ADSL BH telekom

Zanimljivi sajtovi, igrice i slično
Post Reply
Blackhawk
Status: Offline

Re: ADSL BH telekom

Post by Blackhawk » 02 Mar 2013, 15:04

Pa nista lose, jedino sto mozes konfiguraciju poremetit i da nemas neta ... :)
Mada taj paradigm je jos i najlaksi za namjestiti nema nekih zafrkancija, samo se prati upustvo..

AL ako zabrljas da nema neta, onda ces morat zvati nekog ko zna, ili zvati telecom ....

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120466
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Online

Započinje privatizacija telekoma i elektroprivreda

Post by Krokodil Behko » 05 Mar 2013, 18:28

Image

Vlasti Federacije BiH razmišljaju o skoroj prodaji dijela svog kapitala u jednom telekom operateru i dvije federalne elektroprivrede, izvještava novinar agencije Anadolija (AA). Prema neslužbenim informacijama, vlasti FBiH na ovaj način žele udovoljiti i zahtjevima Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) za ubrzanje privatizacije.

Inače, Vlada FBiH u ''BH Telecomu'' kontrolira 90 posto kapitala, a u ''HT Mostar'', u čijem sastavu se nalazi i poznati ''Eronet'', država ima 50,1 posto kapitala. Federalna vlada je, također, većinski vlasnik ''Elektroprivrede BiH'' i ''Elektroprivrede HZ HB''.

Direktor Agencije za privatizaciju Federacije BiH (APF) Šuhret Fazlić potvrdio je za agenciju Anadolija informacije o spremnosti federalne vlasti da se krene u proces privatizacije vodećih kompanija.

Na pitanje da li raspolaže analizama stručnjaka koliko bi se u ovom trenutku isplatilo ići u proces privatizacije ''porodičnog srebra'', Fazlić odgovara konstatacijom da je to relativan pojam.

Kako agencija Anadolija saznaje, predstavnici federalne vlasti već su ostvarili kontakte sa diplomatskim predstavništvima Velike Britanije i Mađarske. Njihovi predstavnici su se, naime, interesirali uopće za privatizaciju, pa i privatizaciju vodećih kompanija u Federaciji BiH, uključujući i telekom operatere.

Također, vodeći turski telekom operater "Turkcell" zainteresiran za sarajevski "BH Telecom". Iz "Turcella" su još u novembru prošle godine potvrdili da izbliza prate rad sarajevskog "BH Telecoma". Naime, turska kompanija priprema ponudu za ''BH Telecom''.

Naime, "Turcell" u okviru svog poslovanja na Balkanu planira pokretanje aktivnosti i u Bosni i Hercegovini. Štaviše, najavljivan je pohod "Turkcella" na Balkan.


(Vijesti.ba)
online

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31681
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7223 times
Been thanked: 3930 times
Status: Offline

Re: Započinje privatizacija telekoma i elektroprivreda

Post by Mister No » 05 Mar 2013, 18:39

Apsolutno sam protiv prodaje elektroprivrede, iz niza razloga.

Što se tiče telekoma, glavno pitanje treba da bude gdje misle sa dobijenim "parama" od njegove prodaje?
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120466
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Online

Re: Započinje privatizacija telekoma i elektroprivreda

Post by Krokodil Behko » 05 Mar 2013, 18:46

Pa da vrate kredit MMF-u :oo
Još samo da se riješi pitanje vraćanja budućih kredita, pošto ih uzimaju u nedostatku
prihoda od carina koje su morale biti ukinute a neće se ponovo uvoditi. Ili da nekim
čudom smanje administraciju.
online

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31681
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7223 times
Been thanked: 3930 times
Status: Offline

Re: Započinje privatizacija telekoma i elektroprivreda

Post by Mister No » 05 Mar 2013, 18:55

Država mora (bi trebala) se finansirati iz poreza a ne iz carina. Više je SDA unistila firmi nego chetnici, samo da konstatujem.

Kad smo već kod chetnika, kako će oni vratiti lovu MMF-u, oni su svoj telekom davno prodali i proćerdali?!
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Započinje privatizacija telekoma i elektroprivreda

Post by Konsultant » 06 Mar 2013, 06:09

nisu jos prodali elektrane na drini.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120466
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Online

Re: ADSL BH telekom

Post by Krokodil Behko » 10 Mar 2013, 09:25

Dobio sam ponudu koja mi se čini korektnom.
Trebao bih do jula otvoriti modem da se može na njega naštekati još koji računar.
Ili pokušati iskamčiti od BH telekoma taj wi fi modem. Razlog je taj što mi dolazi
bruder sa bratićima. Ukoliko to obavim, na poklon dobijem laptop otprilike 2ghz/2ddr.
Čini mi se da ću imati računa. :hm
To mora biti spremno jer oni moraju imati svako svoju konekciju. A ni meni ne bi bilo drago
da 20 dana čekam u redu na svom računaru :(

Noćas me pohodila viša sila. Rekla mi je "O to koji lutaš po mraku interneta, ubaci wireles
modem izmedju svog modema i računara i riješen problem". Kako se to radi?
online

Blackhawk
Status: Offline

Re: ADSL BH telekom

Post by Blackhawk » 10 Mar 2013, 10:16

U zavisnosti koliko daleko ce ti biti bruder...
Ako je u istoj kuci, onda kupis neki router wi fi od 40-50 KM, ili mozes negdje na pik ili negdje drugo naci polovan za 20-30 KM...
Ako kupis nov, a mozda i kod nekog polovnog da ima, dobijes cd uz njega...

Na tom tvom routeru od adsl-a treba biti namjesten ppoe mod, tj da ti je stalno internet konektovan, da nemoras klikati na onu iconu adsl i pri svakom paljenju racunara konektovati..
Eh ako si to namjestio, uzmes jedan dodatni lan kabal, 1m ili 2m, ustekas jednu stranu u bilo koje mjesto u tvom routeru, a drugu stranu u wifi router tamo gdje pise WAN.. pretezno je obojen drugom bojom i odvojen malo za razliku od druga 4 prikljucka..
Kad si spojio wi fi sa svojim routerom, ubacis cd u comp i pokrenes instalaciju... kad se zavrsi to bi trebalo biti to...
Jos dodatnih upustava ti mozemo dati kada nabavis wi fi router, nabavit ti intrukcije sve korak po korak kako se radi i uopste nije problem..

Kada sve to se napravi i ima net, mogu se koristiti i ta ostala 3 ulaza na tvom routeru, plus i 4 ulaza na wi fi routeru, i jos plus wi fi... Tako da se moze kaciti racunara koliko ti volja :)

Evo malo sam razgledao po pik.ba... ima ih po 20 KM, za kucnu upotrebu solidni...
Eto nadjes nekog ko prodaje, a da je blize tebe, das mu 50 KM, za router i uslugu da ti dodje namjestiti to, i budes rahat.... Ako vec mislis da nisi siguran da ti to dobro uradit...
Ako ti je buraz u drugoj kuci, onda bi morao kupit neki jaci, koji salje dalje signal, ili neku dodatnu antenu.. Ali kako kontam biti u istoj kuci...
Ja koristim TP link, bijeli, dodje 39 KM nov, i za dva sprata kuce dobar, cak sam davao i komsiji pored net, malo slabiji signal ali islo je...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120466
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Online

Re: ADSL BH telekom

Post by Krokodil Behko » 10 Mar 2013, 10:22

Ista je kuća u pitanju. Mislim da mi je bolja opcija dati 50 maraka za router i uslugu namještanja svega toga. Ipak je to puno jeftinije od laptopa. Takav je oko 400 maraka. A što se dječurlije tiče oni ionako imaju iPhone pa ne vjerujem da će imati problema sa konekcijom i ako ne napravim.
online

Blackhawk
Status: Offline

Re: ADSL BH telekom

Post by Blackhawk » 10 Mar 2013, 11:17

Pa to ti i jes najbolje, a mozda bi mogao i za 40 :)...

Al svakako mozes otici i u telecom i raspitati se za wi fi router.. Jer njega ces dobiti dzaba.. Ne kosta te nista otici pitati..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120466
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Online

Re: ADSL BH telekom

Post by Krokodil Behko » 10 Mar 2013, 11:20

Otići ću ali mi nije jasno ako uzmem taj wi fi, da li sam i dalje na adsl ili je to wireless?
Iskreno, adsl je pouzdaniji.
online

Blackhawk
Status: Offline

Re: ADSL BH telekom

Post by Blackhawk » 10 Mar 2013, 11:44

Isto ti je to behko..
I dalje si ti na adsl, samo taj router sto bi ti dali, ima u sebi mogucnost i slanja wi fi signala... Znaci taj sto bi ti kupio dodatni i nakacio ga, kod ovog je vec ugradjeno to u njemu, tako da ti ne trebaju 2 nego samo jedan koji ima funkciju obadva...

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: ADSL BH telekom

Post by paparaci » 11 Mar 2013, 01:50

Krokodil Behko wrote:Otići ću ali mi nije jasno ako uzmem taj wi fi, da li sam i dalje na adsl ili je to wireless?
Iskreno, adsl je pouzdaniji.
kao sto Black rece, sve ti je isto. samo sto imas mogucnost bezicnog interneta. prednost je ta sto se na bezicni signal moze prikaciti neogranicen broj osoba.

poslusaj Black-a i prosetaj do telekoma. to ti je najbolja i najjeftinija solucija. ne kosta te nista sem malo dobre volje. mozda ti budu trazili neku nadoknadu od 10 ili 20 maraka za bezicni ruter, ali i to ti je jeftinije i jednostavnije nego da ga sam nabavljas i konfiguriras.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120466
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Online

Re: ADSL BH telekom

Post by Krokodil Behko » 15 Nov 2013, 15:37

Ne. Pojma nemate šta se desilo danas. Nećete nikada ni imati jer ono što se desilo, toliko je nevjerovatno, da smatram da sam bio u pravoj pravcatoj zoni sumraka :pst

Ukratko, ako vam se desi da nemate konekciju, ne radi vam lampica na adsl routeru, to znači da morate promijeniti sijalicu. Garantovana konekcija u istom trenutku :bravo
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: ADSL BH telekom

Post by Lebowski » 15 Nov 2013, 15:40

Kada će više i ovi povećati brzine, već se osjeti sporost na 5Mb/s.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Blackhawk
Status: Offline

Re: ADSL BH telekom

Post by Blackhawk » 15 Nov 2013, 15:43

Pa predji na 10 :) Ja ne osjetim sporost..
Stavim seriju da se skida, i dok spremim kokice, serija skinuta.. Za film oko pola sata i to najbolja kvaliteta sa par gb velicine :)

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: ADSL BH telekom

Post by Lebowski » 15 Nov 2013, 15:45

Ma nije u tome fazon nego što ne prate trendove i konkurenciju. Neću da plaćam bezveze.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Munaru iznajmljuju za 500 maraka mjesečno

Post by Lebowski » 19 Nov 2013, 16:23

Image

"BH Telecom" postavio antene na džamiju u Srebreniku

Na munaru džamije u mjestu Babunovići kod Srebrenika "BH Telecom" je nedavno postavio antene za širenje signala. Takav odnos prema vjerskim objektima uvrijedio je tamošnje džematlije, koji taj potez nazivaju bezobraznim i žalosnim.

Prema tvrdnjama jednog mještanina, koji je insistirao da ostane anoniman, od 500 maraka koliko "Telecom" mjesečno plaća za postavljanje svojih uređaja, 350 pripada Medžlisu Islamske zajednice Srebrenik, a ostalih 150 ide lokalnom džematu.

Iako nerado govore o ovoj temi, navode o raspodjeli novca opovrgavaju u Medžisu IZ Srebrenik, tvrdeći da sav novac ostaje u Babunovićima.

Mevludin ef. Joldić, predsjednik MIZ-a Srebrenik, iznerviran zbog naše molbe da obrazloži ovakav potez, tokom telefonskog razgovora rekao nam je da „novinari pišu samo negativno, čime vrijeđaju zajednicu" te nam poručio da „ih takvi pozivi nerviraju".

Ipak, kazao je da je postavljanje uređaja na munaru odobrio Rijaset Islamske zajednice, uz saglasnost džematskog odbora.

- Od tog novca ni marka ne ide Medžlisu - kazao nam je Joldić.


Dnevni Avaz
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Munaru iznajmljuju za 500 maraka mjesečno

Post by laganini » 19 Nov 2013, 16:25

kriza je....
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Munaru iznajmljuju za 500 maraka mjesečno

Post by Lebowski » 19 Nov 2013, 16:28

Ja zaista nemam nikakav stav oko ovoga, niti vidim nešto toliko strašno niti nešto za pohvalu( u smislu dobar način zarade).
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Post Reply

Return to “Internet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests