Internetske prevare

Zanimljivi sajtovi, igrice i slično
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120361
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6954 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Razmislite dobro šta postavljate na internet

Post by Krokodil Behko » 23 Oct 2012, 19:36

A da li se ovo odnosi i na torrent?
Kako ja mogu znati da če samo neke datoteke biti dostupne ostalima?
Šta je tu sa kreatorima programa/usluge? Kladim se da mogu preko svog softvera
zaviriti u moj comp kad god požele.
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96383
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34357 times
Been thanked: 21086 times
Contact:
Status: Online

Re: Razmislite dobro šta postavljate na internet

Post by Rum » 23 Oct 2012, 20:12

Behko na sve se odnosi , racunar na internetu prisluskivac zivi , jedini siguran kompjuter na svijetu je onaj koji je iskljucen, zakljucan u sefu i zakopan 20 metara pod zemljom na tajnoj lokaciji, mada ni za njega nisam previse siguran :hm
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Ruana
Status: Offline

Re: Razmislite dobro šta postavljate na internet

Post by Ruana » 23 Oct 2012, 21:19

Ovo stavrno za razmisljanje. Fino se prepadoh.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96383
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34357 times
Been thanked: 21086 times
Contact:
Status: Online

Re: Razmislite dobro šta postavljate na internet

Post by Rum » 23 Oct 2012, 21:51

:haha :haha nedavnio bio kod komsije kupio novi racunar, zvucnike ,mis tast, kamera i sve sto ide uz komp , a na kameri mu carapa navucena ,reko sta ti je ovo, kaze da mi ne gledaju po sobi hakeri (cuo da mogu gledati):haha , i onda ga ja jos prepao, pa reko sad te ne vide ali zato te cuju ne pricaj svasta , njegova faca na to sok :sok :ha
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120361
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6954 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Novi oblik internetske prevare u BiH

Post by Krokodil Behko » 23 Nov 2012, 08:33

Image

Novi oblik prevare pojavio se u Bosni i Hercegovini. Zapravo, riječ o poznatim prevarama, sada malo prilagođenim lokalnim uslovima. Na meti su ljudi koji su bez posla, i koji u nadi da će ostvariti neko novčano primanje lakovjerno nasjedaju ljudima bez ikakvih skrupula…

Naime, u novinama su se pojavili oglasi u kojima se zainteresiranima nudi mjesečna zarada od oko 400 eura za posao koji bi radili od svoje kuće. Riječ je o izradi nakita za nokte od cirkona.

Jedna prevarena Sarajka javila se redakciji Dnevnog avaza prepričavši kako se javila na takav oglas. Nakon telefonskog razgovora sa ženom koja je postavila ponudu, Sarajka, za koju list navodi samo ime i početno slovo prezimena, Azra S. je 40 konvertibilnih maraka (oko 20 eura) poslala preporučenom poštom, jer joj je žena rekla da toliko treba za poštarinu – da bi joj poslala materijal za izradu nakita…

Azra S. nije ni posumnjala da će biti prevarena.

- Javila sam da sam poslala kovertu, a gospođa mi je kazala da ću za nekoliko dana dobiti materijal. Dani su prolazili, a od cirkona ni traga ni glasa. Zvala sam stalno i svaki put dobivala novi izgovor. Nakon 20 dana, broj više nije bio u funkciji – rekla nam je Azra, zaključivši da joj je krivo što se neko bez imalo stida poigrava građanima: “Znamo svi kolika je besparica i da ljudi iz očaja ne razmišljaju rezonski te jure za bilo kakvom zaradom. Ja sam prevarena, nadam se da drugi neće”.

Policija je o ovom slučaju upoznata iz medija i po službenoj dužnosti istražuje slučaj.

(Doznajemo.com)
online

Trepavica
Status: Offline

Re: Novi oblik internetske prevare u BiH

Post by Trepavica » 23 Nov 2012, 08:56

Ljudi jos nisu shvatili , da nigdje za zaposljavanje bilo koje vrste ne treba slati novac !


Bas , nigdje i nikad!

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119618
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12138 times
Contact:
Status: Offline

Re: Novi oblik internetske prevare u BiH

Post by Maja » 23 Nov 2012, 10:23

Ma ovo je poznata stvar. Svako malo u oglasima vidiš takve stvari. I ja sam jednom baš htjela da saznam u čemu je kvaka. Kako neko može dati 400KM za 7 dana pakovanja koverti.
Nazovem, žensko se javi... Pitam o kakvim je kovertama riječ, šta se pakuje. Kaže ona.. maaaaaaa mi ćemo vam poslati šta ćete pakovati.. Rekoh, pa šta je u pitanju, je li neki računi, reklame. Vidjećete, kaže.
I rekoh, koji su uslovi, šta treba da se uradi da se počne s tim.
Kaže ona, trebate najprije uplatiti 10 eura na naš račun i onda ćemo vam poslati poštom materijal.
A ja ono cinično
HA-HA-HA
Zar mislite da je neko zaista toliko glup? Ona tamo šuti i ja prekinem.
A dašta je nego glup. Samo se nadam da će s vremenom narod biti pametniji i da će shvatiti na koje se sve načine ljudi varaju. Ali evo, često se o tome piše, bude i na TV-u, pa....

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Novi oblik internetske prevare u BiH

Post by STrendzer » 23 Nov 2012, 11:29

sta je ovdje novo?..nista!-ovo postoji odvajkada u Njemackoj,ovi jeftini lopovluci za dzabalamsku zaradu a nijemci su tu cini mi se ispred..sve bi dali za pare u p.m.!

i ovo gore je mala maca u poredjenju sta sve ovdje ima i ne traze sitne sume...ama sve ziva prevara,bas sve!...ne mosh vise nikom vjerovat..
ova jebena osiguranja(i to ona velika sa megaimenima) isprevarivali ljude za ogromne sume...neki dan pricaju o Comerzbank(i sma sam kod njih :( ),prevarli mnogo ljudi,juce pricaju o k'o fol,serioznoj Banci-Post Bankaq(postanska banka),prevarili su masu ljudi ali za ogromne pare,cak su uzimali ljudima i po 500 000€ ,ljudi placu na TV-u...skoro je bilo da velika osiguranja,njihovi menadzeri kasiraju lovu od ljudi i onda pozovu grupno stotinjak najboljih prodavaca,komercijalista i u sustini lopova na odmor u Brazil na "Copacabanu"...danju uzivaju u najzescim hotelima a nocu idu grupno u najskuplje bordele gdje se sampanjac toci u hiljadama litara...,i ne samo jedno osiguranje nego njih vise...:hm

lopovluk je zavlado do kraja..sto je neko bogatiji ili na drustvenoj ljestvici "vishi",tu ubrajam i vodje drzava,to je veci lopov..
jos se jedino najmanje treba cuvat obicnih siromasnih ljudi...logicno,jer da su znali krasti onda ne bi ni bili siromasni..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120361
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6954 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Novi oblik internetske prevare u BiH

Post by Krokodil Behko » 23 Nov 2012, 11:31

Možda je novitet taj cirkon. Žene ko žene. Načule da je to isto kao dijamant
pa navalile slati pare samo da ga drže u ruci. Plus pomisao da će uspjeti da
zaštekaju komadić tog materijala za sebe :D
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120361
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6954 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Sarajevska mama zaradjuje 7.397 dolara mjesečno na internetu

Post by Krokodil Behko » 02 Feb 2013, 19:56

Image

Da li ste ikada razmišljali o online zaradi?! Melissa Johnson iz Sarajeva nikada nije mogla ni zamisliti da će raditi takav vid posla i početi ga iz čiste znatiželje, popunjavajući jednostavni online obrazac.

“Uspjevam zaraditi oko 5.000 $ – 6.000 $ mjesečno. Ovaj posao je adekvatna zamjena za prethodni s obzirom da radim samo oko 15 – 18 sati sedmično”, izjavila je Johnsonova.

Na pitanje, o kakvom se poslu radi, te da li zahtjeva neka odricanja, Johnsonova odgovara:

- To je prilično jednostavno. Popuni se kratak obrazac i primjenjuje se na rad kod kuće. Dobiva se mala naknada za aktivaciju, koja iznosi po 2 $. Obično se zaradi 3.500 $ mjesečno. Uopšte ne morate ništa prodati, a niko ne mora ni kupiti.

Ova zadovoljna mama kaže da kompanije stalno zapošljavaju nove ljude. Kompanije s kojima se radi su vrijedne više od 100 milijardi dolara, a najčešće korištena mjesta na internet tržištu su: Amazon, Google, Walmart, Delta, Apple i drugi. Ustvari, radi se o najviše rangiranim mjestima u svijetu kroz kojih više od 50 posto prometa teče kroz njih svakodnevno.

U daljem razgovoru, Melissa kaže da je zahvalna Bogu zbog ispunjenja tog običnog obrasca. Kako kaže, nije prije željela priču predstaviti javnosti, ali pošto smo svakim danom sve više očevici raznoraznih prevara, ipak je odlučila to podijeliti sa ostalima.

Melissa otkriva kako doći do ovoga posla:

Korak 1: Idite na ovaj link, gdje se treba popuniti obrazac i poslati na Home Income Cash System

Korak 2: Slijediti upute na Home Income Cash System I otvoriti svoj račun. Tada ćete dobiti web linkove i onda krećete s poslom. Postavljate dotične linkove.

Korak 3: Trebali biste dobiti svoj prvi ček u roku od sedam dana.Vaši prvi čekovi bi trebali biti oko 5.000 $ do 1.500 $ sedmično. (Sve ovisi o tome koliko linkova ste objavili na internetu)

Eh sad, ko je uopšte Melisa i to Johnson? Rođena Sarajka sa Vratnika… sigurno nije. A ni iz Boljakovog potoka. No, ne znaju to svi, pa lako nasjednu na priče o laganoj, brzoj i sigurnoj zaradi.

Naime, priču koju ste upravo pročitali možete naći na brojnim stranim inernet stranicama. Ovakve reklame su na engleskom jeziku i ako ste jednoj od tih stranica pristupili recimo iz Hrvatske, onda je Melisa Johnson majka iz Zagreba, ili, ako klikate iz Srbije, Melisa naglo mijenja mjesto rođenja i u njenom rodnom listu piše da je Beograđanka… i tako dalje i tako dalje.

Razumijete dakako da nikakva Melisa ne postoji no, osim lažnog identiteta, sve u ovakvim pričama je lažno, zato, oprez…

(Doznajemo.com)
online

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sarajevska mama zaradjuje 7.397 dolara mjesečno na inter

Post by Konsultant » 02 Feb 2013, 22:54

Ne skontah kako ova zaradjuje. Nesto obavljuje linkove ovo ono. Odakle bas onih 97$?

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Sarajevska mama zaradjuje 7.397 dolara mjesečno na inter

Post by harlekin » 03 Feb 2013, 09:07

melisa johnson :plavi
isto ko mujo smith iz zenice :kafa

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sarajevska mama zaradjuje 7.397 dolara mjesečno na inter

Post by Konsultant » 03 Feb 2013, 10:10

the smith :plavi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119618
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12138 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sarajevska mama zaradjuje 7.397 dolara mjesečno na inter

Post by Maja » 04 Feb 2013, 01:28

Naime, priču koju ste upravo pročitali možete naći na brojnim stranim inernet stranicama. Ovakve reklame su na engleskom jeziku i ako ste jednoj od tih stranica pristupili recimo iz Hrvatske, onda je Melisa Johnson majka iz Zagreba, ili, ako klikate iz Srbije, Melisa naglo mijenja mjesto rođenja i u njenom rodnom listu piše da je Beograđanka… i tako dalje i tako dalje.
Jest. Isto kao na onim... onomonomo stranicama. Iskaču prozorčići s curama iz Stoca koje traže zabavu :DD

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Sarajevska mama zaradjuje 7.397 dolara mjesečno na inter

Post by Peggy Sue » 04 Feb 2013, 10:56

Maja wrote:
Jest. Isto kao na onim... onomonomo stranicama. Iskaču prozorčići s curama iz Stoca koje traže zabavu :DD[/quote]

HAHAHHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAH

Joj Majo padoh sa stolice, hahahahhaha...
Gledamo iste stranice, hahahahahhahahahah :)
Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119618
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12138 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sarajevska mama zaradjuje 7.397 dolara mjesečno na inter

Post by Maja » 04 Feb 2013, 11:43

Ama ne gledamo mi to što nas zanima, već hoćemo da smo u toku, jel tako :oo

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Sarajevska mama zaradjuje 7.397 dolara mjesečno na inter

Post by Peggy Sue » 05 Feb 2013, 00:12

Maja wrote:Ama ne gledamo mi to što nas zanima, već hoćemo da smo u toku, jel tako :oo
To, to...

ma ustvari ja to ni ne gledam, nego pričala mi jedna.. Ma jedna vamo, ne znas je ti... :)
Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119618
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12138 times
Contact:
Status: Offline

Na internetu naručio kompjuter, u kutiji dobio cjepanicu!

Post by Maja » 05 Feb 2013, 00:31

Image

Nenad Petrović iz Kaluđerice doživio je veliku neprijatnost kada mu je u subotu kurir “Post-ekspresa”, umjesto kompjutera koji je ranije platio, predao uredno upakovanu - cjepanicu!

Petrović je preko sajta “Kupujem Prodajem” u petak kupio netbook “Acer aspire one d257″ , koji je na tom sajtu prodavao Saša Kostić iz Bačke Topole. U subotu ujutru paket je stigao preko kurirske službe. Kako se prvo predaju pare kuriru, pa tek onda otvara paket, Nenad nije ni slutio šta ga čeka, piše Telegraf.rs.

Otvorio je kutiju, ali je u paketu, umjesto netbooka, bila drvena cjepanica!

- Bio sam u šoku! Odmah sam otišao u Poštu da probam da vratim paket, ali su mi tamo rekli da se kurir još nije razdužio s mojim parama. Kada sam malo kasnije opet došao u Poštu, rekli su mi da oni nemaju prava da stopiraju narudžbinu i da ne mogu da mi pomognu. Nisu ništa učinili da me zaštite – priča Petrović.

Nesrećni kupac nije bolje prošao ni u policiji.

- Kada sam otišao da prijavim slučaj, u policiji su me pitali zašto kupujem preko interneta. Napisali su krivičnu prijavu i to je to – kaže Petrović.

Ono što nije odmah primijetio, a što je ukazivalo na to da je u pitanju prevara, jeste kutija, za koju Petrović kaže da je bila stara i oblijepljena starim deklaracijama.

Kada je sajtu “Kupujem Prodajem” prijavio prevaru uputili su ga na formular za žalbe, ali mu nikako drugačije nisu pomogli.

Osnivač ovog sajta Bojan Leković kaže za Telegraf da su oni samo prenosioci oglasne poruke i da ne posreduju u trgovini između korisnika.

Image

(Bportal.ba)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120361
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6954 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Na internetu naručio kompjuter, u kutiji dobio cjepanicu

Post by Krokodil Behko » 05 Feb 2013, 00:39

E svašta. Ama i glupost je naručivati i trgovati online sa nepoznatim osobama.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119618
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12138 times
Contact:
Status: Offline

Re: Na internetu naručio kompjuter, u kutiji dobio cjepanicu

Post by Maja » 05 Feb 2013, 00:39

- Kada sam otišao da prijavim slučaj, u policiji su me pitali zašto kupujem preko interneta.

:haha

Post Reply

Return to “Internet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests