Kako vi pripremate tjesteninu?

Kolači, torte, zimnice, pića
Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Kako vi pripremate tjesteninu?

Post by Krokodil Behko » 16 Jan 2013, 12:20

Zlatna pravila za kuhanje tjestenine

Image

Tjestenina je uvijek jednostavno rješenje za brze ručkove i večere. Pridružite li joj neki kompleksniji umak, može biti i vrhunsko predjelo, čak i za svečanije objede. No i najbolji umak na svijetu pada u vodu ako ga pomiješate s loše skuhanom tjesteninom.

A kako biste to izbjegli, dovoljno je slijediti nekoliko savjeta.

Vrsta tjestenine. Nije baš sva tjestenina jednaka, isprobajte nekoliko tjesteninu nekoliko prizvođača i pronađite onu koja vam najviše odgovara.

Veliki lonac. Zaista. Tjestenina je razigrana – treba joj mjesta za slobodno kretanje. Jedna od najvećih pogrešaka koje možete napraviti jest staviti tjesteninu u premalen lonac. Za pola kilograma tjestenine najbolje je uzeti lonac od minimalno osam litara. Poklopac vam neće trebati. Tjestenina se kuha otklopljena.

Voda. Sa svih vas strana bombardiraju o važnosti vode – pijte puno vode, voda ovo, voda ono. E, pa niste se ni u slučaju tjestenine izvukli. Tjestenina se mora kuhati u obilnoj količini vode kako se ne bi zalijepila. Za pola kilograma tjestenine treba vam otprilike 7 l vode. Čini vam se da smo pretjerali? Pitajte Talijane.

Sol. U svu tu silnu vodu treba dodati i dosta soli. Tjestenina je sama po sebi neslana, a najbolji način da je ravnomjerno posolite jest da sol dodate u vodu. Na spomenutih 7 l vode dodaje se jedna žlica morske soli.

Kipuća voda. Prije no što dodate tjesteninu u vodu, morate je pustiti da provre i to zaista jako. Mjehurići se ne smiju slegnuti ako vodu promiješate. Nakon što dodate tjesteninu, promiješajte je kako se ne bi zalijepila i pojačajte vatru tako da voda što prije opet provre.

Miješanje. Povremeno promiješajte tjesteninu. Tri do četiri puta u 10-ak min bit će sasvim dovoljno.

Ulje Posve je nepotrebno. Budete li se pridržavali gore navedenih uputstava, tjestenina se neće lijepiti, a dodatak ulja samo će je učiniti masnijom pa se umak poslije neće dobro uhvatiti za stijenke tjestenine.

Raskuhavanje. Još nešto na što treba paziti. Pridržavajte se uputstava na pakiranju i pazite da tjesteninu ne kuhate predugo. Vjerujemo da to već znate, ali tjestenina treba biti al dente, a najlajkše ćete znati je li gotova ako je probate.

Ispiranje. Tjesteninu nije potrebno ispirati. Voda u kojoj se tjestenina kuhala sadržava škrob i doprinosi okusu. Tjesteninu samo procijedite i pomiješajte s umakom.
online

dacina_curica
Status: Offline

Re: Zlatna pravila za kuhanje tjestenine

Post by dacina_curica » 16 Jan 2013, 13:01

Zaboravili su reci da preko serpe u kojoj se kuha pasta obavezno stavite drvenu kasiku/kutlacu da vam voda ne iskipi. :naklon

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Zlatna pravila za kuhanje tjestenine

Post by Krokodil Behko » 16 Jan 2013, 21:08

To znam i ja. Imal još koji savjet? :p
online

dacina_curica
Status: Offline

Re: Zlatna pravila za kuhanje tjestenine

Post by dacina_curica » 16 Jan 2013, 21:14

Sto mene pitas, ja ne znam kuhati. :oo ja samo znam ovo "kako da ne iskipi/izgori..." :grana

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Zlatna pravila za kuhanje tjestenine

Post by Krokodil Behko » 16 Jan 2013, 21:17

A jel znaš za ono ako ipak iskipi, savjet je da se obriše šporet? :hihi
online

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Zlatna pravila za kuhanje tjestenine

Post by merylin » 16 Jan 2013, 21:18

Ima još jedan savjet... ako niste sigurni da li je tjestenina dobro kuhana,izvadite parce i bacite ga na kuhinjske pločice,ako se zalijepi,kuhana je,ako ne ... kuhaj dalje ili bacaj ponovo :D ;)
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

dacina_curica
Status: Offline

Re: Zlatna pravila za kuhanje tjestenine

Post by dacina_curica » 16 Jan 2013, 22:02

Krokodil Behko wrote:A jel znaš za ono ako ipak iskipi, savjet je da se obriše šporet? :hihi
Shit, ja do sad bacala sporet. :grana Sreca pa ne kuham cesto. :valja

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Zlatna pravila za kuhanje tjestenine

Post by silence » 16 Jan 2013, 22:08

dacina_curica wrote:Zaboravili su reci da preko serpe u kojoj se kuha pasta obavezno stavite drvenu kasiku/kutlacu da vam voda ne iskipi. :naklon
Ovaj tvoj savjet je jako dobar, ali onaj ko je pisao ove savjete nije za to ni imao potrebu... :DD , jer vidi koliki lonac treba... :DD

Veliki lonac. Zaista. Tjestenina je razigrana – treba joj mjesta za slobodno kretanje. Jedna od najvećih pogrešaka koje možete napraviti jest staviti tjesteninu u premalen lonac. Za pola kilograma tjestenine najbolje je uzeti lonac od minimalno osam litara. Poklopac vam neće trebati. Tjestenina se kuha otklopljena.


Minimalno osam litara, a može i veći... :lupa

:valja Mislim da bi onaj "veš lonac" odlično odgovarao...
:grana
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

Ruana
Status: Offline

Re: Zlatna pravila za kuhanje tjestenine

Post by Ruana » 16 Jan 2013, 22:11

Ja tjesteninu kuham uvjek kako pise na kesi. Neka se kuha manje neka vise, ali ovo da se ne ispira nesto mi bas nestima, ovdje na svakoj kesi pise da se tjestenina poslje kuhanja ispere hladnom vodom i malo poulji da se ne bi lijepila. Pogotovo ako pravim pasta salatu. I kuham je uvjek u dosta vode i velikoj serpi.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zlatna pravila za kuhanje tjestenine

Post by Maja » 26 Jan 2013, 23:39

Ne bih je pojela neopanu nema šanse. Ja i rižu operem.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Šta je zdravije, a šta dijetalnije: Pizza ili špagete?

Post by Krokodil Behko » 15 Apr 2013, 14:27

Image

Špageti bolonjeze ili pizza margarita? Uporedite adute ova dva italijanska specijaliteta i opredijelite se na osnovu toga šta želite da postignete.

URAVNOTEŽENA ISHRANA: IZABERITE PIZZU

Pizza
Pica je kompletan obrok. Sadrži spore šećere (tijesto), kalcijum (sir), bjelančevine životinjskog (meso, sir) i biljnog porijekla (tijesto), biljna vlakna, minerale, vitamine (šampinjoni, paprika, paradajz) i nezasićene masti. Da bi obrok za koji jedete picu bio još zdraviji, opredijelite se za one vrste koje sadrže razno povrće ili je jedite uz salatu, a za desert uzmite voće.

Tjestenina
Tjestenina nema naročitu hranljivu vrijednost. Recimo, špageti karbonara ne sadrže vitamine, tjestenina s umakom od povrća ne sadrži bjelančevine, a u špagetima bolonjeze nema kalcijuma. Ako tjesteninu jedete bez ikakvog umaka, nećete unijeti neophodne vitamine, mineralne soli i biljna vlakna. Zato je najbolje da se odlučite za recept koji sadrži i namirnice biljnog porijekla i meso (špageti bolonjeze, recimo) i da ih začinite kašičicom parmezana. Obrok završite nekom voćkom.

AKO PAZITE NA LINIJU: IZABERITE TJESTINENU

Pizza
Kaloričnija je od tjestenine koja podrazumijeva iste sastojke. Sto grama pizze margerita ima 230 kcal, dok 100 grama špageta sa umakom od bosiljka ima 190 kcal. Pizza je takođe obično obilnija od porcije špageta. Ako ipak više volite pizzu, a pazite i na svoj struk, dajte prednost napolitani, vegetarijani i margeriti (800 kcal) u odnosu na kalcone ili kvatro formađi (1.800 do 2.000 kcal).

Tjestenina
Ista količina tjestenine će vas mnogo lakše zasistiti zato što sadrži više sporih šećera. Izbjegavajte specijalitete koji podrazumijevaju masne materije. Recimo, špagete karbonara imaju 1.000 kcal na 250 grama, a s prelivom od četiri vrste sira (kvatro formađi) 900 kcal na 250 g. To znači da su previše kalorični i da usporavaju varenje. Uzdržite se od dodavanja parmezana, koji sadrži zasićene masti.

AKO VAM JE POTREBNA ENERGIJA: MOŽE I JEDNO I DRUGO

Pizza
Tijesto, koje čini osnovu pizze, sadrži so, brašno, vodu i kvasac. Veoma je bogato sporim šećerima (skrob), koji nam obezbjeđuju potrebnu energiju. Ali pazite: ne pretjerujte s ovim specijalitetom pošto može negativno da se odrazi na varenje i izazove pospanost.

Tjestenina
Pravi se od brašna koje sadrži gluten, proteinsku supstancu koja vezuje skrob (spori šećeri) i štiti ih od dejstva enzima u digesivnom traktu. Glicidi se tako postepeno oslobađaju i dospijevaju u krv, sprečavajući naglu pojavu umora usljed hipoglikemije. Zato je tjestenina idealan obrok za sportiste i aktivne osobe.
online

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Šta je zdravije, a šta dijetalnije: Pizza ili špagete?

Post by merylin » 15 Apr 2013, 15:45

Pa može li išta nedijatalnije od pizze i špageta! :hihi
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Šta je zdravije, a šta dijetalnije: Pizza ili špagete?

Post by Sheval » 15 Apr 2013, 21:51

Obožavam tjesteninu.
Zbog toga danas imam 96 kg...prije dvije godine sam imao 10 manje :cudi

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37668
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2866 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Šta je zdravije, a šta dijetalnije: Pizza ili špagete?

Post by Pasaga » 15 Apr 2013, 21:54

Pice...nejedem nikad...ma kave bile...
Spageti,vrlo rjetko.....
Jedino KROMPIRUSA.... :plavi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Šta je zdravije, a šta dijetalnije: Pizza ili špagete?

Post by Krokodil Behko » 15 Apr 2013, 22:52

Zaboravili su ubaciti lazanje i raviole. To je baš dijetalno a zdravo :D
online

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Šta je zdravije, a šta dijetalnije: Pizza ili špagete?

Post by Sheval » 15 Apr 2013, 22:53

Ih.
Lazanje vegetale.
Jedno od mojih najdražih jela.

Marijana88
Na probnom
Na probnom
Posts: 75
Joined: 03 Jun 2013, 09:04
Status: Offline

Re: Kako vi pripremate tjesteninu?

Post by Marijana88 » 12 Jun 2013, 10:00

sa dosta sira i zapecenu u rerni. to mi je omiljeno a nije nesto skupo

Trepavica
Status: Offline

Re: Kako vi pripremate tjesteninu?

Post by Trepavica » 01 Jun 2014, 21:59

Al dente..ovisno o kojoj tjestenini rijec...ne volim kad je prekuhana tjestenina, i kada je ljepljiva... :grana

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Kako vi pripremate tjesteninu?

Post by Spanac_113 » 01 Jun 2014, 22:01

As above, al dente.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kako vi pripremate tjesteninu?

Post by storm » 01 Jun 2014, 22:03

Trepavica wrote:Al dente..ovisno o kojoj tjestenini rijec...ne volim kad je prekuhana tjestenina, i kada je ljepljiva... :grana
nema goreg od slijepljene i raskuhane paste....al dente ili najbolje taman da bude :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Kulinarstvo”

Who is online

Users browsing this forum: bez, Skin and 19 guests