FACEBOOK

Zanimljivi sajtovi, igrice i slično

Imate li profil na FB?

da
117
66%
ne
37
21%
imam više od jednog
13
7%
imam lažni profil
10
6%
 
Total votes: 177

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120469
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Krokodil Behko » 18 Mar 2011, 19:26

Koliko kosta like a koliko tweet

Like na Faceboooku ima veću vrijednost nego tweet na Twitteru, otkrio je Eventbrite, kompanija koja prati finansijsku isplativnost društvenih mreža. Prosječan Like o nekom događaju u prodaji ulaznica donosi 1,34 dolara, dok tweet donese samo 80 centi.
Istraživanje je otkrilo da je Facebook više povećao prodaju na Eventbriteu nego Twitter iako su vrijednosti tweetova veći danas, nego u bilo kojem trenutku u posljednjih šest mjeseci. Osim što svaki Like vrijedi više nego tweet, kumulativna aktivnost na Facebooku također je veća. Naime, ljudi četiri puta češće dijele događaje s Eventbritea preko Facebooka nego Twittera. Kompanija to pripisuje širini dosega i većem naglasku na stvarnim vezama.
Treba napomenuti da vrlo mali postotak posjetitelja stranice dijeli događaje na obje mreže. Samo jedan posto posjetitelja koji su posjetili stranicu podijelili su događaj s prijateljima, a istu stvar je učinilo i deset posto onih koji su kupili ulaznicu.
Očito ljudi češće dijele događaje, ako ih pohađaju, zaključuju u Eventbriteu.
online

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Toruk Makto » 25 Mar 2011, 15:42

:laugh
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120469
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Krokodil Behko » 31 Mar 2011, 16:05

Facebook uklonio palestinsku stranicu

prenosi MSNBC

Facebook je u srijedu uklonio stranicu na kojoj se Palestince poziva na protest protiv Izraela. Stranica "Treća palestinska intifada" imala je više od 350.000 obožavatelja, a pozivala je Palestince na proteste protiv Izraela.

"Sudnji Dan će doći nakon što muslimani poubijaju sve Židove, pisalo je na stranici", prenosi MSNBC.

Iz Facebooka su rekli da je stranica prvo pozivala na miran protest, iako se koristila riječ "intifada" koja se povezuje s nasiljem u prošlosti.

"Međutim, s vremenom je sve više komentara pozivalo na nasilje", rekao je Andrew Noyes iz Facebooka.

"Pratimo stranice koje su nam prijavljene i kada se pojave direktni pozivi na nasilje ili govori mržnje, kao u ovom slučaju, ukidamo ih", dodao je on.

Izraelski ministar Yuli Edelstein prošle sedmice je poslao pismo Marku Zuckerbergu u kojem je tražio da se pomenuta stranica ukine te je izrazio nadu da će taj potez biti primjer drugima u budućnosti.
Nakon ukidanja te stranice, na kojoj je bila slika šake u boji palestinske zastave, pojavilo se nekoliko drugih stranica istog naziva, ali nijedna nije privukla toliko "lajkova" koliko originalna.



Pitam se samo zasto nisu tako brzi kad je u pitanju ukidanje Izraelskih fasistickih stranica na njihovom sajtu...
online

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Toruk Makto » 09 Apr 2011, 05:05

Fejsbuk nije samo popularna drustvena mreza. To je kompanija sa mnostvom kancelarija sirom sveta i nekoliko stotina zaposlenih. Sa svojih 500 miliona clanova, fejsbuk moze da priusti svojim radnicima rad u konfornom i prijatnom okruzenju, gde se radnici u pravom smislu te reci i ne osecaju kao da su na poslu.

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Hmmm... podsjecaju li vas ove slike na kancelarije gugla?
:hm
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

User avatar
novembar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1050
Joined: 01 Apr 2011, 15:45
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by novembar » 09 Apr 2011, 05:08

Nit ga imam, nit mi treba :)
Mudrom mozes reci frtalj, pametnom pola, a budali moras reci sve.

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Toruk Makto » 13 Apr 2011, 15:59

Mark Zuckerberg dobio spor. Sud potvrdio da je Facebook njegov


Osnivač Facebooka Mark Zuckerberg konačno može odahnuti jer je dobio višegodišnji spor protiv braće Winklevoss, koji tvrde da je ideja za Facebook njihova.

Prema jučerašnjoj odluci saveznog suda u SAD-u, blizanci Tyler i Cameron Winklevoss, inače Zuckerbergovi bivši kolege s Harvarda, neće dobiti ni novčića više od te popularne društvene mreže, a sud im je savjetovao da odustanu od daljnjeg progona.

Sve je počelo još prije nekoliko godina. Winklevossi su tužili Marka Zuckerberga tvrdeći da je on od njih ukrao koncept za Facebook. Nagodbom su 2008. dobili 65 milijuna dolara.

No, apetit za novcem se povećao te su braća početkom ove godine odlučila ponovno tužiti Zuckerberga tvrdeći da im je lagao o pravoj vrijednosti Facebooka, kako bi što prije postigao dogovor za odštetu

Sud je uvažio obranu Marka Zuckerberga koji je istaknuo da je pogodba već postignuta 2008.

- Uz pomoć tima odvjetnika i financijskih savjetnika, braća Winklevoss postigla su dogovor koji se doima vrlo povoljnim u svjetlu trenutačnih tržišnih prilika... Zbog nepoznatog razloga, oni sada žele povući taj dogovor. Mi ne vidimo osnovu da im se to dopusti, navodi se u obrazloženju jučerašnje presude.


Image

Code: Select all

http://www.vecernji.hr/vijesti/mark-zuckerberg-dobio-spor-sud-potvrdio-da-je-facebook-njegov-clanak-275520
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Luna. » 29 Apr 2011, 16:36

ko od vas ima bozicu juric u prijateljima na fb :haha ... meni je haos...
onaj ko se krije iza imena ima ocito extra smisao za humor.. ja sam prije mislila da je to neka baba stvarno, tip koji pise dozira budalestinu tamam onoliko da na momente pomislis da je stvarno neka baba

evo danasnjeg statusa u vezi vjencanja
dali znate da če danas ulomdonu da se uzmu primc viljam i cura mu kata moram da vam reknem da mi se taj mladič ćini jako fin a ta kata je več stara cura i ima sreče da je neko oče uzet moja marija je naposlu pa nemore gledati svatove pa ču ja ovdije njoj i vama koji nemorete gledat da pišem šta se događža ali moram da reknem da inaće te emgleze nevolim
pa onda komantari
a evo gledam ljepa im je ta crkva ali ko je vidijo stabla pocrkvi sadit a ćini mi se da če ljepi svatovi bi puno se naroda skupilo a još dolazu siguro im predcrkvom rakije daju da gucnu
neznam koliko svatova ima ali kad se moja srednja čera udavalja imali smo ćetirista svatova a pojelo se deset prasaca i petnajs janjaca a još je bilo i pohovanog i vrancuske salate i dimstanog kiselog kupusa i zanarezat sira i kobasice i šumke a šta se popilo da vam nevelim nebi para bilo dosta ali je kum moro kupit čerinu cipelu baš me zanima dali če ovaj kum tute kupovat cipelu katinu
:haha ja na poslu a smijem se naglas, ljudi se okrecu...

jel ima jos neko bozcu u prijateljima..? ima vise od 4000 prijatelja... inace namam nikog nepoznatog, al´ ovo mi je predobro :haha
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119784
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5689 times
Been thanked: 12247 times
Contact:
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Maja » 02 May 2011, 01:01

joj imala sam je ja. ispočetka mi je bila smješna ali bježi bona komentari joj dugi po dva metra, a moraš pažljivo čitati da bi skontao :plavi

jednom sam je uhvatila u nekom muljanju, nešto u vezi slike neke, pa me napade. tad sam je obrisala iz kontakata

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119784
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5689 times
Been thanked: 12247 times
Contact:
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Maja » 02 May 2011, 01:03

a evo gledam ljepa im je ta crkva ali ko je vidijo stabla pocrkvi sadit
:haha

jaooooooooo i ja sam se to pitala. stvarno je ono suvišno

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Toruk Makto » 02 May 2011, 09:30

Božica Jurić
hahahaha da vidite šta sam sad smješno napravila zove me ova susijeda sabaheta muslimanćetina da oče da joj juko opravi dasku od lamperije koja je ispala i još reće da sarmu pravi i ja rekla dobro, ali za muslimanćetine juko naplati više za svo zlo šta su nam ubosni radili i šta nam još radu. i una pristala a ja nipet nišest nego uzela mlijevene svinjetine i stavila uđep
meni uopste nije smijesno , cak je jadna ova osoba , mislim .
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119784
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5689 times
Been thanked: 12247 times
Contact:
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Maja » 02 May 2011, 12:18

naravno da je teški nacionalista ali je toliko glupa da je smiješna. ako je to uopšte ona

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Luna. » 02 May 2011, 16:23

Maja wrote:naravno da je teški nacionalista ali je toliko glupa da je smiješna. ako je to uopšte ona
pa naravno da nije pravi profil... da jeste, ne bi ni bilo smijesno, nego zalosno...
profil je parodija na sve "bozice"... i meni je smijesno bas zbog toga, sto neko tako dobro pise, da djeluje skoro pa istinito...
neko ko je takvog shvatanja ko bozica, ne moze uopste biti toliko informisan o svjetskim dogadjanjima, a da ne govorim, sto jedna tako glupa osoba, ne bi bila u stanju uredjivat svoj profil na fb :)... uostalom ima profil od "muza" joj, sa fotomontazama... ocito da je zafrkancija...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Ledena
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8339
Joined: 21 Oct 2010, 19:37
Location: Uzavreli grad
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Ledena » 02 May 2011, 19:37

Kako je brat osramotio sestru na fb.. :plavi
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
If you wanna play, then follow my way but if you don't then get out of my way!!

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by adacta » 03 May 2011, 16:38

Assange: Facebook je najgora mašinerija za špijuniranje

Svi treba da znaju, da kada dodaju prijatelje na Facebook, u stvari besplatno rade za američke obavještajne agencije

Osnivač Wikileaksa Žulijen Asanž (Julian Assange) optužio je "Facebook", ali i kompanije poput "Googlea i Yahooa" da aktivno pomažu američkim obavještajnim mrežama da špijuniraju građane.

"Facebook je najgora mašinerija za špijuniranje koja je ikada smišljena. To je najobuhvatnija svjetska baza podataka o ljudima, njihovim odnosima, imenima, adresama i komunikaciji, a sve to se nalazi u SAD i američke obavještajne agencije imaju tome pristup," rekao je Asanž u intervjuu za "Russia Today."

Po njegovim riječima, Facebook, Google i Yahoo imaju ugrađene programe koji američkim obavještajnim agencijama omogućavaju pristup njihovim bazama podataka.

"Da li američki obavještajci upravljaju Facebookom? Ne, ali američke obavještajne agencije mogu da vrše pravni i politički pritisak na njega", objasnio je on.

On je naveo da bi ovim kompanijama oduzimalo vrijeme i novac da agencijama omogućavaju pojedinačni pristup dosijeima po nalogu suda i da su zato omogućile da taj proces bude automatski, preko "interfejsa."

"Svi treba da znaju, da kada dodaju prijatelje na Facebook, u stvari besplatno rade za američke obavještajne agencije, gradeći njihove baze podataka," rekao je on.

On je, takođe, rekao da dokumenti koje je objavio Wikileaks nisu najvažniji dokumenti koji postoje i apelovao na građane da ne vjeruju informacijama medija da je sve sadržano u njima.

"Mi smo objavili tajne, povjerljive materijale, ali nismo imali najpovjerljivije telegrame koji su zaista ozbiljni i neprijatni" za vlasti, rekao je on u intervjuu objavljenom na sajtu "Russia today."


:tamo http://www.dnevniavaz.ba/globus/svijet/ ... ljena.html

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by paparaci » 04 May 2011, 00:26

ne znam da li je iko od vas procitao ugovor pri otvaranju racuna. jarane, samo sto ne traze potpunu vlast nad tobom! :laugh :zid :puca
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120469
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Krokodil Behko » 05 May 2011, 11:11

nevjerovatno ali istinito!

Vidim sinoc na facebooku svog prastarog prijatelja i otvorim prozor za chat..
Kad ono.... e to kad sam vidio nisam mogao da vjerujem rodjenim ocima..
Ja sam sa njim stupio u kontakt preko fb negdje u jesen 2009 godine.
Imao sam u inboxu onu poruku kou am mu poslao na inbox.. Dakle.. na
inbox.. I ona je mjesecima stojala u mom inboxu dok se nije brisala sama
od sebe.. "prosao rok trajanja".. I nakon sigurno,nekih 10 mjeseci,na veoma
misteriozan nacin,poruka se pojavila i to na chat okviru cim sam ga otvorio,
zajedno sa nekim drugim porukama koje sam pisao nekome na inbox..
Nevjerovatno--- Mora da je CIA nesto zabrljala opet.. Nemam drugacije objasnjenje :hmm
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120469
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Krokodil Behko » 08 May 2011, 17:14

Korisnik procitao cijeli ugovor o privatnosti prilikom uclanjenja u Facebook

http://www.njuz.net/korisnik-procitao-c ... a-fejsbuk/
online

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by adacta » 20 May 2011, 16:58

ŽIVOT POD STAKLENIM ZVONOM
Znate li što Google i Facebook kriju od vas?


Tražilice i društvene mreže sve više oblikuju način na koji doživljavamo svijet. Filtrima i algoritmima nas stavljaju pod stakleno zvono, tvrdi američki politički aktivist
Eli Pariser bivši je izvršni direktor organizacije MoveOn.org, neprofitne liberalne skupine koja se bavi političkim aktivizmom, na webu i mimo njega. Brine ga to što se web sve više polarizira, politički i na druge načine, zbog alata koje koriste neke od vodećih tehnoloških tvrtki i društvenih mreža.

Njegova nova knjiga 'The Filter Bubble: What the Internet Is Hiding from You' detaljno opisuje kako Facebook, Google, AOL i brojna druga online čvorišta potiho personaliziraju internet za svoje korisnike. U razgovoru za CNN objasnio je svoje stajalište.

To, navodno, rade da bi im olakšali pronalaženje onog što im se sviđa (i, naravno, olakšali oglašivačima ponudu onog što će vjerojatnije kupiti).

No krajnji je ishod, tvrdi Pariser, stvaranje tihog, suptilnog staklenog zvona koje izolira korisnike od novih otkrića i uvida, nalaze li se izvan njihovih uobičajenih ukusa i interesa.

Zanimljivo je da je to stakleno zvono nevidljivo. Ne možete vidjeti po čemu je vaš web drukčiji od onog po čemu surfaju drugi ljudi. A malo-pomalo, razlike su sve veće.

Kad biste prije nekoliko godina guglali nešto, svi bi dobili iste rezultate. Sada su oni drastično drukčiji - netko će dobiti puno vijesti o prosvjedima u Egiptu, a netko turističke agencije s ponudom krstarenja po Nilu.

Zašto je loše to što je stakleno zvono tiho? Kad odaberete jednu ili drugu TV postaju, objašnjava Pariser, znate bar otprilike kakva im je uređivačka politika i što možete očekivati da ćete vidjeti, a što ćete potražiti negdje drugdje.

S Facebookovim news feedom ili Google News servisom stvari stoje drukčije. Ne znate što oni misle tko ste vi, što će objaviti i što izrezati. Mogu zbilja izvrnuti sliku svijeta, a da to ni ne primijetite.

Ponekad su neočekivani članci ili otkrića, na koja posve slučajno naletite, najbolje prilike za učenje potpuno novog načina razmišljanja, procesa ili savladavanja teme. Žalosno je ako ćemo to izgubiti samo da bi nekoliko kompanija moglo dobiti više klikova na oglase, kaže Pariser.

Kako Facebook filtrira sadržaj? Pripušta sadržaj u news feed uglavnom tako što prati što sve ljudi lajkaju, odnosno na što sve klikaju. Takav pristup ima mana. Primjerice, prije ćete lajkati smiješnu fotografiju nego članak o genocidu u Ruandi. S vremenom, vidjet ćete sve više smiješnih fotografija, a sve manje teških tema.

A Google? Njemu je na raspolaganju ogromna količina podataka, prikupljana deset godina, pomoću koje može otkriti skupine ljudi koje su slične po onome što im se sviđa. I postao je jako dobar u tome.

Ponekad je to korisno. Utipkate li 'pizza' u Google, dobit ćete popis lokalnih pizzerija. No što je dobro za potrošače, ne mora biti i za građane.

Pariser je zamolio dvije prijateljice da guglaju British Petroleum za vrijeme skandala s istjecanjem nafte u Meksičkom zaljevu. Iako su njih dvije po mnogočemu slične, jedna je dobila linkove o ekološkim posljedicama havarije, dok je druga dobila informacije o ulaganju i ništa o istjecanju nafte.

Želimo li živjeti u demokratskom društvu, kaže Pariser, javnost mora biti u stanju sagledati zajedničke probleme te izaći izvan vlastitih uskih i sebičnih interesa da bi se pozabavila njima. Pod staklenim zvonom lakše je nego ikad čuti samo ono što želite i ne vidjeti iste probleme kao i drugi.

Što se može poduzeti? Facebook, Google i ostali trebaju shvatiti koliko je to čime se bave važno, tvrdi Pariser. Ne mogu samo odmahnuti rukom i reći 'ne obraćajte pažnju na nas, mi samo dajemo ljudima ono što žele'.

Novine su bile u sličnoj poziciji na početku 20 stoljeća. Popustile su pod pritiskom čitatelja i potrošača koji su tražili da postanu bolje. Sad je red na nas, uvjeren je Pariser, da ljude koji stvaraju algoritme pritisnemo i tražimo da postanu bolji, na opću korist.

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Toruk Makto » 21 Jul 2011, 00:04

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120469
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: FACEBOOK

Post by Krokodil Behko » 12 Aug 2011, 20:36

Kako sada stvari stoje,ovi hakeri iz Anonimusa,bar neki,nasrnuce na facebook. I to e uciniti za par mjeseci. Tako kazu.. Nadam se da ce nesto biti od toga. Facebook je ruglo interneta.. Ili mozda,neko nuzno zlo. Gdje bi se okupili,svi papci svijeta nego na facebooku i twiteru? Pa da ne smetaju dalje.
online

Post Reply

Return to “Internet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests