Internetske prevare

Zanimljivi sajtovi, igrice i slično
Post Reply
User avatar
Nekatamo
Na probnom
Na probnom
Posts: 88
Joined: 26 Feb 2013, 11:04
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Nekatamo » 06 Mar 2013, 18:19

Upravo ti sada kunes :)
Vidi ne odobravam ovo ali ne kunem te prevarante.Narod se bogati na korist drugih koji ne razmisljaju svojom glavom.Kakvi fb profili,pare za bolesnog djecaka bez da idu na LICNO NJEGOV ziro racun i kupovin preko PIKA.Dajte molim vas kako mozete biti tako naivni.I trebaju ti prevaranti tako da reaguju jer ako oni narod ne nauce pameti nece niko.
Evo dvije price koje ja znam.Radio stanica,javlja se zena oboljela od Multiple skleroze i jada se da joj treba pomoc.Voditeljica radija tj vlasnica skuplja novac koji je pristigao sa svih strana i poslije toga se kune da je novac poslala i da ce dati potvrdu koju naravno nije dala,a bolesna se javlja da nije dobila novac.I sta mislite ,da su njih dvije krive? Pa ni najmanje-kriv je narod.To se prvo zatrazi da li bolesna moze da napravi svoj ziro racun i dali je stvarno bolesna a onda ko zeli pomoci pomogne licno njoj....
Kakav radio!

Drugi slucaj-covjek koji lijeci sihre trazi ogroman novac od samohrane majke kojoj je rekao da je muz pod sihrama.Ona mu selje(autobusom!!!)novac a ko je on pojma nema.I ko je tu glup?Ne odobravam ponasanje doticnog covjeka koji lijeci sihre ali zena sa djetetom da bude toliko glupa i salje novac na nevidjeno pa to je odron ljudske pameti!!!
Poslacu ti odjek moga osmjeha.....da te proganja.....

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Pasaga » 06 Mar 2013, 18:26

Sto se tice pomoci ugrozenima,koji su zaista potrebni
ima milion nacina da se direktno uruci.
Posaljem novac do odredjenog covjeka,i reknem
kome i gdje da uruci.
Problem rjesen.
Racuni,konta-quci -palci.....nista.... :djed
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Nekatamo
Na probnom
Na probnom
Posts: 88
Joined: 26 Feb 2013, 11:04
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Nekatamo » 06 Mar 2013, 18:31

Pasaga wrote:Sto se tice pomoci ugrozenima,koji su zaista potrebni ima milion nacina da se direktno uruci.Posaljem novac do odredjenog covjeka,i reknem kome i gdje da uruci. Problem rjesen. Racuni,konta-quci -palci.....nista.... :djed
Eh o tome ja i pricam!
Poslacu ti odjek moga osmjeha.....da te proganja.....

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by paparaci » 06 Mar 2013, 23:52

Nekatamo wrote:Upravo ti sada kunes :)
nisi pricala. :p
znam. zato rekoh prije toga da ne valja.
Vidi ne odobravam ovo ali ne kunem te prevarante.Narod se bogati na korist drugih koji ne razmisljaju svojom glavom.
ma kunem ih ja vala. bez obzira koliko neko glup bio ili glupo postupio, to nikom ne daje za pravo da takve vara! pogotovo ne kad su u pitanju tako ozbiljnje stvari poput teskih oboljenja. :lupa :bua
Drugi slucaj-covjek koji lijeci sihre trazi ogroman novac od samohrane majke kojoj je rekao da je muz pod sihrama.
cuj samohrana majka sa muzem?! :sta :misli

najzad, nevazno. to onako usput....
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Nekatamo
Na probnom
Na probnom
Posts: 88
Joined: 26 Feb 2013, 11:04
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Nekatamo » 07 Mar 2013, 10:33

Ne,sada je samohrana majka koju je muz napustio radi sihri!
Izvuces iz konteksta price sta sam htjela reci....
Poslacu ti odjek moga osmjeha.....da te proganja.....

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Katja » 07 Mar 2013, 10:40

paparaci wrote: bez obzira koliko neko glup bio ili glupo postupio, to nikom ne daje za pravo da takve vara! pogotovo ne kad su u pitanju tako ozbiljnje stvari poput teskih oboljenja.
Bravo paparaci.

Da, postoje različite prevare ali one u kojima se iskorištava čovjekova empatija i briga za druge, te su najpodlije.

User avatar
Nekatamo
Na probnom
Na probnom
Posts: 88
Joined: 26 Feb 2013, 11:04
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Nekatamo » 07 Mar 2013, 10:53

Meni su obje vrste iste.Ako covjek postupi i sagleda realno neke stvari ,ima ispravnijih nacina da pomogne bolesnom i sigurnije posalje novac a ne tako na internetske prevare.....Znate li za onaj slucaj u Bosni kada je zena navodno lijecila sihre i bracni par prodao kucu da bi joj dao silni novac.Poslije su je tuzili.I sta je bilo na sudu? Jel mislite da je zena koja ih je prevarila otisla u zatvor?Naravnno da nije,pa svako je rekao kako je bracni par reagovao glupo.
Ne podrzavam tu zenu laznljivicu,gluho bilo,ali ne podrzavam ni pamet bracnog para.Evo ja cu da dam sav novac nekome preko interneta.Ima li dobrovoljaca?
Dajte molim vas.....Nas naivni narod....
Poslacu ti odjek moga osmjeha.....da te proganja.....

Blackhawk
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Blackhawk » 07 Mar 2013, 11:28

Prodajem nevidljivu maglu koja lijeci sve bolesti..
Pakovanje od 1l i 5l ...
1l -100 KM
5l 400 KM (ustedite 100 KM) :)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119236
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5519 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Online

Re: Internetske prevare

Post by Maja » 07 Mar 2013, 12:06

Bilo je tih fora...zrak u bočici s nekih utakmica mi je naj.

User avatar
Nekatamo
Na probnom
Na probnom
Posts: 88
Joined: 26 Feb 2013, 11:04
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Nekatamo » 07 Mar 2013, 13:07

E sad vrhunac svega je da je samohrana majka slala novac po prijateljici koja je kao davala drugoj prijateljici a ona tom covjeku.I dopisivali se mailom sta da posalje i kada.Ima mu mail adresu.ime cak i nema e sada se nadigla da tuzi prijateljicu i tu drugu po kojima je slala novac da ide u policiju.Pitanje-koliko li ce dobiti tu tuzbu,sem sto ce sebe obrukati? Zamislite dodje policiji i kaze da je covjek mailom navracao da salje pare ona slala toj djevojci a ona davala njemu,i policija se digne na noge i uhapsi te obje djevojke hahaha
Poslacu ti odjek moga osmjeha.....da te proganja.....

User avatar
Nekatamo
Na probnom
Na probnom
Posts: 88
Joined: 26 Feb 2013, 11:04
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Nekatamo » 08 Mar 2013, 14:29

I digla se samohrana majka da tuzi tu djevijku jer ce tako doci do tog covjeka.Bas me zanima hoce li u Split u policiju ili na nasu(Tizlansku)i sta ce cike u policiji reci :)
Poslacu ti odjek moga osmjeha.....da te proganja.....

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Julia-Klara » 08 Mar 2013, 15:04

Mozemo se mi ismijavati koliko hocemo,ali muka covjeka na svasta natjera...Kad ne vidis izlaz sklon si pretjerivanju,a tako i vjerovanju u svakakve budalastine. Pogotovo kada su u pitanju djeca i necije zdravlje...
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Nekatamo
Na probnom
Na probnom
Posts: 88
Joined: 26 Feb 2013, 11:04
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Nekatamo » 08 Mar 2013, 17:28

Dobro ali zaista zar mislis da ce postici ista i da ode u policiju i tuzi tu djevojku? Daj molim te
Poslacu ti odjek moga osmjeha.....da te proganja.....

Blackhawk
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Blackhawk » 02 Apr 2013, 12:16

Hasan Ružnić iz Bihaća će dugo pamtiti “kupovinu” mobilnog uređaja putem interneta. Naime, naš sugovornik Ružnić je na najpoznatijoj bh kupoprodajnoj online mreži “Pik.ba” dogovorio kupovinu telefona Samsung Galaxy S3. Dogovor oko prodaje je tekao sasvim u redu i nije bilo nikakvih problema. Nekoliko puta naš sugovornik se čuo sa prodavačem gdje nije primijetio nikakvu čudnu radnju ili neki nagovještaj da bi to bila prevara.

Cijena telefona Samsung Galaxy S3, kojeg je prodavač nudio na svome profile je bila 1200 KM, no kako naš sugovornik nije imao toliki novac, dao je u zamjenu svoj Apple iPhone 4S uz nadoplatu 200 KM, na što je prodavač koji se predstavljao kao Nihad Mušić iz Mostara je i pristao.

Kada je sve bilo dogovoreno, H.R. je brzom poštom i poslao paket na navedenu adresu gdje se priča onda počela odvijati u drugom smijeru:

Tijek događaja je sljedeći:

Prilikom poziva poštara koji je prevozio pošiljku, navedeni primatelj je rekao da pošiljku doveze na jednu benzisku pumpu u Mostaru, što je poštar odmah prihvatio i odvezao se u tom smijeru. – Poštar napravio ogromnu grešku!
Sve i dalje protiče u redu, poštar je došao na dogovoreno mjesto i preuzeo paket koji nije pregledao, bez obzira što je bilo navedeno da se pregleda pošiljka koju šalje prodavač. – Poštar napravio drugu grešku!
Na nalogu za potpis pošiljatelja rubrika je potpisana, ali sve ostale rubrike, poput broja lične karte i ostalih podataka su zanemareni i nisu upisani. – Poštar napravio treću grešku!
Prodavač se je uredno zahvalio i bez ikakvih problema preuzeo pošiljku vijednu 1200 KM, a da je pri tome umjesto dogovorenog Samsung Galaxy S3 telefona, poslao “ovo” što je na fotografijama.
Paket dolazi na kućnu adresu Ružnića, gdje i sam Ružnić vidi da paket nije otvaran, što je dogovoreno da se uradi prilikom primopredaje. Ružnić pokušava pitati poštara zašto paket nije pregledan, no poštar ne želi o tome da razgovara i poručuje našem sugovorniku “Nisam obaviješten da sam trebao pregledati paket, boli me kur…”, i odlazi svojim putem. – Ogromna greška poštara!

Naravno, slučaj je prijavljen policiji gdje se poduzimaju određeni koraci da se uhvati počinitelj ove bizarne pljačke.

U telefonskom razgovoru sa administracijom PIK-a, nam je jedino potvrđeno da počinitelj ove pljačke nije iz Mostara kako se predstavljao, nego iz Sarajeva što su naknadno provjerili i utvrdili.

Ko je bio momak koji je preuzeo paket, još se ne zna. No počinitelj ove pljačke očito nije upoznat da na skoro svakoj benziskoj pumpi imaju kamere pa je tako snimljen i momak koji je preuzeo paket te se u ovim trenutcima traga za njim ili za njih više.

Hasan Ružnić, oštećeni u ovoj priči je trenutno u šoku i za portal biscani.ba jedino što poručuje je da svi koji posluju preko interneta, prije same kupovine dobro provjere od koga tačno kupuju proizvod i šta tačno će dobiti.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Luna. » 02 Apr 2013, 12:28

ovi sa pik-a samo nek tako nastave i zacas ce se ugasit... to je prvo pik kriv, sto ne ponudi placanje preko pay pal ili nesto slicno, pa onda nudi samo transport sa odredjenim sluzbama.. fedex ili koje vec kod nas imaju, i to opet pod odredjenim uslovima, kao sto su konrola paketa pri preuzimanju ( totalno glupo, ali kod nas izgleda ne ide drugacije)
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120162
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7771 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Krokodil Behko » 02 Apr 2013, 12:31

Pik je zakon. Na Piku ima svega. Čak i šlaufa sa Titanika :p
online

Blackhawk
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Blackhawk » 02 Apr 2013, 12:39

Pik je mjesto samo gdje stavis oglas, kao recimo oglasna tabla na sred ulice ili ispred neke zgrade..
Znaci nema pik nikakve odgovornosti sto se tice kupovine i prodaje.. On ti je ponudio prostor da ostavis svoj oglas, i nista vise od toga..
Imaju oni, da identifikujes svoju kucnu adresu, svoj broj mobitela i slicno... Tako da, mozes gledati sta je prodavac verifikovao od toga.. Ako mu adresa verifikovana, znaci mozes ga naci ako sta krene po zlu..
U ovom slucaju, tipicna greska postara, i to mislim da ce doticni vrlo lako dobiti nazad, ako ne od tog sto ga prevario, onda od postara tj poste.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Luna. » 02 Apr 2013, 13:58

Blackhawk wrote:Pik je mjesto samo gdje stavis oglas, kao recimo oglasna tabla na sred ulice ili ispred neke zgrade..
Znaci nema pik nikakve odgovornosti sto se tice kupovine i prodaje.. On ti je ponudio prostor da ostavis svoj oglas, i nista vise od toga..
Imaju oni, da identifikujes svoju kucnu adresu, svoj broj mobitela i slicno... Tako da, mozes gledati sta je prodavac verifikovao od toga.. Ako mu adresa verifikovana, znaci mozes ga naci ako sta krene po zlu..
U ovom slucaju, tipicna greska postara, i to mislim da ce doticni vrlo lako dobiti nazad, ako ne od tog sto ga prevario, onda od postara tj poste.
pa iso kao i ebay... i ebay nema pravno nikakvu odgovornost, ali su oni postavili uslove i a prodavace i kupce i tako smanjili rizik i stekli povjerenje... ako pik kao oglasac ne vodi racuna da prevarantima sto je moguce vise oteza poso, onda ce ljudi imati sve manje povjerenja i sve ce manje koristit usluge pik-a
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Pasaga » 02 Apr 2013, 18:05

Ovdje ima bezbroj mogucnosti da oglasavas prodaju,kupovinu.
Izmedju ostalog,mozes i na javne panoe po trgovackim centrima
ili trgovima.
Ako oglasavas kroz koji bilo bilten,sredstvo inf. prodavac ima obavezu ispostovati ono sto je oglasio.
Kod svakog oglasavanja moras ostaviti maticni broj,adresu,tel....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by STrendzer » 02 Apr 2013, 18:11

danas mi dosao email od neke firme koja kao takva cini mi se ne postoji,traze mi 814 € i to kao vele,opomena-a ja nisma nikad nista do sad od njih ni dobio,ali oni su kao "prijatni" pa ce mi dati kao jos jednu sansu..mamu im njihovu !!

sve zivi prevarant,hoce s lake strane..cekat cu da mi jos jednom nesto posalju pa cu ih prijavit policiji..

Post Reply

Return to “Internet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests