BOKS

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
Post Reply
User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: BOKS

Post by Bla » 04 May 2015, 18:26

Jel to taj meč stoljeća koji su najavljivali ili sam ja polupao lončiće?
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Ali odgovorio Mayweatheru: Ne zaboravi, ja sam najveći

Post by Terasa svjesti » 05 May 2015, 21:36

Terasa svjesti wrote::ok Ljudi bez uvrede ali smješna mi je ta usporedba sa Alijem . Čovjek boksa u valter i super valter kategoriji . Istina kod lakših kategorija je bolja tehnika i gledljivije su za oko ali Teška i Super Teška kategorija su tron i za njih žive mase .

Kada uhvatim vremena objaviću neke stvari o velikanu Aliju i negovim borbama . Kako je samo taj čovjek lepršao i isijavao u ringu.

De ne ostanem dužan :

Nema, boksera koji se može usporediti sa Alijem. On je napravio nekoliko "Nemogućih stvari" u to doba. Još kao "Rookie"-balavac je istukao tada nepobjedivog Listona, koji je imao najveći obim šake u povijesti boksa. I to dvaput. U drugom meču, za koji i danas govore da je namješten, ipak je postojao "fantomski" udarac-desni kratki kroše, u trenutku kad je Liston htio uputiti svoj udarac. Danas postoji You Tube i drugi video-servisi, pa se sve može fino pogledati. Aliju nije tada trebalo namještavati mečeve, pogotovo protiv starog i sporog Listona. On na to ne bi niti pristao, zbog ponosa. I prije i poslije je sređivao i gore protivnike od njega...Pa onda čudo u Kinšasi protiv tada strahovitog, nepobijeđenog Foremana, sa 24 uzastopna nokauta, koji je u niti dvije runde kao ping-pong lopticu 6 puta bacao "strašnog"Fraziera na pod, poslije njega za isto vrijeme i ubitačnog Nortona, koji je od udaraca doslovno letio zrakom, onako ga poziziti i nokautirati, to je stvarno u ravnini sa čudom, pa je iako bio već teško bolestan, izgubivši u prvom meču protiv Leona Spinksa, uspio se vratiti, pobijedio Spinksa i 3.put vratio titulu i još je branio neznam koliko puta bolestan, do Holmesa, kad je već svakom bilo jasno da je teško bolestan. Itd...A osim toga iz boksa je napravio i šou-što prije njegove pojave nije bilo za vidjeti.
Ali, iz prvoga braka ima devetoro djece . Ajzehmelerova bolest je uzela kod istoga maha a uz to sa njim manipuliše i druga žena , koja recimo ne da njegovome sinu da ga vidi . Uzrok bolesti su prekomjerni udarci koje je primio u mladosti.
Oni su poremetili cenar za ravnotežu, hipofizu i druge vitalne fukcije kod ovog sportiste .
Tko se iole bavio sa nekim od borilačkih vještina znat će o čemu pričam . Nema čovjeka i plemenitog sportaša koji ne osjeti posljedice od hirova i prošlosti. ;)
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BOKS

Post by storm » 10 May 2015, 09:14

Ovo je mnogo bolje :hihi

Image

El Canelo slavio
Meč za pamćenje: Alvarez brutalno nokautirao Kirklanda

Piše: M. Šljivak

Meksički bokser Saul Alvarez savladao je u Houstonu Amerikanca Jamesa Kirklanda brutalnim nokautom u trećoj rundi.

Fantastičan meč su od samog početka pružila oba borca. Kirkland je krenuo žestoko u meč. Pogodio je Alvareza nekoliko puta u uvodnoj minuti, ali je 24-godišnji Meksikanac uzvratio. Poslao je Kirklanda na pod, sudija je brojao Amerikancu, kojeg je novog nokauta spasilo zvono za prvu rundu.

Nastavili su sa žestokom borbom i u drugoj rundi. Amerikanac je žestoko napadao, Alvarez je uzvraćao, a publika uživala.

Treća runda donijela je prekid meča. El Canelo je ponovo poslao Kirklanda na pod sjajnim aperkatom, a zatim ga je u carstvo snova poslao brutalnim krošejom.

Alvarez je tako nastavio seriju pobjeda u karijeri. Jedini poraz je doživio od Floyda Mayweathera, dok je Kirklandu ovo drugi poraz.

kakav pogodak majko mila :ha ko u birtiji :D.

[ytube][/ytube]
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Admiral
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 112
Joined: 01 Jan 2014, 16:30
Location: Mostar/Detroit
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times
Contact:
Status: Offline

Re: BOKS

Post by Admiral » 17 May 2015, 15:45

Meni se zgadi boks cim pomislim na cinjenicu da bi skoro svaki elitni MMA borac satrao svakog elitnog boksera za manje od jedne minute... Boks je ipak samo saketanje...
BHOP

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: BOKS

Post by Terasa svjesti » 17 May 2015, 20:50

Gledaj admirale . Ljude će prvo privući atraktivan nokaut, i ako nije makljaža i nema pola litre krvi po kavezu, borba je dosadna, ali onda ako duže vrijeme pratiš skužiš koje je majstorstvo izvući polugu, trokut, gušenje, pa se počneš diviti majstorima
Pa recimo bacanje ili obrana od rušenja vrhunskog hrvača. Pa onda vidiš da borac od 110 kg ima kondiciju borca od 70 kg i melje svoje protivnike tempom borbe. Mislim da me netko tko se ne razumije u borilačke sporotove i vještine i nije nešto trenirao neće u potpunosti razumjeti .
Ukratko MMA borac će imati prilično posla i sa dobro utreniranim i kondiciono pripremljenim bokserom , ali će zasigurno biti u dobranoj prednosti.
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BOKS

Post by storm » 17 May 2015, 21:06

Mislim da su to dva skoro pa neusporediva sporta... Osim sto im je zajedničko da su borilacki... Ja bi se cak usudio reci, da vrhunski bokser koji malo poradi na tehnikama na parteru, moze biti dosta uspješan u MMA... Vise forsira stand up fight i proci ce... Dok jedan MMA borac nema osnovne sanse u vrhunskom boksu :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: BOKS

Post by Terasa svjesti » 17 May 2015, 21:51

Jedno znam Boks je puno opasniji za udarce u glavu .
Neurolog Charles Bernick je već godinama jedan od vodećih stručnjaka na području ozljeda mozga kod profesionalnih boraca. Njegove posljednje studije su potvrdile ono o čemu se govori već duže vrijeme – upravo su bokseri sportaši koji su izloženi najvećem riziku od trajnih ozljeda glave, odnosno mozga. MMA borci su tu i kudikamo boljem položaju.

Bernick je objasnio svoje istraživanje…

“Bokserima je najteže. Upravo kod njih imamo prilike vidjeti najgore slučajeve usukavanja određenih dijelova mozga koja se mogu vidjeti na MRI snimkama. Što to znači? To znači da bokseri doživljavaju mnogo više traume za mozak ili da su generalno skloniji takvim ozljedama? MMA borci su, naime, uglavnom više obrazovani od boksera. Uglavnom dolaze iz drugačiji ekonomsko-socijalnih uvjeta nego bokseri”, pokušava objasniti Bernick.

“Za sada nismo sigurni. Da, mnogi će u startu reći to je zato što bokseri primaju puno veći broj udaraca u glavu. I to je istina jer brojke to jasno pokazuju. Jasno je da bokseri u istoj težinskoj kategoriji primaju puno više teških udaraca od MMA boraca. Je li onda odgovor jasan? Je li samo to razlog? Nisam siguran. Ne znam ima li samo ovaj faktor utjecaj. No, sigurni smo da je bokserima najgore.”

“Gledajte, u MMA-ju borci hrvaju, grapplaju, pokušavaju na druge načine dobiti borbu. U boksu se samo udaraju u glavu što na koncu dovodi do traume i potresa mozga”, zaključio je poznati znanstvenik.
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: BOKS

Post by Terasa svjesti » 24 May 2015, 12:57

Evo jedne iz svjeta boksa :

Vladimir Kličko sljedeći meč odradit će protiv neporaženog Britanca Tysona Furyja, najvjerojatnije u Engleskoj!

Izjavio je to Vladimirov savjetnik Shelly Finkel. "Siguran sam da će Vladimir boksati s Furyjem u rujnu ili listopadu. Velike su šanse da će se meč održati ili na Wembley stadionu ili u Manchesteru."

Potvrdio je to i britanski promotor Frank Warren. "Kličko i Fury će se definitivno boriti, sada je samo pitanje kada i gdje. U igri je nekoliko stadiona s kapacitetom od 60,000 gledatelja."

206-cm visoki Fury je prvi izazivač na ljestvici federacije WBO, što znači da po pravilima Kličko mora ove godine boksati s njim.

Vladimir nije nastupio u Engleskoj od 2000. godine i pobjede nad Monteom Barrettom.

vladimir-klicko-vladimir-klicko-349102.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: BOKS

Post by harlekin » 24 May 2015, 13:53

ja volim pogledat finu makljazu u boksu ufc-u il dje bilo se kefenjaju velki cojki
al men vajk glupo bilo kad to neko zove sportom,veze to nema s sportom ikvim,makljaza ziva,samo oni koji vele kako su gladijatori zivjeli u vrijeme barbara sad to zovu sportom,prije bi neki stari prdonja s trbuhom ko golf trojka i s dvi zemske sumnjiva karaktera dao par zlatnika da dodje vidjet vidjet kako se gladijatori mrcvare,sad ne daje zlatnike neko plati kulturno kartu i ide gledat sport neki u kojem je glavni cilj sto teze ozlijedit protivnika da bi onaj debeli prdonja mogao se veselo smijat dok necija krv leti uokolo.
al bitno da smo mi civilizovani a ne ko oni stari barbari :kafa

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BOKS

Post by storm » 02 Oct 2015, 08:14

VIDEO: TRILER U MANILI

U RINGU SU SKORO UNIŠTILI JEDAN DRUGOGA Kako su uvrede dovele do najboljeg meča u povijesti boksa


Image
Keystone / Getty Images

Printscreen: Youtube

Autor: Ivan Zrinjski



Prije točno četrdeset godina, 1.10.1975., u glavnom gradu Filipina Manili održana je borba koju se smatra jednom od najboljih, ako ne i najboljom u povijesti boksa.


U jednom kutu stajao je Joe Frazier, bivši svjetski prvak u teškoj kategoriji, dok je u drugom bio Muhammad Ali, aktualni prvak i miljenik cijelog svijeta. Ulazeći u meč Joe je imao 31 godinu, a stariji Ali bližio se 34. godini. Obojica su već doživjela zenit svoje karijere, no Ali je usprkos godinama, i formi koja nije bila ni blizu njegovim zlatnim danima još uvijek držao pojas.

Frazier je pak dvije godine ranije izgubio naslov u brutalnom premlaćivanju koje mu je u dvije runde priuštio mladi George Foreman, isti onaj od kojeg je Ali sljedeće godine spektakluarno uzeo naslov u meču poznatom kao "Rumble in the Jungle". Stoga je percepcija javnosti prije meča bila ta da Ali čini uslugu Frazieru time što mu je pružio šansu da se bori za naslov - novinari i fanovi naprosto nisu više vjerovali da 'Smokin Joe' ima pare u nekad nezaustavljivoj mašini.

No, ono čega su svi itekako bili svjesni jest činjenica da je u tom meču na vagi stajalo mnogo više od naslova svjetskog prvaka (i to u vrijeme kad je bio samo jedan prvak, a ne kao danas kad svaka šuša s abecednim pojasom prisvaja tu titulu). Ali i Frazier iza sebe su već imali dva međusobna meča - više od toga, imali su i burnu povijest sukoba, uvreda i pogaženog prijateljstva.

Korijeni njihovog rivalstva sezali su u početak 70-ih godina, kad je Aliju nakon 43 mjeseca zabrane profesionalnog boksa Vrhovni sud SAD-a dozvolio da se vrati u ring. Naime, 1967. godine 25-godišnji Ali, tada na vrhuncu svoje karijere, odbio je poziv u vojsku i eventualni odlazak u Vijetnam poznatom rečenicom "Ja nisam u nikakvom sukobu s Vietkongom". Veliki dio bijele Amerike i vodeći establišment tada to nisu dobro prihvatili te mu je oduzet naslov prvaka, dozvola za boksanje, a skoro je skončao u zatvoru. U njegovim najboljim godinama (25-29) Aliju je oduzeta mogućnost da se bori (i zarađuje), a na tron se u njegovoj odsutnosti popeo Joe Frazier, Afroamerikanac iz Južne Karoline koji je krvavo izborio svoj put iz siromaštva do titule najboljeg u svijetu.

U tom je razdoblju Joe čak i posuđivao NOVAC Aliju te osobno zamolio predsjednika Nixona da mu dozvoli povratak u ring, KAKO bi se konačno vidjelo tko je uistinu najbolji na svijetu. Početkom 1971. godine želja se ostvarila obojici kad je dogovoren 'meč stoljeća' u Madison Square Gardenu. No, to je bio i početak velikog sukoba i prva iskra neizmjerne mržnje koju je Frazier do kraja života osjećao za svojeg najvećeg protivnika. Naime, uvijek glasni i elokventni Ali okrenuo je ploču prije meča i počeo zapaljivati javnost najavama da će prebiti Fraziera kojeg je pokazivao kao servilnog 'Čiču Toma', slugu bijelaca i establišmenta koji bespogovorno radi što mu se kaže i koji je izdao svoju boju kože.

Iako je u ringu bio čvrst kao kamen i hrabar kao lav, Frazier je izvan konopaca bio vrlo tankoćutan i emocionalan čovjek koji nikako nije mogao shvatiti zašto ga Ali napada i zašto ga predstavlja kao bezumnog slugu. Njega, koji je od malenih nogu radio u polju KAKO bi preživio, koji je gladovao praktički do svoje 18. godine - njega je Ali, dečko iz srednje klase kojem nikada nije falio ručak na stolu i koji nikada u životu nije trebao raditi, nazivao nedovoljno "crnim".

[ytube][/ytube]

Svoju je osvetu Frazier dočekao u ringu. Tijekom 15 rundi u Gardenu nemilice je izudarao Alija te ga u posljednjim minutama borbe srušio svojim 'trademark' udarcem, gromovitim lijevim krošeom. Samo dragi Bog zna otkud je favorit publike i javnosti, čija je popularnost eksplodirala sa sada prevladavajućim otporom prema ratu u Vijetnamu, izvukao snage da ponovno ustane na noge prije nego što mu se odbroji 10 sekundi. 'Smokin Joe' je pobijedio na bodove i zadržao naslov, samo da bi ga dvije godine kasnije izgubio u Kingstonu u već spomenutom meču od Foremana.

Taj je poraz stvorio uvjete za drugi ogled njega i Alija, 1974. godine, ovaj put bez naslova najboljeg kao nagrade za pobjednika. Ponovno je Ali nabrijavao ogled serijom uvreda na račun Fraziera, koja je kulminirala njihovom tučnjavom u TV studiju pred frapiranim voditeljom Howardom Cosellom. Taj je meč bio vidno slabiji od njihovog prvog ogleda, a slavio je Ali bodovnom odlukom sudaca nakon 12 rundi.

Kad je, dakle, došlo vrijeme da se ogledaju i treći puta, Frazier je već imao četiri i pol godine uvreda iza sebe da ga motiviraju za najbolji meč u karijeri. Kao da to nije bilo dovoljno, Ali mu je pred meč u Manili priuštio vjerojatno najgoru verbalnu paljbu koju je ikada doživio. Štoviše, cijeli meč svoj naziv vuče iz epizode u kojoj je Ali pred novinarima i tv kamerama izvukao malu gumenu gorilu i izjavio "There's gonna be a killa and a thrilla and a chilla, when I get that gorilla in Manila" (U slobodnom prijevodu, sa izgubljenom rimom u originalu - "Izbatinat ću gorilu u trileru u Manili"). Tako je veliki lajavac zabio konačni čavao u lijes poštovanja koji je Frazier možda nekad i imao za njega te u nekoliko rečenica od servilnog Čiče Toma, Fraziera premjestio u najgori rasni stereotip - gorilu.

'Smokin Joe' nikad nije imao jezik da uzvrati brbljavom, dovitljivom i prema njemu okrutnom Aliju. Njegov trener Eddie Futch odveo ga je u predgrađe Manile gdje se u izolaciji i asketskom okruženju spremao za osvetu na jedinom mjestu gdje je mogao parirati Aliju - u ringu. Prvak se, pak, malo zamaro treningom. On i njegova svita zauzeli su cijeli hotel Hilton u Manili gdje se često partijalo do zore. Bahati se Ali toliko oslobodio da je otvoreno paradirao sa svojom ljubavnicom Veronicom Porsche, predstavivši je čak i na službenom primanju kod sponzora meča, filipinskog diktatora Ferdinanda Marcosa i njegove žene Imelde. Kada je to u Americi vidjela gospođa Ali, Belinda, uzela je prvi avion za Manilu i prvaku u facu stresla salvu uvreda kakvu je Frazier vjerojatno uvijek želio, ali nije mogao ili znao KAKO.

[ytube][/ytube]

Napokon, 1. 10. 1975. u 10 ujutro po lokalnom vremenu, u tropskoj atmosferi Araneta koloseuma, KAKO bi svijet mogao gledati u prime-timeu) prestalo je vrijeme za priču, a počeo je bespoštedni meč koji je za svagda trebao razriješiti račune između njih dvojice. Na početku je brži Ali dobio prve tri runde protiv sporijeg Fraziera, koji se, poznato samo njegovom treneru Futchu, borio praktički slijep na lijevo oko zbog bolesti koja ga je još prije pogodila. Osokoljen ranim uspjehom, Ali ni u ringu nije prestao s verbalnom tiradom na račun izazivača govoreći mu da ga konačno udari KAKO treba.

Traženo - dobiveno. Frazieru je sjelo nekoliko slavnih lijevih krošea, ali na Alijevo veliko iznenađenje, paljba je dolazila i desnom rukom, što za Joea nije bilo uobičajeno. Kada je počela šesta runda, moment je potpuno prešao na stranu Fraziera koji je u sljedeće tri minute krvavo izmlatio Alija.

Prvaku se ovaj put taktika 'rope-a-dope', naslanjanja uz konopce te izmicanja i apsorbiranja udaraca, uspješno patentirana u meču protiv Foremana, ovaj put obila o glavu. I kukove, i ramena, i bubrege i jetru. Svugdje gdje ga je 'Smokin Joe' dohvatio svojim teškim, mržnjom napunjenim rukavicama.

Kad mu je u sedmoj rundi lijevim krošeom izbio štitnik za usta, Ali je zavapio prema svojem suparniku "Stari Joe Frazieru, zašto sam mislio da si gotovo?", piše u knjizi Dvoboji Manile Richard Hoffera. "Netko ti je krivo rekao, lijepi dečko" - odvratio je Frazier i nastavio s brutalnim kažnjavanjem.

Nakon toga, bilo je jasno da su ova dvojica u ringu s jedinom namjerom da unište jedan drugog. Ostarjeli Ali više nije bio onaj spektakularni mladić iz sredine 60-ih, koji je "letio kao leptir i ubadao kao pčela". Ovaj borac bio je prespor da bi izmicao udarcima, parkiran točno nasuprot Frazieru i osuđen na teške izmjene do kraja meča. Dapače, do kraja karijere.

Frazier je pak sve manje i manje vidio ispred sebe kako je meč odmicao. Bolesnom i nefunkcionalnom lijevom oku Ali je preciznim udarcima pridružio i desno koje se polako počelo zatvarati. Meč je opet krenuo na prvakovu stranu čiji je valjda svaki direkt ili kroše sjeo na glavu Fraziera. "Razmišljao sam, ionako sam mu dosta blizu. Možda ga pogodim kako spada. K vragu, pa nije ni on više bio svježa ljubičica. Ali je u tom trenutku bio tek mrlja ispred mene i što sam ga manje vidio, više me koštalo. Ali kvragu, bio je umoran, mogao sam ga srediti" - pričao je Frazier godinama poslije.

[ytube][/ytube]

Pred kraj meča, jedan slijep i prebijen, drugi iscrepljen i prebijen, kao dva kamiona koji jure u frontalni sudar, Ali i Frazier bili su usmjereni prema međusobnom uništenju.

Napokon, pri završetku 14. runde Fraizierov trener Eddide Futch prekinuo je meč. "Daj da se borim šefe", molio je u tom trenutku krvlju obliveni 'Smokin Joe". Futch je odbio i bacio ručnik. "Nisam htio da mu Ali prospe mozak"- pričao je kasnije. Ironično, u drugom kutu je Ali navodno molio svojeg trenera Angela Dundeeja prekine meč (sam Dundee tvrdi da je to najobičnija laž, ali ne bi mu bilo prvi puta da preoblikuje odrđene situacije po svojim afinitetima), dok ga je tim nagovarao da izdrži još malo. Na kraju za to nije bilo potrebe. Uzdigao je ruke kao pobjednik i odmah se srušio u stolicu.

"Borili su se za prvenstvo njih dvojice" ("They fought the championship of each other"), rekao je novinar Jerry Izenberg nakon meča koji je gotovo dokrajčio ne samo karijeru, nego i život obojice. "Ovo je najbliže što sam prišao smrtnom iskustvu" - pričao je Ali godinama poslije, dok je nakon meča napokon odao Frazieru respekt za kojim je ovaj godinama žudio. "Neka više nikada ne čujem išta protiv Joea Fraziera" - promuklo i pokunjeno je izjavio Ali pred okupljenim miksom prijatelja, novinara i liječnika. "To je čovjek."

Nakon ogleda je Ali rekao Frazierovu sinu Marvinu (kasnije osrednjem boksaču) da je njegov otac 'vraški dobar čovjek' i da mu je žao zbog svega što je izrekao u uvodu meča. "Smokin' Joe" ispriku nije prihvatio: 'Zašto je to rekao mojem sinu? Zašto nije došao k meni u svlačionicu i rekao mi u lice da mu je žao?' - do kraja života povrijeđeno bi komentirao napola pruženu ruku pomirbe.

Kad se promatra s protekom godina i naknadnom pameti, mnogi se pitaju zašto meč nije bio zaustavljen ranije. Obojica boksača pretpjela su strahovite batine i njihove su karijere efektivno završile tog sparnog prijepodneva u Manili. Iako je Ali kasnije izgubio pa ponovno osvojio naslov protiv Leona Spinksa, šteta koju mu je nanio Frazier vrlo je vjerojatno doprinjela razvoju Parkinsonove bolesti koja je od nekadašnjeg zgodnog brbljavca napravila današnju ljušturu od čovjeka koja teško može prozboriti makar i riječ.

Muhammad Ali danas ima 73 godine i živi povučeno od svjetla javnosti, uz mnogobrojne zaštitne krugove koje je oko njega postavila obitelj. Što se tiče američke, pa i svjetske javnosti, zbog svojih je sportskih dosega, ali možda i više svojih postupaka i izjava izvan ringa, Ali odavno beatificiran kao najveći sportaš svih vremena, živuća ikona 20. stoljeća.

Joe Frazier umro je 2011. u 67. godini, bez da se doista pomirio s Alijem. Koliko je njegov ponos još uvijek patio, najbolje govori komentar koji je dao na Alijevo paljenje olimpijske vatre u Atlanti. "Trebalo ga je gurnuti u plamen" - izjavio je Joe. Pa ipak, pred kraj života je često ponavljao da mu je žao Alija zbog njegove bolesti i da bi mu udijelio i "zadnju koru kruhu ako mu zatreba".

Kad je Joe preminuo, Muhammad je došao na sprovod i kratko rekao: "Svijet je izgubio velikog šampiona. Uvijek ću ga se sjećati s poštovanjem i divljenjem." Vjerujte, Ali dobro zna kakav je Joe bio čovjek. Jer u paklenih sat vremena u Manili njih su dvojica u ringu izvukli i zadnju stanicu svojeg bića jedan pred drugog.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: BOKS

Post by Terasa svjesti » 03 Oct 2015, 12:23

Gledao sam meč više puta . Intzeresanto je kako su se oba borca sa lakoćom kretala u ringu i nisu ništa kalkulisali.
Nema odmora na konopcima i vješanja na protivnika radi uzimanja daha i odmora .
Obrtatite pažnju na razmjenu i silinu i unošenje boraca prilikom međusobnih udaraca .

LJudi su boksali bez kalulacija i srcem. Kažu da je nekada dobar tekšaš mogao bez prolema sa rukom kada bih udario gdje treba onesvjestiti bika . I neka mi neko kaže da ovo nije plemenit i viteški sport .

A današnja brijanja i ufiravanja :rumenko
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: BOKS

Post by Mala_Mu » 18 Oct 2015, 22:05

Nakon prvog poraza u karijeri: Ljekari se bore za život mladom borcu

23 -godišnji bokser Prichard Colon jedna je od najvećih nada u velter kategoriji.

U posljednjem meču protiv Tarrela Williamsa poražen je diskvalifikacijom te je nakon meča osjetio vrtoglavicu i mučninu.


Nakon što je napustio ring hitno je prevezen u bolnicu gdje je podvrgnut operaciji zbog krvarenja u mozgu.

Colon je tokom meča padao u knock down 2 puta te je u sedmoj rundi primio jedan ilegalan udarac u potiljak.

Zastupnik ovog mladog borca obratio se javnosti:

"Znam da ste svi zabrinuti za Prichardovo zdravlje. Razgovarao sam s Prichardovom majkom koja kaže da se oporavlja nakon krvarenja na lijevoj strani mozga".

Prema posljednjim informacijama bokser je još uvijek u komi.

Ljekari tvrde da mu je diskvalifikacija spasila život jer bi udarci koje bi primio u narednim
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: BOKS

Post by Terasa svjesti » 08 Nov 2015, 21:55

Gledaj Male što prati :ok


Gledam gornje mečeve i komentare i ne mogu odoliti :

Rocky Marciano

Neporažen prvak,čovjek je ostvario 49 pobjeda a od toga 43 nokautom , nikada nije izgubio. Imao je puno slabiju konkurenciju od mnogih prvaka . Branio je titule protiv Walcotta, ,Moore-a, Cockela, La Starze i dva puta protiv Ezzarda Charlesa. Inače 1950 godine dok jos nije bio prvak Marciano je pobijedio La Starzu split decisionom ali po svim objektivnim kriterijima je tada dobio pobjedu na poklon , imao je tada sreće i karijera je išla usponom kojim je išla.
Marciano je titulu branio 6 puta i povukao se iz boksa 1955.
On je došao do titule protiv Jersey Joe Walcotta 1952 godine , gubio je na bodove kod sva tri suca i vec je izgledalo da ništa od titule a u prvoj rundi mu je i brojano kada ga je Walcott rusio na pod. A u 13 rundi je poznati SusieQ udarac od Marciana presudio i dogodio se jedan od najvećih obrta u povijesti boksa. Hejjjj bitna je upornost. :ok


[ytube][/ytube]
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: BOKS

Post by Biba » 08 Nov 2015, 22:22

:hm Ni ovdje nisam bila.
Et procitah slucaj momka kak je nabelajio. Ja ne pratim boks odavno. To prati vragbaba.
Nagledala sam se nekad Mirka Filipovica i pitala se sto je tu sportsko. Ko manijak izudara nekoga a i neki njega...Japanci ga vole..Mislilm da je od Minotaura popusio al nebitno..

Nije mi jasno kako mesto moze biti sport a dozvolkeno ke udarati u glavu i da netko zavrsi u komi ili mrtav. To ke meni licemjerno.
Kad se dva vuka pobiju, onaj koji gubi mec-on ponizno podmjesti svoj vrat pobjedniku neka ga prikolje, ali na taj nacin izazove smilovanje i bude postedjeen...a u boksu udaraju udaraju..Je, netko ce sada reci da postoje pravila. Pa eto im pravila kad momak dobije izljev krvi u mozak a nitko nije kriv....bolesno....
Covjek mema mehanizme kocenja kao zivotinje pa racionalizira svoju agresivnost na nacin da je napravio ritual s pravilima...ali smrt se moze dogoditi..
Jednako tako je izmislio i rat za "svetu stvar" ..smisli pravila i makljaj se..

Doduse ima i suprotno kod zivotinja...golub, mirni golub pobjednik restrga gubitnika..je pa iz razloga sto ih se namnozilo puno.. :hm .....et...moram vragbabu pitati tko boksa..ma nema ona pojma..samo uziava hledati kakmse mlate..:pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: BOKS

Post by Terasa svjesti » 08 Nov 2015, 22:25

Bibo borbeni meč ti je kao život . Primaš udarce i iste zadaješ . Bitno je da ostaneš na nogama i budeš Fer . :D
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: BOKS

Post by Biba » 08 Nov 2015, 22:44

Terasa svjesti wrote:Bibo borbeni meč ti je kao život . Primaš udarce i iste zadaješ . Bitno je da ostaneš na nogama i budeš Fer . :D
Zadavanje udaraca bilo koje vrste za mene nije fer. Prepricalamsam misljenje mudraca s kojima se samo slazem. Niisam ja toliko mudra da sam ono smislila....ev mi knjiga kraj mene...samo se malo podsjetim...prepricam :pusi

Licemjerno je to sto su nagoni racionalizirani..bas kaomsto se izmisli da je rat nuzan zbog mira a osvajacki je i mapadacki..to barem znam..znamo svi... Ameri svuda prave kobajagi red i mir...kak da ne ...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: BOKS

Post by Terasa svjesti » 08 Nov 2015, 22:46

Bobo bolan rječ je o sportu . Znaš li onu narodnu : Kom obojci kom opanci . :ok
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BOKS

Post by storm » 29 Nov 2015, 00:50

Image
KLIČKO JE PORAŽEN: Fury je novi svjetski prvak!
Tyson Fury novi je boksački prvak u teškoj kategoriji
Kličko je izgubio prvi put nakon 11 godina
Piše: D.D.

Foto: Guliver Images/Getty Images

TYSON FURY novi je svjetski boksački prvak u teškoj kategoriji, on je u Duesseldorfu svladao branitelja naslova po verzijama WBA, WBO, IBF, IBO i magazina The Ring Ukrajinca Vladimira Klička (39) jednoglasnom odlukom sudaca.

"Penzioner" Kličko

Tysonu Furyju malo tko je davao šanse prije samog meča, ali stručnjaci su upozoravali kako će pred Klička stati čovjek koji mu fizički sigurno može parirati. Tako je i bilo. Kličko se do sada sjajno nosio protiv nižih protivnika, koji ga nisu mogli dohvatiti. Fury je, pak, druga priča. Od prve sekunde meča krenuo je agresivno, bez imalo respekta, izazivao je prvaka cijelo vrijeme, a pritom i udarao. Kličko mu sve do pete runde nije uzvratio. Dugo je čekao trenutak kada će ga desnicom uzdrmati, ali Fury je jednostavno bio prebrz za njega.

Fury stao na kraj dominantnoj sili

Rundu prije kraja bilo je jasno kako Klička može spasiti samo nokaut, ali ne samo da nije uspio nokautirati svog izazivača nego je izazivač umalo njega poslao na spavanje. Kličko i njegov kut odmah su po završetka meča znali kako je došao kraj njihove dugogodišnje dominacije, a Fury je ostvario 25. pobjedu u isto toliko nastupa u karijeri.

Kličko je tako u svojoj 19. obrani naslova prvaka pretrpio prvi poraz, a ukupno mu je to četvrti poraz u 68. profesionalnom nastupu. Posljednji poraz prije ovog veliki Ukrajinac pretrpio je još 2004. godine od Amerikanca Lamona Brewstera.

Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BOKS

Post by storm » 29 Nov 2015, 00:53

A majstor zna i zapjevati, nakon što je fino natamburao Klička :cool

[ytube][/ytube]
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: BOKS

Post by greeneyes » 29 Nov 2015, 00:56

Neka sam i ovo doživio. Sad mogu rahat i umrijeti.
Samo sabura

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests