ADSL BH telekom

Zanimljivi sajtovi, igrice i slično
Post Reply
User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ADSL BH telekom

Post by KOMESAR » 21 Oct 2015, 17:05

Krokodil Behko wrote:Prije 52 sata, potpisao sam ugovor na duplo brži internet i naravno, još nije stigao.
Ovo je najtromija internetska kompanija u galaksiji. Pitam se, kako ne propadnu :hm
BH telecom uopšte ne prati druge operatere.ADSL je istorija.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120425
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7912 times
Status: Offline

Re: ADSL BH telekom

Post by Krokodil Behko » 21 Oct 2015, 17:41

KOMESAR wrote:
Krokodil Behko wrote:Prije 52 sata, potpisao sam ugovor na duplo brži internet i naravno, još nije stigao.
Ovo je najtromija internetska kompanija u galaksiji. Pitam se, kako ne propadnu :hm
BH telecom uopšte ne prati druge operatere.ADSL je istorija.

Šta bi onda bila budućnost? Zapravo, to se sad zove xDSL internet.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37901
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2949 times
Been thanked: 2295 times
Status: Offline

Re: ADSL BH telekom

Post by Pasaga » 21 Oct 2015, 19:10

Krokodil Behko wrote:
KOMESAR wrote:
Krokodil Behko wrote:Prije 52 sata, potpisao sam ugovor na duplo brži internet i naravno, još nije stigao.
Ovo je najtromija internetska kompanija u galaksiji. Pitam se, kako ne propadnu :hm
BH telecom uopšte ne prati druge operatere.ADSL je istorija.

Šta bi onda bila budućnost? Zapravo, to se sad zove xDSL internet.
...Fiber.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120425
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7912 times
Status: Offline

Zbogom 033: Kanton Sarajevo dobija novi pozivni broj

Post by Krokodil Behko » 11 Jan 2016, 22:05

Image
Iz Regulatorne agencije za komunikacije potvrđeno je da je u toku je procedura za novom promjenom pozivnog koda za Sarajevo

Po uzoru na veće gradove u regionu, pozivni broj za Kanton Sarajevo će biti 01.

Naime, prema planu brojeva za telefonske usluge u Bosni i Hercegovini, za potrebe pružanja telefonskih usluga na fiksnoj lokaciji definisana su geografska područja za koja su određeni tzv. područni kodovi. Korisnicima telefonskih usluga ovaj kod je takođe poznat pod nazivom „pozivni broj“ ili „predbroj“.

Operatorima koji pružaju fiksne telefonske usluge u Bosni i Hercegovini dodjeljuju se na korištenje blokovi od po 1.000 i 10.000 pretplatničkih brojeva, pri čemu numerički resursi iz određenog bloka od 10.000 brojeva mogu biti dodijeljeni samo jednom operatoru.

“Ovo prozilazi iz zahtjeva ITU (International Telecommunication Union) preporuke E.164, u pogledu ukupnog broja cifara nacionalnog pretplatničkog broja potrebnog za usmjeravanje međunarodnih telefonskih poziva”, navode u RAK-u, a prenose federalni mediji.

Prema utvrđenom stanju za područni kod 33, operatorima je na korištenje dodijeljeno 81,25% od ukupno raspoloživog numeričkog kapaciteta pretplatničkih brojeva.

Zahtjevi za dodjelom numeričkih kapaciteta za područni kod 33 i dalje imaju tendenciju rasta što je uzrokovano povećanim interesom novih operatora da pružaju fiksne govorne telefonske usluge na ovom geografskom području.

Agencija je stoga zaključila da je neophodno poduzeti mjere na proširenju ukupnog numeričkog kapaciteta pretplatničkih brojeva sa područnim kodom 33.

“Agencija je ocijenila da je proširenje numeričkih kapaciteta sa područnim kodom 33 moguće izvršiti jedino na način da se sadašnji područni kod 33, koji se primjenjuje za geografsko područje Kantona Sarajevo, zamijeni područnim kodom 1, te da se u okviru ovog područnog koda opseg pretplatničkih brojeva 30 00 00 do 39 99 99 (sa dužinom od 6 cifara), koji dosad nije u upotrebi, proširi u opseg brojeva od 300 00 00 do 399 99 99 (sa dužinom od 7 cifara).

Za sve ostale pretplatničke brojeve u okviru ovog područnog koda, odnosno brojeve iz formata 1 ax xx xx (a = 2, 4, 5, 6...9), zadržava se šestocifrena numeracija, kazali su za portal Radiosarajevo.ba u RAK-u”, navode u RAK-u.



(Nezavisne)
online

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zbogom 033: Kanton Sarajevo dobija novi pozivni broj

Post by niska grana » 11 Jan 2016, 22:18

U svakom slucaju ljepsi od prethodnog, ali samo 071 pravi je....iskon, simbol, esencija & svetinja.
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81297
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7106 times
Status: Offline

Re: Zbogom 033: Kanton Sarajevo dobija novi pozivni broj

Post by Julia-Klara » 11 Jan 2016, 22:19

slazem se Grano ... oni sa 07x su bili najbolji
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Zbogom 033: Kanton Sarajevo dobija novi pozivni broj

Post by storm » 11 Jan 2016, 22:51

ja sad imam 070 :obrve

istina...mobilni operater :D.

jes vidio simbolike :hm
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zbogom 033: Kanton Sarajevo dobija novi pozivni broj

Post by niska grana » 12 Jan 2016, 00:09

Vidio sam. To ti je poruka.
Horoskopskim rjecnikom receno - magnitudalna zvijezda Regulus stvorila je svojim sjajem proteklog cetvrtka iluziju da se Mars nalazi s Venerine desne strane i malo juznije od svoje ekliptike, u sazvijezdju Jarca. Zato ce vas ljubomoran i osvetoljubivo raspolozen Saturn staviti na kusnju - pa se cuvajte poslovnih, ljubavnih i sportskih ponuda iz Jajca i okoline :oo
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15191
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 976 times
Been thanked: 962 times
Status: Offline

Re: Zbogom 033: Kanton Sarajevo dobija novi pozivni broj

Post by Tokmak » 12 Jan 2016, 00:22

ma to se KS fura na glavne gradove u regiji,Zagreb ili Beograd pa uvode taj 01 kao pozivni,da se zna da je glavni grad...
a i to proširenje na 7 cifri također,iz istog razloga :rol
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Zbogom 033: Kanton Sarajevo dobija novi pozivni broj

Post by Hannibal » 12 Jan 2016, 00:55

Pa i pise tako haha
🐽

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120425
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7912 times
Status: Offline

"BH Telecom" uvodi najsavremeniju mrežu u regionu

Post by Krokodil Behko » 28 Apr 2016, 20:04

Image
Državna kompanija „BH Telecom“ spremna je za uvođenje 4G mreže u Bosni i Hercegovini. Čeka se samo dobivanje frekvencija i proces može početi, saznaje „Dnevni avaz“.

Potrebne frekvencije


Prema riječima generalnog direktora „BH Telecoma“ Mirsada Zaimovića, s obzirom na to da država nije završila proces digitalizacije, samim tim nisu mogli dobiti potrebne frekvencije.

- Onog trenutka kada dobijemo dozvolu, odmah ulazimo u proces implementacije. Mi smo već spremni, imamo projekte za to i imamo izdvojena sredstva u planu za ovu godinu. Onog trenutka kada država osigura frekvencije, a očekujemo da se to desi za nekoliko mjeseci, raspisat ćemo tender za nabavku opreme koja će omogućiti pokrivenost 4G mrežom na većem dijelu teritorije BiH – kaže Zaimović.

Zanimljivo je da će „BH Telecom“, ustvari, preskočiti jedan korak.

- Koliko god bilo loše jer nismo mogli implementirati ovu mrežu ranije, sada je dobro to što ćemo, ustvari, preskočiti jednu fazu i odmah krenuti u implementiranje mreže 4G Advance, koja će imati bolje karakteristike nego što ih ima 4G mreža u regionu – pojašnjava Zaimović.

Ovi, ali i ostali dobri poslovni rezultati „BH Telecoma“ dolaze u prvom kvartalu 2016. godine, otkako je popunjen Nadzorni odbor kompanije, na čijem se čelu sada nalazi Fuad Čibukčić. On ističe veoma dobru saradnju između Uprave i NO.

Nove vrijednosti

- Osnovni i zajednički cilj je stvaranje novih vrijednosti, povećavanje tržišnog udjela „BH Telecoma“ te ponuda novih vrijednosti za krajnje korisnike. Nastavili smo s reorganizacijom koju je direktor već započeo i time smo „pojeftinili“ ukupno poslovanje firme. Postavljeni su jasni ciljevi: bolje poslovanje „BH Telecoma“ i benefiti naših krajnjih korisnika – ističe Čibukčić.

Učvršćivanje liderske pozicije

Nova mreža u BiH, kaže Zaimović, donijet će mogućnost za veće brzine interneta, a ti veći kapaciteti omogućavaju prijenose podataka svake vrste na kvalitetniji i brži način.

- Naši korisnici dobit će brži internet, bolju sliku, veći prijenos podataka... Praktično, svi koji koriste neku od naših usluga osjetit će poboljšanje, od onih koji koriste usluge prijenosa podataka pa do onih koji koriste vizualne usluge „Moje TV“. Ovo će, uvjeren sam, učvrstiti poziciju „BH Telecoma“ kao lidera na tržištu telekomunikacija u državi – naveo je Zaimović.

(avaz)
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: "BH Telecom" uvodi najsavremeniju mrežu u regionu

Post by Bla » 28 Apr 2016, 20:12

Mogli su vala preskočiti i drito na peticu. To se garant neko rješava stare opreme. :D.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: "BH Telecom" uvodi najsavremeniju mrežu u regionu

Post by storm » 28 Apr 2016, 20:16

Svi oni, kojeg god operatera čitaš- imaju najsuvremeniju mrežu u izgradnji :D.

a i ja mislim, kako Bla veli....grade mrežu, kako se neki riješavaju zastarjele opreme :oo

računi jesu suvremeni- nema spora :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: "BH Telecom" uvodi najsavremeniju mrežu u regionu

Post by Sibila » 28 Apr 2016, 20:28

storm wrote:Svi oni, kojeg god operatera čitaš- imaju najsuvremeniju mrežu u izgradnji :D.

a i ja mislim, kako Bla veli....grade mrežu, kako se neki riješavaju zastarjele opreme :oo

računi jesu suvremeni- nema spora :kafa



budi na oprezu Storm :plavi :plavi :plavi


moram malo :ljub

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: "BH Telecom" uvodi najsavremeniju mrežu u regionu

Post by storm » 28 Apr 2016, 20:36

E sad neće više :ideja

moj mobilni operater (telemach.si) sad je uveo UNIFI točke za dostup svojim korisnicima svugdje pa i u BIH ....e sad jedino koliko je to brzo....jer ja kad se nalegnem forumati lete megabajti :ha
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: "BH Telecom" uvodi najsavremeniju mrežu u regionu

Post by Bla » 28 Apr 2016, 20:39

Odavno je to ovdje po nekim lokacijama. Ja sam doduše vidio da funkcioniše na jednoj gdje ponekad svratimo na klopu, ali za brzinu ne znam, jer sam vjerovatno jedan od najbezveznijih korisnika telefona.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120425
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7912 times
Status: Offline

Re: "BH Telecom" uvodi najsavremeniju mrežu u regionu

Post by Krokodil Behko » 28 Apr 2016, 20:49

Bla wrote:Odavno je to ovdje po nekim lokacijama. Ja sam doduše vidio da funkcioniše na jednoj gdje ponekad svratimo na klopu, ali za brzinu ne znam, jer sam vjerovatno jedan od najbezveznijih korisnika telefona.
De, ne bilo ti zapoviđeno, ono što pričaju o bržem internetu, da li se to odnosi i na ADSL?
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: "BH Telecom" uvodi najsavremeniju mrežu u regionu

Post by storm » 28 Apr 2016, 20:50

Bla wrote:Odavno je to ovdje po nekim lokacijama. Ja sam doduše vidio da funkcioniše na jednoj gdje ponekad svratimo na klopu, ali za brzinu ne znam, jer sam vjerovatno jedan od najbezveznijih korisnika telefona.

Moguće....nisam dugo kod njih, pa nisam ni znao za tu opciju....oni prije su mi ogulili budžet svakim posjetom bih :rol
sramota me i reći cifre...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: "BH Telecom" uvodi najsavremeniju mrežu u regionu

Post by Čupava » 28 Apr 2016, 20:54

Bas kasne .... :ooo
.

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: "BH Telecom" uvodi najsavremeniju mrežu u regionu

Post by Sibila » 28 Apr 2016, 20:54

storm wrote:
Bla wrote:Odavno je to ovdje po nekim lokacijama. Ja sam doduše vidio da funkcioniše na jednoj gdje ponekad svratimo na klopu, ali za brzinu ne znam, jer sam vjerovatno jedan od najbezveznijih korisnika telefona.

Moguće....nisam dugo kod njih, pa nisam ni znao za tu opciju....oni prije su mi ogulili budžet svakim posjetom bih :rol
sramota me i reći cifre...

jos otplacuje.................dali mu opciju placanja na rate :plavi :plavi :plavi

salim se.......evo necu vise :grana

Post Reply

Return to “Internet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests