Internetske prevare

Zanimljivi sajtovi, igrice i slično
User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Dust » 06 Sep 2012, 00:06

Sada su mi postavili Webroot i fercera odlicno (kuc, kuc).
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Krokodil Behko » 06 Sep 2012, 00:14

Sad me interesuje jedno - je li virus preko kog je "hackovan internet" (ma sto li stavljam navodnike, cc ... ) na laptopu i dalje prisutan i da li je za ocekivati da se vremenom ponovo aktivira?
Molim za ozbiljne odgovore!
unaprijed zahvalna
Pa valjda imaš neki antivirus u životu, to jest u hlaptopu?
Pa oni antimalware fazoni i slično? Skeniranje?

Kad je majstor meni popravljao comp, ugradio mi neki AV budibogsnama.
I još kaže da je to neki spec AV i imaju ga samo službe sigurnosti Image

Nikad čuo. I bio sam malo sumnjičav. Čim sam ga doneo kući, odmah sam
to deinstalirtao i instalirao Aviru.
online

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by IM_ex » 06 Sep 2012, 00:24

Dust wrote:Oh, yeah :oo
ma to se ti salis, neozbiljan ti smjesko (tjesim se)
:grana
Krokodil Behko wrote:
Sad me interesuje jedno - je li virus preko kog je "hackovan internet" (ma sto li stavljam navodnike, cc ... ) na laptopu i dalje prisutan i da li je za ocekivati da se vremenom ponovo aktivira?
Molim za ozbiljne odgovore!
unaprijed zahvalna
Pa valjda imaš neki antivirus u životu, to jest u hlaptopu?
:roll

ma neeemam, onako, tek iz hira pomenuh McAfee :mrgud
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Major » 06 Sep 2012, 00:34

IM_ex wrote:hm ... pls. reci mi da nisi imala McAfee :grana
Imao slucaj prije par nedelja ..."Poliziei virus".
Tih par dana kompjutorolzi imali na pretek posla.

Ja sam kao i vrlo cesto skidao nasu muziku, nije bas dozvoljeno ali nikada nisam imao problema do tada.
Kliknem na JU muziku, upali se kamera i obavjestenje da sam napravio prekrsaj, za 100€ oni ce mi naime oprostiti.

Strucnjak za 35 € sredio kutiju, ide bez problema.....ali doduse u Njemackoj su skrenuli paznju da je slican virus u opticaju.
Mislim da su ga zatrovali....zlonamjerni virus.
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Krokodil Behko » 06 Sep 2012, 00:34

E pa onda skeniraš pa ako nema, onda nema :cudi
A ako ima, onda nek ti je bog na pomoći - i polizei :D
online

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by IM_ex » 06 Sep 2012, 00:58

Major wrote:
Ja sam kao i vrlo cesto skidao nasu muziku, nije bas dozvoljeno ali nikada nisam imao problema do tada.
Kliknem na JU muziku, upali se kamera i obavjestenje da sam napravio prekrsaj, za 100€ oni ce mi naime oprostiti.
da, kamera Image



@Krokodil
ne pominji mi polizei :grana
hvala
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96498
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34430 times
Been thanked: 21153 times
Contact:
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Rum » 06 Sep 2012, 14:06

IM_ex wrote:Nesto razmisljam ... u ovo, savremeno vrijeme, a zahvaljujuci internetu, postade savremen i nacin da te se pokrade a da ti hapac i ne udje u kucu
Ispricacu vam taze slucaj, iz prve ruke.
Danas je blokiran laptop, totalno blokiran.
Jedina site, koja je zjapila, dominirala je velikim slovima ispisanom rijecju POLIZEI Image rijecju kojom je povisila pritisak do nebesa. Iskljuci, ukljuci, iskljuci, ukljuci, iskljuci, uklj ... ma dzaba, uvijek jedno te isto :crveni
Naravno, stajalo je i sturo uputstvo sta treba uciniti da bi se laptop odblokirao - kupiti tunemampojmakakosezove karticu u vrijednosti od 100 Eura, na kojoj su brojevi koji se trebaju utipkati u za to nazanaceno polje, kao sifru. Znaci, jedino taj site je moguce otvoriti, i na njemu utipkati eto taj broj s kartice :grana
Sta da se radi, trza se se stoja, al, za svaki slucaj, prije no sto se podje u kupovinu te kartice, kontaktira se policija, zbog obrazlozenja cemu blokada laptopa. Nasmija se taj neki, veli:"nemamo mi nista s tim, policija ne moze vrsiti takve blokade; to mora da ste nagazili na opak virus, djelo hakera".
I sta? Sta??? :??
:??
Nista.
Uz jedva osjetnu nadu, strepeci od moguceg razocarenja -vrati se postaja na neki stariji datum. Uspjesno - profercera sve kako treba.
Sad me interesuje jedno - je li virus preko kog je "hackovan internet" (ma sto li stavljam navodnike, cc ... ) na laptopu i dalje prisutan i da li je za ocekivati da se vremenom ponovo aktivira?
Molim za ozbiljne odgovore!
unaprijed zahvalna
Kako sam te razumio samo si vrijeme vratila na kompu? :hm
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Blackhawk
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Blackhawk » 06 Sep 2012, 14:21

Uradila je sistem restore....
A to bas i nece pomoci ako ti je virus prisutan u compu.. vjerovatno se je negdje zavukao i ceka.. I nakon nekog vremena pauze ce da napadne opet...
Sreca ti je pa nisi kucala nikakve sifre niti brojeve, i ni u kom slucaju ne kucaj broj kartice ili bilo cega privatnog sto ti treba...
Jer cim dobiju broj, ode ti sve sto imas na kartici....i eto ti belaja..

Posto vjerujem niko nema bas neki solidan antivirus, vecinom su svi na besplatnim i trial verzijava, onda najbolji nacin jeste da formatiras sve sa compa, i podignes sistem nanovo..
Ako ti je vec prosao antivirusnu zastitu, onda logickim zakljucivanjem mozes skontat da i ako skeniras comp sa tim antivirusnim kojeg imas, nece pronaci taj virus..

Pokusaj skinut ovaj program http://www.malwarebytes.org/ i sa njim skenirati racunar..

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by IM_ex » 07 Sep 2012, 00:09

@BlackHawk
Ne pomenuh u prvom postu - nije propust McAfee-a, koji , usputno, ne spada u besplatne antiviruse.
Ko ima McAfee, zna da taj program zna da blocka i kojekakve manje ili nimalo opasne/zarazne stranice (chat, sajt gdje je moguce pokupiti muziku, sajt za online gledanje filmova).
Dakle, u mom slucaju, na klik jedne od takvih stranica, koja se nije otvorila jer se McAfee oglasio opomenom, nudeci dvije opcije: zanemariti opomenu ili odustati. I, podcijenivsi opomenu, jer se i nekad ranije posjecivala ista adresa, klik na "ma daj, pusti", otvori se taj site POLIZEI, automatski ukljucivsi kameru. shok, znas koji :grana
Na toj stranici nije bila ostavljena nikakva mogucnost kontakta, sem uput da se kupi ta neka kartica u vrijednosti od 100 Eura, te da se s te kartice utipkaju brojevi u za to naznacenom polju na sajtu. Nista drugo.
Ali, bravo, dobro sto si na to ukazao, BlackHawk (ne samo zbog mene) to, da se ne tipkaju brojevi licnog karaktera.
Pricala sam s poznanicima u vezi s tim, neki su ostali u cudu, ne vjerujuci da je takvo sto moguce (cuj, da ti neko blockira laptop i ukljuci tvoj cam, hallo ...), dok je nekima poznata ta mogucnost preko njihovih prijatelja, kojima se isto ili skroz gore desavalo. Kod jednog bjese isti slucaj, dakle, potraznja 100 Eura. U drugom slucaju potraznja 50 Eura, gdje je zrtva napada kupila tu karticu, utipkala brojeve i dok se nada da se rijesila belaja, te da ce njen ljubimac od compa konacno profunkcionisati, uvidja da od compa nema nista - brisuci svoje hackerske tragove, upropastio joj je comp, taj neki krmak :puca

hvala ti, BlackHawk
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96498
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34430 times
Been thanked: 21153 times
Contact:
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Rum » 07 Sep 2012, 00:13

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Krokodil Behko » 07 Sep 2012, 00:14

Dodjoh do zaključka, da je najbolje, držati se besplatnih antivirusa.
Po internetu, čitam mitove i legende o tim virusima a nikada nisam
imao nikakvih problema sa tim, mada sam stalno na besplatnim antivirusima :cudi
online

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by IM_ex » 07 Sep 2012, 00:22

mah ... sta da ti kazem, Krokodil ... nije to; vidi ...
I sama sam godinama bila na crvenom kishoberu (preporuka znalca), i nikad mi se takvo sto nije desilo.
eee ... ali, taj gad od hack-virusa se pojavio u maju ove godine, i, eto, hara li hara internetom.
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by STrendzer » 07 Sep 2012, 09:04

ujutro casicu "ljute" i nema virusa da ce da prezivi :hihi :pusi

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Luna. » 07 Sep 2012, 09:30

IM_ex wrote:@BlackHawk
Ne pomenuh u prvom postu - nije propust McAfee-a, koji , usputno, ne spada u besplatne antiviruse.
Ko ima McAfee, zna da taj program zna da blocka i kojekakve manje ili nimalo opasne/zarazne stranice (chat, sajt gdje je moguce pokupiti muziku, sajt za online gledanje filmova).
Dakle, u mom slucaju, na klik jedne od takvih stranica, koja se nije otvorila jer se McAfee oglasio opomenom, nudeci dvije opcije: zanemariti opomenu ili odustati. I, podcijenivsi opomenu, jer se i nekad ranije posjecivala ista adresa, klik na "ma daj, pusti", otvori se taj site POLIZEI, automatski ukljucivsi kameru. shok, znas koji :grana
Na toj stranici nije bila ostavljena nikakva mogucnost kontakta, sem uput da se kupi ta neka kartica u vrijednosti od 100 Eura, te da se s te kartice utipkaju brojevi u za to naznacenom polju na sajtu. Nista drugo.
Ali, bravo, dobro sto si na to ukazao, BlackHawk (ne samo zbog mene) to, da se ne tipkaju brojevi licnog karaktera.
Pricala sam s poznanicima u vezi s tim, neki su ostali u cudu, ne vjerujuci da je takvo sto moguce (cuj, da ti neko blockira laptop i ukljuci tvoj cam, hallo ...), dok je nekima poznata ta mogucnost preko njihovih prijatelja, kojima se isto ili skroz gore desavalo. Kod jednog bjese isti slucaj, dakle, potraznja 100 Eura. U drugom slucaju potraznja 50 Eura, gdje je zrtva napada kupila tu karticu, utipkala brojeve i dok se nada da se rijesila belaja, te da ce njen ljubimac od compa konacno profunkcionisati, uvidja da od compa nema nista - brisuci svoje hackerske tragove, upropastio joj je comp, taj neki krmak :puca

hvala ti, BlackHawk
imala sam ja prije par mjeseci isti taj virus.
trazila po internetu rjesenje, s drugog laptopa naravno... googlala i googlala.. puno je takvih slucajeva i iskustva ljudi,koji su isto imali... prvo pronadji koja je to vrsta virusa a onda u potragu za efikasnim programom... ja sam skinula kaspersky i procesljala a onda jos neki programcic, koji je bas za taj virus ( cini mi se da se o nekom trojancu radi) i fercera bez problema... pogledacu kod kuce, ako mognem negdje naci kako se zove program...
uglavnom ja takve problema googlam, para ne dam nikome :)... pogledaj po njemackim forumima...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Krokodil Behko » 07 Sep 2012, 10:24

Izgleda, da problem zvani Polizei, imaju samo korisnici AV McAfee.
Ovo što Luna reče ima logike. Neki drugi program/AV i prečešljati.
online

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Luna. » 07 Sep 2012, 10:55

Krokodil Behko wrote:Izgleda, da problem zvani Polizei, imaju samo korisnici AV McAfee.
Ovo što Luna reče ima logike. Neki drugi program/AV i prečešljati.
nema to, ja mislim, veze sa affe...
u svakom slucaju, treba ti malo jaci program da ga se rijes... kisobran ga ne prepoznaje... treba procesljat s vise scannera, jer ga tesko prepoznaju... ma oprat u sto voda i et´ :D
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

Blackhawk
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Blackhawk » 07 Sep 2012, 11:32

Nemojte samo ni u kom slucaju stavljati vise AV na comp... Jer nece vam raditi nijedan dobro onda..
Antivirusni programi ne podnose jedni druge, i stvaraju razne konflikte, tako da vam bolje bit bez AV-a nego da imate 2 ili 3 istovremeno...

Evo Rum je u sekciji download stavio keys za kasperski... definitivno najbolji..

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Luna. » 07 Sep 2012, 12:13

ja sam bila skinula sve ostale, ocistila sa kaspersky i onda skinula kaspersky a stavila AV... nemam pojma al nekako me kaspersky zafrkava, cesto blokira stvari iz sigurnosnih razloga, a ja npr. znam da je izvor pouzdan... al´ kad zapne, instaliram, procesljam i rahat...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96498
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34430 times
Been thanked: 21153 times
Contact:
Status: Offline

Razmislite dobro šta postavljate na internet

Post by Rum » 28 Sep 2012, 20:16

Image
Čitanje misli

Razmislite dobro šta postavljate na internet, nikad ne znate ko gleda.


[ytube][/ytube] :cool :cool
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Razmislite dobro šta postavljate na internet

Post by Konsultant » 28 Sep 2012, 20:28

super primjer :bravo

Post Reply

Return to “Internet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests