Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Moderator: Krokodil Behko

Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

da
11
31%
ne
9
26%
treba uvesti OHR u svakoj opštini
0
No votes
ja sam za američki OHR
4
11%
da, trebamo ratovati
3
9%
puno poz iz Svecke
8
23%
 
Total votes: 35

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84543
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11067 times
Been thanked: 16647 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Fuddo » 08 Feb 2021, 12:13

Taare wrote: 08 Feb 2021, 12:08
Fuddo wrote: 08 Feb 2021, 12:03

Mislis, da posaljes zelenog da ispaljiva zolje.
Pa nisi ti tolko ni lud.
Aj bizi fufe ne seri.
Allaha mi velikog, ubijeđen sam da bismo za četiri godine dostigli njemački standard, plus što bi rs bila na smetljištu historije.
Od ohr-a bi ostala tabla koja bi nas podsjećala na nezainteresiranost međunarodne zajednice da riješi problem.
Imas li ti rocko kakav konkretan plan,
Ja i nema bas neko pozitivno sa tim Allahami sam sto nismo, evo nas, jos malo...
Kakav si sa atomskim bombama, avionima, sikirama?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Taare » 08 Feb 2021, 12:17

Fuddo wrote: 08 Feb 2021, 12:13
Taare wrote: 08 Feb 2021, 12:08

Allaha mi velikog, ubijeđen sam da bismo za četiri godine dostigli njemački standard, plus što bi rs bila na smetljištu historije.
Od ohr-a bi ostala tabla koja bi nas podsjećala na nezainteresiranost međunarodne zajednice da riješi problem.
Imas li ti rocko kakav konkretan plan,
Ja i nema bas neko pozitivno sa tim Allahami sam sto nismo, evo nas, jos malo...
Kakav si sa atomskim bombama, avionima, sikirama?
Da nemam do u detalje razrađen plan, ne bih se zaklinjao da sam ubijeđen u uspjeh.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84543
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11067 times
Been thanked: 16647 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Fuddo » 08 Feb 2021, 12:18

Taare wrote: 08 Feb 2021, 12:17
Fuddo wrote: 08 Feb 2021, 12:13
Imas li ti rocko kakav konkretan plan,
Ja i nema bas neko pozitivno sa tim Allahami sam sto nismo, evo nas, jos malo...
Kakav si sa atomskim bombama, avionima, sikirama?
Da nemam do u detalje razrađen plan, ne bih se zaklinjao da sam ubijeđen u uspjeh.
Metni to na papir, zovem Zvizdica, pa sta nam ispadne. :D.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Taare » 08 Feb 2021, 12:22

Ne može. Političari neće pristati na plan koji predviđa bogate građane i političare sa prosječnim platama.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120501
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6994 times
Been thanked: 7944 times
Status: Online

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Krokodil Behko » 08 Mar 2021, 19:11

Stiže Kanađanin liberal i konkurent je švapskom konzervativcu. Ko li će nam uvaliti?

Joseph Ingram kandidat je, ispred Kanade, za novog visokog predstavnika u Bosni i Hercegovini, objavio je politicki.ba. Kako za politicki.ba potvrdio sam Ingram, kanadski ambasador i specijalni predstavnik pri Ujedninjenim nacijama, Robert Rae, “uputio je pismo ambasadorima Upravnog odbora Vijeća za provođenje mira i preporučio me za ovu dužnost”.

O njegovoj se kandidaturi dugo špekuliralo, no sada je ona i ozvaničena.

Osim Ingrama, kandidat, ispred Njemačke, je Christian Schmidt.

Ingram je službovao u Bosni i Hercegovini početkom 2000-ih. Bio je direktor Svjetske banke. Sada povremeno savjetuje vladu kanadskog premijera Justina Trudeaua. Iako je u penziji, vrlo je angažiran.

Kada su Aleksandar Vučić i Hašim Thaci objavili plan razmjene teritorija Kosova i Srbije, snažno je ustao protiv te ideje.

Uz Paddy Ashdowna, Carla Bildta, Miroslava Lajčaka i Christiana Schwrz-Schillinga, i javno i privatno žestoko je lobirao protiv mogućeg prekrajanja granica na Balkanu.

Odluka o tome da li će i ko biti novi visoki predstavnik trebala bi biti donesena najkasnije do polovine ove godine.

(politicki.ba / Istraga
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Pasaga » 08 Mar 2021, 19:17

meni licno,onaj svabo lici na jednog baustelca,ordjinale ....
nebi bio pravi izbor,nema on taj gard za novu sit.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120501
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6994 times
Been thanked: 7944 times
Status: Online

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Krokodil Behko » 16 Apr 2021, 20:56

Biće zanimljivo, narednih desetak dana.
Ističe rok ultimatuma Visokog predstavnika, po kojem Dodikova skupština treba povići priznanja i nagrade ratnim zločincima. Oni su jutros maksuzija zakazali posebnu sjednicu skupštine, na zadnji dan tog ultimativnog roka i sve su prilike, da neće prihvatiti ultimatum. Već se busaju u prsa svi i vlast i opozicija, oko toga da neće biti pljuvanja po "najzaslužnijim stvaraocima RS"

Imam osjećaj, ako tako stvarno postupe, ovaj put Inzko će ići do kraja, jer mu druge ni nema. Ako ovo prođe bez bonskih ovlasti, OHR neće imati smisla i biće kao da ga nema. S druge strane, ako Dodik povuče ova priznanja, izgubiće izbore, a ovako riskira svilen gajtan.

Inzko, ovakav kakav jeste, ne bi poslao ultimatum, da ne računa na podršku zemalja PIC-a.

Uostalom, sačekajmo.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Pasaga » 17 Apr 2021, 08:50

stavljaju ga pred zid,svrsen cin

da vidimo,hocel biti zabrinut ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27258
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14267 times
Been thanked: 14612 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by ironman » 17 Apr 2021, 09:54

Nek nametne Zakon o zabrani negiranja genocida svu " zabrinutost " ovih godina cemo mu oprostiti.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120501
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6994 times
Been thanked: 7944 times
Status: Online

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Krokodil Behko » 24 Apr 2021, 15:08

Još je aktuelno.
Kanada dala podršku Christianu Schmidtu za novog visokog predstavnika u BIH


U odgovoru koji je, uime Vlade Kanade, poslao ministar vanjskih poslova te zemlje Marc Garneau, naglašava se posvećenost Kanade stabilnosti Bosne i Hercegovine, te potvrđuje kako je izbor novog visokog predstavnika u BiH važno pitanje, koje treba pažljivo razmotriti.

"U potpunosti se slažem da je izbor novog visokog predstavnika važno pitanje koje treba pažljivo razmotriti. Visoki predstavnik Valentin Inzko je izvrsno obnašao ovu poziciju dugi niz godina, ali signalizirao je svoju želju da odstupi. Održano je nekoliko razgovora između članova Upravnog odbora kako bi se uvjerili da su svi faktori uzeti u obzir i da se može postići konsenzus", navodi ministar Garneau u pismu/odgovoru, koje prenosi Institut za istraživanje genocida Kanada.

Ističe kako je Kanada posvećena stabilnosti Bosne i Hercegovine i uvjerena u neophodnost saradnje sa saveznicima i partnerima za očuvanje mira i stabilnosti u regionu.

Iz tog razloga, kako Garneau navodi, drago mu je što može da potvrdi podršku njegove zemlje kandidatu Christianu Schmidtu, kojeg je predložila Njemačka.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Pasaga » 24 Apr 2021, 15:10

dje onaj zabrinuti,nidje ga
ovih dana treba da djeluje?
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120501
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6994 times
Been thanked: 7944 times
Status: Online

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Krokodil Behko » 24 Apr 2021, 15:10

A ističe i rok, kojeg je Inzko dao Dodiku, da povuče ona priznanja, preostalo je nepunih deset dana.
Negdje 8-9 dana
online

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by amidza idriz » 24 Apr 2021, 15:24

Vjerujem da ce djelovati.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120501
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6994 times
Been thanked: 7944 times
Status: Online

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Krokodil Behko » 28 Apr 2021, 19:12

"SB" EKSKLUZIVNO SAZNAJE: Sjedinjene Američke Države podržale izbor Nijemca CHRISTIANA SCHMIDTA za novog visokog predstavnika u BiH
Izgleda da će biti.

Inače, istgekao je ultimatum, oko priznanja za zločince. Danas odgodili i neće zasjedati do 11. maja.
Inzko je na potezu.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Pasaga » 28 Apr 2021, 19:15

Krokodil Behko wrote: 28 Apr 2021, 19:12
"SB" EKSKLUZIVNO SAZNAJE: Sjedinjene Američke Države podržale izbor Nijemca CHRISTIANA SCHMIDTA za novog visokog predstavnika u BiH
Izgleda da će biti.

Inače, istgekao je ultimatum, oko priznanja za zločince. Danas odgodili i neće zasjedati do 11. maja.
Inzko je na potezu.
vele da nece uzmaknuti
ne boje se
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by amidza idriz » 28 Apr 2021, 21:15

Pasaga wrote: 28 Apr 2021, 19:15
Krokodil Behko wrote: 28 Apr 2021, 19:12

Izgleda da će biti.

Inače, istgekao je ultimatum, oko priznanja za zločince. Danas odgodili i neće zasjedati do 11. maja.
Inzko je na potezu.
vele da nece uzmaknuti
ne boje se
Nesto se desava iza zatvorenih vrata.
Djikani glume i pokazuju misice a u stvari i sami znaju da su slabi i da bi pali zbog svih tih odluka.
Kao i mnogo puta do sada podvice rep.
Zanimljivo je da se Nelson koristi određenom vrstom "igre riječi" kada govori o sankcijama, jer kaže da su sankcije na stolu zbog destabilizacije Dejtona i korupcije, ali da strožije sankcije mogu uvesti i građani na izborima. To je već poznata poruka, ipak kada metaforički kaže da je nešto na stolu, to može značiti i postojeće sankcije Miloradu Dodiku i Nikoli Špiriću (SNSD), ali je i indikativno da li SAD možda priprema i neke nove sankcije zbog nastavka destabiliziranja Dejtona.
Sve razumijem ali ne razumijem ovo podvuceno. Pa za njih i glasaju ovi kojima odgovara ovakvo stanje.

Ne mozete vi nametnuti nekompletan ustav jednoj drzavi pa ga usput dogradjujte i dogovarajte se.
Da smo se mogli dogovoriti ne bi ratovali a kada ste vec zaustavili rat zasto niste isli do kraja nego nas ostavili na pola puta i sa velikim ovlastima u rukama dusmana BiH.

Zadnje dvije godine su pokazatelj da je dovoljno da nista ne radis i da ce se drzava sama urusiti sto djikani obilato koriste.
Dodik za 5 mjeseci zakazao jednu sijednicu predsjednistva. Tasko Nacic trudi se da VM sto manje radi i sve opravdava da im to nije u mandatu.
Domovi kao da ne postoje. Sve sto se predlaze samo se gleda od koga je da se kontrira...pa mi recite, kako moze ova zemlja funkcionisati.

ILI trojicu lidera smijeniti sa nijetom da se ta lista prosiri po potrebi ili izaci na ulice dok se jos ima sta popraviti dok se nije sve urusilo.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Pasaga » 29 Apr 2021, 05:14

cuj Amidza ,dragi
iza zatvorenih vrata ,svasta se prica
Sve ove gromoglasne podrske BH,od strane svjetskih mocnika
ne ulivaju mi nikakvu nadu
Ulivaju mi nevidjen strah,nedomicu,jezim se
Sjetimo se 95-te
Koliko se bukalo u Dejtonu,o jakoj BH.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Melek » 29 Apr 2021, 06:40

Prema ovoj anketi, uzp-četništvo ima čistu prevagu na forumu :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Melek » 29 Apr 2021, 18:52

Valentin Inzko se oglasio povodom probijanja roka za poništavanje povelja: Evo šta je poručio NSRS-u

Image

Podsjetimo da je visoki predstavnik Valentin Inzko u pismu krajem januara ove godine dao rok od tri mjeseca da se ponište sva priznanja koja su u ime NSRS-a dodijeljena osobama osuđenim za ratne zločine.

Istekao je tromjesečni rok koji je Valentin Inzko dao Narodnoj skupštini RS-a. Iako je bilo nade da će NSRS jučer raspravljati o oduzimanju odlikovanja ratnim zločincima, Klub SNSD-a se pobrinuo da se to odgodi za 11. maj.

Tim povodom oglasili su se iz Ureda visokog predstavnika u BiH da li će Valentin Inzko i dalje čekati s određenim potezima iako je rok istekao ili će pak poduzeti određene korake.

- Visoki predstavnik prati sve aktivnosti političkih subjekata kao i institucija u vezi sa svojim zahtjevom da se pravomoćno presuđenim ratnim zločincima oduzmu odlikovanja koja im je dodijelila Narodna skupština Republike Srpske. Kada procijeni da je najoptimalniji trenutak, u korist građana Bosne i Hercegovine i u funkciji pomirenja, poduzet će sljedeće neophodne korake, rečeno je iz OHR-a.

U obzir treba uzeti i od ranije poznat stav većine poslanika u NSRS-u, i opozicije i vlasti, o tome da neće glasati za oduzimanje odlikovanja ratnim zločincima i da su Inzkovog njegovog nametanja rješenja.

Podsjetimo da je visoki predstavnik Valentin Inzko u pismu krajem januara ove godine dao rok od tri mjeseca da se ponište sva priznanja koja su u ime NSRS-a dodijeljena osobama osuđenim za ratne zločine.

Među nagrađenima su bili i svi bivši predsjednici Narodne skupštine i članovi prvog Predsjedništva RS-a, uključujući Radovana Karadžića, Momčila Krajišnika i Biljanu Plavšić, koji su osuđeni u Haškom tribunalu, piše Klix.ba.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Melek » 29 Apr 2021, 18:52

I labavi zabavi :kafa
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Post Reply

Return to “Stare ankete”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests