Kladionice

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: BiH ima najviše kladionica u Evropi u odnosu na broj stanovnika

Post by Taare » 10 Feb 2022, 10:18

The 51st State wrote: 10 Feb 2022, 10:14
Taare wrote: 10 Feb 2022, 10:10

Šta je oboreno?
da kladare ne msiju oko skola ili tako nesto, mislim nije se nijedna makla i ako kojim slucajem nije, probali su ih po sarajevu i zenici micati ali najednom stopirano.
To što je stopirano nije ništa do politička odluka.
Ako uvedeš zakon, a kantoni mogu uvesti takav zakon, sudovi se moraju pridržavati tih zakona.
Svi mi se morete obratit

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: BiH ima najviše kladionica u Evropi u odnosu na broj stanovnika

Post by The 51st State » 10 Feb 2022, 10:20

Taare wrote: 10 Feb 2022, 10:18
The 51st State wrote: 10 Feb 2022, 10:14

da kladare ne msiju oko skola ili tako nesto, mislim nije se nijedna makla i ako kojim slucajem nije, probali su ih po sarajevu i zenici micati ali najednom stopirano.
To što je stopirano nije ništa do politička odluka.
Ako uvedeš zakon, a kantoni mogu uvesti takav zakon, sudovi se moraju pridržavati tih zakona.
ne kazem da ne treba, ali kao i sa alkoholozimom, narkomanijom, zlostavljanjem zena i slicnim drustvenim porocima, edukacija i kultura je primarno oruzje protiv te posasti. zabrane i ogranicenja nisu losi ali ne rjesavaju uzrok nego tretiraju simptome.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: BiH ima najviše kladionica u Evropi u odnosu na broj stanovnika

Post by Krokodil Behko » 10 Feb 2022, 10:20

Taare wrote: 10 Feb 2022, 10:00 Jesu li to u većini slučajeva uzničke kladionica? Jesu.
Jesu li većinom u sredinama u kojima većinu čine bošnjaci? Jesu.
Imaju li bošnjaci vlast u tim sredinama? Imaju.
jednostavno, usvojiti zakon prema kojem kladionica ne može biti u blizini škola. Recimo da mora biti udaljena najmanje 500 m od najbliže škole.
na taj način ćeš ih udaljiti iz gradova.
i da, to je u nadležnosti kantona.

Pa nemere, jer su uzepeovci proglasili vitalni nacionalni interes, upravo oko zakona o igrama nas sreću.
Informiraj se malo.
Svi smo vidjeli čekove, kojima te kladionice daju pare lobistima u Americi, protiv interesa BiH.
Tu je veliki kriminal i HDZ se financira, od tih kladionica. Zakonom je trebalo oporezovati igrača u mjestu gdje je igra odigrana, a ne kako je sada, da porez ide u mjesto u kojem je centrala kladionice.
online

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80647
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7225 times
Been thanked: 11701 times
Status: Offline

Re: BiH ima najviše kladionica u Evropi u odnosu na broj stanovnika

Post by spacebound » 10 Feb 2022, 10:21

ironman wrote: 10 Feb 2022, 10:15 Ogroman biznis je u pitanju..Radnici prijavljeni sa dobrim platama.
Ima ljudi koji su im iznajmili prostore,opet lova..
Agencije za sigurnost imaju siguran novac od njih..
Nije vise 2002 pa da se prica o divljastvu..svaki listic ide direktno kroz PUFBiH..
Tako da ..ovdje jedino fransoa moze poentirati hejtom ka muslimanima jer fakat je da se volimo kladit..ali ko ne voli i ko se nije htio opkladit nikad nek prvi baci kamen il zacepi..
Koga prvog da gadjamo, ja i cojk mi u mene :mmm
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27268
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14273 times
Been thanked: 14616 times
Status: Offline

Re: BiH ima najviše kladionica u Evropi u odnosu na broj stanovnika

Post by ironman » 10 Feb 2022, 10:23

spacebound wrote: 10 Feb 2022, 10:21
ironman wrote: 10 Feb 2022, 10:15 Ogroman biznis je u pitanju..Radnici prijavljeni sa dobrim platama.
Ima ljudi koji su im iznajmili prostore,opet lova..
Agencije za sigurnost imaju siguran novac od njih..
Nije vise 2002 pa da se prica o divljastvu..svaki listic ide direktno kroz PUFBiH..
Tako da ..ovdje jedino fransoa moze poentirati hejtom ka muslimanima jer fakat je da se volimo kladit..ali ko ne voli i ko se nije htio opkladit nikad nek prvi baci kamen il zacepi..
Koga prvog da gadjamo, ja i cojk mi u mene :mmm
Ja sam pokrenuo pricu,pucajte :D.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: BiH ima najviše kladionica u Evropi u odnosu na broj stanovnika

Post by Taare » 10 Feb 2022, 10:24

The 51st State wrote: 10 Feb 2022, 10:17 nanesi kamenja, nisam uplatio listic od 2004 , cuke, bingo i ta sranja pogotovo.
Kod mene u porodici je bilo tih anomalija tj par njih koji su išli i kladili se.
jednog sam osramotio pred porodicom, a drugom obećao da ću doći u kladaru i osramotiti ga pred jaranima i to tako što ću ga za kosu izvući iz kladare.
i eto, sad nemamo tih problema. Ko kaže da se na demokratski način tj razgovorom ne može riješiti taj problem :)
Svi mi se morete obratit

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12772 times
Status: Offline

Re: BiH ima najviše kladionica u Evropi u odnosu na broj stanovnika

Post by Masamune » 10 Feb 2022, 10:24

spacebound wrote: 09 Feb 2022, 10:46
MarlboroGold wrote: 09 Feb 2022, 10:19 Hajd sve, ali kad vidim da supružnici dolaze sa djecom i provode po 2-3 sata u kladionici dok igraju bingo i one cuke... e to je već morbidno.
Pa dijete počne plakati jer hoće kući ili je gladno, pa mu viču saćemo još malo... to još malo se onda pretvori u još sat vremena. Nekad mame dolaze same sa djecom.

Ma kladionice treba zakonom zabraniti i dozvoliti eventualno online klađenje za koje je potrebno predočiti dokumentaciju tipa lične i slično kao dokaz da se s druge strane radi o punoljetnoj osobi.
Image
Ja sam prvo čuo te priče pa sam se onda i sam uvjerio nekoliko puta.

Baš se jednom sjećam scene kad sam sa jaranom uzeo ponudu iz kladionice, pa smo otišli odmah tu u kafić do iste. Kad smo uzeli ponudu unutra je bila žena sa malom kćerkom koja je igrala i bingo i cuke. Dok smo sjedili, popunili listić i popili kafu prošlo je sat i po do 2 sigurno. Mi tamo da vratimo ponude i da uplatimo tikete kad ta žena i dalje sjedi sa kćerkom, a ona uplakana jer hoće kući. Katastrofa jbt.

Koliko je prije nas došla, a kad li je tek otišla nakon nas... minimalno 3 sata sve skupa.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: BiH ima najviše kladionica u Evropi u odnosu na broj stanovnika

Post by Taare » 10 Feb 2022, 10:26

Krokodil Behko wrote: 10 Feb 2022, 10:20
Taare wrote: 10 Feb 2022, 10:00 Jesu li to u većini slučajeva uzničke kladionica? Jesu.
Jesu li većinom u sredinama u kojima većinu čine bošnjaci? Jesu.
Imaju li bošnjaci vlast u tim sredinama? Imaju.
jednostavno, usvojiti zakon prema kojem kladionica ne može biti u blizini škola. Recimo da mora biti udaljena najmanje 500 m od najbliže škole.
na taj način ćeš ih udaljiti iz gradova.
i da, to je u nadležnosti kantona.

Pa nemere, jer su uzepeovci proglasili vitalni nacionalni interes, upravo oko zakona o igrama nas sreću.
Informiraj se malo.
Svi smo vidjeli čekove, kojima te kladionice daju pare lobistima u Americi, protiv interesa BiH.
Tu je veliki kriminal i HDZ se financira, od tih kladionica. Zakonom je trebalo oporezovati igrača u mjestu gdje je igra odigrana, a ne kako je sada, da porez ide u mjesto u kojem je centrala kladionice.
Vitalni nacionalni interes proglašen je na inicijativu za dodatno oporezivanje kladionica. To je tačno.
Ja pričam o kantonalnom nivou i zabrani rada kladionica u blizini škola.
Svi mi se morete obratit

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: BiH ima najviše kladionica u Evropi u odnosu na broj stanovnika

Post by The 51st State » 10 Feb 2022, 10:29

Taare wrote: 10 Feb 2022, 10:24
The 51st State wrote: 10 Feb 2022, 10:17 nanesi kamenja, nisam uplatio listic od 2004 , cuke, bingo i ta sranja pogotovo.
Kod mene u porodici je bilo tih anomalija tj par njih koji su išli i kladili se.
jednog sam osramotio pred porodicom, a drugom obećao da ću doći u kladaru i osramotiti ga pred jaranima i to tako što ću ga za kosu izvući iz kladare.
i eto, sad nemamo tih problema. Ko kaže da se na demokratski način tj razgovorom ne može riješiti taj problem :)
treba ljudima polako objasniti da nisu nikad na dobitku sa kladjenjem i da je tako matematicka sema postavljena uz koristenje slabe mentalne snage pojedinaca koji je u stvari i glavni faktor na kojeg ti mafijasi racunaju. kompleksan je to problem za rijesiti jer se ljudi filuju o brzim i lakim parama od malih nogu kroz mass kulturu.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12772 times
Status: Offline

Re: BiH ima najviše kladionica u Evropi u odnosu na broj stanovnika

Post by Masamune » 10 Feb 2022, 10:33

Kako ćeš bolan objasniti kad ti priđe lik koji nema ni 6 zuba u glavi i viče joj danas ne ide nikako na kladionici... pa kaže danas sam dao 200 KM na kladionicu, pa sam izvukao bar 50. Dobro je. Nekad ne bude ništa.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: BiH ima najviše kladionica u Evropi u odnosu na broj stanovnika

Post by greeneyes » 10 Feb 2022, 10:33

Da je samo listic i prati fucu, kosarku i hokej pa haj. Ali bingo, cuke i ostalo je katastrofa
Samo sabura

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80647
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7225 times
Been thanked: 11701 times
Status: Offline

Re: BiH ima najviše kladionica u Evropi u odnosu na broj stanovnika

Post by spacebound » 10 Feb 2022, 10:34

MarlboroGold wrote: 10 Feb 2022, 10:24
spacebound wrote: 09 Feb 2022, 10:46

Image
Ja sam prvo čuo te priče pa sam se onda i sam uvjerio nekoliko puta.

Baš se jednom sjećam scene kad sam sa jaranom uzeo ponudu iz kladionice, pa smo otišli odmah tu u kafić do iste. Kad smo uzeli ponudu unutra je bila žena sa malom kćerkom koja je igrala i bingo i cuke. Dok smo sjedili, popunili listić i popili kafu prošlo je sat i po do 2 sigurno. Mi tamo da vratimo ponude i da uplatimo tikete kad ta žena i dalje sjedi sa kćerkom, a ona uplakana jer hoće kući. Katastrofa jbt.

Koliko je prije nas došla, a kad li je tek otišla nakon nas... minimalno 3 sata sve skupa.
Jadna djeca s takvim roditeljima :grana
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27268
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14273 times
Been thanked: 14616 times
Status: Offline

Re: BiH ima najviše kladionica u Evropi u odnosu na broj stanovnika

Post by ironman » 10 Feb 2022, 10:35

Gledao si Peaky blinderse..
Znas za Nevadu.
Ili za kockarske oaze po arapskim zemljama..ili u Aziji..
Legalan posao isto kao i predavat vjeronauku u skoli ili biti instruktor voznje.Koliko god sumanuto zvucalo tako je.
Samo edukacija tu moze pomoci.
Jer u genetici covjeka je da ga privlaci zabranjeno.
Prohibicija je mozda i najbolji pokazatelj sta zabrana ucini.
Ovo za blizinu skole apsolutno ispravno kao i za prodaju alkohola ili duhana u blizini..
Ima dovoljno poslovnih prostora koji ispunjavaju uvjete..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: BiH ima najviše kladionica u Evropi u odnosu na broj stanovnika

Post by The 51st State » 10 Feb 2022, 10:35

MarlboroGold wrote: 10 Feb 2022, 10:33 Kako ćeš bolan objasniti kad ti priđe lik koji nema ni 6 zuba u glavi i viče joj danas ne ide nikako na kladionici... pa kaže danas sam dao 200 KM na kladionicu, pa sam izvukao bar 50. Dobro je. Nekad ne bude ništa.
za njih nema nade, ali za djecu moze biti ako ih se u skolama bude ucilo kao sto ih se uci o stetnosti drugih poroka,

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: BiH ima najviše kladionica u Evropi u odnosu na broj stanovnika

Post by Taare » 10 Feb 2022, 10:37

The 51st State wrote: 10 Feb 2022, 10:29 treba ljudima polako objasniti
Pozdravljam i taj način. Ko ima živce, fino je koristiti ga.
Ja nemam. Ali ga u mojoj familiji neće zaigrat ne zvao se ja dino.
Hoćeš da budeš đubre, uzimaš ispred žene i djece i nosiš uznicima? Bome nećeš.
Isto važi i za opijanje. Ima ih koji piju. To je njihova stvar. Ali postaje moja onda kad se napiju.
Zabranjeno je sve što ugrožava druge. Kladionica definitivno ugrožava.
Svi mi se morete obratit

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: BiH ima najviše kladionica u Evropi u odnosu na broj stanovnika

Post by The 51st State » 10 Feb 2022, 10:41

Taare wrote: 10 Feb 2022, 10:37
The 51st State wrote: 10 Feb 2022, 10:29 treba ljudima polako objasniti
Pozdravljam i taj način. Ko ima živce, fino je koristiti ga.
Ja nemam. Ali ga u mojoj familiji neće zaigrat ne zvao se ja dino.
Hoćeš da budeš đubre, uzimaš ispred žene i djece i nosiš uznicima? Bome nećeš.
Isto važi i za opijanje. Ima ih koji piju. To je njihova stvar. Ali postaje moja onda kad se napiju.
Zabranjeno je sve što ugrožava druge. Kladionica definitivno ugrožava.
jarane, malo kontam o toj kladari i rovim po mozgu i sjetim se recimo prijasnjeg sarajevskog specijaliteta zvani barbut, kakve su se tu tragicne price desavale covjeku dodje da aplaudira kladari jer to dilutirana i razblazena forma poroka zvanog kockanje. zajebano je to sve upakovati u socijalno tkivo opcenito, a kamo li sa ovakvom razjedinjenom i haoticnom zemljom.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: BiH ima najviše kladionica u Evropi u odnosu na broj stanovnika

Post by Naseef Mushroom » 10 Feb 2022, 10:43

The 51st State wrote: 10 Feb 2022, 10:29
Taare wrote: 10 Feb 2022, 10:24

Kod mene u porodici je bilo tih anomalija tj par njih koji su išli i kladili se.
jednog sam osramotio pred porodicom, a drugom obećao da ću doći u kladaru i osramotiti ga pred jaranima i to tako što ću ga za kosu izvući iz kladare.
i eto, sad nemamo tih problema. Ko kaže da se na demokratski način tj razgovorom ne može riješiti taj problem :)
treba ljudima polako objasniti da nisu nikad na dobitku sa kladjenjem i da je tako matematicka sema postavljena uz koristenje slabe mentalne snage pojedinaca koji je u stvari i glavni faktor na kojeg ti mafijasi racunaju. kompleksan je to problem za rijesiti jer se ljudi filuju o brzim i lakim parama od malih nogu kroz mass kulturu.
Mnogi od tih što se klade su toga itekako svjesni ali svi se nadaju da će oni biti baš ti koji će potrefiti dobitak.

Sjećam se početkom 2000ih kada je skoro svaki kafić imao one automate "voćkice", baš oni koji su najviše bili ovisni o tim automatima su znali da izbacuje samo 20% dobitka ali su oni dobro studirali, pili kahvu i čekali koji će se automat prije "napuniti" pa da oni dobiju tih 20%, samo što na kraju ipak nisu nikada dobili :D.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: BiH ima najviše kladionica u Evropi u odnosu na broj stanovnika

Post by The 51st State » 10 Feb 2022, 10:48

Naseef Mushroom wrote: 10 Feb 2022, 10:43
The 51st State wrote: 10 Feb 2022, 10:29

treba ljudima polako objasniti da nisu nikad na dobitku sa kladjenjem i da je tako matematicka sema postavljena uz koristenje slabe mentalne snage pojedinaca koji je u stvari i glavni faktor na kojeg ti mafijasi racunaju. kompleksan je to problem za rijesiti jer se ljudi filuju o brzim i lakim parama od malih nogu kroz mass kulturu.
Mnogi od tih što se klade su toga itekako svjesni ali svi se nadaju da će oni biti baš ti koji će potrefiti dobitak.

Sjećam se početkom 2000ih kada je skoro svaki kafić imao one automate "voćkice", baš oni koji su najviše bili ovisni o tim automatima su znali da izbacuje samo 20% dobitka ali su oni dobro studirali, pili kahvu i čekali koji će se automat prije "napuniti" pa da oni dobiju tih 20%, samo što na kraju ipak nisu nikada dobili :D.
moje iskustvo sa kockanjem je otprilike ovako, u srednjoj skoli uplatio minimum na poker aparat, klapiio po tipci par puta i popusio uzinu taj dan, nikad mi vise nije palo na pamet da se bakcem sa elektronikom i par uplacenih listica jer se ko biva gleda utakmica, no i za to sam skonto broz da je u pitanju sofisticirana prevara na koju ne vrijedi trosiit vrijeme.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: BiH ima najviše kladionica u Evropi u odnosu na broj stanovnika

Post by Taare » 10 Feb 2022, 10:54

The 51st State wrote: 10 Feb 2022, 10:41 zajebano je to sve upakovati u socijalno tkivo opcenito, a kamo li sa ovakvom razjedinjenom i haoticnom zemljom.
Ne treba tražiti opravdanja. Samo pljuvat. To postiže najbolje rezultate.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12772 times
Status: Offline

Re: BiH ima najviše kladionica u Evropi u odnosu na broj stanovnika

Post by Masamune » 10 Feb 2022, 11:00

Kad je u pitanju kladjenje na utakmice tu ipak mozes ti uticati na neki nacin i nije sve puka sreca. Ako malo detaljnije pogledas statistike i ostalo mozes izvuci dobitak.

Ali onaj bingo, cuke... ono je odron.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 86 guests