ADSL BH telekom

Zanimljivi sajtovi, igrice i slično
User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: "BH Telecom" uvodi najsavremeniju mrežu u regionu

Post by Bla » 28 Apr 2016, 20:56

Krokodil Behko wrote:De, ne bilo ti zapoviđeno, ono što pričaju o bržem internetu, da li se to odnosi i na ADSL?
Možeš li biti malo određeniji jer ne znam ko šta priča, pa nisam Biba. :D.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: "BH Telecom" uvodi najsavremeniju mrežu u regionu

Post by storm » 28 Apr 2016, 20:58

Tigris wrote:
storm wrote:
Bla wrote:Odavno je to ovdje po nekim lokacijama. Ja sam doduše vidio da funkcioniše na jednoj gdje ponekad svratimo na klopu, ali za brzinu ne znam, jer sam vjerovatno jedan od najbezveznijih korisnika telefona.

Moguće....nisam dugo kod njih, pa nisam ni znao za tu opciju....oni prije su mi ogulili budžet svakim posjetom bih :rol
sramota me i reći cifre...

jos otplacuje.................dali mu opciju placanja na rate :plavi :plavi :plavi

salim se.......evo necu vise :grana
pa nije mnogo falilo, da se suznih očiju pojavim tamo i zamolim otplatu na rate :grana
ali sam platio i :mah
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: "BH Telecom" uvodi najsavremeniju mrežu u regionu

Post by Krokodil Behko » 28 Apr 2016, 21:07

Bla wrote:
Krokodil Behko wrote:De, ne bilo ti zapoviđeno, ono što pričaju o bržem internetu, da li se to odnosi i na ADSL?
Možeš li biti malo određeniji jer ne znam ko šta priča, pa nisam Biba. :D.

Pa ovi ublehaši iz Telecoma.
Kažu da ćemo svi osjetiti poboljšanje, a ja pitam da li se to odnosi i na internet preko žice.
Praktično, svi koji koriste neku od naših usluga osjetit će poboljšanje, od onih koji koriste usluge prijenosa podataka pa do onih koji koriste vizualne usluge „Moje TV“.
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: "BH Telecom" uvodi najsavremeniju mrežu u regionu

Post by Lebowski » 28 Apr 2016, 21:11

Ovo kao kada bi "mobitelizacijom" u državi u kojoj je nokia 3310 pojam tehnologije svima dali neki android sa 3 GB rama(a neki svjetski standardni prosjek je još uvijek 1-2 GB) .

Svijet će otići na 10 GB aovi će čekati 10 godina da ponovo daju mobitele sa 8 GB a svijet će već otići na 16 itd, itd
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: "BH Telecom" uvodi najsavremeniju mrežu u regionu

Post by Bla » 28 Apr 2016, 21:12

Krokodil Behko wrote:Pa ovi ublehaši iz Telecoma.
Kažu da ćemo svi osjetiti poboljšanje, a ja pitam da li se to odnosi i na internet preko žice.
Ja sam godinama npr. plaćao 10 a imao 5. I onda za iste pare uzeo 120 kod konkurencije. :roll
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: "BH Telecom" uvodi najsavremeniju mrežu u regionu

Post by Krokodil Behko » 28 Apr 2016, 21:21

Bla wrote:
Krokodil Behko wrote:Pa ovi ublehaši iz Telecoma.
Kažu da ćemo svi osjetiti poboljšanje, a ja pitam da li se to odnosi i na internet preko žice.
Ja sam godinama npr. plaćao 10 a imao 5. I onda za iste pare uzeo 120 kod konkurencije. :roll
I ja sam jesenas ubrzao sa 5 na 10 ali nikad nemam više od 8.5.
E jbg, ne smijem im dati otkaz, pošto imam ugovor o besplatnoj kablovskoj, sa telemachom, pa se bojim da sad naručim internet kod njih, možda se predomisle :D
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: "BH Telecom" uvodi najsavremeniju mrežu u regionu

Post by Bla » 28 Apr 2016, 21:32

Pa to je u principu normalna konekcija od 10mbps.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: "BH Telecom" uvodi najsavremeniju mrežu u regionu

Post by Krokodil Behko » 28 Apr 2016, 21:44

Bijeli badem wrote:
Krokodil Behko wrote:
I ja sam jesenas ubrzao sa 5 na 10 ali nikad nemam više od 8.5.
E jbg, ne smijem im dati otkaz, pošto imam ugovor o besplatnoj kablovskoj, sa telemachom, pa se bojim da sad naručim internet kod njih, možda se predomisle :D
od kada se to zove ugovor o besplatnoj kablovskoj? :D. :D.
Otkako sam im 2011. godine, dozvolio da na mom placu postave sklopku i sat za struju sklopke. Moj je plac jako veliki i to se ni ne primjeti, a ja to gledam besplatno. :D
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: "BH Telecom" uvodi najsavremeniju mrežu u regionu

Post by Bla » 28 Apr 2016, 21:47

Imam tamo neke raje, pa ako smeta može se srediti da uklone. :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: "BH Telecom" uvodi najsavremeniju mrežu u regionu

Post by Krokodil Behko » 28 Apr 2016, 21:50

Neka fala, neka ih kad je već besplatno. Bolje nek uklone telekom :D.
Btw, komšija "švajcarac" posvađao se sa Telekomom, i zbacio njihov kabal sa kuće. Oni došli i samo privezali kabal za stub ograde i sad taj kabal ide preko moje bašče svega 2 metra iznad zemlje. To samo kod nas ima.
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: "BH Telecom" uvodi najsavremeniju mrežu u regionu

Post by Bla » 28 Apr 2016, 21:52

tuži ih
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: "BH Telecom" uvodi najsavremeniju mrežu u regionu

Post by Krokodil Behko » 28 Apr 2016, 22:05

Ma kakvi oni i tužbe? Znaš li ti da je Fahro sad tamo uplovio, sa svojim kadrovima?
Pa da me Avaz nosa po onoj svojoj jezičini "Bestijalni građanin tužio BH Telecom"
Već bi me sutradan objavili u Crnoj hronici "Nasilje se nastavlja, građanin otima od Telecoma"

Bio bi još veća atrakcija od Ilijaškog Elektro-Zodijaka, ako se sjećaš njega.

Hej, pa prošle godine trebalo im je tri dana da dođu i poprave pokidani kabal, pedesetak metara dalje :lupa
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: "BH Telecom" uvodi najsavremeniju mrežu u regionu

Post by Bla » 28 Apr 2016, 22:06

Mene su bezobraznici proganjali danima i provocirali kad sam im odjavio usluge prije pola godine. Čim zaživi ovo ukidanje nacionalnog roaminga i mobilni ću prenijeti.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: ADSL BH telekom

Post by Krokodil Behko » 04 May 2016, 23:10

Haj dvije su se planete zavadile,
Haj dijaspora, aman i studena SDA :sok

Baš nekidan pisah, kako je komšija do mene u ratu s telekomom i bacio njihov kabal s kuće. Plazao se po avliji mjesecima i pošto je on silni dijasporac iz Švice, stalno nešto gradi i gradi. Kuću renoviranu prije 5 godina, opet potpuno renovira i sl.

Sinoć je jednostavno uzeo nož i presjekao taj kabal. Mi u ostatku naselja, postali smo taoci njegovog sukoba. Ostao sam bez telefona i interneta, a neki su prošli i gore i to oni koji i kablovsku imaju kod telekoma :lupa

Moja komšinica s druge strane, ljuta općinarka negdje u SA, prijetila mu da će ga objaviti po portalima, da će mu poslati inspekciju, muriju, sud, "foke" itd..

Pa jebemu, ne zna se ko je gori. Ako čovjek nema uslugu kod telekoma, zašto mu ne sklone taj kabal?
Čak, ova komšinica im je javila u čemu je stvar i oni se naravno nisu ni pojavili, da to riješe.

Ili, ako on ima problem s tim, zašto je sve nas ostavio 20 sati bez ikakve komunikacije, osim sms/poziv?
A tek ova.. odmah objavljuje rat do istrebljenja..

Na kraju odem kod njega i kažem mu da je pretjerao, da me drži kao taoca, a mati mi teško bolesna i moram imati komunikaciju itd.. Pozvao je svog slugu (bivši uposlenik telekoma, šiša travu po njegovoj avliji) i prebacili su kabal iza kuće i spojili, ali on je opet na tlu. :cudi
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: ADSL BH telekom

Post by Chloe » 04 May 2016, 23:20

Eh. I ja se pripremam za rat sa Telecomom. Večeras su utakmicu jedva pogledali i svaki put kad zakoči obojica u mene gledaju k'o da sam ja monter. :zubi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: ADSL BH telekom

Post by Chloe » 06 May 2016, 16:41

BHTelecom mi je uzrokovao glavobolju. :123
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: ADSL BH telekom

Post by Krokodil Behko » 06 May 2016, 19:15

Chloe wrote:BHTelecom mi je uzrokovao glavobolju. :123

I ja sam čuo da zastarjele tehnologije mogu izazvati migrenu, glavobolju, podvojenje ličnosti i sl :hm
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: ADSL BH telekom

Post by Chloe » 06 May 2016, 21:12

Imaju od 1.5. novu ponudu ugovora. Njihov račun dobivamo na mail, i nešto se ne sjećam da je došla obavjest, već od prvog automatski smo na proširenom paketu za isto para.
Nisam sigurna da li to želimo?
Ako i želimo kako bih znala za novosti da iskoristim mogućnosti koje će uredno fakturisati i naplatiti?

Možda griješim. Nadam se da griješim.
Moram pokušati vratiti obrisanu poštu. :123
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Prodaja telekoma nije nužna, prava boraca neće biti manja

Post by Krokodil Behko » 03 Jun 2016, 09:49

Image
Pismo namjere koje je usaglasilo Fiskalno vijeće BiH u narednim danima bi, kako saznajemo, trebalo biti i formalno odaslano u Vašington na odobrenje Izvršnog odbora Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) radi dobivanja kreditnog aranžmana od 1,075 milijardi KM.

Analiza firmi

"Avaz" je imao uvid u sadržaj ovog pisma, čije dijelove ekskluzivno objavljujemo. Pismo, inače, predstavlja svojevrsni usaglašeni plan reformi, od čijeg provođenja zavisi realizacija kredita.

Kada je riječ o dijelu koji se odnosi na privatizaciju, a što je u proteklim danima bilo predmet užarenih diskusija, u pismu namjere se federalna vlast nije striktno obavezala na prodaju dva telekom operatera u FBiH.

- Vlada se obavezala da, u saradnji sa Svjetskom bankom i EBRD-om, napravi duboku finansijsku analizu "HT Mostar" i "BH Telecoma". Nakon što dobije tu analizu, poduzet će se koraci za povećanje profitabilnosti ovih telekom operatera - stoji u pismu namjere.

Kako se dalje pojašnjava, ostavljen je prostor Vladi FBiH da ocijeni kako će dalje unaprijediti rad telekom operatera, pri čemu je i jedna od mogućnosti prodaja manjeg dijela kapitala ovih kompanija, a što je i navedeno i u samom programu rada Agencije za privatizaciju FBiH.

S druge strane, Vlada se u pismu namjere obavezala da će u narednim mjesecima doći do prodaje državnog kapitala u "Sarajevo-osiguranju" i "Bosnalijeku", a nakon toga i do prodaje državnog kapitala Fabrike duhana Sarajevo.

- Vlada FBiH užurbano radi na restrukturiranju "Aluminija", "Energoinvesta", "Energopetrola" u nadi da će za ove kompanije nakon toga doći do potencijalnog strateškog investitora - kaže se u pismu namjere.

Nadalje je u ovom aktu navedeno da neće doći do smanjenja prava boraca i pripadnika socijalnih kategorija, ali traži se da ne bude dodatnih proširivanja prava.

- Doći će do zamrzavanja nivoa plaća u javnom sektoru. To ne znači da se zamrzne nivo pojedinačnih plaća, nego da će biti reduciranja transfera za plaće u budžetima, a što će se dodatno pospješiti kroz punu implementaciju Zakona o državnoj službi - stoji u aktu koji će otići MMF-u.

Paket akciza

Kada je riječ o nivou države, BiH se u pismu namjere obavezala na dva paketa akciza. Jedan, koji je u proceduri, odnosi se na povećanje akciza na gorivo s ciljem direktnog ubrzanja gradnje autoputa i cesta. MMF, pak, traži i donošenje drugog paketa akciza, i to na alkohol i alkoholne prerađevine.

Također, naša država se obavezala na bolju razmjenu podataka između četiri porezne uprave, unapređenje saradnje entitetskih agencija za bankarstvo i Agencije za osiguranje depozita BiH da ne bi ponovo došlo do slične situacije kao i s "Bankom Srpske".

Nema nasilne konverzije

Problematika u vezi s konverzijom kredita u švicarskim francima nije eksplicitno navedena u pismu namjere. Međutim, u ovom aktu stoji da se "vlade obavezuju da neće nasilno vršiti konverziju bilo koje valute u KM".

Pojašnjeno je da bi to ugrozilo bankarsku stabilnost, Državnu agenciju za osiguranje depozita te bi izložilo opasnosti i entitetske budžete.

(avaz)
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Prodaja telekoma nije nužna, prava boraca neće biti manj

Post by carobnjak N » 03 Jun 2016, 14:35

joj da ga hoće prodati brete, da uhljebi stranački prnu u šišu
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

Post Reply

Return to “Internet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests