Kuhanje-uživanje ili obaveza?

Kolači, torte, zimnice, pića
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Kuhanje-uživanje ili obaveza?

Post by Krokodil Behko » 20 Aug 2011, 23:05

MINJA wrote:Volim kuhati,probati nove recepte,posebno ako imam vremena za to.Sve znam osim pite(stvarno ne znam kako sam se udala) :hm :oo ....Ma pokusam ja razvuci jufKu na stolu,ali kako god ona se skupi :lupa .Drugi put cu je vec nekako razvuci i staviti flase na rubove :D.
:D.
Mozda covjek ne voli pitu ..Sreca tvoja..
Koliko se ja razumijem u jufke,mora biti dobro brasno a mora
biti jos nesto..samo to vec prelazi granice mog kontanja :lopta
online

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Kuhanje-uživanje ili obaveza?

Post by komsija » 20 Aug 2011, 23:13

Kuhanje je za nekoga uzivanje ali ce vam mnogi reci da ne vole kuhanje
Znam dosta toga spremiti jer sam davno naucio kod svoje majke
naime ja nemam sestre vec dva brata a tu je bio i rahmetli otac i to je mojoj majci bilo veliko opterecenje
Ja i braca smo pomagali ponekad i tako sam se naucio
A najvise sam mrzio peci hljeb jer kad ljeti moras da lozis vatru i sjedis i pazis dok se ne ispece a moji vrsnjaci su na kupanju na obliznjoj rijeci Brka, uhhh :zid
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kuhanje-uživanje ili obaveza?

Post by gejsha » 21 Aug 2011, 13:18

Ja ne znam kuhati.kad naučim onda ću odgovoriti da li uživam u tome ili ne :)
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Kuhanje-uživanje ili obaveza?

Post by Sibila » 06 Sep 2011, 16:28

Ja ne da ne znam.............ja sam alergicna na kuhanje ( i na kuhinju kao prostoriju) :pusi ....za slano mi je svejedno....nemam omiljeno jelo itd......samo daj da nisam gladna...slatko ..torta od sira i kinder bueno :klanja
Divim se zenama, djevojkama koje dobro kuhaju i jos uzivaju u tome...ali....meni je to....hm, cisto gubljene vremena :pusi

Spremna sam da naucim...domacu corbu da napravim,ili od lece, ili od povrca, na mesnoj vodi. itd........eto znaci voljela bih to da znam :zubi
Ovo sitno....salata, jaja, tjestenina.....znam....ali o necem ozbiljnijem nema govora :pusi

Nadam se da ce tako i ostati..... :zubi :oo

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kuhanje-uživanje ili obaveza?

Post by Bahra » 06 Sep 2011, 18:05

Kuhati znam skoro sve, ali rijetko mogu reci da uzivam u kuhanju vise mi je obaveza. Sve zavisi kako sam taj dan raspolozena.
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
mailed
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3696
Joined: 30 Nov 2010, 10:00
Status: Offline

Re: Kuhanje-uživanje ili obaveza?

Post by mailed » 06 Sep 2011, 18:09

volim da kuham ,pazim da bude sto ukusnije jer ne volim ni jedno jelo ako je neukusno ,uglavnom svi vole moju kuhinju
a nekad mi stvarno dojadi ,nemam ideje sta bih ,cinimi se da sam sve probala

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Kuhanje-uživanje ili obaveza?

Post by Ideja » 06 Sep 2011, 18:35

Nekad davno sam redovno kuhala i uživala sam u tome. Danas živim nekim drugim samačkim životom i ne kuham često ne zato što ne volim ili ne želim nego što ne stižem. Ipak kad god mogu odvojim vrijeme da nešto skuham jer se pritom i opuštam. Sve je drugačije kad se živi u krugu porodice, zato kad god se sretnemo, nastojim da svoje najdraže podsjetim kako znam kuhati :zubi
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
Ledena
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8339
Joined: 21 Oct 2010, 19:37
Location: Uzavreli grad
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Kuhanje-uživanje ili obaveza?

Post by Ledena » 06 Sep 2011, 18:37

I ja volim da kuham,, kad kuham ono iz ljubavi kad mi je cejf, onda bude bas ukusno..
al nekad kad moram, a ne da mi se, e onda uvijek bude preslano, ne znam kako, al et.. preleti mi..

inace znam sve kuhat.. :zubi
If you wanna play, then follow my way but if you don't then get out of my way!!

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Kuhanje-uživanje ili obaveza?

Post by String » 06 Sep 2011, 22:34

ja sebi kuham kad pozelim nesto posebno da jedem..ali moram priznati kad to sve napravim da mi se na kraju ne jede jer se nekako zasitim toga kuhajuci...nemam pojma ...na ja...
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Kuhanje-uživanje ili obaveza?

Post by Krokodil Behko » 06 Sep 2011, 22:43

Ja prosto naprosto,uzivam kuhajuci...
Jer sve sto znam skuhati,ne priprema se duze od 5 minuta..
Taman dok pripremim trpezu :D.
online

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Kuhanje-uživanje ili obaveza?

Post by Heidi » 06 Sep 2011, 22:45

jos samo pitu da naucim :sjedi
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kuhanje-uživanje ili obaveza?

Post by Maja » 06 Sep 2011, 22:50

String wrote:ja sebi kuham kad pozelim nesto posebno da jedem..ali moram priznati kad to sve napravim da mi se na kraju ne jede jer se nekako zasitim toga kuhajuci...nemam pojma ...na ja...

meni se to dešava kad nešto pržim. šnicle, fileti, uštipci, ovo ono. moraš stalno stajati iznad tave i okretati to pa mi bude dosadno i onda pomalo grickam, pa kad stavim na sto ne mogu da jedem :oo

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Kuhanje-uživanje ili obaveza?

Post by String » 06 Sep 2011, 22:55

Maja wrote:
String wrote:ja sebi kuham kad pozelim nesto posebno da jedem..ali moram priznati kad to sve napravim da mi se na kraju ne jede jer se nekako zasitim toga kuhajuci...nemam pojma ...na ja...

meni se to dešava kad nešto pržim. šnicle, fileti, uštipci, ovo ono. moraš stalno stajati iznad tave i okretati to pa mi bude dosadno i onda pomalo grickam, pa kad stavim na sto ne mogu da jedem :oo
ja mislim da se zasitim od mirisa i to jer tada pljuvacne zlijezde rade...zeludac se "vrti" i to...nesto kao varenje uprazno :oo
Image

perhan99
Na probnom
Na probnom
Posts: 7
Joined: 11 Sep 2011, 10:31
Contact:
Status: Offline

Re: Kuhanje-uživanje ili obaveza?

Post by perhan99 » 11 Sep 2011, 10:52

ja obozavam kuvati i nisam nimolo los u tome

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Kuhanje-uživanje ili obaveza?

Post by Lanci » 21 Nov 2011, 22:01

Sve u kuci radim zato sto moram, samo kuham zato sto volim, uzivam u tome.Narocito volim nove stvari, eksperimentisanje, dodavanje zacina, kombinovanje i sl
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Kuhanje-uživanje ili obaveza?

Post by Luna. » 03 Dec 2011, 10:53

Lanci wrote:Sve u kuci radim zato sto moram, samo kuham zato sto volim, uzivam u tome.Narocito volim nove stvari, eksperimentisanje, dodavanje zacina, kombinovanje i sl
ista sam takva... ne volim po kuci radit nista. usisivac ne bi nikad uzela u ruke i san mi je da sebi mogu platit nekoga ko ce mi jednom sedmicno sve generalno uradit... al zato kuhat obozavam. veceras imam goste. bice nas 12. pravicu 3 glavna jela,tri priloga, dvije salate i sve to idem pravit sad kad otkahvenisem, kolace sam vec napravila... a kad se sjetim da moram malo i usisat i pospremit stan mogla bi plakat. radije bi napravila jos 3-4 jela... ma kuhat mi je uzitak. ukljucim muziku u kuhinju i mogu citav dan...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Kuhanje-uživanje ili obaveza?

Post by Zagorka » 03 Dec 2011, 11:59

kuhanje=uzivanje
pranje sudja=obaveza
(mada postoje dani kad mi se neda nista,pa tako ni kuhati,ali svejedno skuham)
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Kuhanje-uživanje ili obaveza?

Post by Krokodil Behko » 16 Apr 2012, 22:32

Meni je obaveza i da jedem a kamo tek, da kuham.
Mogu uživati, samo dok pečem nešto na roštilju.
Ovo ostalo, ako spremam, baš se osjećam luzerski :D
online

User avatar
Hana84
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 583
Joined: 02 Oct 2011, 00:12
Status: Offline

Re: Kuhanje-uživanje ili obaveza?

Post by Hana84 » 17 Apr 2012, 01:10

Silom prilikom sam trenutno nezaposlena i to vec duze vrijeme, sve zbog nekih operativnih zahvata , tako da sam u tom periodu mog bolovanja mogla se posvetiti porodici i kuci 100 %.
Vjerujte, meni je to uzitak ! Ne volim da mi bilo ko pomaze niti u kuci oko spremanja stana, a niti u kuhinji.
To je moj mali svijet gdje jednostavno zelim da budem sama i da sama odlucujem sta cu i kako prvo uraditi.
Kuhanje mi je veliko zadovoljstvo. Jedan doktor me je pitao sta radim u svojim bolesnickim danima i kad sam mu ispricala da kuham svaki dan rucak ( zivim u Svedskoj, pa kuhanje rucka svaki dan njima je NEOBICAN dogadjaj) on mi je rekao doslovce ovako: " Ti svoj mir nalazis u tome. Kuhanje je jedna strana umjetnosti, jer na kraju kuhanje bude djelo, koje ces ti ukrasti mozda kakvim zacinima, nekom lijepom dekoracijom stola..."
A stalno sam na nekim zenskim forumima i pronalazim dobre stranice za kuhanje, malo se druzim s forumasima, sve u svemu receno " spajam ugodno s korisnim ."

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Kuhanje-uživanje ili obaveza?

Post by silence » 17 Apr 2012, 12:23

Hana84 wrote: Vjerujte, meni je to uzitak ! Ne volim da mi bilo ko pomaze niti u kuci oko spremanja stana, a niti u kuhinji.
To je moj mali svijet gdje jednostavno zelim da budem sama i da sama odlucujem sta cu i kako prvo uraditi.

Kuhanje mi je veliko zadovoljstvo. Jedan doktor me je pitao sta radim u svojim bolesnickim danima i kad sam mu ispricala da kuham svaki dan rucak ( zivim u Svedskoj, pa kuhanje rucka svaki dan njima je NEOBICAN dogadjaj) on mi je rekao doslovce ovako: " Ti svoj mir nalazis u tome. Kuhanje je jedna strana umjetnosti, jer na kraju kuhanje bude djelo, koje ces ti ukrasti mozda kakvim zacinima, nekom lijepom dekoracijom stola..."
A stalno sam na nekim zenskim forumima i pronalazim dobre stranice za kuhanje, malo se druzim s forumasima, sve u svemu receno " spajam ugodno s korisnim ."
Isto je Hani i kod mene. Slagaću ako kažem da mi je užitak baš svaki dan, ali sve u svemu kuhanje mi večinom predstavlja veliki užitak, a kome je kuhanje užitak na kraju će da dobije dobar rezultat. To je ukusno jelo. Volim da kuham i kuhanje dođe kao rekreacija, zaista opušajuće djeluje. Posebno opuštajuće djeluje kada se radi sa tijestom... Nisam znala, ali sam osjetila da je to tako. Neki dan na tv-e gledam neku emisju o kulinarstvu, gdje jedan kuhar savjetuje ako se neraspoloženo, depresivno ili tužno, da rad sa tijestom opušta. Mjesiti što duže i modelirati oblike, pa to je stvarno opuštajuće i odvlaći pažnju od svega.
Meni je nekada teže doći do ideje šta skuhati, nego samo kuhanje.
:D
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

Post Reply

Return to “Kulinarstvo”

Who is online

Users browsing this forum: Dunjaa, HAVANA and 19 guests