Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply

Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

da
11
31%
ne
9
26%
treba uvesti OHR u svakoj opštini
0
No votes
ja sam za američki OHR
4
11%
da, trebamo ratovati
3
9%
puno poz iz Svecke
8
23%
 
Total votes: 35

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Krokodil Behko » 18 Sep 2016, 19:32

Možda se sjećate, a garant NE, pošto smo mi narodi kratke pameti, da smo svojevremeno, prije nekih 4-5 godina, imali uslove, tzv 5+2, pa ako ih sprovedemo, institucija Visokog predstavnika u BiH, bit će ukinuta.

U međuvremenu, plan približavanja EU je promijenjen i na scenu je stupila tzv "britansko-njemačka inicijativa", koja je i danas aktuelna i na osnovu nje imamo neki evropski put, a OHR ostaje do daljnjeg.


Mislite li da smo dovoljno zreli i ozbiljni, da preuzmemo punu odgovornost, za sebe same, u svoje ruke?

Vjerujete li da neće biti novog rata?
Vjerujete li da nas naši političari. neće pretvoriti u svoje roblje, udaljiti nas od Evrope, dodatno osiromašiti, dodatno raseliti diljem svijeta?

E sad, pravi je problem i izguglati koji su to bili uslovi.

Ukratko, preostala su još samo dva uslova, a jedan je u fazi rješavanja.

od ciljeva je još potrebno u potpunosti dogovoriti prihvatljivo i održivo rješenje za vojnu imovinu, te isto takvo rješenje za pitanje raspodjele imovine između države i drugih nivoa vlasti.
I zadnji uslov:
Uslov je ostao samo jedan, a to je pozitivna procjena situacije u BiH, zasnovana na punom poštivanju Dejtona.


A Ameri kažu:
"Bit će teško reći da je ovaj uvjet ispunjen sve dok lideri osporavaju ono što je jasno navedeno u Dejtonskom sporazumu", ističu iz Ambasade SAD-a.


Situacija oko referenduma u RS, zorno svjedoči o ovome što potcrtavaju Jenkiji, pošto u slučaju održavanja istog, to automatski znači gaženje odluke US BiH (uspostavljena Daytonskim sporazumom i Ustavom), a to znači i kršenje mirovnog sporazuma.


Šta vi mislite, o svemu ovome?
Možete i glasati za jednu opciju :D
online

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by dr laganini » 18 Sep 2016, 19:53

..cak je i dejton bio bolji od onog sto se desavalo od 2004. pa dalje..

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37675
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2871 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Pasaga » 18 Sep 2016, 19:55

Ako se nevaram,radi se o Aprilskom paketu?
Tad je aktuelan bio lepi Hare.
Malo je falilo da to prodje,i danas bi bili u puno zavidnijem polozaju.
Tadasnji,Tihic,iz SDA,zvani MANE klempo,i lepi Hare su digli The Krkana
vratili iz mrtvih....
Za sve ovo medjuvrjeme,Drzava je nazadovala min. 50 god. u svemu.
Najdragocjenije sto je pretrpila je odliv stanovnistva,depopulacija kadra ito obrazovanog.
Koliko je to utjecalo na sigurnost i kvalitetu zivljenja,vidimo po broju sklopljenih
i razvedenih brakova,kolicini narkotika u opticaju,prebukiranim zatvorima...itd...i ttd...
Sto se tice rata,tesko je o tome polemisati,jako nezahvalno.
Ovi sto su pustili korjenje,koji nisu nista ucinili,vec naprotiv...okruzili su se vrlo jakim policijama.
Za bolje sutra,nekad je bolje i pretrpjet neku zrtvu.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Mirelam » 18 Sep 2016, 21:16

Hocemo to referendum praviti. :ooo
"Rodilo se, valja ga ljuljati". Babice, doktori, specijalisti, akuseri koji su ucestvovali u porodjajnim mukama zrtve silovanja moraju stvar istjerat do kraja dok dijete ne stane na noge.

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Rockefeller » 18 Sep 2016, 21:33

Ne. Zašto bih bio? Ako gledamo na politiku kao na utakmicu gdje su pravila igre odredjena u Dejtonu zašto bih se odricao nečeg što mi može pomoći?

Na kraju krajeva kada god iz RS-a kažu kako je bih neodrživa država mogu im reći da BiH nije država nego protektorat.

Ako neko hoće da se ja odreknem povlastica koje imam koristeći se OHR-om neka se onda i on odrekne svih povlastica koje bi nastale njegovim odlaskom.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by storm » 18 Sep 2016, 21:54

Mirelam wrote:Hocemo to referendum praviti. :ooo
"Rodilo se, valja ga ljuljati". Babice, doktori, specijalisti, akuseri koji su ucestvovali u porodjajnim mukama zrtve silovanja moraju stvar istjerat do kraja dok dijete ne stane na noge.
Hoce li referendumsko pitanje biti :

Hoćemo li odvezati ovo inače zdravo dijete... Koje smo zbog menigitisa, svezali kao da je retardirano? (zanemarimo da je uz vezanje na krevet, eksperimentalno još jednom ubrizgan virus krpaca iz šume...)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Socrates » 19 Sep 2016, 07:15

Evo, nisam bas bio dovoljno obavijesten o OHR-u, pa sam procitao.

Ta pozicija visokog predstavnika postoji samo da bi postojala. Nista ti nisu uradili na normalizaciji odnosa izmedju tri naroda. Niti ima neki realan objektivni kriticki osvrt od strane tijela koje ga nadgleda na rad bilo kojeg Visokog Predstavnika. Nista - bio, sjedio, drmao dobru platu, izdavao neka saopstenja i dovidjenja Bosno - hajde sad malo neki drugi. Ovaj posljednji je, bogami, podugo zajahao, a koji su mu rezultati?

Istina, ni zaduzenja mu nisu neka dovoljno sustinska. Ali, valjda su sami odredili zaduzenja. I ne kazem ja da je lako biti izmedju naroda koji su ratovali, ali, jebemliga, da sam ja Visoki Predstavnik ja bih imao milion inicijativa za povezivanje omladine iz razlicitih dijelova Bosne I Hercegovine, ako vec stariji ne mogu ocima da se vide. Svaki mjesec bi bile Bosanske Olimpijske Igre. :p

Sto se tice politicke normalizacije, niko vise pojma nema sta je Dayton. Pitaj tri strane to pitanje I svi ce dati razlicite odgovore.

A politicari su bosanski sve prva liga - nema boljih na dunjaluku. Legalno izabrani i nisu majmuni :valja

Al' takav smo narod - neka me handri ali je bar moj. Uopste mi ne ide u glavu da bosnjacki narod bira Bakira da mu donese bolju Bosnu. :sok

Kao sto mi I nije jasno da se hrvatski narod boji majorizacije, pa izabere onog, kako se zove, Covic, da ga zastiti od majorizacije. :sok Pa to je vrhunac politicke ironije.

A srpski narod bira Dodika da ga zastiti od, kako onaj Vladimir rece, od cega da zastiti? Siluje Milorad srpski narod u Bosni vec deceniju I nesto. Rijetkost je da silovani bas toliko hoce da je silovan. Doduse, nije nesto bolje ni sa druga dva naroda.

I ko je ono rekao da se izvukosmo iz diktature I jednoumlja?

Za gebiru I u miru, sto rek'o Edo Maajka. Ne znam ni sta to znaci, ali sam sasvim siguran da sam dobro upotrijebio.

Ne treba ukidati OHR. Too important to fail. A to sto nista ne radi, o tom dogodine pa tako decenijama.

p.s. Glasao sam za puno pozdrava iz Svecke i sam se sebi gadim zbog toga, al' yebiga.
. . . . . . . . .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Krokodil Behko » 24 Sep 2016, 08:49

Inzko izjavio, da će u budućnosti, upravo Ustavni Sud BiH, zamijeniti OHR, pa bi zbog toga i trebalo poštovati i sprovoditi odluke istog.
Ako se po jutru poznaje dan, u vezi svih nesprovedenih odluka, ...?
online

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by dr laganini » 24 Sep 2016, 12:59

Socrates wrote:Evo, nisam bas bio dovoljno obavijesten o OHR-u, pa sam procitao.

Ta pozicija visokog predstavnika postoji samo da bi postojala. Nista ti nisu uradili na normalizaciji odnosa izmedju tri naroda. Niti ima neki realan objektivni kriticki osvrt od strane tijela koje ga nadgleda na rad bilo kojeg Visokog Predstavnika. Nista - bio, sjedio, drmao dobru platu, izdavao neka saopstenja i dovidjenja Bosno - hajde sad malo neki drugi. Ovaj posljednji je, bogami, podugo zajahao, a koji su mu rezultati?

Istina, ni zaduzenja mu nisu neka dovoljno sustinska. Ali, valjda su sami odredili zaduzenja. I ne kazem ja da je lako biti izmedju naroda koji su ratovali, ali, jebemliga, da sam ja Visoki Predstavnik ja bih imao milion inicijativa za povezivanje omladine iz razlicitih dijelova Bosne I Hercegovine, ako vec stariji ne mogu ocima da se vide. Svaki mjesec bi bile Bosanske Olimpijske Igre. :p

Sto se tice politicke normalizacije, niko vise pojma nema sta je Dayton. Pitaj tri strane to pitanje I svi ce dati razlicite odgovore.

A politicari su bosanski sve prva liga - nema boljih na dunjaluku. Legalno izabrani i nisu majmuni :valja

Al' takav smo narod - neka me handri ali je bar moj. Uopste mi ne ide u glavu da bosnjacki narod bira Bakira da mu donese bolju Bosnu. :sok

Kao sto mi I nije jasno da se hrvatski narod boji majorizacije, pa izabere onog, kako se zove, Covic, da ga zastiti od majorizacije. :sok Pa to je vrhunac politicke ironije.

A srpski narod bira Dodika da ga zastiti od, kako onaj Vladimir rece, od cega da zastiti? Siluje Milorad srpski narod u Bosni vec deceniju I nesto. Rijetkost je da silovani bas toliko hoce da je silovan. Doduse, nije nesto bolje ni sa druga dva naroda.

I ko je ono rekao da se izvukosmo iz diktature I jednoumlja?

Za gebiru I u miru, sto rek'o Edo Maajka. Ne znam ni sta to znaci, ali sam sasvim siguran da sam dobro upotrijebio.

Ne treba ukidati OHR. Too important to fail. A to sto nista ne radi, o tom dogodine pa tako decenijama.

p.s. Glasao sam za puno pozdrava iz Svecke i sam se sebi gadim zbog toga, al' yebiga.
..i samo bosnjaci dobro izaberu..i obvezno znajubsto je za druge bolje..srpski sindrom kod bosnjaka.. :hm

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by dr laganini » 24 Sep 2016, 13:12

..i ne samo da bosnjaci znaju sto je najbolje hrvatima i srbima u bih..oni cak znaju sto je najbolje istim u hr i srbiji..steta takve mozgove trib patentirat..unikati.. :hihi

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Mohr » 24 Sep 2016, 18:52

Nismo bili ni za njegovo vaspostavljanje :bih3

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Mohr » 24 Sep 2016, 18:54

dr laganini wrote:..i ne samo da bosnjaci znaju sto je najbolje hrvatima i srbima u bih..oni cak znaju sto je najbolje istim u hr i srbiji..steta takve mozgove trib patentirat..unikati.. :hihi
Tvoj bi svakako trebalo, kao Einsteinov, konzervirati u tegli :D. U znanstvene svrhe, dapače :hihi

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Čupava » 24 Sep 2016, 18:55

Jesam. :zubi
.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by dr laganini » 24 Sep 2016, 19:46

Mohr wrote:
dr laganini wrote:..i ne samo da bosnjaci znaju sto je najbolje hrvatima i srbima u bih..oni cak znaju sto je najbolje istim u hr i srbiji..steta takve mozgove trib patentirat..unikati.. :hihi
Tvoj bi svakako trebalo, kao Einsteinov, konzervirati u tegli :D. U znanstvene svrhe, dapače :hihi
...za razliku od tebe nebi imali sto proucavat.. :cool

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Mohr » 24 Sep 2016, 20:03

dr laganini wrote:
Mohr wrote:
dr laganini wrote:..i ne samo da bosnjaci znaju sto je najbolje hrvatima i srbima u bih..oni cak znaju sto je najbolje istim u hr i srbiji..steta takve mozgove trib patentirat..unikati.. :hihi
Tvoj bi svakako trebalo, kao Einsteinov, konzervirati u tegli :D. U znanstvene svrhe, dapače :hihi
...za razliku od tebe nebi imali sto proucavat.. :cool
Točno tako :valja

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by dr laganini » 24 Sep 2016, 20:04

.tocno :zubi

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Mohr » 24 Sep 2016, 20:08

Ima l' ti đe Hasan-bega :hihi Je l' naškrabo kak'o epohalno povijesno-bespućno-zbiljsko djelo u međuvremenu, tijekom tehničkog mandata :D.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by dr laganini » 24 Sep 2016, 20:11

..vidi jeli ista dezulovic napisa pa nabaci. :zubi

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by Mohr » 24 Sep 2016, 20:13

Ma piše Boro, ne mogu stić pročitat :ble Ti si garant pročita :valja

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Da li ste za ukidanje OHR u BiH?

Post by dr laganini » 24 Sep 2016, 20:15

..ponestalo mu inspiracije..cudno da se dodika nije sjetio. :hihi

Post Reply

Return to “Stare ankete”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests