Posto internet ?

Zanimljivi sajtovi, igrice i slično
Blackhawk
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Blackhawk » 21 Apr 2013, 21:12

Pa uvijek se moze prijaviti ili odjaviti... Po zelji tvojoj... tako da ako sad ne koristis, odjavi je i ustedis za kafu :)

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by POSAVLJAK » 21 Apr 2013, 21:12

Ja dobih flat paket i plaćam ga 35 marki. E sad, u mene ti račun varira, 35,32 marke, pa nekad zna bit 35.54, nemam pojma zašto i kako, no mene zanima jedna jebena stvar za koju nisam dobio objašnjenje od one tete u pošti.

Ako dobijem račun od 35,32, ja hoću da platim tih 35,32, jer tu je uračunat i PDV i sve jebene pristojbe za taj jebeni ADSL, zašto ta gospođa od mene traži uvjek marku više, svaki račun plaćam marku više, hoću da znam kud ide ta moja marka, hoću jebeni račun da sam i platio tu jebenu marku, nije mi je žao, samo hoću da znam gdje i kome ide, nedam je usrancima i planiram da podnesem tužbu, koliko ima građana da koristi internet tj.ADSL, i svakom uzmu marku više pa to su cifre na stotine hiuljada maraka. Otkud njima pravo da mi uzmu tu marku, nedam je pizda im materina kad mi ne znaju ni objasnit zašto ide, a nije na pečat.

Blackhawk
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Blackhawk » 21 Apr 2013, 21:24

Posavljak... to je do tebe...
Ja uvijek placam onoliko koliko stoji u racunu.. I na adsl i na mobilnom i nekad fiksni tel dok imao..
Eh sad, kod nas se placa ta marka, ako recimo placam struju u posti, pa marka ide na postarinu, ili neki drugi racun sto nije iz telecoma. A svi racuni od telecoma placaju se koliko pise na njima..

A ti fino slijedeci put kad kaze daj marku pitaj zasto je marka... I ako nezna objasniti nemoj je ni platiti jer te ne moze natjerati.. Imas racun imas iznos koliko na njemu i to plati.. a sve to dodatno sto ne zna reci zasto je to ne placaj..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120366
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7875 times
Status: Online

Re: Posto internet ?

Post by Krokodil Behko » 21 Apr 2013, 21:25

Možda si i ti kliknuo na web tv. :D
Evo sad provjerih šta to BH telekom nudi od programa za jednu marku i mogu reći da je luzeraj pravi. To ne vrijedi jednu marku. Koga je briga za BHT, FTV, FACE, i neke seoske televizije?
Jedino što imaju nekoliko sportskih kanala ali ni to ne vrijedi 1 marku. Idem da se odjavim. Koji će mi to kad imam kablovsku na TV koji se ionako nalazi pored računara :cudi
online

Blackhawk
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Blackhawk » 21 Apr 2013, 21:35

Eh Behko hajd i tu marku dati nekako, ima Arena sport 5 kanala pa se moze gledat i liga prvaka i talijanska liga i svasta nesto..
Ali sad imaju ponudu, da se web tv moze gledat bilo gdje u svijetu, naravno uz placanje..
Eh sad, u toj ponudi nemaju kanali svi kao mi ovdje sto imamo za 1KM nego samo kanali
Ukoliko uslugu Moja webTV koriste izvan BiH, korisnicima će biti dostupno 17 bh./regionalnih TV kanala i 17 radio stanica iz BiH. Omogućeni su TV sadržaji TV kuća: Al-Jazeera Balkan, DM SAT, FACE TV, KANAL 1, MTV Igman, RTV Slon, RTV Goražde, RTV Vogošća, TV USK, RTV Zenica, HIT Brčko, Behar TV, NTV 101, Smart TV, NTV Jata, TV Jasmin i RTV Maglaj.

I ovi gore nabrojani programi kostaju ni manje ni vise nego 20 KM mjesecno ili 45 KM za 3 mjeseca :)

Pa ti sad reci ko je lud ovdje :)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120366
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7875 times
Status: Online

Re: Posto internet ?

Post by Krokodil Behko » 21 Apr 2013, 21:52

Sve je to u redu ali puno je i jedna marka ako ja 20 cm od monitora držim TV sa kablovskim priključkom. Zar ne? A ponuda je ionako bolja. History chanel, Discovery, national g., CI, i da ne nabrajam dalje. Ovo bi možda i moglo biti zanimljivo dijaspori ali ne vidim da ima FTV, OBN, BHT, i Hayat. A to su programi koje bi pratili zbog realno najjačih magazina političkog karaktera kao i utakmice reprezentacija ili TV sapunice.
online

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by POSAVLJAK » 21 Apr 2013, 21:54

zašto uzimate kojekakve budalaštine kad imate internet, dovoljan vam je samo HDMI kabal i gledaj brate što te volja, filmove,sport,serije, sve imate pobogu na internetu, samo bacate pare bezveze

Blackhawk
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Blackhawk » 21 Apr 2013, 22:13

Posavljak.. to je samo marka... A ja dajem je zbog Arena sport gdje uvijek ima utakmica.. Ostalo sve nadjem i gledam na netu...
A Behko za tebe i jes i marka puno ako vec imas kablovsku, ali et ja u sobi nemam tv uopste pa koristim web tv za gledanje.. AL kazem pratim samo arena sport i nista drugo..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120366
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7875 times
Status: Online

Re: Posto internet ?

Post by Krokodil Behko » 21 Apr 2013, 22:15

Da te nešto ozbiljno pitam Black. To što si naveo za dijasporu, da li je to sav izbor?
Pitam zbog burazera koji nije zadovoljan sa Totalom. Pola su mu kanali iz Srbije a ona druga polovina uglavnom nešto bzvz. Mislim da ga to dodje oko 9 eura mjesečno ako još uvijek plaća. Ovo bi mogla biti zanimljiva opcija ako imaju one TV koje sam nabrojao i šta ima od ovih poznatih internacionalnih kanala?
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119625
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5634 times
Been thanked: 12139 times
Contact:
Status: Online

Re: Posto internet ?

Post by Maja » 21 Apr 2013, 22:26

Posavljak je na HT ADSL-u kao i ja, a koliko znam tu uzima pošta jednu marku. Poznati su po tom lopovluku.
Nisam još nijedan račun platila ali sam čula za tu dodatnu marku od drugih.
Meni došle 4 KM. Ko fol prvi mjesec besplatan, a opet 4 KM i ne znam hoće li mi još uzeti i tu marku.
Ovih 30 koje mi je ostalo taman za blagene i vreću zemlje. Saksije imam :oo

Blackhawk
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Blackhawk » 21 Apr 2013, 22:32

Nazalost behko ovo je sva opcija kanala koje nude, gore ti sto naveo.. Zato i rekao da su ludi ako misle neko im toliko platiti..
I ja sam kad citao najave da ce biti to, mislio da dobra ideja, ali kad vidio kakve kanale nude za dijasporu nasmijao se ..
I cak sam im na fb stranici rekao da nisu normalni...
Jer za ovo platit da se ne gleda...

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by STrendzer » 21 Apr 2013, 22:34

sto se tice iInterneta,TV i kucnog telefona ja sma kod Unitymedia i jedini bosanski program koji imaju je hayat i kostao bi me 8,90 € mjesecno...:hm...puno,plus neki crnogorski koji me ne interesuje i jos neki srbski...
i sto me nervira naveli su na emitovanje na srPskom jeziku... :dole
http://www.unitymedia.de/privatkunden/f ... v-bosnien/


DigitalTV BOSNIEN

Empfangen Sie Nachrichten, Unterhaltung, Kultur aus Ihrer Heimat und genießen Sie den unterhaltsamen Mix aus Ethno, Pop und Rock bis hin zu Turbo-Folk über Balkanika Music Television.



Nachrichten, Unterhaltung und Kultur
Regionales Unterhaltungs- und Informationsprogramm in serbischer Sprache über RTCG Sat - Montenegro


8,90€*monatlich
Jetzt bestellen

Voraussetzung ist ein Digitaler Kabelanschluss
von Unitymedia

User avatar
Dalia
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3570
Joined: 18 Apr 2013, 12:44
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Dalia » 21 Apr 2013, 22:42

Meni je za 15 maraka neograničen internet ima 2-3 godine ja mislim...
evo sad sam uradila speed test kaže 6 Mbps download iako ovo varira, nekad bude brže nekad sporije, ali meni je taman. :D
Fine djevojke su u krevetu u 9, da bi mogle kući doći do 11. :zubi

Ruana
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Ruana » 21 Apr 2013, 22:44

270 kr.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120366
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7875 times
Status: Online

Re: Posto internet ?

Post by Krokodil Behko » 21 Apr 2013, 22:55

Maja wrote:Posavljak je na HT ADSL-u kao i ja, a koliko znam tu uzima pošta jednu marku. Poznati su po tom lopovluku.
Nisam još nijedan račun platila ali sam čula za tu dodatnu marku od drugih.
Meni došle 4 KM. Ko fol prvi mjesec besplatan, a opet 4 KM i ne znam hoće li mi još uzeti i tu marku.
Ovih 30 koje mi je ostalo taman za blagene i vreću zemlje. Saksije imam :oo
Eto sad si na ADSL. Zovi i pitaj imaju li i oni tu web tv. Čini mi se da si rekla da nemaš kablovsku? Možda nije skuplje od 40 maraka :hihi

Blackhawk wrote:Nazalost behko ovo je sva opcija kanala koje nude, gore ti sto naveo.. Zato i rekao da su ludi ako misle neko im toliko platiti..
I ja sam kad citao najave da ce biti to, mislio da dobra ideja, ali kad vidio kakve kanale nude za dijasporu nasmijao se ..
I cak sam im na fb stranici rekao da nisu normalni...
Jer za ovo platit da se ne gleda...
E to je to. Šta im fali ubaciti te glavne kanale i dva-tri internacionalna?
Imali bi puno prometa. Moj brat bi sigurno plaćao jer oni vole plaćati našima.
Ovako, kao što si rekao, za šta da im plate? Propašće im taj paket samo zato što
su htjeli da zaradjuju na ničemu.
online

Blackhawk
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Blackhawk » 21 Apr 2013, 23:04

Pa ne znam, vjerovatno je to sto bi telecom morao placati tim tv kucama da bi mogao slat dalje njihov program- Jer BHT ima prava da emituje u bosni kao i ftv i ostalo.. .Za neke druge zemlje moraju otkupiti prava.. i vjerovatno zbog toga nema ih..
A ove sto imaju ionako nemaju nikakav program, pa i ne trebaju im prava :)

User avatar
hojla
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2468
Joined: 22 Aug 2011, 22:58
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by hojla » 21 Apr 2013, 23:21

pa sad ne znam dal da kažem...al evo...mjesečno 75-85 €
na jednom računu imam
kablovsku sa jedno 193 programa...
internet....
fiksni telefon.....
dva mobitela......
protivvirusnu zaštitu....

a naionalnu tv pretplatu moram platiti uprkos kablovskoj...takav zakon...ko ima elektropriključak plača tv
Our solution mind revolution

User avatar
Koki
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 118
Joined: 24 Jan 2011, 11:26
Location: Sarajevo, BiH
Contact:
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Koki » 22 Apr 2013, 06:54

Dobro jutro svima....
----------------------

Ma haveru, BH Telecom je najgori provajder, ... najmanje daje, a najviše se plaaća, ... imam havera, koristi BH Telecom-om ADSL 2+2 ruter/modem ... i on već godinama plaća oko 50km (SAMO INTERNET), brzina mu nije ni u pola (tada sam imao 16Mbit-a) a on govori, :"...ihhhh da mi je pola od toga" ja bi bio zahvalan....

Što se tiče tok komp-a, 1gb ram-a znači veeeoooma puno, pogotovo kod starijih komp. Samim tim komp radi sporije, iii to ne utiče na brzinu internet-a... možeš imati isto tako "zvijer" od kompa, ali ako imaš neki "bezze" paket, - isto ti je...
Eh, jedino ako pristupaš net-u preko wireless-a, npr: imaš laptop ili veliki (ne bitno) i imaš antenu koja je okrenuta prema releju od tog provajdera, eh u tom slučaju ako je komp spor, sve je sporo...

User avatar
Koki
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 118
Joined: 24 Jan 2011, 11:26
Location: Sarajevo, BiH
Contact:
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Koki » 22 Apr 2013, 07:05

hojla wrote:pa sad ne znam dal da kažem...al evo...mjesečno 75-85 €
na jednom računu imam
kablovsku sa jedno 193 programa...
internet....
fiksni telefon.....
dva mobitela......
protivvirusnu zaštitu....

a naionalnu tv pretplatu moram platiti uprkos kablovskoj...takav zakon...ko ima elektropriključak plača tv
... a šta ćeš drug, tako ti je kod nas, prvo su bili stavili na telefon, (na početku) pa se TV plaćao (pretplata fol) preko telefonskog (fixnog) priključka, Kasnije kad je raja ih počela izbacivati i uvoditi VOIP, oni su prebacili to EP - imaš struje, moraš onda imati i tv koji u SA na nekim mjestima može uhvatiti samo par programa max. ali takav je zakon...

Samo bih htio napomenuti na ovu "AV Zaštitu", oni tebi nikako ne mogu to ponuditi, nema teorije... jer ti ako ideš na web, mora ti biti otvoren port 80, proxy serveri su obično na portu 8080, čim ti odeš na neku stranicu, na kojoj ima neka skripta, ti ćeš je pokupiti bez obzira na sve...
Eh, sad jedino ako imaš (sad već daju svima) web prostor (npr: bh telecom daje web hosting (tvoj_username.co.ba) od 100mb čini mi se, eee tu oni mogu instalirati AV zaštitu - na web hosting, samim tim ako TI uploaduješ bilo šta, a zaraženo, to oni "filtriraju" tj. da bi slučajno nešto stavio na web i da ostali se zaraze dolaskom na tvoju web stranicu....
To bi isto bilo npr: evo ja dajem signal ispod mene (par kafića), i naravno u postavkama svog rutera sve je "upaljeno" njegov externi firewall (ne program), flood detection itd itd... eh, sad ko se nakači na moju wireless mrežu, ja mu ne mogu garantovati da on neće pokupiti nešto sa net-a, a to opet ide preko MOG modem-a, pa na ruter, pa tek njemu na laptop (mob.) i sl.

Ubićete me, ovako rano, a raspričao se kooooo .... :) LOL

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96388
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34361 times
Been thanked: 21091 times
Contact:
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Rum » 24 May 2013, 11:04

Image :cool :cool :cool
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “Internet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests