Pite

Kolači, torte, zimnice, pića

Vaša omiljena pita je?

sirnica
22
17%
krompirača
20
16%
burek
23
18%
miješani burek
11
9%
tikvara
9
7%
zeljanica
21
16%
buredžici
6
5%
maslenica
11
9%
druga
5
4%
 
Total votes: 128

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Pite

Post by Čupava » 20 Sep 2018, 20:00

.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
.

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Pite

Post by Cvrle » 11 Oct 2018, 11:06

Krokodil Behko wrote: 20 Sep 2018, 19:14 Image
Ujednacena pravo :valja
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Pite

Post by Krokodil Behko » 11 Oct 2018, 11:07

Cvrle wrote: 11 Oct 2018, 11:06
Krokodil Behko wrote: 20 Sep 2018, 19:14 Image
Ujednacena pravo :valja

Sa nutelom :oblizivanje
online

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Pite

Post by Mala_Mu » 24 Nov 2018, 12:14

Krajiška kraljica sofre: Tradicionalno jelo maslenica "paše" sama ili uz dodatke

Image

Maslenica ili masnica je kraljica krajiške sofre bez koje nije moguće nijedno porodično okupljanje ili sohbet, a vrijedna cazinska domaćica objasnila nam je kako izgleda priprema ovog tradicionalnog jela.

Image

Skoro da ne postoji Bosanac i Hercegovac koji može kazati da nikada u životu nije kušao maslenicu. Tradicionalno jelo koje će neki nazvati i "praznom pitom", budući da se u njoj najčešće ne nalaze nikakvi dodaci, osim tijesta, priprema se na različite načine, a svaka domaćica ima svoj recept.

Image

Na ovogodišnjem Cazinskom sajmu pravila se najbolja maslenica, a jedna od učesnica za naš portal je otkrila recepturu koju koristi za pripremu jela kojeg Krajišnici nazivaju masnicom, pa čak i masancom. Sastojci koje koristi su pšenično brašno, voda, so, ulje i domaća pavlaka.

Image

Pšenično brašno samelje se na mlin, nakon čega se prosije i zakuha u toploj vodi. Dobijeno tijesto se ostavlja otprilike pola sata da "otpusti". Nakon toga, jufka se "namladi", ostavlja se da miruje kraći period te se nakon toga jufka razvija i premazuje mješavinom ulja, domaće pavlake i izmećaja. Opet se ostavlja "da otpusti" te se nakon toga jufka razvlači. Potom se slaže jedna, pa druga jufka u tepsiju.

Jedan detalj kojeg nam sagovornica otkriva, a koji, ističe, njenu maslenicu razdvaja od drugih, jeste da nakon što maslenicu stavi da se peče, pusti se da se malo zagrije i nakon toga izvadi se iz rerne i "nagnječi" rukama u tepsiji te ponovo vrati u rernu. Maslenica se peče dok se ne dobije lijepa rumena boja.
Image

Gotova maslenica se reže po želji, a mnogi će reći da je najbolja kada se "rasipa", kad je ujednačenog okusa i jednako paše sama ili uz sve uobičajene dodatke.

Image

Image

Image

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Pite

Post by Merlin246 » 24 Nov 2018, 12:24

Volim svee pite :spanac
Nisam nikad ovu maslenicu ni jela nit sam cula za ovo ali izgleda vrh :rozi

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Pite

Post by Merlin246 » 24 Nov 2018, 12:41

Ova maslenica bez icega a cini se najkompliciranija za napraviti. Ceka se sto godina da odstoji tjesto. I pise jos da se brasno samelje na mlin.. Pa moras jos i mlinar biti ako zelis ovu pitu napraviti. Svako brasno valjda ide kroz mlin.. Evo ne znam :roll

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Pite

Post by damir5 » 24 Nov 2018, 12:46

razlikuju se tradicionalni mlinovi s kamenjem od industrijskih s valjcima nakon kojih ide prosijavanje i razdvajanje brasna i mekinja :123
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Pite

Post by damir5 » 24 Nov 2018, 12:49

cudi me da nisu postavili ni jednu ovakvu fotku, jer je ovo prva asocijacija na maslenicu :D
Me? Wrong? Never! Image

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Pite

Post by Merlin246 » 24 Nov 2018, 12:54

damir5 wrote: 24 Nov 2018, 12:46 razlikuju se tradicionalni mlinovi s kamenjem od industrijskih s valjcima nakon kojih ide prosijavanje i razdvajanje brasna i mekinja :123
Pa gdje kupiti to brasno za tu pitu

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Pite

Post by damir5 » 24 Nov 2018, 12:59

Merlin246 wrote: 24 Nov 2018, 12:54
damir5 wrote: 24 Nov 2018, 12:46 razlikuju se tradicionalni mlinovi s kamenjem od industrijskih s valjcima nakon kojih ide prosijavanje i razdvajanje brasna i mekinja :123
Pa gdje kupiti to brasno za tu pitu
negdje na selu gdje ima mlin :hihi ... sad je u modi etno furka, mislim da se tu trebalo moci pronaci,... integralno brasno bi trebalo biti to, mada ne vjerujem jer je i ono industrijski proizvod.

moj komsija sije psenicu i ima mlin, mama kupuje od njih.
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Pite

Post by Chloe » 24 Nov 2018, 13:37

damir5 wrote: 24 Nov 2018, 12:49 cudi me da nisu postavili ni jednu ovakvu fotku, jer je ovo prva asocijacija na maslenicu :D
U Krajini ovog nema.

Pita jeste prazna i jede se uglavnom uz pečenje, posebno kokošku, uz mladi sir je super , a može i uz slatko tj. džem, pekmez, med...
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Pite

Post by Femea » 24 Nov 2018, 13:39

Chloe wrote: 24 Nov 2018, 13:37
damir5 wrote: 24 Nov 2018, 12:49 cudi me da nisu postavili ni jednu ovakvu fotku, jer je ovo prva asocijacija na maslenicu :D
U Krajini ovog nema.

Pita jeste prazna i jede se uglavnom uz pečenje, posebno kokošku, uz mladi sir je super , a može i uz slatko tj. džem, pekmez, med...
Svaka čast piti, hajde ti na neku od ovih, još malo preostalih igrica, dok ih nisu zakatančili :D.
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Pite

Post by Femea » 24 Nov 2018, 13:41

damir5 wrote: 24 Nov 2018, 12:46 razlikuju se tradicionalni mlinovi s kamenjem od industrijskih s valjcima nakon kojih ide prosijavanje i razdvajanje brasna i mekinja :123
Vidi Damira starog mlinara, što zna :hihi
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Pite

Post by damir5 » 24 Nov 2018, 15:13

Chloe wrote: 24 Nov 2018, 13:37
damir5 wrote: 24 Nov 2018, 12:49 cudi me da nisu postavili ni jednu ovakvu fotku, jer je ovo prva asocijacija na maslenicu :D
U Krajini ovog nema.

Pita jeste prazna i jede se uglavnom uz pečenje, posebno kokošku, uz mladi sir je super , a može i uz slatko tj. džem, pekmez, med...
aha, onda ih ne zovemo isto, ili ja negdje grijesim. Kod nas je ovo maslenica, ovakva s kajmakom ili s piletinom, suhim mesom, sta ja znam.
A to sto se pravi prazno i jedemo tako zovemo pogača.
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Pite

Post by Čupava » 24 Nov 2018, 15:15

Kod nas je maslenica - prazna skroz, od klasičnog ili integralnog brašna i umjesto ulja se koristi maslo...
.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Pite

Post by Chloe » 24 Nov 2018, 15:23

damir5 wrote: 24 Nov 2018, 15:13
Chloe wrote: 24 Nov 2018, 13:37
damir5 wrote: 24 Nov 2018, 12:49 cudi me da nisu postavili ni jednu ovakvu fotku, jer je ovo prva asocijacija na maslenicu :D
U Krajini ovog nema.

Pita jeste prazna i jede se uglavnom uz pečenje, posebno kokošku, uz mladi sir je super , a može i uz slatko tj. džem, pekmez, med...
aha, onda ih ne zovemo isto, ili ja negdje grijesim. Kod nas je ovo maslenica, ovakva s kajmakom ili s piletinom, suhim mesom, sta ja znam.
A to sto se pravi prazno i jedemo tako zovemo pogača.
Pa vidiş na fotkama... Izreže se na kocke, a na starinski način se stavi na onako cijelu pečena kokoška pa čeputaju ukućani i nju i pitu.

Image

A pogača nam je tvrdja i brza verzija kruha za koju se koristi soda ili u modernija vremena prašak za pecivo.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
KREMENAC
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3115
Joined: 27 Jul 2018, 02:43
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pite

Post by KREMENAC » 24 Nov 2018, 15:42

Merlin246 wrote: 24 Nov 2018, 12:41 Ova maslenica bez icega a cini se najkompliciranija za napraviti. Ceka se sto godina da odstoji tjesto. I pise jos da se brasno samelje na mlin.. Pa moras jos i mlinar biti ako zelis ovu pitu napraviti. Svako brasno valjda ide kroz mlin.. Evo ne znam :roll
glupo proseravanje novinara/novinarke i klixa.... :lud :zid
gastronomija ... zna li klix sta znaci nomos ??
ocito ne zna ...

kaze ''prazna pita'' a nije prazna, sto se zove maslenica???
i nije samo krajiski specijalitat - ako je krajiski
sto ne objasnise sta je ''izmećaj''???

User avatar
KREMENAC
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3115
Joined: 27 Jul 2018, 02:43
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pite

Post by KREMENAC » 25 Nov 2018, 03:48

Mala_Mu wrote: 24 Nov 2018, 12:14 Krajiška kraljica sofre: Tradicionalno jelo maslenica "paše" sama ili uz dodatke

Image

Maslenica ili masnica je kraljica krajiške sofre bez koje nije moguće nijedno porodično okupljanje ili sohbet, a vrijedna cazinska domaćica objasnila nam je kako izgleda priprema ovog tradicionalnog jela.


Skoro da ne postoji Bosanac i Hercegovac koji može kazati da nikada u životu nije kušao maslenicu. Tradicionalno jelo koje će neki nazvati i "praznom pitom", budući da se u njoj najčešće ne nalaze nikakvi dodaci, osim tijesta, priprema se na različite načine, a svaka domaćica ima svoj recept.


Na ovogodišnjem Cazinskom sajmu pravila se najbolja maslenica, a jedna od učesnica za naš portal je otkrila recepturu koju koristi za pripremu jela kojeg Krajišnici nazivaju masnicom, pa čak i masancom.
Sastojci koje koristi su pšenično brašno, voda, so, ulje i domaća pavlaka.



Pšenično brašno samelje se na mlin, nakon čega se prosije i zakuha u toploj vodi. Dobijeno tijesto se ostavlja otprilike pola sata da "otpusti". Nakon toga, jufka se "namladi", ostavlja se da miruje kraći period te se nakon toga jufka razvija i premazuje mješavinom ulja, domaće pavlake i izmećaja. Opet se ostavlja "da otpusti" te se nakon toga jufka razvlači. Potom se slaže jedna, pa druga jufka u tepsiju.

Jedan detalj kojeg nam sagovornica otkriva, a koji, ističe, njenu maslenicu razdvaja od drugih, jeste da nakon što maslenicu stavi da se peče, pusti se da se malo zagrije i nakon toga izvadi se iz rerne i "nagnječi" rukama u tepsiji te ponovo vrati u rernu. Maslenica se peče dok se ne dobije lijepa rumena boja.

Gotova maslenica se reže po želji, a mnogi će reći da je najbolja kada se "rasipa", kad je ujednačenog okusa i jednako paše sama ili uz sve uobičajene dodatke.
u sastojcima fali glavni sastojak?
ima li iko da zna sta je izmecaj?

sta je na ovoj slici?
Image

u tradicionalnoj gastronomiji ne stavlja se nikakvo ulje ... moze skorup,pavlaka malo mlijeka ali ulje ne..

maslenica je drevno jelo..i ne zasluzuje ovakav sund pristup
maslenicu su iliri i rimljani jeli .. gotovo da se nije promjenila od tog vakta ..
samo je deblja, jer se ima vise brasna

User avatar
KREMENAC
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3115
Joined: 27 Jul 2018, 02:43
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pite

Post by KREMENAC » 25 Nov 2018, 16:11

Chloe wrote: 24 Nov 2018, 13:37
damir5 wrote: 24 Nov 2018, 12:49 cudi me da nisu postavili ni jednu ovakvu fotku, jer je ovo prva asocijacija na maslenicu :D
U Krajini ovog nema.

Pita jeste prazna i jede se uglavnom uz pečenje, posebno kokošku, uz mladi sir je super , a može i uz slatko tj. džem, pekmez, med...

KRAJiŠKA MASLENICA

Uz pečenu perad ili pečeno pileu Velikoj Kladuši služe tzv. krajišku maslenicu.
Fino pšenično brašno (prosijano na koprenu), sir (travnički, kriška, ili mladi), maslo.
Maslom i mlakom vodom, uz dodatak soli, zamijesi se tijesto i rasuču deblje jufke. Deblja jufka se položi u zamašćenu duboku tepsiju, začini
uzavrelim maslom, složi još koja jufka, začini, pospe izdrobljenim sirom, te opet složi nekoliko jufki, koje se začine.
Začini se i gornja jufka i peče.
Magistarska disertacija mr. Alije Lakisica, Tradicionalni kulinarstvo u Bosni i Hercegovini

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Pite

Post by Krokodil Behko » 25 Nov 2018, 18:29

Šta god da je na toj slici, ne ide u tu pitu koja se zove MaslAnica, a ne maslenica.

Maslanica se pravi sa malo debljim jufkama, a narijetko se razmuti kajmaka i jaja, pa se time premažu srednje jufke.
online

Post Reply

Return to “Kulinarstvo”

Who is online

Users browsing this forum: ElTriconi and 21 guests