Kontinental Hockey League

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kontinental Hockey League

Post by storm » 08 Jan 2014, 18:01

bravo međedi :aplauzz :D. :D. :D.

Medvjedi u zadnjim minutama došli do velike pobjede u Moskvi


Image

Jedina današnja utakmica KHL-a igrana je u Sokolniki Areni u Moskvi. Domaćin Spartak, jedanaesta momčad Zapada ugostila je zagrebački Medveščak. U zadnjem susretu ove dvije momčadi, u listopadu 2013. u Ledenoj, Spartak je pobjedom nakon kaznenih udaraca prekinuo niz od osam pobjeda Medveščaka. Danas su Medvjedi u samoj završnici uzeli sva tri boda.
Spartak – Medveščak 1:3

8:10 - 1:0 Vjačeslav Kozlov
26:39 - 1:1 Charles Linglet
56:19 - 1:2 Matt Murley
59:18 - 1:3 Boyd Kane

Sastav Spartaka
Quint Deron, Sergejev Andrei, Vasiljev Valerij, Špirko Rastislav, Kozlov Vjačeslav, Anderson Matt, Junkov Mihail, Ivanov Alexei, Mamkin Mihail, Kvaša Oleg, Bodrov Denis, Glass Jeff, Bobrov Viktor, Kulik Evgeni, Volkov Igor, Grišin Alexei, Ignašin Denis, Wandell Tom, Želdakov Grigori, Toluzakov Filip, Medvedev Pavel, Pešehonov Vladimir

Sastav Medveščaka
Klubertanz Kyle, Popovic Mark, Linglet Charles, Thomas Bill, Nystrom Erik, Švarny Ivan, Walker Luke, Glumac Mike, Murray Andrew, Cheechoo Jonathan, Vesce Ryan, Ryan Michael, Murley Matt, Martinović Saša, Kane Boyd, Jessiman Hugh, Dekanich Mark, Brust Barry, Foster Kurtis, Bjorkstrand Patrick, Katic Mark

Matt Murley našao se u pravo vrijeme na pravome mjestu, primio kratko dodavanje kapetana Jonathana Cheechooa, i pospremio pak u mrežu za pobjedničkih 2:1. Bilo je 3:40 minute do kraja utakmice kada je Spartak krenuo u izjednačenje i unio dinamičnost u dotad najmanje zanimljivu trećinu. Imali su dvije velike prilike, ali Barry Brust na golu Medvjeda bio je spreman te nakon što je minutu do kraja vratar Jeff Glass izašao za klizača više, Boyd Kane oduzima pak i zabija u praznu mrežu.

Nakon dominantnijih sedam minuta samoga početka Medvjedi, točnije Kyle Klubertanz zarađuje isključenje koje domaćini koriste i dolaze u vodstvo udarcem s plave linije Vjačeslava Kozlova, za njegov sedmi gol sezone.

Ravno trideset sekundi nakon primljenog gola Kurtis Foster dobiva dvije plus deset minuta zbog udarca u predio glave i vrata što zajedno sa zadnjim, isključenjem zbog previše igrača na ledu čini 16 kaznenih minuta za Medvjede u prvoj trećini.

Pet minuta po ulasku u drugu trećinu igrač Spartaka, Matt Anderson izbacuje pak iz igre i zarađuje prvu kaznu za domaćine. Medvjedi kopiraju recept i izjednačuju rezultat prekrasnim golom Charlesa Lingleta, iznad lijevog ramena Glassa, a ispod prečke. Deset minuta po izjednačenju Spartak dobiva priliku ponovno doći u vodstvo. Ivan Švarny omeo je Igora Volkova u prodoru na Brustov gol te je dosuđen kazneni udarac za domaćine. Volkov je gotovo pred samim vratima skrenuo u desno i htio zaobići Brusta i spremiti pak uz stativu, no, preračunao se i pogodio okvir te se pak odbio paralelno s gol linijom van opasnosti za mrežu Medvjeda.

Specijalne momčadi oba tima odradile su dobar dio posla, tri gola pala su iz powerplaya, a posebno treba naglasiti Medveščakov penalty kill koji je uz Brusta na golu u prvoj trećini držao momčad u igri.

Iduće utakmice obje momadi igraju tek 14. siječnja jer je ovaj vikend rezerviran za All Star utakmicu KHL-a.

Konferencija Zapad
Dynamo Moskva 93
SKA 82
Donbass 76
Dinamo Riga 72
Lev 72
CSKA 71
Medveščak 71
Lokomotiv 60
Atlant 56
Severstal 52
Spartak 52
Slovan 51
Vityaz 50
Dinamo Minsk 42
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120364
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7874 times
Status: Online

Re: Kontinental Hockey League

Post by Krokodil Behko » 08 Jan 2014, 21:51

Međedi su opasni ove sezone. Krajem prošle sezone, kad su igrali u onoj austrijskoj ligi, činilo mi se da će biti rasula ali eto, kad ima organizacije i novca, sve se može popraviti. Čestitke Međedima :)
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kontinental Hockey League

Post by storm » 11 Jan 2014, 14:57

Cheechoo i Foster: Velika nam je čast igrati All Star utakmicu

Image
Medveščak će na KHL All Star utakmici imati dva predstavnika, a susret se igra u subotu u 16:00.
Medveščak će nakon ovog vikenda biti bogatiji za još jedan zanimljivi odlomak u svojoj knjizi. U subotu će u Bratislavi, u Slovnaft Areni, dvojica Medveščakovih igrača nastupiti na šestom izdanju KHL All Stara. Jonathan Cheechoo igrat će u prvoj postavi momčadi Zapad zajedno u napadu s Iljom Kovaljčukom, dok će Kurtis Foster činiti drugu liniju obrane Zapada zajedno s Maksimom Čudinovim.

''Velika mi je čast igrati All Star utakmicu, nešto na što mogu biti ponosan. Ova utakmica pokazuje da se marljiv rad isplati. Medveščak dobro igra cijelu sezonu, a i suigrači s kojima sam u liniji rade dobar posao da mi dodaju pak da mogu zabiti. Zato za moj odlazak na All Star zaslužna je cijela momčad, posebice moji suigrači u liniji'', rekao je Cheechoo koji s uzbuđenjem čeka prvi izlazak na led Slovnaft Arene.

''Okruženje će biti zabavno, upoznat ću druge igrače, a na utakmicu će mi doći supruga, sin i roditelji.''

Oduševljenje što se našao na rosteru za All Star ni Foster nije krio, koji je, priznaje, bio pomalo iznenađen što se našao među odabranim.

''Kada sam čuo da je moje ime na popisu, ostao sam malo iznenađen. U ligi je puno odličnih igrača i velika je čast biti izabran, a kada tome još dodaš da na All Star ideš s igračem kao što je Cheechoo, osjećaj je odličan! Bit će to zabavnih 60 minuta igre.''

Tko će biti bolji, Cheechoo u napadu ili vi u obrani?

''Ha ha. Ne znam. On je golgeter pa se nadam da će zabiti nekoliko golova u ovoj utakmici. Igrat ćemo s nekim od najboljih svjetskih igrača i bit će jako zabavno. Dobar je osjećaj biti dijelom toga.''

Iako su se igrači koji će zaigrati u All Star utakmici u Bratislavi okupili već u petak, niti jedna momčad prije susreta neće imati trening. Znači neće biti nikakve prilagodbe na suigrače u momčadi, nikakvih analiza suparničkih igrača, već gola vještina svakog igrača. U tome zapravo i jest sva čar All Stara jer će igrači imati priliku pokazati zašto su baš oni odabrani u All Star momčad.

''Tako je i u NHL utakmicama. To su dečki koji znaju igrati hokej kojima ne treba puno vježbe prije toga'', sa smiješkom je rekao Cheechoo, a Foster dodao:

''U subotu prvo imamo natjecanje vještina, a odmah zatim i utakmicu. Pričat će se puno različitih jezika, ali na kraju dana, svi ćemo igrati hokej.''

Oba Medvjeda već su tijekom svoje karijere igrali All Star utakmicu, u AHL-u, a Cheechoo će nakon subote imati zanimljiv ''komplet'' – All Star u NHL, KHL i AHL-u. Naime, 2007. je zaigrao u NHL All Star utakmici, i pogodite za koju momčad, za momčad Zapada, a jedan od suigrača mu je bio i veliki Joe Sakic.

''Ponosim se time jer se prepoznaje način na koji igram i trudim se u svakoj utakmici. Moje sudjelovanje u All Star momčadi su izglasali navijači što je super. To dokazuje da je navijačka baza u Hrvatskoj odlična i da me navijači od doma još uvijek prate. Moram priznati da je to dobar osjećaj.''

Jeste li zabili pogodak u kojoj All Star utakmici?

''Još nisam, ali asistirao sam za jedan pogodak u NHL All Star utakmici. Nadam se da ću sada uspjeti zabiti gol.''

Jesu li All Star utakmice posebnije od natjecateljskih?

''Ne znam jesu li posebne, ali su definitivno drukčije. U takvim utakmicama je puno manje fizičke igre, neki igrači su bolji golgeteri, neki bolji asistenti i želiš dokazati da pripadaš tamo, želiš pokazati svoje vještine, a istovremeno želiš igrati dobro sa svojim igračima'', rekao je Cheechoo.

Foster je pak ispričao što za njega znači All Star utakmica.

''Teško je objasniti. Tijekom sezone zadatak svakog igrača je da igra timsku igru i da momčad pobijedi, ali kad ostvariš ovakvo individualno postignuće, poraste ti samopouzdanje. U posljednjih nekoliko utakmica nisam ostvario bodova koliko bih htio, ali u budućnosti, kada dođeš u takvu situaciju, lakše je biti svjestan da si dobar igrač i ne izgubiti samopouzdanje.''

I za kraj, tko će pobijediti – Zapad ili Istok?

''Imamo solidnu momčad i mislim da ćemo mi pobijediti'', kratko je rekao Cheechoo, a Foster dodao:

''Ne znam tko će pobijediti. Veseli me natjecanje u jačini udarca. Već nekoliko godina nisam mjerio svoj udarac, pa bih htio vidjeti gdje je moj udarac u odnosu na druge igrače. Utakmica neće biti laka, bit će puno odličnih igrača. Vjerujem da će biti puno golova, ali nadam se da će moja momčad zabiti koji gol više.''

KHL All Star utakmica počinje u 16:00, a u 14:30 bit će održano natjecanje u vještinama igrača (brzina, tehnika, kreativne sposobnosti). Bit će to definitivno dvostruki užitak i dugačko poslijepodne za sve posjetitelje Slovnaft Arene.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kontinental Hockey League

Post by storm » 11 Jan 2014, 19:50

Cheechoo zabio gol, Kurtis asistirao u KHL All Star utakmici!

Image


All Star utakmica između Zapada i Istoka završila je pobjedom Zapada 18:16.

Bratislava i Slovnaft Arena ove su subote bile centar pravog hokejskog spektakla - šestog izdanja KHL All Star utakmice koja se prvi put odvijala izvan prostora bivšeg Sovjetskog Saveza. Zagrijavanje za All Star počelo je još u petak utakmicom Legendi, da bi u subotu poslijepodne, prije početka glavnog eventa, momčadi Zapada i Istoka pokazale svoju brzinu, tehniku i kreativnu sposobnost u natjecanju vještina. Pobjedu u natjecanju vještina odnijela je momčad Zapada, u čijem su sastavu bili i Medveščakovi igrači Jonathan Cheechoo i Kurtis Foster, rezultatom 4:3, dok je All Star utakmica završila također pobjedom Zapada 18:16. Momčad Zapada tako je ponovila rezultat All Star utakmice iz 2011. godine, jedino što je tada slavio Istok.

Nakon natjecanja u vještinama, igrači su nakratko napustili led, a u dvorani je počeo uvodni zabavni program uoči All Star utakmice. U trenutku kada su se oglasili prvi taktovi legendarne pjesme Queena ''The Show Must Go On'', pravi ''šou'' na ledu Slovnaft Arene pred 10.055 gledatelja mogao je početi, odabrani Istoka i Zapada mogli su ukrstiti palice, pokazati što znaju i zašto su baš oni zaslužili biti dio All Stara. Samo tri minute, nakon što je sudac označio početak susreta, bile su potrebne da se otvori golijada koja nije posustajala doslovce do posljednje minute. Za golove su bile raspoložene obje momčadi. Zapad, koji je i odnio pobjedu, do 6. minute je zabio tri gola, da bi Istok od osme minute krenuo tresti suparničku mrežu. Nakon niske golova kroz sve tri trećine, kraj susreta u 60. minuti označili su golovi Miroslava Šatana za Zapad i Sergeja Mozjakina za Istok.

Image

Među strijelce Zapada ubilježio se i Jonathan Cheechoo. Napadač Medveščaka, koji je nakon All Stara u Slovnaftu, skupio komplet All Star utakmica u NHL-u, AHL-u i KHL-u, prije odlaska u Bratislavu poželio je zabiti gol u ovoj egzibicijskoj utakmici jer bi mu bio prvi u karijeri. U 4. minuti mu se to ostvarilo, a ubilježio je i asistenciju. Branič Kurtis Foster pak je upisao asistenciju, a u natjecanja vještina pridonio je pobjedi Zapada odličnim udarcem. Naime, brzina njegovog udarca bila je 157,86 km/h.

Da pobjeda Zapada bude još veća pobrinule su se i njihove maskote. Naime, između prve i druge trećine bilo je natjecanje maskota u kojem je nastupila i maskota Medo Medveščak. Zadatak maskota bio je zabiti gol, a više sreće u tome imale su maskote Zapada koji su tako omogućile da Zapada ostvari ''hat trick'' - pobjedu u All Star utakmici, u natjecanju vještina i u natjecanju maskota.

Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kontinental Hockey League

Post by storm » 14 Jan 2014, 08:56

Cheecho otkrio cijeloj Americi: "Uživam u Hrvatskoj i KHL-u"

Image

Cheecho je pohvalio Hrvatsku, Zagreb i KHL u intervjuu za ESPN


"MOŽETE zamisliti kakva je bila reakcija Jonathana Cheechoo, najboljeg strijelca NHL-a iz sezone 2005/06, kada mu je rečeno da će osam godina kasnije igrati hokej u Hrvatskoj", tako ESPN počinje tekst o sjajnom hokejašu Medveščaka.

"Naravno da to nisam očekivao, ali svatko ima drugačiji životni put", rekao je Cheechoo novinaru ESPN-a na KHL-ovoj All-Star utakmici u Bratislavi na kojoj se upisao u strijelce.

"Odlično se zabavljam u Zagrebu i KHL-u. Prošlog ljeta sam s obitelji odlučio doći ovdje i zaigrati u KHL-u u koji je sa mnom ove sezone došlo još dosta igrača", izjavio je Cheechoo i pohvalio Hrvatsku.

"Hrvatska je super, a Zagreb je sjajan grad i jako mi je zabavno igrati ovdje. Igranje u KHL-u je veliko iskustvo za mene, konkurencija je jaka, a razina igre dobra. Srećom, i moja momčad dobro igra iako se od nas ne očekuje puno jer imamo najmanje plaće u ligi."

Otkrio je 33-godišnji Cheechoo i lošu stranu KHL-a...

"Najteže mi padaju putovanja, to je malo teško, ali sve osim toga, baš sve drugo, je pozitivno. uživam igrati protiv hokejaša kakvi su Radulov i Kovalčuk, to je najviša razina hokeja izvan NHL-a", rekao je strijelac 18 golova ove sezone za Medvjede koji grabe ka doigravanju najjače europske lige.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kontinental Hockey League

Post by storm » 14 Jan 2014, 17:12

Avangardu penali, Medveščak bod bliže play-offu

Image

Avangard Omsk - Medveščak 4:3, (3:3) penali



MEDVEŠČAK je na gostovanju kod Avangarda poražen na penale nakon 3:3 u regularnom dijelu. Izvještaj s utakmice donosimo u suradnji s portalom Khl.hr.

Neobičnu utakmicu odigrali su Avangard i Medveščak, obje momčadi su podebljale svoj bodovni učinak, ali sumnjamo da su treneri bili zadovoljni. Igrači su previše griješili na ledu, a još jednom smo vidjeli dva lica Avangarda. Ruski velikan će na ovaj način teško u playoff. Domaćin se morao zadovoljiti s dva boda (4:3), dok Medveščaku je po sedmi put ove sezone pripao onaj - poraženi bod nakon kaznenih udaraca. Već nakon 20 minuta smo mislili reći da domaćin kontrolira utakmicu bez većih problema i da će upisati sigurnu pobjedu. Nakon deset ravnopravnih minuta na ledu, brzo su stigli do 2:0 nakon dvije pogreške Zagrepčana.

Kaznili su 'jastrebovi' kolaps cijele obrane za 1:0. Kuljaš je neometan opalio s plave linije, a prije drugog gola je Švarny odlučio 'pinchat'. Slovak je ispao, a Avangard je naplatio golom Ivanova iz kontre. Brustu nitko nije mogao ništa prigovoriti, a trener Mark French je 'poludio'. Napucao je bočicu s vodom na klupi, pozvao time-out i 'izribao' svoje igrače.

I nakon prve trećine, sve se okrenulo. Rusi su uzvratili i - darivali Medveščak. Baranka je izgubio pak na svojoj plavoj liniji, a Jessiman odjurio sam na Mezina i pogodio. Veteran nije ništa mogao, kao niti kod drugog gola, kada je Murley (opet) zabio od golmanove glave. Prvi šut je Bjelorus skinuo, ali odbijanac nije mogao.

Medveščak je krenuo i u treću dionicu s igračem više, ali nisu zabili. Već su ubrzo primili gol. Rusi su izborili svoj 'powerplay', a Frenchove trupe su loše mijenjale bekove i Perežogin je u solo prodoru nadmudrio Brusta i poentirao (3:2). Srećom, i Avangard je plivao u obrani. Vesce je povukao kontru i odlučio dodati na drugu stativu ali Ljamin se bacio na led i pokušao zaustaviti pas, ali samo je ugurao pak u svoju mrežu.

Golova više nije bilo do isteka 60. minute i u produžetku, a jedini precizan u produžetku bio je posljednji strijelac - Širokov. Prije njega je Mezin skinuo šuteve Jessimanu i Cheechoou, dok je Lingletu pobjegao pak...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kontinental Hockey League

Post by storm » 16 Jan 2014, 01:27

Kazneni udarci ponovo presudili Medvjedima


Image

Prvi od pet susreta u KHL-u danas odigran je u Omsk Areni u Sibiru. Zagrebački Medveščak došao je u goste Avangardu koji je trenutno u velikoj borbi s momčadima Traktora i Admirala za mjesto u doigravanju. Nakon neizvjesne utakmice do samoga kraja, u kojoj su domaćini dva puta gubili vodstvo, presudili su kazneni udarci...
Avangard – Medveščak 4:3*

Kazneni udarci* (2:0; 0:2; 1:1; 0:0; 1:0)

Strijelci:
12:14 – 1:0 Denis Kuljaš
13:41 – 2:0 Andrej Ivanov
20:51 – 2:1 Hugh Jessiman
38:47 – 2:2 Matt Murley
42:49 – 3:2 Alexander Perežogin
48:37 – 3:3 Ryan Vesce
kazneni udarci 1:0 Sergej Širokov

Avangard: Mezin Andrej, Kostin Denis; Lyamin Kirill, Poleščuk Anton, Baranka Ivan, Gončarov Maxim, Blatak Miroslav, Kuljaš Denis, Pivtsakin Nikita; Kuryanov Anton, Rasskazov Kirill, Ružička Stefan, Širokov Sergej, Popov Alexander, Makhanovsky Pavel, Perežogin Alexander, Kalinin Sergei, Sjomin Dmitrij, Kosticin Sergej, Berdnikov Roman, Kazionov Denis, Ivanov Andrej

Medveščak: Brust Barry, Dekanich Mark ; O'Connor Ryan, Klubertanz Kyle, Popovic Mark, Švarny Ivan, Martinović Saša, Foster Kurtis, Katic Mark; Linglet Charles, Thomas Bill, Nystrom Erik, Glumac Mike, Murray Andrew, Cheechoo Jonathan, Vesce Ryan, Ryan Michael, Murley Matt, Kane Boyd, Jessiman Hugh, Bjorkstrand Patrick, Ellison Matt

Sergej Širokov pucao je kazneni udarac kao treći igrač Avangarda i, poučen prethodnim pokušajima, nije išao na nikakve finese ili okrete, već je namjestio pak i svom snagom opalio po golu. Barry Brust, koji je u prvom susretu ove dvije momčadi zaključao svoju mrežu, ostao je nemoćan i dva boda upisana su na konto Omska.

Nakon druge trećine u razgovoru za KHL TV kapetan Medvjeda, Jonathan Cheechoo je na pitanje što im je trener Mark French poručio u prvoj pauzi rekao: "Moramo više igrati u njihovoj zoni, držati posjed paka. Previše ga predajemo i oni su momčad koja to kažnjava." Igrači su poslušali trenera i na samom početku trećine Hugh Jessiman je ukrao pak Ivanu Baranki na ulasku u avangardovu zonu i matirao Andreja Mezina.

Uz puno prilika na obje strane, najviše uzbuđenja donijele su zadnje dvije minute. Lyamin Kirill zaradio je prvo isključenje za domaćine, a powerplay momčad Medvjeda pokazala zašto je pri samom vrhu Lige. Matt Murley je dvaput uspio pucati na vrata Avangarda, i dok je Mezin prvi udarac odbio, drugi se izgubio u gužvi pred golom i od njegova braniča ušao u mrežu.

U istom razgovoru između druge i treće trećine, Cheechoo je konstatirao da njegov tim mora iskoristiti novi powerplay koji su dobili na samom kraju trećine i na njemu graditi pobjedu. Nažalost, novi gol s igračem više za momčad Medveščaka nije došao, ali je na strani Omska. Mark Popovic zaradio je dvije minute, a Alexander Perežogin pobjegao je kompletnoj obrani, primio pak na plavoj i lako doveo domaćine u novu prednost. Šest minuta kasnije, Ryan Vesce izjednačuje utakmicu na poprilično s(p)retan način. Okružen trojicom igrača, s lijeve strane je od ograde išao prema vratima i pucao tako da se pak odbio od braniča koji ga je pokušavao blokirati i ponovo prevario Mezina.

Dobar dojam Medveščaka u izjednačenom početku utakmice pokvarila su dva brza gola domaćina sredinom prve trećine. Denis Kuljaš ostao je sam i nebranjen iza svih, Sergej Kosticin ga je vidio i dodao mu točno na palicu nakon čega kapetan nije imao problema s pospremanjem paka. Minutu i pol nakon prvoga gola, Andrej Ivanov u prodoru s Antonom Kuryanovim i Širokovim zabija svoj peti gol sezone i postavlja dva razlike.

Bila je ovo prva utakmica novog braniča Medvjeda, Ryana O'Connora. U svom debiju zabilježio je minutu i pol na ledu.

Medvjedi nastavljaju gostovanja na Istoku u četvrtak u 14 h po našem vremenu u Kazahstanu gdje se susreću s Barysom, prvom momčadi konferencije.

Konferencija Zapad
Dynamo Moskva 94
SKA 85
Lev 77
Donbass 76
Dinamo Riga 75
CSKA 74
Medveščak 72
Lokomotiv 66
Atlant 59
Severstal 55
Slovan 53
Spartak 52
Vityaz 50
Dinamo Minsk 42
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kontinental Hockey League

Post by storm » 16 Jan 2014, 17:41

Sjajna pobjeda: Medvjedi u gostima srušili Astanu


Image

KHL: Baris – Medveščak 1:3 (0:0;1:1;0:2)

Strijelci:
29:20 – 0-1 Charles Linglet
35:36 – 1:1 Roman Starčenko
45:09 – 1:2 Matt Ellison
59:00 – 1:3 Jonathan Cheechoo

Baris: Ahonen Ari, Jeremejev Vitalij; Savčenko Roman, Kudroč Kristian, Litvinenko Alexei, Barker Cam, Lundin Mike, Blokhin Evgenij, Grebenščikov Vladimir; Žailauov Talgat, Dawes Nigel, Polishchuk Fjodor, Bochenski Brandon, Gavrilin Andrej, Rudenko Konstantin, Upper Dmitry, Starčenko Roman, Rakhmanov Mikhail, Puškarjov Konstantin, Romanov Konstantin, Hamill Zach

Medveščak: Brust Barry, Dekanich Mark ; O'Connor Ryan, Klubertanz Kyle, Popovic Mark, Švarny Ivan, Martinović Saša, Foster Kurtis, Katic Mark; Linglet Charles, Thomas Bill, Nystrom Erik, Walker Luke, Murray Andrew, Cheechoo Jonathan, Vesce Ryan, Ryan Michael, Murley Matt, Kane Boyd, Jessiman Hugh, Iggulden Mike, Bjorkstrand Patrick, Ellison Matt
HOKEJAŠI Medveščaka došli su do velike pobjede u gostima kod Barys Astane, drugoplasirane momčadi Istočne konferencije KHL-a. Medvjedi su slavili sa 3:1 i upisali drugu pobjedu u trećoj utakmici nove gostujuće serije. Izvještaj donosimo u suradnji s Khl.hr.

I u Kazahstanu su saznali tko su Medvjedi. Tri boda još su veća, kada uzmemo u obzir da su domaćini bili vodeća momčad Istoka, sastav koji je najefikasnija momčad lige. U zadnjih pet domaćih utakmica zabili su 26 golova, a sada su se samo jednom upisali na semafor. Sve ostale pokušaje zaustavio je odlični Barry Brust koji je nedavno dobio nagradu za golmana tjedna, a kako je krenuo istaknuo je kandidaturu za novo priznanje.

Točno pola sata gledali smo utakmicu bez golova. No, nije bilo nezanimljivo. Dapače. U Astani je od prve sekunde krenula brza, zanimljiva i čvrsta utakmica. Domaćini su imali više od šansi u prvoj trećini, izborili su tri 'powerplaya', ali sve su 'medvjedi' obranili. Talgat Žailauov je imao najbolju šansu za domaćine, ali Brust mu je skinuo zicer, dok s druge strane Kane je trebao bekendom dignuti pak iznad Ahonenovih betona, ali nije uspio...

I onda je Linglet pogodio. Već su se Zagrepčani specijalizirali za golove iz mrtvog kuta. Ahonen nije očekivao da će francuski Kanađanin opaliti kad je već prošao iza gola, ali uspio je pak nekako proći i završiti u mreži. Slavlje je trajalo šest minuta. Rudenko je zavrtio obranu, Klubertanz je otišao za njim, a ostatak momčadi nije shvatio da je Katich ostao sam između dva domaća igrača. Mat je bio neizbježan.

Klubertanz je zamalo ispao tragičar, izgubio je pak u svojoj zoni, a Romanov nije uspio savladati Brusta, kao ni Hamill, a zicer je za Medveščak promašio Linglet. U akciji dva na jedan Ahonen je fantastično skinuo njegov šut. Srećom, kazna nije stigla. Linglet je odlično dodao Ellisonu za novo vodstvo Medveščaka, a potvrda pobjede stigla je preko Cheechooa. Domaćin je pokušao bez vratara, ali samo je primio pogodak.

Vrijedi zabilježiti da je debitirao Mike Iggulden, doduše odigrao je najmanje od svih napadača, tek 9:30 minuta.
Konferencija Zapad
01. Dinamo Moskva 94
02. SKA 88
03. Lev 80
04. Dinamo Riga 77
05. Donbass 76
06. CSKA 76
07. Medveščak 75
08. Lokomotiv 66
09. Atlant 62
10. Slovan 56
11. Severstal 55
12. Spartak 52
13. Vityaz 50
14. Dinamo Minsk 42
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kontinental Hockey League

Post by storm » 18 Jan 2014, 19:58

OVO JE VEĆ PERVERZNO :aplauzz :aplauzz :aplauzz najjeftinija momčad lige praši sve živo :respekt

Nyström: "Moramo iskoristiti ovaj zamah za skupljanje što više bodova"


Image

Medveščak je na gostovanju kod Jugre stigao do vrijednih bodova svladavši domaćina s 4:1. Ovom pobjedom Medvjedi su nastavili dobru seriju rezultata na gostovanjima i nalaze se u dobroj poziciji uoči doigravanja...

Pobjedom na gostovanju kod Jugre Medveščak je stigao do vrijednih bodova koji ga stavljaju u dobru poziciju u borbi za doigravanje. Medvjedi se nalaze vrlo blizu visokoj trećoj poziciji i svjesni su važnosti ove pobjede.

“Ova pobjeda nas je dodatno približila doigravanju i to je jako dobra stvar. Do kraja regularnog dijela sezone nas očekuje pet utakmica u gostima i tri na domaćem ledu i moramo iskoristiti ovaj zamah za skupljanje što više bodova. Jako sam sretan zbog svoje prve asistencije u dresu Medveščaka. kada sam dodao pak Glumcu, nisam mislio da će on završiti u mreži, ali imali smo sreće“, rekao je za Medveščakovu stranicu Erik Nyström.

Trener Medveščaka Mark French unatoč pobjedi nije bio posve zadovoljan i naglasio je kako je napad taj koji je donio pobjedu.

“Jugra je igrala vrlo agresivno i konstantno nas pritiskala, a mi nismo bili dovoljno disciplinirani. Upravo zato smo trošili puno energije kako bi se očajnički obranili u situacijama s igračem manje na ledu. Srećom, naši napadači su nam dali priliku da pobijedimo“, dodao je French.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kontinental Hockey League

Post by storm » 18 Jan 2014, 20:01

Medveščak nastavlja s odličnim gostujućim nastupima, pobjeda odnesena s Jugrinog leda


Image

Hokejaši Medveščaka nastavljaju s vrlo kvalitetnim gostujućim nastupima. Na gostovanju kod Jugre, momčadi koja se nada nekoj velikoj seriji u završnici sezone i hvatanju doigravanja, Medvjedi su bili uvjerljivi i odnijeli su pobjedu 4:1...

Serija Medveščakovih gostovanja nastavljena je na ledu Jugre, sastava koji je van kruga onih koji ulaze u doigravanje, ali još uvijek se nada da bi nizom pobjeda mogao dohvatiti nokaut fazu. Međutim, nakon susreta s Medveščakom i te ambicije koje se ne čine baš realne u ovom trenutku, dobile su dodatni udarac.

Medvjedi su s druge strane u dobroj formi kada se gledaju gostovanja, van svog leda uspješno hvataju bodove te su u Hanti-Mansijsku stigli do novih bodova, vrlo važnih za hvatanje što bolje pozicije u doigravanju.

Iako je u prvoj trećini domaćin potpuno dominirao i Barry Brust je bio najzaslužniji što je samo jedan pak završio u Medveščakovoj mreži, Zagrepčani su bili ubojiti i vodili su s 2:1. 21:5 omjer udaraca na gol bio je na strani Jugre, no rezultat na semaforu bio je na strani Medveščaka.

Poveli su domaćini u situaciji s dva igrača više na ledu kada su na klupi bili Kyle Klubertanz i Kurtis Foster, a pak je iza leđa Brusta poslao Aleksej Kručinin.

Nije dugo trebalo za odgovor Medveščaka, tri minute kasnije, u osmoj minuti Michael Ryan nakon brze akcije poravnava na 1:1 da bi u završnici prve trećine sijevnuo još jedan napad Medvjeda koji je Bill Thomas zaključio pogotkom.

Druga trećina donijela je nešto drugačiju sliku na ledu, Medveščak je spriječio novi veliki pritisak Jugre i više se nije većinom igralo pred golom Brusta. U takvoj igri gosti su bili još opasniji i stigli su i do trećeg gola, a ovaj put je mrežu ne posebno raspoloženog Alekseja Kuznecova zatresao Mike Glumac, a točku na i vrlo dobrog nastupa Medveščaka stavio je Ryan Vesce pet minuta prije kraja susreta.

Ovom pobjedom Medveščak je zadržao šestu poziciju na Zapadu i nastavlja se velika borba Dinama iz Rige, Medveščaka, CSKA i Donbassa za što bolje pozicije u doigravanju.

KHL:
Jugra – Medveščak 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Ljestvica Zapadne konferencije:
1. Dinamo Moskva 97 (45)
2. St. Peterburg 91 (46)
3. Lev Prag 83 (46)
4. Donbass 79 (45)
5. CSKA Moskva 79 (47)
6. Medveščak 78 (46)
7. Dinamo Riga 77 (45)
8. Jaroslavlj 69 (45)
9. Atlant Mitjiši 62 (45)
10. Čerepovec 56 (45)
11. Slovan Bratislava 56 (45)
12. Spartak Moskva 52 (45)
13. Podolsk 50 (46)
14. Dinamo Minsk 42 (45)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kontinental Hockey League

Post by storm » 20 Jan 2014, 22:19

Poraz Medvjeda bez pogotka u Jekaterinburgu

Image


Zagrebački Medveščak zaključio je seriju od pet gostovanja kod momčadi Istoka u Jekaterinburgu, na domaćem ledu Avtomobilista. U prvom susretu ove dvije momčadi, na samom kraju rujna prošle godine, Medveščak je suvereno pobijedio, a Barry Brust zaključao je svoju mrežu drugi puta u sezoni. Posve drugačiju utakmicu gledali smo danas, pa iako se ne može reći da Medvjedi nisu imali prilika i da su nadigrani, Jakub Kovar zatvorio je svoja vrata šesti put u sezoni i ostavio sva tri boda u KRK Uralets dvorani...
Avtomobilist – Medveščak 2:0 (1:0;1:0; 0:0)

Strijelci:
15:07 – 1:0 Tobias Viklund - PPG
38:55 – 2:0 Igor Jemelejev

Avtomobilist: Kovar Jakub, Lobanov Evgenij; Gusev Sergej, Žuravlev Jegor, Postnikov Viktor, Viklund Tobias, Lepisto Sami, Megalinskij Dmitrij, Antonov Andrei, Trjamkin Nikita; Lazarev Anton, Fyodorov Jevgenij, Lewandowski Eduard, Simakov Alexej, Strelcov Alexander, Černov Artjom, Strelcov Vasili, Viglazov Nikita, Arkalov Ilja, Jefimov Alexej, Jemelejev Igor, Malikhin Fjodor

Medveščak: Brust Barry, Dekanich Mark ; O'Connor Ryan, Klubertanz Kyle, Popovic Mark, Švarny Ivan, Martinović Saša, Foster Kurtis, Katic Mark; Linglet Charles, Thomas Bill, Nystrom Erik, Glumac Mike, Murray Andrew, Cheechoo Jonathan, Vesce Ryan, Ryan Michael, Murley Matt, Kane Boyd, Jessiman Hugh, Iggulden Mike, Bjorkstrand Patrick, Ellison Matt

S nova tri boda iz susreta s Medveščakom momčad Avtomobilista učvrstila je solidnu šestu poziciju na Istoku te ukoliko ne dođe do velikog pada u zadnjim susretima, smiješi im se prvo doigravanje u zadnje četiri sezone. U dinamičnoj utakmici u kojoj je momčad domaćina od početka krenula brzo i nije micala nogu s gasa, najzaposleniji igrači s obje strane leda bili su vratari. Zamijenili su uloge od prošlog rujna te je Kovar postao sedmi vratar ove sezone koji je zaključao mrežu pred naletima Medvjeda.

Pritisak, brzinu i veći broj udaraca na vrata Brusta domaćini su napokon iskoristili na svom drugom powerplayu nešto malo manje od pet minuta prije isteka prve trećine. Matt Ellison sjedio je na klupi za isključene kada Anton Lazarev i Fjodor Malikhin vuku akciju po desnoj strani, Malikhin vidi samog Tobiasa Viklunda na vrhu lijevog kruga, dodaje mu na palicu i on puca u bliži kut. To je Viklundov osmi gol sezone, a Malikhin, daleko najuspješniji napadač kluba upisuje svoj 41. bod.

Napetosti nije nedostajalo niti u drugoj trećini, prilike su se izmjenjivale i pred sam kraj, kada je izgledalo da će se na odmor otići s rezultatom iz prve trećine, dolazi do malog nesporazuma Brusta i Kurtisa Fostera kojeg domaćini spremno kažnjavaju. Jefimov Alexej oduzima pak u lijevom kutu, dodaje spremnom Igoru Jemelejevu koji pred praznom mrežom bez smetnji posprema pak za konačnih 2:0.

Nakon što su u prve dvije trećine nadpucani 30:19, momčad Medveščaka gotovo udvostručuje trud u trećoj te na kraju bilježi 32 udarca na Kovarova vrata. Iako Avtomobilist zarađuje dva od svoja tri isključenja u zadnjoj trećini, četvrta powerplay momčad Lige ostaje neuspješna protiv četvrte penalty kill jedinice Lige.

Medveščak se vraća u Zagreb s deset osvojih bodova, od mogućih petnaest, u pet utakmica gostovanja i drži sedmo mjesto Zapada. Prije Olimpijskih igara u Sočiju, Medvjedi se vraćaju pred svoju publiku zadnji puta u regularnom dijelu sezone na finalne tri utakmice Arena Ice Fevera.

Konferencija Zapad
01. Dynamo Moskva 100
02. SKA 92
03. Lev 86
04. Donbass 82
05. CSKA 82
06. Dinamo Riga 80
07. Medveščak 78
08. Lokomotiv 69
09. Atlant 63
10. Severstal 59
11. Slovan 56
12. Spartak 52
13. Vityaz 50
14. Dinamo Minsk 44
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kontinental Hockey League

Post by storm » 24 Jan 2014, 08:18

Medveščak u Areni nadigrao Atlant i vratio se na šestu poziciju Zapadne konferencije


Image

Odličnu utakmicu odradili su hokejaši Medveščaka u Areni gdje su ugostili Atlant. Medvjedi su slavili s 4:2 u susretu u kojem su imali priliku biti i uvjerljiviji, no na vratima Atlanta je stajao vrlo dobri Stanislav Galimov...

Nakon povratka s naporne gostujuće turneje, hokejaši Medveščaka preselili su u Arenu na Laništu gdje su ugostili Atlant, devetu momčad Zapada koja je očajnički tražila pobjedu u Zagrebu i nadala se čudu do kraja regularnog dijela sezone.

Međutim do nje nisu mogli doći, Medveščak je odigrao jako dobru utakmicu te je na kraju potpuno zasluženo slavio s 4:2.

Već nakon dvije minute igre Medveščak je stigao do vodstva. U gužvi nakon bulija najodlučniji je bio Mike Glumac koji je uzeo pak, bez razmišljanja opalio i prevario Galimova.

Bio je to nagovještaj dobre večeri Medveščaka koja se na kraju i ostvarila. Atlant je u prvoj trećini pokušavao doći do poravnanja, ali je vrlo dobro branio Mark Dekanich, no zato su gosti na startu druge trećine vrlo brzo vratili utakmicu u neizvjesne vode.

Već nakon 140 sekundi igre u drugoj trećini Dekanich je kapitulirao, a pogodak je upisan Sergeju Šmeljovu. Srećom, Medveščak je odgovorio na najbolji način, slao je dva puta u kratkom roku pak iza leđa Galimova i poveo je svega pet minuta nakon poravnanja s 3:1.

Kod oba gola Charles Linglet je bio asistent, a Matt Ellison strijelac i nadalje su domaćini potpuno kontrolirali situaciju na ledu i nisu dopustili Atlantu ponovni povratak do kraja druge dionice.

U posljednjih 20 minuta se ponovno ušlo s ranim golom Atlanta, ovaj put je Evgenij Artjuhin bio strijelac, no kao u prethodnoj četvrtini, Medveščak je ekspresno odgovorio novim pogotkom te je Bill Thomas zabio za 4:2 te odveo Medvjede do ugodnijih plus dva.

Bilo je prilika i za povećanje prednosti, posebno u situaciji kada su isključeni Oleg Jašin i Jurij Trubačjov, ali u situaciji pet na tri Medveščak nije odradio posao kako je zamislio Mark French te se Atlant uspio obraniti.

Općenito powerplay Medveščaka u ovom susretu nije bio dobar, svi pogoci su postignuti s izjednačenim snagama na ledu i do subote i susreta protiv vrlo opasnog Lokomotiva iz Jaroslavlja, Medvjedi će morati vratiti staru učinkovitost u situacijama s igračem više jer bi ih to moglo stajati bodova.

KHL:
Medveščak – Atlant 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Zapadna konferencija:
1. Dinamo Moskva 102 (47)
2. SKA St. Peterburg 92 (48)
3. Lev Prag 86 (47)
4. Donbass 85 (47)
5. CSKA Moskva 83 (49)
6. Medveščak 81 (48)
7. Dinamo Riga 80 (47)
8. Lokomotiv Jaroslavlj 72 (47)
9. Atlant 63 (47)
10. Čerepovec 60 (47)
11. Slovan Bratislava 57 (47)
12. Podolsk 53 (48)
13. Spartak Moskva 52 (47)
14. Dinamo Minsk 46 (47)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kontinental Hockey League

Post by storm » 25 Jan 2014, 20:29

playoff izboren :aplauzz :cool

Najglasniji navijači odveli Medveščak do još jedne pobjede

Image


U pretposljednjoj utakmici osnovnog djela sezone na domaćem ledu, u sklopu Pan Arena Ice Fevera, Medveščak je ugostio Lokomotiv iz Jaroslavlja. U prepunoj Areni Zagrab Medveščak je u odličnoj atmosferi slavio 1:0...
KHL MEDVEŠČAK - LOKOMOTIV JAROSLAVLJ (0:0, 1:0, 0:0)


KONTINENTALNA HOKEJSKA LIGA

ZAGREB - Arena Zagreb. Gledatelja 15.200. Suci: Zaharov, Kadirov, Sadovnikov, Šeljanin.

STRIJELCI:

1:0 MED Glumac (Ryan, 22)

KHL MEDVEŠČAK: Dekanich, Westlund, Martinović, Popovic, Thomas, Murley, Cheechoo, Švarny, Foster, Linglet, Vesce, Ellison, Katic, Klubertanz, Ryan, Iggulden, Glumac, Nyström, O'Connor, Kane, Murray, Bjorkstrand.

LOKOMOTIV: Sanford, Koljesnik, Holos, Plotnikov, Redlihs, Černikov, Petrov, Kronwall, Averin, Pašnin, Peretjagin, Platt, Apaljkov, Vasiljev, Jakovljev, Ljubuškin, Musatov, Kapustin, Galimov, Gorohov, Malcev, Sprukts.

ISKLJUČENJA: Medveščak 12, Lokomotiv 4.

UDARCI NA GOL: Medveščak 29, Lokomotiv 42.

Prije samog početka utakmice, nakon odsviranih nacionalnih himna, plavi tepih je s nestrpljenjem čekao svog novog heroja. Pak je podbacila hrvatska rekorderka maratonka Lisa Stublić.

Utakmica je započela potpunom dominacijom Medveščaka. Golman Curtis Sanford uspješno je branio svoju momčad od borbenih Medveščakovih napadača. Ipak, tri za redom izborena powerplaya Lokomotivu daju krila. Naš Mark Dekanich pokazao je svom suparniku odličnu lekciju i s izvrsnim obranama Medveščak je osvojio tri penalty killinga. Trećina je završila powerplayom Medveščaka i rezultatom 0:0. Igra je bila podjednaka s obje strane i s puno udaraca prema golovima, Medvjedi su ih imali čak 14, dok su gosti iz Jaroslavlja imali 13 udaraca na gol.

Na početku druge trećine, ulaskom Lokomotivog kažnjenog igrača, Medveščak je krenuo u napad prema suparničkom golu i odmah zabio svoj prvi gol. Gol je u 22. minuti postigao Mike Glumac, odličnom asistencijom Michaela Ryana. Pred kraj trećine u 33. minuti utakmice Kurtis Foster je napravio penalty, ali usprkos tome Medveščak je napadao suparnički gol i izborio još jedan penalty killing. Do kraja druge trećine Medvjedi su pokazali par odličnih prilika kako u obrani tako i u napadu, ali rezultat je ostao 1:0.

Početkom treće trećine Lokomotiv je imao nešto više udaraca na gol nego Medvjedi, ali Mark Dekanich ponovo je bio spreman na golu. U 48. minuti Lokomotiv je izborio powerplay, ali Medvjedi su se ponovo uspjeli uspješno obraniti. Do kraja utakmice gosti su dominirali u napadu, ali i dalje je ostao smiren na golu Mark Dekanich. Kraj treće trećine završio je s 5 udaraca Medveščaka na gol Lokomotiva, dok ih je Lokomotiv ostvario čak 18.

Ljestvica:
1. Dinamo Moskva 102
2. SKA St. Peterburg 95
3. Lev Prag 88
4. Donbass 85
5. Medveščak 84
6. CSKA Moskva 83
7. Dinamo Riga 83
8. Lokomotiv Jaroslavlj 72
9. Atlant 66
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kontinental Hockey League

Post by laganini » 25 Jan 2014, 20:40

površno pratim medvjede ali ovo mi je iznad očekivanja...to je kao da bi dinamo dočeka proljeće u evropi..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kontinental Hockey League

Post by storm » 26 Jan 2014, 21:41

laganini wrote:površno pratim medvjede ali ovo mi je iznad očekivanja...to je kao da bi dinamo dočeka proljeće u evropi..
pa tako nekako i to ne u europa ligi , nego u ligi prvaka :D. a znamo kad će to biti :valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kontinental Hockey League

Post by storm » 28 Jan 2014, 09:31

Biti nakon 50 utakmica i bodovno ispred jednog CSKA Moskva :lupa
što se mene tiče, ove sezone ni gola više ne moraju dati....za novajliju u ligi, gdje je 90% igrača prvi put na europskom ledu...fascinantno...a o budžetu sam već pisao...nije sve u novcima, izgleda


Medvjedi osigurali doigravanje usprkos porazu od Sjeverstalja

Image

Već prije početka susreta protiv Sjeverstalja igrači Medveščaka saznali su kako su i teoretski osigurali doigravanje nakon što je Atlant u Moskvi slavio protiv Spartaka (4:3) tek nakon raspucavanja, a vrlo vjerojatno je i ta činjenica i to olakšanje imalo utjecaja na vrlo lošu igru Medvjeda u prve dvije trećine večerašnje utakmice. Ipak, Medvjedi su zaigrali puno bolje u posljednjoj dionici, no Sjeverstalj je na koncu slavio s 2:1 nakon raspucavanja.

U svojoj posljednjoj domaćoj utakmici u regularnom dijelu sezone Medveščak je u zagrebačkoj Areni dočekao ekipu Sjeverstalja. Sjeverstalj se uoči utakmice nalazio na desetom mjestu Zapadne konferencije s devet bodova zaostatka za osmoplasiranim Lokomotivom, pa je bilo za očekivati kako će žestoko ući u ovaj susret kako bi zadržali kakve-takve šanse za doigravanje.

U prvom susretu Sjeverstalja i Medveščaka ove sezone, Sjeverstalj je na svom terenu slavio s uvjerljivih 6:2, pa su igrači Marka Frencha zasigurno bili motivirani da se „osvete“ ovoj ruskoj ekipi.

Ipak, prvu veću priliku na utakmici imalu su gosti u osmoj minuti kada je Ignat Zemčenko izašao sam pred Marka Dekanicha, no vratar Medvjeda je odličnom obranom uspio sačuvati svoju mrežu netaknutom. Nakon toga odličnu je šansu za domaćine imao Mike Iggulden na dodavanje Boyda Kanea, no gostujući vratar, Jakub Štepanek nije dopustio vodstvo Medveščaku.

Medvjedi su potom zaprijetili preko Matt Ellisona, a onda je isključenje za domaćine zaslužio Kurtis Foster nakon jednog žestokog nasrtaja na protivničkog napadača, no Medveščak se uspio obraniti s igračem manje jer Sjeverstalj nije uspio opasnije zaprijetiti.

U 17. minuti sjajnu je priliku imao Ryan Vesce, no nije imao sreće jer se pločica od Štepanekovog ramena odbila u vratnicu, pa je rezultat ostao nepromijenjen. Odmah potom gosti su uzvratili preko Jevgenija Monsa kojeg je odličnim dodavanjem uposlio Linus Videll, no Monsov udarac Dekanich je krajnjim naporom skrenuo pored svog gola, pa se tako na prvi odmor otišlo s rezultatom 0:0.

Loše su Medvjedi ušli u drugu trećinu jer su dva uzastopna isključenja zaradili Andrew Murray i Bill Thomas, pa su gosti pola minute imali dva igrača više na ledu, no ipak to nisu znali iskoristiti, pa su se domaćini uspješno obranili.

Do tog se trenutka na leduveć moglo i vidjeti koja se momčad još uvijek bori za doigravanje, a koja je isto već osigurala, pa je bilo jasno kako će Medvjedi morati podignuti razinu svoje igre ako misle doći do pobjede u ovoj utakmici. Jonathan Cheechoo imao je dva pokušaja u kratkom razmaku, no prilično nezaposleni Štepanek i te je pokušaje uspio ukrotiti.

Krajem drugog perioda Medvjedi su dobili priliku s igračem više nakon što je Pavel Djedunov zaradio četiri minute isključenja, međutim, ponovno nije bilo ozbiljnije prilike domaćih, pa je i drugi period završen bez pogodaka. U prve dvije trećine Medvjedi su na gol Sjeverstalja uputili samo deset udaraca dok su gosti prema Dekanichu uputili njih 18.

Prednost igrača više Medvjeda nastavila se i početkom posljednje trećine, a sjajnu je priliku imao Matt Murley, no njegov je udarac odsjeo na vratnici gostujućeg gola. Nedugo zatim zaprijetio je i Hugh Jessiman, a njegov je udarac otišao preko gola Štepaneka. I nakon što su domaćini puno bolje otvorili zadnju trećinu, do pogotka su prvi stigli gosti.

Sergej Monjakov iskoristio je pogrešku Ivana Švarnyja na plavoj liniji gostiju te se sjurio prema Dekanichu svladavši ga udarcem kroz noge. No, samo 12 sekundi kasnije Thomas je odličnim udarcem vratio stvari na početak nakon lijepog dodavanja Murleyja.

Desetak minuta prije kraja Medvjedi su imali i priliku s dva igrača više, stvorili su nekoliko dobrih prilika, no pločica ipak nije htjela u gol. Gosti su se obranili te su potom dali sve u napad kako bi stigli do ove, za njih, vrlo važne pobjede. Do kraja susreta vidjeli smo nekoliko solidnih prilika na obje strane, no pogodaka više nije bilo, pa je utakmica otišla u produžetak.

Sjajan su produžetak odigrali Medvjedi, imali su čak četiri velike prilike za pobjedu, međutim, sjajni Čeh na golu Sjeverstalja uspio je sve to zaustaviti, pa smo pobjednika saznali tek nakon raspucavanja. A u raspucavanju je jedini uspješan bio Linus Videll, najbolji gostujući igrač, koji je tako donio pobjedu svojoj ekipi te još malo pokvario omjer Medveščaka kada su raspucavanja u pitanju.

Posljednje četiri utakmice regularnog dijela sezone Medvjedi će odigrati na gostovanjima, a prvo od njih na rasporedu je 26. veljače u Rigi kod Dinama, dakle, nakon završetka Igara u Sočiju.

KHL:

KHL Medveščak Zagreb – Sjeverstalj Čerepovec 1:2(SO) (0:0, 0:0, 1:1; 0:0; 0:1)

Zapadna konferencija:
1. Dinamo Moskva 105 (49)
2. SKA St. Peterburg 98 (50)
3. Donbass 88 (49)
4. Lev Prag 88 (49)
5. Medveščak 85 (50)
6. Dinamo Riga 85 (49)
7. CSKA Moskva 83 (50)
8. Lokomotiv Jaroslavlj 72 (49)
9. Atlant 68 (49)
10. Čerepovec 65 (49)
11. Slovan Bratislava 62 (49)
12. Podolsk 54 (49)
13. Spartak Moskva 53 (49)
14. Dinamo Minsk 46 (49)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kontinental Hockey League

Post by storm » 01 Feb 2014, 15:08

Medveščak izborio play-off KHL lige u svojoj premijernoj sezoni
Predsjednik kluba Damir Gojanović govori o sezoni

Image

HOKEJAŠI Medveščaka ovaj tjedan ostvarili su fantastičan uspjeh. U svojoj premijernoj sezoni u drugoj najjačoj ligi svijeta, KHL-u, Medvjedi su pet kola prije kraja regularnog dijela lige osigurali doigravanje.

"Normalno da je velik uspjeh jer u onom trenutku kad smo počeli igrati i kad smo odigrali prvih par kola, onda smo tek vidjeli koliko je jaka liga i pribojavali smo se da smo sve promašili, imali smo sedam poraza za redom. Bili smo jednostavno u strahu kolika je to sila i jesmo li pogriješili, onda se odjednom sve počelo pokretati i stvari su dolazile na svoje mjesto", rekao je predsjednik Medveščaka Damir Gojanović u osvrtu na regularni dio sezone.

Image

"Igrači su počeli igrati sve bolje i bolje. Imamo sad jako dobar omjer. Mi smo među vodećim momčadima po izgubljenim utakmicama, imamo samo 13 poraza što je četvrti rezultat u ligi", dodaje.

Puno su pomogli i fantastični navijači. Stoga, iako su troškovi u KHL pet puta veći od EBEL-a, cijena ulaznice je povećana tek minimalno, a tako će i ostati, kaže Gojanović.

"Otprilike znamo kupovnu moć u Hrvatskoj. U onom trenutku kad bi izgubili navijače propao bi projekt. Dok Medveščak ima navijače, a to je već peta godina, i dok održava s njima kontakt i osluškuje što je moguće, a što nije, do tada će ovog projekta biti."

U doigravanju "svi žele izbjeći Medveščak"

Uskoro slijedi doigravanje, a Medveščak nitko neće poželjeti za protivnika.

"Mislim da ćemo svakog protivnika namučiti, svi žele izbjeći Medveščak i neće mu biti drago. Ipak je to sjevernoamerička momčad i ipak su tu igrači koji će biti jako motivirani i da će uživati u tim utakmicama koje će biti drukčije nego ove do sada."

Medveščak više nije neka egzotična momčad, Rusi su to dobro naučili, iako im i danas puno toga nije jasno.

"Kad jedna egzotična zemlja s toliko malo stanovnika radi takve stvari , oni se izgube i vjerojatno gledaju na Google koliko imamo stanovnika. Mislim da prema van izgledamo dosta ozbiljno."

"Tražit ćemo zaštitu od sudaca u doigravanju"

Ozbiljno je za sada bilo sve i što se suđenja tiče, za razliku od EBEL-a gdje su u Medveščaku imali niz pritužbi. "Unatoč tome, zamolit ćemo vodstvo lige da nas u doigravanju zaštite", kaže Gojanović.

"Za sada imamo i velika poznanstva prema predsjedniku lige. Osobno ću s njim porazgovarati prije 'play offa', da nas zaštite u bilo kakvim pokušajima nepravednosti."

"U play-offu želim Lev zbog blizine, a onda Ruse"

A nakon doigravanja, za očekivati je odlazak nekih od zvijezda Medveščaka, koji su i došli u Zagreb pod uvjetom da se svojim dobrim igrama prodaju u neki bogatiji klub KHL-a.

"Nećemo moći zaustaviti igrača u slučaju da mu dođe neka ponuda. Onda on druge godine za nas ne bi ni igrao. Glumio bi i ne bi sa žarom nastupao. Ovi igrači to rade jer su profesionalci, ali žele i da ih drugi klubovi vide."

Za kraj i želja uoči doigravanja.

"Cilj je za mene da dobijemo nekoga tko je bliži. Možda Lev jer bi smanjio troškove našeg kluba i otvorio mogućnost da i naši navijači u velikom broju prisustvuju 'play offu'. A onda nakon toga na Ruse, pa da vidimo tko je bolji", zaključuje Gojanović.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kontinental Hockey League

Post by storm » 23 Feb 2014, 00:56

Počinje utrka za što bolje mjesto u doigravanju KHL-a

Image

Prvu od četiri gostujuće utakmice, posljednje prije doigravanja, Medvjedi igraju u Rigi protiv Dinama.
KHL se napokon nastavlja! Nakon olimpijske pauze u kojoj su sve momčadi dobile priliku pripremiti se za završni juriš na što bolje pozicije za doigravanje, Medvjedi će odigrati četiri utakmice, od toga tri s direktnim konkurentima za više mjesto na ljestvici.

Pripreme za KHL kroz Olimpijske igre

I dok je Medveščak upisao tri pobjede tri odigrane prijateljske utakmice tokom veljače, Dinamo Riga odigrao je samo jednu utakmicu, 16. 2. slavili su sa 4:3 protiv švedskog Linköpinga. Šveđani su poveli 0:3, a zatim je Dinamo proigrao i do kraja utakmice 4 puta zatresao mrežu člana SHL-a. Razlog samo jednoj pripremoj utakmici skriva se u činjenici da je čak devetorica članova Dinama nastupala za Latviju na Olimpijskim igrama gdje je bila jedno od najugodnijih iznenađenja. Ponajviše tu vrijedi istaknuti Laurisa Darzinsa koji je početkom ove godine stigao u Rigu iz Traktora. Dosad je odigrao samo 6 utakmica za Dinamo u kojima je upisao gol i dvije asistencije, a na OI je u 5 utakmica zabio čak 4 gola (od ukupno 9 latvijskih) i tome pridodao jednu asistenciju.

Prvi KHL poraz

Medveščak i Dinamo su prvu međusobnu utakmicu odigrali u 2. kolu u Domu sportova gdje su gosti Medvjedima nanijeli prvi KHL poraz slavivši 1:5. Jedini pogodak za zagrebačku momčad postigao je Gal Koren. Za Rigu su zabili Cipulis, Meija, Robinson i dvaput Dzerins. Zanimljivo je da u toj utakmici nijedan od četiri najopasnija igrača Dinama nije postigao pogodak – u dosadašnjem dijelu sezone istakli su se Kyle Wilson sa 44 boda (od toga 17 pogodaka), Marcel Hossa sa 38 bodova (od toga 20 pogodaka), Paul Szczechura sa 31 bodom (od toga 16 pogodaka) te Miks Indrasis sa 31 bodom (od toga 12 pogodaka).

Kao i Medveščak, Dinamo u lovu na što višu poziciju

Dinamo Riga u dosadašnjih je 50 utakmica osvojio 87 bodova, dva više od zagrebačke momčadi, te se smjestio na 5. mjesto Zapadne konferencije. Latvijska je momčad upisala 20 pobjeda i 14 poraza u 60 minuta utakmice, a dijeli prvo mjesto po broju utakmica koje su ušle u produžetak, ukupno 16 puta rezultat je bio neodlučen nakon 60 minuta. Od tih 16 utakmica, 5 su pobijedili u produžetku i 6 nakon izvođenja kaznenih udaraca, samo su jednom poraženi u produžetku, a 4 su puta pokleknuli nakon kaznenih.

Obje momčadi imaju veliku želju osigurati si prednost domaćeg leda u doigravanju, a Medvjedi još k tome žele i revanš za visoki poraz te nas očekuje odlična hokejska utakmica.


Divizija Bobrov 2013/2014.
no. Klub GP W L pts
1 SKA 50 28 13 98
2 Lev 50 21 13 90
3 Dinamo R 50 20 14 87
4 Medveščak 50 22 13 85
5 CSKA 50 23 19 83
6 Slovan 50 15 23 65
7 Dinamo Mn 50 12 29 49
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kontinental Hockey League

Post by storm » 26 Feb 2014, 18:56

Ryan: "Jako su nam važne naredne utakmice, želimo osigurati prednost domaćeg leda"


Image

Nakon olimpijske pauze, KHL se vraća uobičajenom ritmu. Hokejaši Medveščaka sezonu nastavljaju gostovanjem u Rigi kod tamošnjeg Dinama gdje će tražiti važne bodove u borbi za što bolju poziciju uoči doigravanja...

Gostovanjem u Rigi kod Dinama, Medveščak nastavlja KHL sezonu. Na ovom važnom gostovanju Medvjedi će pokušati uzeti sve bodove i tako poboljšali svoju poziciju uoči početka doigravanja.

"Doigravanje za nas počinje već s ovom utakmicom u Rigi jer imamo priliku do kraja sezone osigurati prednost domaćeg leda u doigravanju. Jako su nam važne ove četiri naredne utakmice", rekao je Michael Ryan za Medveščakovu stranicu.

Za vrijeme pauze u Medveščaku se naporno treniralo.

"Pauza je bila dugačka, posljednjih dana smo u treningu i bit će zanimljivo vidjeti kako ćemo se snaći ponovno u utakmicama. Nikada ne možeš znati kako će to izgledati, barem ne dok ne prođe prva trećina", dodaje Ryan.

Dvoboj protiv Dinama u Medveščaku vide kao dobru pripremu za doigravanje.

"Protiv Rige smo igrali odmah nakon veličanstvene utakmice s CSKA i vidjeli smo kako imaju jako dobru momčad. Većinom su to igrači koji igraju za latvijsku reprezentaciju, proteklih tjedana su igrali jako dobro protiv najboljih igrača svijeta i sigurno su među najboljima u našoj konferenciji. Za nas će to biti sjajna provjera uoči doigravanja."

Susret Dinama iz Rige i Medveščaka igra se od 19 sati.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kontinental Hockey League

Post by storm » 27 Feb 2014, 10:22

Bodovi pripali Dinamu, Medvjedima nova prilika u Moskvi



Image

Medvjedi su nastavak sezone počeli u Rigi kod Dinama. Drugi međusobni susret ovih dvaju suparnika završio je ponovo pobjedom Dinama i ponovo rezultatom 5:1. Bodovi su pripali Dinamu, a Medvjedi će novu priliku za osvajanje "trice" imati već u petak u Moskvi protiv CSKA.

"Utakmicu su definirali trenuci koje je Dinamo, za razliku od nas, iskoristio i time osigurao bodove. Shorthanded gol u drugoj trećini, kao i onaj gol iz bulija, dva su momenta koja su podigla Dinamo. Ako pogledamo svih pet golova, za shorthanded gol, gol iz bulija i četvrti gol iz powerplaya mi smo krivi. Neke situacije smo morali odigrati bolje, ali izgubili smo previše bitaka", rekao je trener Medveščaka Mark French osvrnuvši se na identičan rezultat kao onaj iz prve utakmice koja je odigrana u rujnu 2013. u Domu sportova:

"Teško je uspoređivati te dvije utakmice, čak ni trećine nisu tekle isto, ali bilo je nekih sličnosti između njih."

Medvjede je u Rigi dočekao okrnjena momčad Dinama kojoj su nedostajala šestorica igrača (pet ozlijeđenih, jedan suspendiran), a među ozlijeđenima su se našli i najbolji strijelci Kyle Wilson i Miks Indrasis. Unatoč tome, očekivao ih je težak susret jer je upravo Dinamo jedan od onih klubova protiv kojih se zagrebački oklopnici bore za što bolje mjesto na ljestvici Zapadne konferencije i prednost domaćeg leda u doigravanju, a i većina Riginih igrača nastupila je na netom završenim Olimpijskim igrama. Medvjedi su susret u Areni Riga otvorili golom. Nakon samo minute i 48 sekundi igre Mark Popovic i Matt Ellison namjestili su pak Charlesu Lingletu koji je doklizao do Dinamove mreže, probio se kroz gužvu koja je nastala ispred Mikaela Tellqvista i osigurao vodstvo. Tijekom prve trećine igrači Medveščaka bili su opasniji od domaćina, omjer udaraca na gol bio je 9:4 u njihovu korist, ali vratara Dinama više nije propustio niti jedan pak u mrežu.

"Prvu trećinu smo odigrali dobro, poveli smo rano. No, u drugoj i trećoj smo napravili nekoliko pogrešaka. Trenutak kada je Dinamo zabio gol iz situacije manje bio je jedan od odlučujućih, kao i gol iz bulija. Već dugo nismo primili takve golove. Proanalizirat ćemo ovu utakmicu i pripremiti se dobro za iduću. Ovo su nam važni susreti i ne smijemo si u ovom trenutku dopustiti ovakve stvari", izjavio je Matt Ellison.

U drugoj trećini, nakon što su u 31. minuti Medvjedi pokušali sa šest igrača doći do dva gola razlike i nakon što je Marcel Hascak u istoj toj minuti zaradio dvominutnu kaznu, uslijedio je preokret. Dinamo je bez obzira na situaciju s igračem manje u 32. uspio izjednačiti uz pomoć Marcela Hosse, dok je pak branič Medveščaka Mark Popovic dobio 10 minuta kazne. Pet minuta kasnije Roberts Bukarts povisio je na 2:1. "Dinamo je igrao dobro i iskoristio je prilike koje su mu se otvorile, dok mi neke svoje zadatke nismo dobro odradili. Nakon što smo dobro odigrali prvu trećinu, u drugoj je Dinamo dobio zamah onim shorthanded golom", rekao je Jonathan Cheechoo.

U posljednjoj trećini domaćini su nastavili ono što su počeli u drugoj dionici te su do kraja susreta nanizali još tri gola. Marcel Haščak u 48., Sandis Ozolins u 54. iz powerplaya te Lauris Darzins u 59. pogotkom u praznu mrežu.

Spomenimo još kako su navijači Dinama u susretu s Medveščakom pokušali srušiti rekord u najglasnijem navijanju u dvorani koji su Medveščakovi navijači postavili u siječnju u Areni Zagreb. Navijači Medveščaka dostigli su jačinu od 130.02 decibela, ali navijači Rige nisu je uspjeli nadmašiti.

KONTINENTALNA HOKEJSKA LIGA

DINAMO RIGA - KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)

RIGA - Arena Riga. Gledatelja 7350. Suci: Bjelov, Gusev, Koršak, Černišev.

STRIJELCI:

0:1 MED Linglet (Ellison, Popovic, 2)
1:1 DIN Hossa (Bicevskis, 32) SH1
2:1 DIN Bukarts (Dzerins, 37)
3:1 DIN Haščak (Szczechura, Nizivijs, 48)
4:1 DIN Ozolins (Darzins, 54) PP1
5:1 DIN Darzins (Szczechura, 59) EN

DINAMO RIGA: Tellqvist, Sedlaček, Begovs, Ozolinš, K. Redlihs, Sotnieks, Skvorcovs, J. Redlihs, Nizivijs, Džerinš, Robinson, Szczechura, Cipulis, Bukarts, Haščak, Pujacs, Hossa, Darzins, Upitis, Bicevskis.

KHL MEDVEŠČAK: Brust, Dekanich, O'Connor, Klubertanz, Popovic, Linglet, Thomas, Nyström, Švarny, Glumac, Murray, Cheechoo, Vesce, Ryan, Murley, Kane, Letang, Iggulden, Foster, Bjorkstrand, Ellison, Katic.

ISKLJUČENJA: Dinamo 22, Medveščak 16.

UDARCI NA GOL: Dinamo 20, Medveščak 28.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests