Jamie Oliver

Kolači, torte, zimnice, pića
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119784
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5689 times
Been thanked: 12245 times
Contact:
Status: Online

Adele i Jamie Oliver u žestokoj raspravi o dojenju

Post by Maja » 30 Mar 2016, 00:49

Image
Adele i Jamie Oliver glavni su akteri burne rasprave o dojenju koja je podijelila majke širom svijeta

Pjevačica Adele uključila se u burnu raspravu o dojenju koju je svojim komentarima potaknuo britanski chef Jamie Oliver.

Adele i Jamie Oliver glavni su akteri burne rasprave o dojenju koja je podijelila majke širom svijeta. Slavni chef gostovao je na radijskoj postaji LBC. Potaknut istraživanjem koje je pokazalo da Velika Britanija ima najmanje aktivnih dojilja na svijetu poveo je razgovor o ovoj temi.

Moramo žene podupirati da više doje, gdje god žele. Imamo problem s tim. Ako bolje razmislite, dojenje je početak svega. To je nešto prirodno, lagano, prikladno, hranjivo, bolje, besplatno, rekao je Jamie.

Čim je izgovorio posljednju rečenicu, telefoni radijske postaje užarili su se zbog brojnih poziva.

Razljutila me riječ 'lagano' koju je upotrijebio. Dojenje je bolno i nije lagano za svaku majku, ja sam se borila s njim. Mislim da Jamie ne bi trebao biti lice kampanje za poticanje dojenja s obzirom na to da nikada nije dojio, rekla je jedna od slušateljica.

U debatu debatu se uključila i Adele koju su fanovi tijekom koncerta u Londonu zamolili da komentira njegovu nespretnu izjavu.

Znate što? Pritisak koji se vrši na nas majke je smiješan i neka svi oni koji stavljaju pritisak na nas idu k vragu. Dojenje je teško. Neke od nas to ne mogu. Ja sam uspjela dojiti samo 9 tjedana. Stvarno sam to željela i kada više nisam mogla pomislila sam kako moje dijete ne bi bilo živo da živim u džungli i da mi nestane mlijeka. Ako možete dojiti, odlično, ali ne brinite, formula je jednako dobra, rekla je.

Naravno, i njezina izjava naposljetku je izazvala raspravu na društvenim mrežama. Mnoge majke komentirale su da formula nikada neće moću u potpunosti zamijeniti blagodati majčinog mlijeka i kako slavna pjevačica ne bi smjela nove majke navoditi na pomisao da trebaju odmah odustati od dojenja.

Zadovoljna.hr

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Adele i Jamie Oliver u žestokoj raspravi o dojenju

Post by Čupava » 30 Mar 2016, 08:28

Niko nikome ne moze spriječiti dojanje ako majka ima potrebu za tim, kao ni nametati joj, ako ona to ne zeli..

Ali u svakom slucaju dojanje je idealno za bebu, i samim tim trenutci su prelijepi za majku a i bebu.
.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Adele i Jamie Oliver u žestokoj raspravi o dojenju

Post by greeneyes » 30 Mar 2016, 08:48

Stara japanska poslovica ka'e-neka doji ko god hoće, ako neće nek se ne nameće.
Samo sabura

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Adele i Jamie Oliver u žestokoj raspravi o dojenju

Post by Chloe » 30 Mar 2016, 08:57

Naravno, i njezina izjava naposljetku je izazvala raspravu na društvenim mrežama. Mnoge majke komentirale su da formula nikada neće moću u potpunosti zamijeniti blagodati majčinog mlijeka i kako slavna pjevačica ne bi smjela nove majke navoditi na pomisao da trebaju odmah odustati od dojenja.
Nije mi jasno ako neko poznat kaže da nešto treba ili ne treba, narod to vidi kao ispravno ... :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Adele i Jamie Oliver u žestokoj raspravi o dojenju

Post by SPINERKA » 30 Mar 2016, 15:25

:kafa

--hengleska posla --djabna reklamiranja istih -- :123
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120469
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Jamie Oliver šokirao izjavom

Post by Krokodil Behko » 12 Aug 2019, 10:26

Jamie Oliver o razlozima bankrota: Moji restorani nisu bili dovoljno otmjeni za bogate goste


Image

Jedan od najpoznatijih svjetskih kuhara Jamie Oliver već duže vrijeme ima finansijskih problema, a prije nekoliko mjeseci je bankrotirao. Razlog je, smatra, to što njegovi restorani nisu bili dovoljno otmjeni za bogate goste.
Prethodno je Jamie Oliver rekao kako je Brexit uzrok finansijskog kraha njegovog poslovnog carstva, jer je referendum o Brexitu uzrokovao pad funte, skuplji uvoz namirnica i veće cijene najma. Kaže kako je iz vlastitog džepa izdvojio četiri miliona funti, trudio se da po prosječnoj cijeni kreira pristojnu trpezu ali nije uspio jer njegova jela nisu bila dovoljno otmjena.

"Da sam 13 godina proveo otvarajući otmjene restorane uvjeravam vas da bi svi još uvijek bili otvoreni", rekao je za magazin You.

Razloge njegovog bankrota prokomentarisali su i brojni korisnici društvenih mreža.

"Njegova hrana nije bila otmjena, ali cijene jesu" i "Zaboravili ste korijene radničke klase i to vas je uništila. prestanite se žaliti", samo su neki od brojnih komentara.

Jamie Oliver je popularnost stekao emisijom "The Naked Chef", a prvi restoran otvorio je u 27. godini. U maju ove godine bio je prinuđen zatvoriti 22 od 25 svojih restorana i to je, ističe, najteži period njegovog života. Na Instagramu još uvijek objavljuje svoje recepte.
online

User avatar
KREMENAC
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3115
Joined: 27 Jul 2018, 02:43
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jamie Oliver šokirao izjavom

Post by KREMENAC » 12 Aug 2019, 15:46

braca po mlijeku
braca.jpeg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119784
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5689 times
Been thanked: 12245 times
Contact:
Status: Online

Re: Jamie Oliver šokirao izjavom

Post by Maja » 12 Aug 2019, 15:50

U prvom postu izjavio da je siromasnima skupa njegova zdrava hrana. U zadnjem postu napisao da je bogatima jeftina njegova hrana.
Stvarno mu nije lako.

User avatar
mentalist
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3948
Joined: 20 Mar 2013, 19:32
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jamie Oliver šokirao izjavom

Post by mentalist » 12 Aug 2019, 15:58

Možda i jest tako.
Nema više srednje klase.
Danas je ili masovni junk fast food ili elitni restorani.

Sredine nema. Samo neka seoska domaćinstva koja imaju ograničenu količinu hrane. To je ono što i Jamie pokušava.
Takva hrana ne može i ne smije biti jeftina.

S druge strane, snobovska elita želi takvu hranu upakiranu i prezentiranu na njima zamišljeni način, i ne pitaju za cijenu.

User avatar
KREMENAC
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3115
Joined: 27 Jul 2018, 02:43
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jamie Oliver šokirao izjavom

Post by KREMENAC » 12 Aug 2019, 16:52

JO je dobar kuhar a los biznismen.. srecom ima priliku za ''produznu''.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Jamie Oliver šokirao izjavom

Post by Nice try » 12 Aug 2019, 19:49

KREMENAC wrote: 12 Aug 2019, 16:52 JO je dobar kuhar a los biznismen.. srecom ima priliku za ''produznu''.
Tačno.Možda je trebao ostati u okvirima onoga što mu jako dobro ide.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Jamie Oliver šokirao izjavom

Post by storm » 12 Aug 2019, 20:25

Nice try wrote: 12 Aug 2019, 19:49
KREMENAC wrote: 12 Aug 2019, 16:52 JO je dobar kuhar a los biznismen.. srecom ima priliku za ''produznu''.
Tačno.Možda je trebao ostati u okvirima onoga što mu jako dobro ide.
Nije to lako, kad masinerija oko tebe namirise lovu, još je tada bio relativno mlad, uskocio na glavu u sve to... A ovo za skupo /jeftino mu vjerujem... Iole zdrave namirnice su za prosječnog čovjeka, ili veliku većinu preskupe, da uzimas sve 100% organski i zdravo, plata ti nije dovoljna... One bogate opet to ne zanima...
Nikad neću zaboraviti jednog Rusa... Zapricamo se mi na moru, pitam ja kako se osjeća tu, kako vidi sve...
Super, fino, lijepo... Ali osjećam se bijedno kad nemam gdje potrošiti :lupa
Najsretniji bi bio da za debelo precijenjenog jastoga od 3000 kuna, plati 50.000 kuna
Tako to ide kod njih. Danas.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KREMENAC
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3115
Joined: 27 Jul 2018, 02:43
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jamie Oliver šokirao izjavom

Post by KREMENAC » 12 Aug 2019, 21:00

Jami nije znao da jamije - pa sad kuka. :hihi

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18143
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3744 times
Been thanked: 3705 times
Status: Offline

Re: Jamie Oliver šokirao izjavom

Post by srculence7 » 12 Aug 2019, 23:34

Volim ljude koji su pedantni u kuhinji kad spremaju, a on mi ne odaje takav utisak kad ga gledam... Ima onaj kanal 24h kitchen, ranije sam pratila.
Vala dosta ih je zatvorio.
Mislim ipak da je do jela koja su u ponudi, ne u smislu otmenosti, nego izbora, načina pripreme i slično. A verovatno sa toliko restorana ni porez nije zanemarljiv.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jamie Oliver šokirao izjavom

Post by alcapone » 12 Aug 2019, 23:50

Zinula guzica..
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Jamie Oliver šokirao izjavom

Post by Sheval » 12 Aug 2019, 23:51

Samo da kupim jos koji serpu, izazvacu ovog britanskog amatera na kulinarski dvoboj.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Jamie Oliver šokirao izjavom

Post by Nice try » 13 Aug 2019, 09:42

Što se tiče urednosti :hihi uvijek se sjetim njegove emisije gdje je objašnjavao kako se pravi neka salata koja je,između ostalog sadržavala i čeri paradajz.Sad,nije ih samo ubacio onako već bi ih s dva prsta zgnječio.Stavio je on i neku krpu preko toga,ali.... :valja
Dobro,sve na stranu Jamie zna kako se kuha i cijeni zdrav obrok.
Jednom sam pratila,ne znam na kojem kanalu,njegov projekat uvođenja zdrave hrane u britanske domove srednje klase.
Ostala sam iznenađena kada sam vidjela da ljudi jedu većinom neku tjesteninu i kečapa.Svaki dan.
Trudio se on,pokazivao im,objašnjavao.Rezultati su bili tak,tak.

Drag je,meni jako mio i simpatičan,mada ne volim ovakve plavkaste likove,samo je trebao u nekom trenu stati i razmisliti.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Jamie Oliver šokirao izjavom

Post by storm » 13 Aug 2019, 09:47

Nice try wrote: 13 Aug 2019, 09:42 Što se tiče urednosti :hihi uvijek se sjetim njegove emisije gdje je objašnjavao kako se pravi neka salata koja je,između ostalog sadržavala i čeri paradajz.Sad,nije ih samo ubacio onako već bi ih s dva prsta zgnječio.Stavio je on i neku krpu preko toga,ali.... :valja
Dobro,sve na stranu Jamie zna kako se kuha i cijeni zdrav obrok.
Jednom sam pratila,ne znam na kojem kanalu,njegov projekat uvođenja zdrave hrane u britanske domove srednje klase.
Ostala sam iznenađena kada sam vidjela da ljudi jedu većinom neku tjesteninu i kečapa.Svaki dan.
Trudio se on,pokazivao im,objašnjavao.Rezultati su bili tak,tak.

Drag je,meni jako mio i simpatičan,mada ne volim ovakve plavkaste likove,samo je trebao u nekom trenu stati i razmisliti.
Engleska uobičajena hrana je :bua
A dobri restorani skupi da ti se manta :lud
Ono par dana održao me KFC I mcd :ooo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Jamie Oliver šokirao izjavom

Post by Nice try » 13 Aug 2019, 09:53

Ne znam,mene je iznenadilo.
Svaki dan na pasti :123
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Jamie Oliver šokirao izjavom

Post by Divlja_u_srcu » 13 Aug 2019, 09:54

Koliko god da je dobar kuhar, od njega vala nebi ništa probala a kamoli pojela.
Jednom sam gledala njegov program gdje je pripremao svoje specijalitete, hem je pljuvao po hrani dok je pravio i pričao hem nije ruke prao između.
Jednostavno nije ugodno za gledati.
Djaba mu.
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

Post Reply

Return to “Kulinarstvo”

Who is online

Users browsing this forum: Matan and 29 guests