Korisni sajtovi

Zanimljivi sajtovi, igrice i slično
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119220
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11752 times
Contact:
Status: Online

Re: Korisni sajtovi

Post by Maja » 15 Oct 2013, 00:12

Ali prvo otvori njihovu stranicu pa moraš kliknuti na continue.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Korisni sajtovi

Post by Bla » 15 Oct 2013, 02:24

ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Korisni sajtovi

Post by Krokodil Behko » 19 Oct 2013, 23:24

Lebowski, neće više onaj link da fercera. Sad sam probao.
Izbacim nešto na stranicu ali kad se klikne na to,
umjesto da link vodi do naše teme on vodi do tog sajta.
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Korisni sajtovi

Post by Lebowski » 26 Oct 2013, 21:26

Mislim da radi opet kako treba.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Korisni sajtovi

Post by Krokodil Behko » 26 Oct 2013, 23:15

Eee da. Sad sam probao. Radi :D
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119220
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11752 times
Contact:
Status: Online

Re: Korisni sajtovi

Post by Maja » 26 Oct 2013, 23:40

http://nnvwvw.link-protector.com/

meni se opet to pojavi i tek kad kliknem na continue prebaci na forum.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Korisni sajtovi

Post by Krokodil Behko » 26 Oct 2013, 23:50

Ja ne znam gdje ti klikaš i gdje nađeš to "continue".

http://link-protector.com/

Unaprijed svuci sliku u comp a kad sve završiš iznad ubaci naslov.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119220
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11752 times
Contact:
Status: Online

Re: Korisni sajtovi

Post by Maja » 27 Oct 2013, 00:29

Znam kako se stavlja nego kad kliknem na link koji si ti stavio ne prebaci me na forum odmah.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Korisni sajtovi

Post by Lebowski » 27 Oct 2013, 00:41

Kod tebe je isto ko i prošli put, probaj sa čistom instalacijom browsera, mora da je neka greška.
Gledao sam malo stranicu na FB, ne objavljujete ti i Behko mnogo toga ionako.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119220
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11752 times
Contact:
Status: Online

Re: Korisni sajtovi

Post by Maja » 27 Oct 2013, 00:47

Pa ne znam šta ću objavljivati kad ne mogu linkovi foruma. Glupo mi samo viceve i smiješne slike. Tebamo znači biti besplatna reklama drugim portalima (linkajući njihove vijesti) :D

Može li biti to da vi imate podešeno da vam blokira reklame a ja ne, pa vas prebaci odmah na forum.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Korisni sajtovi

Post by Lebowski » 27 Oct 2013, 00:52

Pa onako da malo zabavljate narod. Stavljajte fotografije koje naprave forumaši, proberite najbolje sa foruma, skupljajte lajkove. :D Dobro, nije moje da se petljam.

Prošli put sam probao sa svim browserima, sa i bez reklama, ovako onako i uvijek je radilo.

http://portableapps.com/apps/internet/opera_portable

Skini odavdje i raspakuj pa probaj.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119220
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11752 times
Contact:
Status: Online

Re: Korisni sajtovi

Post by Maja » 27 Oct 2013, 01:00

Ma bježi ko će to skidati :D
Stavim pobjedničke slike mjeseca i onda one budu naslovne, svaka po 10 dana.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Korisni sajtovi

Post by Krokodil Behko » 27 Oct 2013, 01:03

Ne mogu sad ni ja. A sjećam se da sam provjerio i prebacivalo me je naforum sa linka. Sad već ne može.
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Korisni sajtovi

Post by Lebowski » 27 Oct 2013, 01:07

Ma ja Majo, potrošićeš 30 sekundi i naplatiće ti skidanje. Samo želim pomoći. :D

Behko, evo sad probao i radi, Allaha mi. :D
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Korisni sajtovi

Post by Krokodil Behko » 27 Oct 2013, 01:20

Kod mene radi ali kao i kod Maje, tek nakon što kliknem na taj continue.
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Korisni sajtovi

Post by Lebowski » 12 Nov 2013, 23:20

DUBOKI INTERNET

Nevidljivi internet skriva gomilu zanimljivih stvari


Znate li da popularni pretraživači poput Googlea, Yahooa i Binga pretražuju tek 10 posto interneta? Ostalih 90 posto skriveno je od očiju prosječnih korisnika, ali ne i nedostupno.

Tijekom godina Google, Bing i druge tražilice uvjerile su korisnike da upravo preko njih mogu pronaći bilo što na internetu. No istina je potpuno drugačija. Pretraživači koje većina korisnika koristi svakodnevno pretražuju otprilike 10 posto interneta. Ostalih 90 posto do kojih je nešto teže doći naziva se 'duboki' ili 'skriveni' internet. To su gomile podataka, dokumenata i web stranica koje jednostavno nisu indeksirane u komercijalnim tražilicama, ali to ne znači da ne postoje.

Googleovi roboti dosad su indeksirali oko 40 milijardi javno dostupnih internetskih stranica, a procjenjuje se kako je na svijetu javno objavljeno više od 100 milijardi stranica. Dodamo li tome još više od 11 milijardi stranica skrivenih od javnosti jer su namijenjene samo određenim korisnicima i više od 450 milijardi stranica koje su rezultat pretraživanja velikih baza podataka, a koje su u potpunosti skrivene od Googleovih robota, jasno je koliko mali dio interneta Google zapravo pretražuje.

Nevidljivi internet prepun skrivenih podataka

No, što je zapravo 'skriveni' internet? To je sadržaj koji je skriven od pretraživača jer nije postojan. Točnije, radi se o dinamičnim web stranicama koje se stvaraju na zahtjev korisnika i kao takve ne postoje dok ih neki korisnik svojim upitom u nekoj bazi podataka ne stvori.

Automatski roboti koje pretraživači koriste za indeksiranje interneta jednostavno nisu dovoljno razvijeni ni dovoljno napredni da mogu čitati i pretraživati te privatne baze podataka. Naime, osim baza podataka, u 'dubokom' internetu skrivene su i privatne mreže, ali i sadržaji zaključani lozinkama.

Za pretraživanje te nepregledne količine podataka potrebni su specijalizirani alati, posebni pretraživači ili kazala koja korisniku mogu otkriti potpuno novi svijet podataka koji je, prema procjenama, barem 500 puta veći od 'vidljivog' interneta.

Kad jednom krenete u istraživanje tog 'nevidljivog' dijela možete otkriti bisere poput različitih stručnih članaka i zbornika, multimedijalnih arhiva, portala, imenika, baza podataka pa sve do besplatnih knjiga, audioknjiga ili filmova.

Istraživanje nepoznatog

Kopanje po 'nevidljivom' dijelu interneta nije ni teško ni zabranjeno, ali zahtjeva jako puno vremena i strpljenja. Kako je većina sadržaja u 'nevidljivom' internetu specijalizirana i vezana za specifične teme, korisnici bi trebali pretraživati barem dva puta.

Prvo bi trebalo iskoristiti glavne tražilice poput Googlea, Yahooa ili kojeg drugog pretraživača kojeg inače koristite, kako biste pronašli određenu bazu podataka. Što su pojmovi za pretraživanje konkretniji to bi i rezultati trebali biti relevantniji. Pokušajte s frazama poput 'poslovi u Rijeci' ili 'vremenska prognoza za Hvar'.

Potom, kad ste pronašli određenu bazu podataka koja sadrži podatke koji bi vam mogli biti od koristi, krenite s pretraživanjem same baze podataka. Taj dio pretraživanja može vam 'ukrasti' sate i dane zbog gomila podataka koje ćete morati ručno pretražiti, a koji vam mogu odvući pažnju od onoga što zapravo tražite.

Pravi pretraživač za pravi zadatak

Ako popularni pretraživači tek zagrebu površinu, kako onda pronaći ono što je duboko skriveno? Pomoću pravog alata.

Tijekom godina razvio se cijeli niz pretraživača koji su se ili specijalizirali za pojedine teme ili baze podataka ili pretražuju na drugačiji način pa onda mogu pružiti i drugačije rezultate pretraživanja.

Za sam početak dobro je krenuti s općim pretraživačem poput Clustya, koji pronalazi informacije i web stranice različite tematike. Osim njega, koristiti možete i CompletePlanet i SurfWax koji objedinjuju rezultate s nekoliko pretraživača kako bi ponudili što više podataka.

Za pretraživanje milijuna blogova koji su tijekom godina objavljeni na različitim servisima tu je Technorati. Ovaj pretraživač specijalizirao se za pretragu blogova i objava, a osim što pretražuje nudi i top listu najpopularnijih i najposjećenijih blogova i web stranica u pojedinim kategorijama.

Želite li pronaći neki forum ili online zajednicu iskoristite snagu Dmoz.orga ili BoardTrackera. Oba će u veoma kratkom vremenu pronaći stotine specijaliziranih foruma ili objava.

Za ljubitelje knjiga BookFinder.com nudi mogućnost pretraživanja tisuća knjižara i prodavatelja knjiga na internetu i usporedbi cijena, dok će oni koji žele čitati besplatne knjige vjerojatno posegnuti za ReadPrint.com.

Tražite li neki multimedijalni sadržaj poput videa, glazbe ili teksta dobro će doći Internet Archive. Ova nevjerojatna baza podataka nudi više od 55 milijardi starih verzija web stranica što može dobro doći ako tražite nešto objavljeno prije dvadesetak godina.

Oni koji žele pronaći informacije o ekonomiji, ljudskim resursima, marketingu ili start-upima mogu se poslužiti Bpubs.comom koji pretražuje milijune objavljenih dokumenata ekonomske i poslovne tematike.

'Nevidljivi' internet možete pretraživati i u potrazi za davno igranom računalnom igrom, vijestima, dijelovima koda ili jednostavno nekom novom igrom kojom možete kratiti vrijeme. FreeOldies pretražuje internet u potrazi za starim i 'napuštenim' igrama koje su najčešće besplatne, a koje vam mogu pomoći da se prisjetite nekih davnih dana i početaka računalnih igara. S druge strane DevMaster namijenjen je programerima i onima koji su zainteresirani za razvijanje samih igara.

Tražite li neku određenu fotografiju ne morate se oslanjati samo na Google Image. Imageafter nudi pregršt fotografija koje možete besplatno preuzet i koristiti u privatne ili komercijalne svrhe. Ithaki je pretraživač koji pretražuje samostalno, ali i putem drugih pretraživača i prikazuje sve rezultate odjednom. Izuzetno koristan pretraživač kad tražite neku rijetku fotografiju.

Uskočite u nepoznato

Ukoliko ste avanturistički raspoloženi ili jednostavno niste zadovoljni rezultatima koje vam nudi vaš internetski pretraživač, pokušajte s pretraživanjem 'nevidljivog' interneta. Moglo bi vas iznenaditi što se sve tamo može pronaći, ako se potrudite.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Korisni sajtovi

Post by gejsha » 12 Nov 2013, 23:44

http://hacheck.tel.fer.hr/

Ova stranica je korisna ako pišete duže tekstove koji moraju biti ispravno napisani, bez gramatičkih i slovnih grešaka.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Dalia
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3570
Joined: 18 Apr 2013, 12:44
Status: Offline

Re: Korisni sajtovi

Post by Dalia » 13 Nov 2013, 01:18

gejsha wrote:http://hacheck.tel.fer.hr/

Ova stranica je korisna ako pišete duže tekstove koji moraju biti ispravno napisani, bez gramatičkih i slovnih grešaka.
Šteta što sam vidjela ovo samo 10 minuta nakon što sam poslala seminarski rad. :(
Fine djevojke su u krevetu u 9, da bi mogle kući doći do 11. :zubi

zoezoe
Na probnom
Na probnom
Posts: 6
Joined: 21 Feb 2014, 13:24
Status: Offline

Re: Korisni sajtovi

Post by zoezoe » 21 Feb 2014, 13:26

www.pitajtelektora.com
Vreme je da rešimo jezičke nedoumice.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Korisni sajtovi

Post by Julia-Klara » 21 Feb 2014, 13:29

imamo mi svoje lektore ovdje ;)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Post Reply

Return to “Internet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests