Košarka

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Košarka

Post by Krokodil Behko » 22 Nov 2013, 18:01

E ima neka tema o košarci ali to je samo za reprezentaciju. Ovo za sada ovako pa vidjet ćemo kakav naziv bi još mogli dati ovom topicu.

Pogledah zanimljiv klip i zaključih da sam košarkaška NEZNALICA.

Prateći tekst pročitah tri puta i opet mi nije jasno to pravilo a o toj finti o kojoj priča cijeli svijet i kako glasi sam naslov članka, ne znam šta da kažem kad ne vidim nikakvu fintu :cudi

Ili su možda ovi novinari malo polupali lončiće?
Nije potrebno uvijek biti najveći, najjači ili najbrži u košarci da bi se dao lak koš, nekada je važno samo biti najsnalažljiviji.

Upravo to je uradio košarkaš filipinskih Barako Bullsa Willie Miller, koji je prije dva mjeseca u jednoj utakmici izigrao sve na terenu, i svoje saigrače i što je još važnije rivale, te lagano poentirao na početku meča.

Naime, nakon podbacivanja, lopta je stigla do Millera koji ju je uhvatio u reketu, okrenuo se ka drugom košu što je bio znak za rivala da se povuče, međutim, on je već bio pod košem protivnika…
[ytube][/ytube]
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Košarka

Post by Lebowski » 23 Nov 2013, 10:38

Pa mogao je dati koš i bez finte ali ih je naveo da se počnu vraćati u odbranu,, da zamijene koševe, zaborave sve i onda je lagano poentirao. Filipinska liga, da se malo smijemo. :D

Hajde otvoriću ja topic o NBA, nekad u toku dana, a ovaj neka bude za košarku generalno, euroligu, klipove i šta ja znam.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Košarka

Post by storm » 15 Dec 2013, 10:13

:D. :D. :D. nikad nije bio normalan :cool


Novi selektor
Rodman u narednim danima preuzima kormilo Sjeverne Koreje

Dennis Rodman u narednim bi danima trebao privesti kraju pregovore oko preuzimanja selektorske palice u Sjevernoj Koreji.

Image


Prijateljstvo Rodmana i korejskog diktatora King Jong Una poznato je široj sportskoj javnosti, a o Dennisovom dolasku u reprezentaciju Sjeverne Koreje govori se već mjesecima.

Svjetski mediji najavljuju da će Rodman već sutra otputovati u Pjongjang, a zatim već narednih dana započeti sa novim poslom.

Također, za januar je najavljeno i da će u čast rođendana Kim Jong Una Rodman prirediti specijalnu košarkašku predstavu.

sport.sport.ba
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Košarka

Post by Bambi » 15 Dec 2013, 12:33

Bryant odveo Lakerse do pobjede, James ''srušio'' bivši klub

Tokom večeri na NBA parketima je odigrano osam susreta, aktuelni šampion Miami Heat je bio uspješniji od Clevelend Cavaliersa, dok su LA Lakersi na gostovanju savladali Charlotte Bobcatse.

Drugi put ove sezone su LeBron James, Dwyane Wade i Chris Bosh postigli po više od 20 poena, a na
Floridi su aktuelni prvaci pobijedili Cleveland sa 114:107. Le Bron je ubacio 25, dok su Wade i Bosh dodali po 22 poena.

Do gostujućih pobjeda stigli su klubovi iz ''grada anđela''. Predvođeni Kobe Brayantom (postigao 21 poen) Lakersi su ostvarili gostujući trijumf protiv Bobcatsa sa 85:88, dok je sa 38 poena Chris Paul vodio Clipperse do pobjede nad Washingtonom 97:113.

Vodeća ekipa Zapada Portland uništila je Philadelphiju sa 139:105, a u strijelce su se upisali svi košarkaši Blazersa.

Fenomalni Carmelo Anthony je sa 35 poena odveo New York Knickse do pobjede nad Atlantom rezultatom
111:106.

Rezultati:

Charlotte Bobcats - Los Angeles Lakers 85:88
Washington Wizards - Los Angeles Clippers 97:113
Miami Heat - Cleveland Cavaliers 114:107
New York Knicks - Atlanta Hawks 111:106
Chicago Bulls - Toronto Raptors 77:99
Philadelphia 76ers - Portland Trail Blazers 105:139
Dallas Mavericks - Milwaukee Bucks 106:93
Utah Jazz - San Antonio Spurs 84:100

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80746
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9933 times
Been thanked: 6769 times
Status: Offline

Re: Košarka

Post by Julia-Klara » 15 Dec 2013, 12:45

Nekada davno sam bila zaljubljenik ovog sporta jer sam je i sama igrala.
Voljela brzinu,okretnost, cinjenicu da se sa kosarkom ugavnom nikad ne zna, oscilacije u razlici koseva, pa pobjeda one ekipe koja je tokom cijele utakmice imala manji broj istih...
Jos da naglasim da mi NBA nikada nije bila zanimljiva, previse se uvijek igralo za svoj image, uglavnom je sve to bilo previse komercijalizirano zamoj ukus, i jednostavno evropska kosarka mi bila ljepsa. Onda su sve pokvarili cjepkanjem dva poluvremena na cetvrtine, i sve je to nekako pocelo previse liciti na NBA... I ljubav je prestala.

Inace, bila sam veliki fan one zlatne generacije Partizana: Djordjevic, Danilovic,Obradovic,Grbic,Paspalj,Divac... I ne sjecam ih se vise svih ;)

The new "Dream Team" (1985–1991)

After a calm period due to change of generations, by the end of the 1980s under the leadership of new club director, famous basketball ace Dragan Kićanović, who involved young experts, such as Duško Vujošević (coaches in the mid 1980s were also Zoran Slavnić, Borislav Džaković and Vladislav Lučić), successful Partizan team was created again.

The generation of Aleksandar Đorđević, Vlade Divac, Žarko Paspalj, Ivo Nakić, Miroslav Pecarski and Oliver Popović grew up, and with support of slightly older Željko Obradović, Milenko Savović and Goran Grbović, led by young coach Duško Vujošević, brought Partizan back to the very top of Yugoslav and European basketball.

That generation won the title of national champion in 1986–87, and in 1988, after victories in the Euroleague over the most powerful European clubs of that time (such as Barcelona, Maccabi Tel Aviv, Aris and Tracer) secured participation in the Final Four in the Belgian city of Ghent. After losing in the semifinals to Maccabi Tel Aviv (82–87), Partizan won over Aris (105–93) and won third place in Europe.

In 1989, enforced by young Predrag Danilović, Partizan won the Korać Cup for the third time, triumphing over Vismara Cantù. After losing the first game in Italy (76–89), Partizan celebrated the return leg in Belgrade with 101–82. That same season, Partizan won the Yugoslav Cup over new European champions Jugoplastika Split (87–74).

European and worldwide recognition of this sparkling second generation of aces attracted many talented young basketball players to the club, but at the same time, high interest from financially powerful clubs in Europe and the United States for best Partizan players, significantly reduced their time spent in the club. Vlade Divac and Žarko Paspalj in late 1989, along with Dražen Petrović from Cibona became the first players from the territory of Yugoslavia who pursued their careers in the NBA league.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80746
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9933 times
Been thanked: 6769 times
Status: Offline

Re: Košarka

Post by Julia-Klara » 15 Dec 2013, 13:11

:jupi jedini period kada sam se kladila, i to sa dajdzom, on zvjezdas ja partizanka :D i vazda dobijala :hop ovo je utakmica u kojoj smo se kladili za velike pare, mislim da je bilo u pitanju 100 000 (koje sam ja mukotrpno stedjela), ali ih nikad nisam dobila. Nisam pricala s njim dva mjeseca radi toga :D

ovo je bila kosarka :djed

ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Košarka

Post by Lebowski » 17 Dec 2013, 18:07

Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Košarka

Post by Bambi » 19 Dec 2013, 01:22

Nova pobjeda Portlanda, Lakersi slavili zahvaljujući Bryantu i Gasolu

Kemba Walker sa 24 i Gerald Henderson sa 20 poena su bili najzaslužniji za pobjedu Bobcatsa protiv Kingsa 95:87.

Portland je upisao 24 pobjedu ove sezone, a ovaj put su slavili protiv Cleveland Cavaliersa 116:119. Kod pobjedničke ekipe najefikasniji su bili Lillard i Aldridge sa 36 odnosno 26, a u poraženoj ekipi Irving i Waiters su ubacili po 25 poena.

LA Lakersi su na krilima Kobe Bryanta i Pau Gasola koji su ubacili po 21 poen, savladali Memphis, bilo je 92:96. U redovima domaće ekipe Randolph je postigao 18, a Allen je dodao 16, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu protiv tima iz Los Angelesa.

Predvođena prvim zvijezdama Durantom i Westbrookom koji su ubacili zajedno 51 poen Oklahoma je došla do pobjede protiv Denvera 93:105, kod kojih je Hickson ubacio 20 poena.

Golden State je na svom terenu savladao New Orleans Pelicanse 104:93, a najzaslužniji za tu pobjedu bio je dvojac Curry-Lee sa 28 odnosno 21 poenom, dok se kod Pelicansa istakao Ryan Anderson sa 21 poenom.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95668
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33875 times
Been thanked: 20661 times
Contact:
Status: Offline

Re: Košarka

Post by Rum » 21 Dec 2013, 17:39

Image[PREPORUKA DANA] Mi ćemo danas gledati košarku, predlažemo i vama da uradite isto
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

Ciklama
Status: Offline

Re: Košarka

Post by Ciklama » 21 Dec 2013, 23:50

Nekad davno, prije 100 godina igrala sam košarku. Od rane jeseni se nadam ću se pridružiti tetama iz lokanog kluba .... i još uvijek se nadam.
Ono što trenutno najbolje znam jeste da su patike od K. Bryant-a skupe i ružne, al' moj sin je presretan.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Košarka

Post by storm » 23 Dec 2013, 20:54

Učinak bh. košarkaša u protekloj sedmici
Krenulo Teletovića, Đedović nastavio sa sjajnim igrama

http://sportsport.ba/assets/pictures/ar ... 47_big.jpg

Protekla sedmica za naše košarkaše ponovo je bila jako dobra. Mirza Teletović je konačno dobio veću minutažu, dok je Nihad Đedović ponovo imao jako dobre utakmice.


Mirza Teletović je u proteklih sedam dana odigrao tri utakmice za Brooklyn Netse u NBA ligi. Utakmice protiv Philadelphije 76ersa odgovarale su kapitenu naše selekcije. U susretu igranom 16. decembra Mirza je ubacio 11 poena u pobjedi svog tima, da bi potom u porazu od Washingtona ostao bez poena za samo devet minuta. Susret protiv Phile i poraz od 121:120 donio je izjednačenje rekorda karijere 18 poena, a sve poene je Mirza dao šutem za tri poena.

Nihad Đedović je za Bayern ponovo odigrao jako dobro. U susretu Eurolige protiv Galatasaraya (88:68), Nihad je ubacio 15 poena, te je dodao šest skokova i četiri asistencije. U Bundesligi je Bayern savladao Trier 76:69, a naš reprezentativac je u ovom susretu imao devet poena.

Image

Play naše selekcije Zack Wright također je odigrao dvije utakmice u proteklih sedam dana. Bamberg je poražen od Žalgirisa 84:80, a Zack je ubacio četiri poena uz po šest skokova i asistencija. Skroman je bio u u Bundesligi gdje je u pobjedi nad Hagenom ubacio tri poena.

Jusuf Nurkić je u Eurocupu u pojedi njegove Cedevite nad Chalonom 75:71 ubacio 11 poena uz šest skokova, dok je u ABA ligi protiv Partizana imao nešto skromniji učinak od šest poena i šest skokova.

Bh. centri ovog vikenda nisu bili raspoloženi. Elmedin Kikanović je s Eniseyom slavio pobjedu nad Spartakom uz pet poena našeg reprezentativca, dok je Andrija Stipanović u susretu s Galatom za Trabzonspor ubacio šest poena.

Image

Nemanja Gordić je u porazu Igokee od Khimkyja u Eurocupu ubacio sedam poena, a Marko Šutalo je za Zadar ubacio svega četiri poena u porazu od Olimpije.

Muhamed Pašalić je za Reims protiv Lillea ubacio 12 poena, te je imao ponovo sjajnih sedam asistencija, dok je Filip Adamović u porazu Ploistija u prvenstvu od Craiove ubacio osam poena, te je imao četiri asistencije i tri skoka.

[ytube][/ytube]
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Košarka

Post by Lebowski » 24 Dec 2013, 13:05

NBA: Miamiju najbolji start u historiji

Image

Sa omjerom pobjeda i poraza 21-6 Miami Heat ima najbolji početak sezone američke profesionalne košarkaške lige (NBA) u svojoj historiji, nakon što je u ponedjeljak navečer poslije produžetka pobijedio Atlanta Hawkse sa 121:119.

Za pobjedu su Miamiju bila potrebna tri slobodna bacanja Raya Allena i sjajna igra LeBrona Jamesa, koji je zabio 38 koševa, najviše na utakmici.

Upisao je, također, osam skokova i šest asistencija. Uprkos Jamesovoj dobroj igri, Heat ne bi došao do pete uzastopne pobjede bez Allena, koji je pogodio tri slobodna bacanja pred kraj regularnog dijela utakmice, čime je odveo u produžetak.

Pobjeda nakon produžetka

Na Allenu, koji je počeo utakmicu na mjestu ozlijeđenog Dwaynea Wadea, napravljen je prekršaj kod pokušaja trice. Heat je preuzeo kontrolu u produžetku.

Miami je otvorio utakmicu serijom od 13-0, prije nego je u drugoj četvrtini nadigran sa 31:17.

Atlanta je stvorila prednost od 11 koševa u drugom poluvremenu, prije nego je James preuzeo u zadnjoj četvrtini. Hawkse je predvodio Jeff Teague sa 26 koševa i osam asistencija. Paul Millsap je zabio 25 koševa.

U još jednoj utakmici koja je završila produžetkom Charlotte Bobcats su sa 111:110 pobijedili Milwaukee Buckse.

Bobcatsi sada imaju omjer 5-0 sa 100 ili više postignutih pogodaka, nakon što su nadoknadili razliku od najmanje 16 koševa u tri od zadnje četiri utakmice.

Khris Middleton je pogodio koš na zvuk sirene za kraj, ali je stajao na liniji trice, zahvaljujući čemu su Charlotte Bobcats (14-15) pobijedili.

Kemba Walker je zabio sedam od ukupno 25 koševa u produžetku u utakmici u kojoj je Charlotte nadoknadila zaostatak od 18 koševa iz prvog poluvremena. Al Jefferson je zabio 26 koševa u pobjedi, dok je Brandon Knight zabio, također, 26 kao najbolji strijelac Bucksa (6-22).

Loši u prvom poluvremenu, Charlotte je gubila sa samo dva razlike nakon serije od 13-2, kojom je zatvoren taj prvi dio utakmice. Knightov pogodak je doveo Milwaukee u vodstvo od 52:39 tačno 3:44 minute do kraja poluvremena. Jefferson je tada pogodio koš kojim su Bobcatsi ostali u igri.

Loš rezultat Milwaukeeja

Bivši centar beogradskog Partizana Miroslav Raduljica ponovo je bio u startnoj petorci Milwaukeeja i za nešto više od 19 minuta, koliko je proveo na terenu, ubacio je 11 koševa i četiri puta bio najviši u skoku.

Nemanja Nedović je u igri proveo tek osam sekundi, ali je njegov Golden State ostvario 16. pobjedu u prvenstvu, savladavši Denver sa 89:81.

Golden State je iznad 50 posto uspješnosti u dosadašnjem dijelu prvenstva, pošto je izgubio 13 utakmica, dok je Milwaukee najneuspješniji tim u Istočnoj konferenciji sa rezultatom od šest pobjeda i čak 22 poraza.

Rezultati:

Charlotte – Milwaukee 111:110 (produžetak), Cleveland - Detroit 92:115, Orlando – New York 98:103, Miami - Atlanta 121:119 (produžetak), Houston - Dallas 104:111, Memphis – Utah 104:94, San Antonio - Toronto 112:99, Denver - Golden State 81:89, Phoenix - L.A. Lakers 117:90, Sacramento – New Orleans 100:113.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re:jeli toni najbolji svi vrimena...

Post by laganini » 26 Dec 2013, 21:05

..kad se spomene yu i ono što pamtimo iz tih vrimena ono u čemu će se svi složiti je košarka..od sedamdesetih pa nadalje plejada vrhunski košarkaša koji su harali evropom a neki posli i nba košarkom..nabrojiću dvanest veličanstveni po mom izboru a dajem pravo nekom da me nadopuni:đerđa,ćosić,dražen,rađa,kukoč,mirza,dalipagić,kićanović,slavnić,đerđević,divac i bodiroga..i sad ono što je uvik najteže kad bi birao najboljeg moj izbor je toni kukoč..komentar molim.. :respekt
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Košarka

Post by Lebowski » 26 Dec 2013, 21:22

Toni Kukoč. Sviđa mi se kako je bio vžan kotačić u Bullsima, najdraže mi ekipe ikad.
A bilo je možda i talentovanijih ali nisu postigli to što je on. Petrović, Bodiroga, Divac..sve sjajni igrači.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Košarka

Post by laganini » 26 Dec 2013, 21:27

..ja sam ovo izdvojio kao posebnu temu jer košarka je to zaslužila..ali neko je izveo diverziju i prebacio je na ovu opću temu..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Košarka

Post by Lebowski » 26 Dec 2013, 21:36

Ne znam šta je bilo al mogu ja otvoriti temu sutra o tim igračima..onako ubaciti karijere, poteze, klipove. Košarka je slaba skroz, malo ko prati.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Košarka

Post by storm » 26 Dec 2013, 22:59

Lebowski wrote:Ne znam šta je bilo al mogu ja otvoriti temu sutra o tim igračima..onako ubaciti karijere, poteze, klipove. Košarka je slaba skroz, malo ko prati.
Nebi bilo loše...neke stare i aktuelne exyu zvijezde...i možda ipak razgranati na teme košarka aktuelno i velikani, legende sa svim kako radimo na nogometu :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Košarka

Post by storm » 28 Dec 2013, 14:11

Dobro je da se jednom uparila njegova odlična predstava i pobjeda teama :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Košarka

Post by Bambi » 29 Dec 2013, 18:00

Edin Bavčić srušio evropskog prvaka

Image


Danas su igrane posljednje utakmice 11. kola grčke košarkaške lige, a evropski prvak Olympiacos je poražen od KAO Drame našeg Edina Bavčića.

Prvu četvrtinu je dobio Olympiacos 16:20, ali se Drama vratila u drugom periodu kojeg su dobili 21:16 i na poluvrijeme otišli sa pola koša prednosti.

Drugo poluvrijeme ponovo bolje otvaraju gosti i dobijaju taj period 18:22 i kada se mislilo da će Olympiacos zabilježiti novu pobjedu ove sezone, domaći dobijaju posljednji period rezultatom 20:11 i nanose gostima prvi ligaški poraz, a drugi uzastopni, budući da su poraženi i od Panathinaikosa u polufinalu kupa Grčke.

Najefikasniji u domaćoj ekipi je bio Brown sa 23 poena, dok je bivši reprezentativac naše zemlje Edin Bavčić za 33 minute provedene na parketu postigao 19 poena, imao devet skokova i dvije ukradene lopte. U redovima Olympiacosa Lojeski je ubacio 17 koševa, dok je Perperoglu dodao 12, ali to nije bilo dovoljno da se savlada danas odlična ekipa KAO Drame.

KAO Drama-Olympiacos 75:69 (16:20, 21:16, 18:22, 20:11)

Najveći rival crveno bijelih iz Pireja, ekipa Panathinaikosa je na svom terenu lagano savladala PAOK 81:61, a najefikasniji u njihovim redovima su bili Gist i Lasme sa 15 odnosno 14 koševa.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Košarka

Post by Lebowski » 04 Jan 2014, 09:50

Svih 120 poena sjajnog Mirze Teletovića u decembru

[ytube][/ytube]
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests