno sam rekao, srpska vladajuća politika, dotakla je nivo kretenluka.
Ako će ti biti lakše, isto sam to rekao i za naše stranke, lijeve-desne, nebitno. Otišla je i Srbija u tri krasna, samo što se vazda insistira, na toj plemenskoj slozi, pa nikog ne žulja, bar ne još uvijek, sva ta bolna izvještavanja evropskog parlamenta, niti činjenica da niko ozbiljan ne vidi Srbiju kao evropsku zemlju.

Što se tiče stanovnika srpskog entiteta, ja bih im stvarno poručio, jednog jutra kad se probude, nek se ne iznenade mngoo, kad shvate da su doživjeli sudbinu kiparskih Turaka.
Mislim da si me pogresno skontao, meni nije problem sto srbija radi sto je u njenom interesu, meni je problem sto nema apsolutno nikog sto radi u interesu BiH...sta mi imamo od toga cekajuci da " oni ili ovi" nesto shvate, prodje nam vrijeme.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27159
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14209 times
Been thanked: 14545 times
Status: Offline

Re: Inzko podnio ostavku: Christian Schmidt novi visoki predstavnik u BiH

Post by ironman » 01 Jun 2021, 17:49

Na korak smo do kandidatskog statusa sa EU.
MAP aktiviran i nikad nismo bili blize NATO savezu.
Primljeni u WTO.
Dolazi novi visoki predstavnik.
Nista od tvojijh konstatacija ne stoji.
Imaju ljudi nasi ljudi politicari koji su progurali ove prva tri moje stavke unatoc opstrukcijama i iz vlastitog naroda i opstrukcijama manjeg entiteta i opstrukcijama hdz.
A dolazak Schmidta te demantuje da uzalud cekamo na stranu reakciju...
Al najlakse je biti slijep..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

Post Reply

Return to “Stare ankete”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests