Gdje se sve u BiH dobro jede?

Kolači, torte, zimnice, pića
Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Gdje se sve u BiH dobro jede?

Post by Krokodil Behko » 19 Jun 2012, 10:07

Pričajte :D
Gdje ste se sve u BiH, dobro ožderali?
Koja su to mjesta, na kojima je po važem mišljenju, jedini problem, ponijeti
dovoljno para a za hranu i kvalitet, ne treba brinuti :plavi

Ja bih počeo, sa poznatim banjalučkim brendom :D


Image

Ćevapi nisu bosanskohercegovački brend. I nećemo ih moći zaštiti kao Hrvatska zagorske štrukle ili makedonija ajvar.
Pa, ipak, priča o Banjaluci i ćevapima, ali ne svakim, nego onim „Mujinim“, nešto je što svakako može imati status brenda. A, priča počinje daleke 1923. godine kada je u samom centru grada porodica Đuzel otvorila ćevabdžinicu.

Image

„Recept je osmislio moj djed, i on je i do danas brižljivo čuvana porodična tajna“, priča za agenciju Anadolija Emina Đuzel, žena koja danas „čvrstom rukom“ vodi porodični posao. Emina priča da je ćevabdžinica prestala s radom početkom Drugog svjetskog rada, a njen otac Mujo Đuzel pokrenuo je ponovo ovaj posao šezdesetih godina prošlog vijeka.

Godinama je Mujina ćevabdžinica bila tek malo veći limeni kiosk s nekoliko stolova, smješten u centru grada. Ali to Banjalučane, njihove goste i ine putnike namjernike nije smetalo da u dugačkim redovima svakoga dana čekaju na svoju porciju ćevapa. Malu, veliku, „sindikalnu“...

Image

'Pločice' mljevenog mesa

Banjalučki ćevapi po izgledu se razlikuju od ćevapa koji se prave o ostaku Bosne i Hercegovine. Sastoje se od „pločica“ mljevenog junećeg mesa koje se služi u posebno za njih pravljenoj lepinji. „Sindikalna“ porcija jedan je od Mujinih izuma namijenjenih nekadašnjoj takozvanoj socijalističkoj radničkoj klasi. Dvije pločice mesa i velika lepinja. Dovoljno za obilan, a jeftin doručak.

U posljednjih pola vijeka malo ko je došao u Banjaluku, a da nije probao i Mujine ćevape, ali i da, po novom dolasku u grad na Vrbasu, nije ponovo svratio da ih pojede.

„Prve ćevape sam uz pomoć oca ispekla s jedanaest godina. Jedva da sam mogla dohvatiti roštilj. Potom sam završila fakultet, ali nekako sam znala da ću jednog dana zamijeniti oca u ovom poslu. A, posao je težak. Može ga raditi samo onaj ko ga istinski voli. Ljeti i zimi, satima stajati za roštiljem. Nadgledati spravljanje mesa. Jer, kvalitet se ne smije dovesti u pitanje i tradicija iznevjeriti. U recept, osim mlade junetine i soli, stavljamo i zrna ljubavi, pa je to ta naša tajna“, priča Emina.

Ova žena kaže da sada, kada su joj se iz izbjeglištva vratili sinovi i kada ima i unuka, nema straha da će porodična tradicija biti prekinuta.

Image

Uvijek dupke puna ćevabdžinica

U subotnje jutro, dok smo pripremali ovu priču, ćevabdžinica je bila, kao i uvijek, dupke puna. Pažnju nam je privukla velika grupa tinejdžera. Iz Beograda su došli na dvodnevnu razmjenu učenika. Njihovi domaćini su ih doveli na doručak na Mujine ćevape.

„Super su, a i tata mi je rekao da ih obavezno moram probati. I nije me prevario da su jedna od najboljih 'klopa' na svetu“, kazala je Isidora, oblizujući prste, jer se Mujin ćevap jede čačkalicom i prstima. Tako su najslađi.

„Živim u Danskoj dvadeset godina. I, naravno, nedostaje mi moj grad. Ali, iznad svega, kada me uhvati ona teška nostalgija, pomislim da mi je samo na tren vidjeti Vrbas i otići kod Muje na ćevape“, kaže Murisa Jašić, koju smo takođe u društvu porodice zatekli u ćevabdžinici.
online

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: BANJA LUKA: Mujina čevabdžinica

Post by String » 19 Jun 2012, 18:14

Bas skoro sam bio tamo i naravno trebalo mi je sat vremena da se odlucim da pocnem hodati jer sam se nazderao k'o krava. :D. O cevapima ne treba raspravljati jer su bili vise nego odlicni. :ok
Bilo je "podriiiiiiiiiig" ali "u sebi" ono "kulturno" :D.
Ja sam bio u onoj drugoj kod kina "Kozara" koja ima extra bastu punu zelenila.
Image
Image
Image
Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11759 times
Contact:
Status: Offline

Re: BANJA LUKA: Mujina čevabdžinica

Post by Maja » 28 Jun 2012, 22:48

U recept, osim mlade junetine i soli, stavljamo i zrna ljubavi, pa je to ta naša tajna“, priča Emina.
Ama nemoj mi reć :D.

A to imaju dvije ćevabdžinice jel?
Eeeeeee kad ću ja to probati..

Trepavica
Status: Offline

Re: BANJA LUKA: Mujina čevabdžinica

Post by Trepavica » 29 Nov 2013, 22:30

String wrote:Bas skoro sam bio tamo i naravno trebalo mi je sat vremena da se odlucim da pocnem hodati jer sam se nazderao k'o krava. :D. O cevapima ne treba raspravljati jer su bili vise nego odlicni. :ok
Bilo je "podriiiiiiiiiig" ali "u sebi" ono "kulturno" :D.
Ja sam bio u onoj drugoj kod kina "Kozara" koja ima extra bastu punu zelenila.
Image
Image
Image
Najbolji cevapi u ciejloj BiH... :oo

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Gdje se sve u BiH dobro jede?

Post by Julia-Klara » 11 Sep 2014, 20:34

Kada sam bila na odmoru prvi put izadjoh na veceru sa svojima u restoran "Cicibela" u Brckom.
Jest malo skup,ali je hrana odlicna!
Preporucujem!
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Gdje se sve u BiH dobro jede?

Post by Bonaqua » 11 Sep 2014, 22:18

Dobar je Mujo bio dok nije počeo da miješa govedinu sa svinjetinom. U Banjoj Luci samo na ćevape kod Mahe.
Pa mala stanica,pa pizzerija perla( ovo je za Banja Luku)
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Gdje se sve u BiH dobro jede?

Post by Divlja_u_srcu » 11 Sep 2014, 22:38

U Bihaću mislim da se zove Kostelski Buk tako nekako, jednom bila i nisam imala vise prilike, jest dobra hrana bila :klanja Preporučujem :cool
Dabogda opet otišla jednom tamo.
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
hojla
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2468
Joined: 22 Aug 2011, 22:58
Status: Offline

Re: Gdje se sve u BiH dobro jede?

Post by hojla » 11 Sep 2014, 23:54

ima toga u bihaću...i ja bio ...preporučujem
Our solution mind revolution

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Banja Luka: Mujin ćevap next generation

Post by Krokodil Behko » 05 Dec 2014, 00:00

Image

Najbolje je june staro godinu dana, nikako više od 15 mjeseci. Plećka, potplećka, vrat, flam i rebra - meso se odvoji od kosti i onda se hladi na plus četiri stepena. Doda se, prije mljevenja, biber, so i bijeli luk. Poslije mljevenja - "dnevna pauza", jer meso mora da "leži" najmanje 24 sata, najbolje pod lanenom krpom. Potom se na specijalnim mašinama izvlači u porcije. Tačnije - u pločice i to je ono što banjalučki ćevap razlikuje od sarajevskog, travničkog ili leskovačkog.

"Godine 1923. Banja Luka je imala manje od 20.000 stanovnika. Bila je poznata kao tranzitno mjesto kroz koje su vodili trgovački putevi iz centralne Bosne prema zapadu. Te godine je Redžep Đuzel sa nešto novca što je uštedio otvorio ugostiteljski objekat koji će kasnije postati nadaleko poznat. Taj posao će ostaviti u naslijeđe svom starijem sinu Redžepu, a 1966. godine posao preuzima njegov brat Mujo", priča Amir Smailagić, Mujin unuk.

Dobar glas o Mujinoj ćevabdžinici širile su same mušterije, pa je banjalučki ćevap vrlo brzo postao specijalitet grada, ali i više od toga.

"Deda nikada nije razlikovao goste, ni po čemu. Govorio je da su za ovaj posao važni ljubav, kvalitet, usluga i higijena. Krajem sedamdesetih angažovali su ga da lično pravi specijalitet Titu u Hotelu 'Palas', a to nije prvi put da je naručen za ličnog kuhara velikim ličnostima koje su odsjedale u Banjoj Luci", ističe Amir.

U gradu na Vrbasu postoje dvije poslovice: "Kroz Banju Luku ne pjevaj" i "Ko nije probao Mujin ćevap taj i nije bio u Banjoj Luci". Naravno, priča se i ovdje vrti oko tajnovitog sastojka koji se, prema legendi, prenosi s koljena na koljeno...

"Istina, mi na specifičan način pripremamo ćevape, što je porodična tajna i prenosi se s koljena na koljeno, deda je taj recept zavještao mojoj majci, a ona nama. Nudili su nam bezbroj puta stotine hiljada maraka, ali to je tajna i ogromna obaveza prema precima, koja se ne odaje i nema cijenu", govori Amir.

A dobrog ćevapa nema bez dobre lepine, koja se, kako kažu majstori, pravi od brašna tipa pet. U sastav jedne lepine idu brašno, so, kvasac i voda. Bez dodataka, bez aditiva. Peče se na jakoj temperaturi, preko 400 stepeni. Od miješanja sastojaka do gotove lepine treba tri sata. Mašina zamijesi tijesto, a sve ostalo rade ruke. Majstor određuje tvrdoću i toplotu tijesta, koliko će čekati dok ne "sazri" za pečenje. Sirova lepina mora biti teška 160 grama, a najbolja toplota dobija se loženjem bukovine i grabovine. Kako znati da je lepina dobra? Majstori kažu ovako: uzmeš je u ruke, stisneš i baciš. Ako se ona nakon što padne vrati u prvobitni oblik, to je prava lepina.

"Radim ovo od 12. godine. Tada sam prvi put počeo praviti ćevape. Banjalučki ćevap je u pločici i to mu daje posebnu sočnost i okus. Banjalučki ćevap su svojevremeno jeli Tito i Lepa Brena, a ja sam prije nekoliko godina lično služio Miroslava Ćiru Blaževića dok je bio selektor nogometne reprezentacije BiH. Probali su ga Džej i Miroslav Ilić, Novak Đoković, također", zaključio je Amir.
online

User avatar
Elfudin
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 629
Joined: 19 Nov 2014, 22:54
Location: Rajvosa
Contact:
Status: Offline

Re: Banja Luka: Mujin ćevap next generation

Post by Elfudin » 08 Dec 2014, 22:18

Ja sarajevski papak nisam nikad ni okusio banjalucki cevap :plavi :plavi (a ni onaj pazarski)
Horde Zla 1987

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Banja Luka: Mujin ćevap next generation

Post by greeneyes » 08 Dec 2014, 22:20

Nisma nikad kušao taj famozni Banjalučki ćevap, a čuh da je samo tak'i. :djed
Samo sabura

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Banja Luka: Mujin ćevap next generation

Post by Sheval » 09 Dec 2014, 19:36

Ja jesam makarski.5 tzv. ćevapa u ćoši štruce,malo ajvara...40kuna.
Tako mi i treba kad sam levat.More i ćevapi.Ma,i da sam lignje naručio,uvalili bi mi one norveške ledove kao domaće...ćitaju me po naglasku.
Od tad nosim soju sarmu sa sobom.100% prirodno,100% domaće :ok

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Banja Luka: Mujin ćevap next generation

Post by Vladimir RUS » 09 Dec 2014, 19:45

Ja nisam ni banjalučki, ni sarajevski, već samo ovaj obični i jednom leskovački koji je ko 2-3 obična ćevapa. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Banja Luka: Mujin ćevap next generation

Post by Krokodil Behko » 09 Dec 2014, 22:07

Leskovački je bezveze. Pogotovo s tim kobiva ljutim začinom.
Niđe veze, ljutina i ćevapi. O lepinama/somunima da i ne govorim.
online

User avatar
Elfudin
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 629
Joined: 19 Nov 2014, 22:54
Location: Rajvosa
Contact:
Status: Offline

Re: Banja Luka: Mujin ćevap next generation

Post by Elfudin » 09 Dec 2014, 22:13

Ustvari jesam probo druge cevape osim sarajevski, u Travniku iza Sarene Dzamije one njihve sa kajmakom davno, nisu losi bili i tuzlanske jednom samo kod tuzlanskim mi se nije svidilio sto im je lepinja naka masna i mokra nije po izgledu ko pravi somun.
Horde Zla 1987

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Banja Luka: Mujin ćevap next generation

Post by Krokodil Behko » 09 Dec 2014, 22:25

Joj jeste.. U TZ su lepine katastrofa.
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Gdje se sve u BiH dobro jede?

Post by Chloe » 31 Jan 2018, 13:44

Divlja_u_srcu wrote: 11 Sep 2014, 22:38 U Bihaću mislim da se zove Kostelski Buk tako nekako, jednom bila i nisam imala vise prilike, jest dobra hrana bila :klanja Preporučujem :cool
Dabogda opet otišla jednom tamo.
:cool ... i ostala dobra hrana ... :bali
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Gdje se sve u BiH dobro jede?

Post by Krokodil Behko » 06 Jun 2018, 10:26

Janjetina hApp: Ovaj vodič svaki turista u BiH mora imati


Image

Gdje je jagnjetina naskuplja, a gdje najjeftinija, gdje se špinjatkama slade Zdravko Čolić, Rade Šerbedžija i Severina, ko je Regan iz Gradačca i kako je nastala adresa Udovice-Sretnice?


Odgovore nudi ovaj mali vodić.


Legendarni restoran kod Gojka


Pisati o jagnjetini u BiH, a ne spomenuti Donju Jablanicu na putu ka moru, sa nizom restorana ispred kojih se vrte ražnjevi, bio bi čist promašaj.


A u toj Jablanici neprikosnoveni broj jedan je već decenijama „Lovački dom“, poznatiji kao restoran kod Gojka. Osnivač Gojko Jelačić već odavno nije među živima, posao je preuzela njegova porodica, ali legende o Gojku još žive.


Neke od njih pretočene su u viceve, po kojima se, tokom Bitke na Neretvi Tito odrekao večere u korist ranjenika, jer će on, kaže vic, čim izda naredbu „ruši most“, otići kod Gojka na vruću jagnjetinu.


U duhu te legende u restoranu je snimljena i pjesma „Druže Gojko, mi ti se kunemo“.





Svojevremeno je čuveni gastro novinar Bret Martin uvrstio Gojkov „Lovački dom“ u 10 najoriginalnijih restorana, onih koji nude slasne zalogaje, zarad kojih vrijedi sjesti u avion i otići na kraj svijeta. Kilogram jagnejtine ovde košta 30 KM.


„Udovice“ – Sretnice, biser Hercegovine


Na pola puta između Mostara i Međugorja, dvije turističke top destinacije BiH, u mjestu Sretnice, što bi zlobnici rekli „usred ničeg“, nalazi se restoran sa najskupljom i po mnogima najboljom jagnjetinom u ovom dijelu Balkana.


Pečenje ovdje košta paprenih 40 KM po kilogramu, ali ljubitelji jagnjetine tvrde da vrijedi svaki marke.


– Nije nam cilj da budemo jeftini, nego da svojim gostima pružimo najbolje – kaže vlasnik restorana Filip Kordić.


Mnogi međutim tvrde da ovaj vješti ugostitelj uz jagnjetinu prodaje i „priču o restoranu“. A priča je impresivna.


Image


Restoran su još 1953. osnovale bake današnjeg vlasnika, Ruža i Kata Kordić, koje su usred hercegovačkog krša ostale udovice sa po troje male djece, bez posla i primanja.


Bilo je to mnogo prije nego što će se u Međugorju ukazati Gospa, a u Hercegvinu pohraliti hiljade turista. Ruža i Kata su spremale domaća jela za težake i radnike i tako izvele na put djecu, ostavivši im u nasljeđe brend, koji je danas jedan od najprepoznatljivijih u BiH. Decenijama se, naime, govorilo, “ako hoćeš da dobro jedeš, svrati kod Udovica”.


Kod „Bajre“ domaći jaganjci sa Vlašića


U restoran, pečenjaru i mesnicu kod Bajre, u mjestu Dolac na Lašvi, na ulazu u Travnik, gosti češće svraćaju na ćevape, i da uzmu „svježe meso za ponijeti“, ali se i jagnjetnina pročula – kako po kvalitetu, tako i po cijeni od pristupačnih 25 KM po kilogramu.


Ni to što je Mesna industrija „Bajra“ ranije osumnjičena da meso iz EU ilegalno izvozi u Tursku kao svoje, da bi eskivirali porez, nije im pokvarilo posao na domaćem terenu. Putnici iz Banjaluke, Bihaća i Jajca ka Sarajevu, i obrnuto, skijaši i izletnici koji se zapute na Vlašić i mnogi drugi obavezno staju kod Bajre.


Tajna dobrog zalogaja ovdje je u porijeklu i svježini. Jaganjci sa Vlašića, iz stada ove firme, za nekoliko sati sa sočnih pašnjaka stižu na sto, pečeni, vrući i mirisni.


Banjaluka: „Orhideja“ ili „My way“ pitanje je sad!


U Banjaluci se odavno odomaćio vic: „Kako se na engleskom kaže jagnjetina? – “My Way“. I mada je nakon rata restoran kod kružnog toka na Tranzitu postao kultno mjesto okupljanja ljubitelja pečenja iz svih društvenih slojeva, od kamiondžija do ministara i direktora, visoko kotira i „Orhideja“, koja se nalazi na drugom kraju grada, kod Zelenog mosta.


Za mnoge Banjalučane pitanje „Orhideja“ ili „My Way“ je od vitalnog multinacionalnog interesa i predmet je žučnih kafanskih i internet rasprava.


Cijena je i kod jednih i kod drugih 30 KM po kilogramu, i jedni i drugi tvrde da jagnjetinu nabavljaju sa Manjače, mada ovčari na Manjači, opet, kažu da najviše svojih jaganjaca prodaju u Hercegovini. Teško je ući u trag svim tim pričama, pa je najbolje – probati!


Kad jaganjci utihnu kod Regana


Restoran „Palas“ u Mionici kod Gradačca možda i nema baš najbolju jagnjetinu u BiH, ali zasigurno ima najupečatljiviju reklamu. Plakat sa porukom „Kad jaganjci utihnu“, koji je smislio dovitljivi vlasnik restorana Redžep Hećimović zvani Regan, izazvala je veliku pažnju na društvenim mrežama.


Image

I cijena je originalna: 25 KM za kilogram pečenja, ako je sječeno, a ako uzimate cijelo jagnje, ili recimo cijelo stado pečenih jaganjaca, za svadbe i druge svetkovine, onda to košta 20 KM po kilogramu.


Jaganjci koji ovdje utihnu stižu iz Duge Njive, Zeline i drugih okolnih sela, a klijentela – odsvakud, pošto se restoran nalazi na putu ka nekad čuvenoj pijaci Arizona, na granici Republike Srpske, Federacije BiH i Brčko Distrikta.


Sedam čuda u „7 šuma“ kod Minje


U Sedreniku iznad Sarajeva, restoran „7 šuma“, poznatiji po imenu kod Minje, proslavio se po pogledu koji puca na grad, po gostima, najviđenijim Sarajlijama iz svijeta sporta, estrade, filma, politike i biznisa, ali i po dobroj jagnjetini.


Ovdje je, tvrde upućeni, zanat učio čak i čuveni Gojko iz Jablanice, s početka naše priče. Salem Halapa, otac današnjeg vlasnika „7 šuma“, Mirsada Minje Halape, bio mu je učitelj, a potomci dviju porodica i danas se druže i podržavaju.


Ime je restoran dobio po legendi o sedmorici braće koja su, u davna vremena, ubijena na pravdi Boga pa posthumno oslobođena krivnje.


A gosti ovog restorana su posebna priča. Nekad su ovamo dolazile socijalističke „jagnjeće brigade“ predvođene Brankom Mikulićem i Hamdijom Pozdercem, a danas Rade Šerbedžija, Ivica Osim, Severina, Haris Džinović, Zdravko Čolić…


(Srpskainfo.com, DEPO PORTAL)
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Gdje se sve u BiH dobro jede?

Post by Chloe » 06 Jun 2018, 10:39

U My Way -u sam jela i Bajri ... ostalo ako me put odvede imat ću na umu.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Gdje se sve u BiH dobro jede?

Post by Mutevelija » 06 Jun 2018, 10:39

:ccc niđe jastoga kavijara, lososa, sushija, sve seljacka hrana
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Kulinarstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests