Lov

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Lov

Post by MorningStar » 26 Nov 2020, 19:35

harlekin wrote: 26 Nov 2020, 19:31
MorningStar wrote: 26 Nov 2020, 19:10 :ćitire

Vrste poput vuka se love samo ako se dozvoli odstrjel vuka i jeste trofej jer je veoma tesko uloviti istog. Dozvole za odstrjel vuka se daju pretezno kada im poraste populacija i kada ih lokalni zivotinjski fond ne moze prehraniti pa pocnu silaziti u sela i klat stoku.Druge vrste koje su ugrozene tj. Veoma ih je malo - je zabranjeno loviti (poput medvjeda) i kazne za lov na iste su krivicne.

Nisi ti nista cuo ali zato sve znas :oo

A to za cuke je veoma glupa izjava (nemam blaze rijeci) jer da si upoznao bilo kojeg lovca koji ima cuko znao bi koliko ih paze i vole.

Evo jedna od prijatelja btw (ganja vepra i ne prilazi sve okolo - a kad se odstrijeli onda i ona skoci ko ujeda :oo )
Neces vjerovat al imo sam dosta veze s lovcima i lovackim drustvima tako da obojica znamo tko prica glupe izjave,papir i pravila su samo papir i pravila kao i u svemu,a to s psima mogu se kladit da poznajes bar 5-6 slucajeva,jos mi najbolja ona fora kad dobiju mlade,pa ak previse kujica a treba muske uzmu ih fino za nogice i otresu o zid,da muski imaju vise mlijeka i budu jaci :rozi
Ja ne znam dje si se ti to vrtio oko lovackih drustava - ali onda mi se ukazuje pitanje kako ih nisi nasamarao a po forumu kakis :ooo


Papir i pravila , hvala bogu ja sam u drustvu gdje naravno ima i krsenja pravila ali je to minorno i sankcionise se uvijek kada se otkrije. Krivolovci su najveci problem i to veoma cesto zbog blizine etnitetske linije - dolaze iz drugog entiteta.

Za cuke to opet - ja govorim iz svog iskustva i koliko sam ja vidio da paze - evo ova mala na slici je zensko jel? Nije je nitko otresao od zid (opet je znam dje si ti to bio i kakvi su to kreteni ako je to tako).

User avatar
lilith1
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5046
Joined: 11 Nov 2020, 11:46
Has thanked: 509 times
Been thanked: 1869 times
Status: Offline

Re: Lov

Post by lilith1 » 26 Nov 2020, 19:39

Ma svugdje ima izuzetaka u svemu. Ali zaista evo što kaže MorningStar čovjek čiji je ovo pas ide i da je traži kad negdje pobjegne,kad je hladno unese je u kuću da se i ona grije ma ko dijete je pazi ako ne i više.. :srce
Nisu svi ljudi isti i to je poenta svega :jok
You got to know when to hold 'em, know when to fold 'em
Know when to walk away and know when to run
You never count your money when you're sittin' at the table
There'll be time enough for countin' when the dealing's done

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Lov

Post by harlekin » 26 Nov 2020, 19:46

MorningStar wrote: 26 Nov 2020, 19:35
harlekin wrote: 26 Nov 2020, 19:31
Neces vjerovat al imo sam dosta veze s lovcima i lovackim drustvima tako da obojica znamo tko prica glupe izjave,papir i pravila su samo papir i pravila kao i u svemu,a to s psima mogu se kladit da poznajes bar 5-6 slucajeva,jos mi najbolja ona fora kad dobiju mlade,pa ak previse kujica a treba muske uzmu ih fino za nogice i otresu o zid,da muski imaju vise mlijeka i budu jaci :rozi
Ja ne znam dje si se ti to vrtio oko lovackih drustava - ali onda mi se ukazuje pitanje kako ih nisi nasamarao a po forumu kakis :ooo


Papir i pravila , hvala bogu ja sam u drustvu gdje naravno ima i krsenja pravila ali je to minorno i sankcionise se uvijek kada se otkrije. Krivolovci su najveci problem i to veoma cesto zbog blizine etnitetske linije - dolaze iz drugog entiteta.

Za cuke to opet - ja govorim iz svog iskustva i koliko sam ja vidio da paze - evo ova mala na slici je zensko jel? Nije je nitko otresao od zid (opet je znam dje si ti to bio i kakvi su to kreteni ako je to tako).
Ne kontam zasto bi ja kog samarao :cudi
Isto tako ne kontam zasto bi pustio da se lov predstavlja kao nesto normalno i ok,kad ja svojim ocima gledao da tu nema nist ni normalno ni ok.
Je da je prica uvijek cisto ok,hrana,regulisanje populacije,postivanje zivotinja,nea sto,prica za pet tko nije nikad vidio te stvari u stvarnosti.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Lov

Post by MorningStar » 26 Nov 2020, 19:55

harlekin wrote: 26 Nov 2020, 19:46
MorningStar wrote: 26 Nov 2020, 19:35
Ja ne znam dje si se ti to vrtio oko lovackih drustava - ali onda mi se ukazuje pitanje kako ih nisi nasamarao a po forumu kakis :ooo


Papir i pravila , hvala bogu ja sam u drustvu gdje naravno ima i krsenja pravila ali je to minorno i sankcionise se uvijek kada se otkrije. Krivolovci su najveci problem i to veoma cesto zbog blizine etnitetske linije - dolaze iz drugog entiteta.

Za cuke to opet - ja govorim iz svog iskustva i koliko sam ja vidio da paze - evo ova mala na slici je zensko jel? Nije je nitko otresao od zid (opet je znam dje si ti to bio i kakvi su to kreteni ako je to tako).
Ne kontam zasto bi ja kog samarao :cudi
Isto tako ne kontam zasto bi pustio da se lov predstavlja kao nesto normalno i ok,kad ja svojim ocima gledao da tu nema nist ni normalno ni ok.
Je da je prica uvijek cisto ok,hrana,regulisanje populacije,postivanje zivotinja,nea sto,prica za pet tko nije nikad vidio te stvari u stvarnosti.
Pa valjda kada vidis takve stvari reagujes ? Kada vidis da netko muci zivotinje zlostavlja pa sprijecis to ? Jos sam kazes sve su to nekakvi nesposobni a ti hvala bogu sposoban povaljas ih nasutas i tako rijesis problem.

Normalno itekako ako su normalni ljudi u lovu. A umjesto da ode kupiti par kila mesa od humano uzgojenih pa humano ubijenih zivotinja ulovis.Sigurno je meso puno zdravije,bavis se i vidom sporta/fizickog napora,priroda,itd itd.

Ja sam vidio tako da mozes ti po svom a rekao sam ti bujrum dodji (samo nemoj udarat :oo ) pa se uvjeri ..

User avatar
Mocan_Nick
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 661
Joined: 30 Jul 2020, 00:20
Has thanked: 9 times
Been thanked: 34 times
Status: Offline

Re: Lov

Post by Mocan_Nick » 26 Nov 2020, 20:01

Treba razlikovat lovce od krivolovaca

Lovci su ljudi radi kojih opstaje zivotinjski fond..
Svako lovacko drustvo godisnje pusti dosta divljaci sa farmi gdje se uzgajaju..
Bilo da su fazani, jeleni, zecevi..
Svake zime lovci vrse ishranu divljaci..ostavlja se sijeno i slicno..
Kada se vrsi odstrijel..po pravilu, love se muzijaci..iz razloga da ostanu zenke i da donesu potomstvo..

Jedna jaka zima, velik snijeg..bi upolovio divlji fond, jer nema dovoljno hrane za te zivotinje..i tu uskacu lovci koji vrse dohranu divljaci..


Eh krivolovci su druga prica..


Uglavnom kada se prica o lovcima..sve se svodi na krajnji cin..povuci okidac i ubit zivotinju..
Niko ne vidi koliko oni urade za te zivotinje..

I btw. Srneci gulas je nesto najukusnije sto se moze pojesti..
Divlji zec zapecen sa krompirima je mmmm..
I sudzuka od mede je jako dobra, al pojaka..

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Lov

Post by MunDzi » 26 Nov 2020, 20:04

Cuj vid sporta. :lupa

Gledajuci kroz nisan ziv moving target i cvak.
Sportski, nema sta. :aplauzz

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Lov

Post by harlekin » 26 Nov 2020, 21:29

MorningStar wrote: 26 Nov 2020, 19:55
harlekin wrote: 26 Nov 2020, 19:46
Ne kontam zasto bi ja kog samarao :cudi
Isto tako ne kontam zasto bi pustio da se lov predstavlja kao nesto normalno i ok,kad ja svojim ocima gledao da tu nema nist ni normalno ni ok.
Je da je prica uvijek cisto ok,hrana,regulisanje populacije,postivanje zivotinja,nea sto,prica za pet tko nije nikad vidio te stvari u stvarnosti.
Pa valjda kada vidis takve stvari reagujes ? Kada vidis da netko muci zivotinje zlostavlja pa sprijecis to ? Jos sam kazes sve su to nekakvi nesposobni a ti hvala bogu sposoban povaljas ih nasutas i tako rijesis problem.

Normalno itekako ako su normalni ljudi u lovu. A umjesto da ode kupiti par kila mesa od humano uzgojenih pa humano ubijenih zivotinja ulovis.Sigurno je meso puno zdravije,bavis se i vidom sporta/fizickog napora,priroda,itd itd.

Ja sam vidio tako da mozes ti po svom a rekao sam ti bujrum dodji (samo nemoj udarat :oo ) pa se uvjeri ..
Pa nije moja prica briga za zivotinje,ljubav prema psima,tvoja je,ti sprjecavaj ti valjaj,moje je pravo da kazem sta je to u stvari,sad sto vama ne ide u prilog jbg nisam vas ja takve stvorio i dao vam puske,a to jesam ja sposoban za nest ili nisam je moja stvar sto ako bas zelis mozes provjerit,ovdje je tema tvoja zelja za ubijanjem bez potrebe a nije moja sposobnost.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Lov

Post by MorningStar » 26 Nov 2020, 21:36

harlekin wrote: 26 Nov 2020, 21:29
MorningStar wrote: 26 Nov 2020, 19:55

Pa valjda kada vidis takve stvari reagujes ? Kada vidis da netko muci zivotinje zlostavlja pa sprijecis to ? Jos sam kazes sve su to nekakvi nesposobni a ti hvala bogu sposoban povaljas ih nasutas i tako rijesis problem.

Normalno itekako ako su normalni ljudi u lovu. A umjesto da ode kupiti par kila mesa od humano uzgojenih pa humano ubijenih zivotinja ulovis.Sigurno je meso puno zdravije,bavis se i vidom sporta/fizickog napora,priroda,itd itd.

Ja sam vidio tako da mozes ti po svom a rekao sam ti bujrum dodji (samo nemoj udarat :oo ) pa se uvjeri ..
Pa nije moja prica briga za zivotinje,ljubav prema psima,tvoja je,ti sprjecavaj ti valjaj,moje je pravo da kazem sta je to u stvari,sad sto vama ne ide u prilog jbg nisam vas ja takve stvorio i dao vam puske,a to jesam ja sposoban za nest ili nisam je moja stvar sto ako bas zelis mozes provjerit,ovdje je tema tvoja zelja za ubijanjem bez potrebe a nije moja sposobnost.
Pa kao sto sam i napisao vise puta u mom prisustvu nit sam cuo da je netko bacao cuke od zid, mucio zivotinje i slicno a posebno ne vidio- i da sigurno to nebi presutio. Dalje oko "ubijanja bez potrebe" vec je elaborisano pa nebih se bespotrebno vrtio u krug.

A ja sam te pozvao bujrum evo sutra navece je okupljanje pa vrni u Trnovo-Baske i pokazi svoje sposobnosti i misljenje :hihi

PS: I tema je "Lov" a ne neke tvoje zamisljene premise.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Lov

Post by Hurija » 26 Nov 2020, 21:51

Lov je nekada bio potreba a sad je hobi , inače lovac ne može biti svako i zakoni sa nosioce Lovačkog oružja su sve rigorozniji ,zapazila sam da je to prilično skup Hobi.
Lovačka udruženja usko sarađuju u mome kraju sa zajdenicom i odazivaju se na mnoge humanitarne i druge akcije, upućujem im sve pohvale :ok
Inače malo sam upućenija u isto jer se ispreplićemo zbog moga opisa posla .
Ostalo je cutanje.

User avatar
lilith1
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5046
Joined: 11 Nov 2020, 11:46
Has thanked: 509 times
Been thanked: 1869 times
Status: Offline

Re: Lov

Post by lilith1 » 26 Nov 2020, 21:55

Hurija wrote: 26 Nov 2020, 21:51 Lov je nekada bio potreba a sad je hobi , inače lovac ne može biti svako i zakoni sa nosioce Lovačkog oružja su sve rigorozniji ,zapazila sam da je to prilično skup Hobi.
Lovačka udruženja usko sarađuju u mome kraju sa zajdenicom i odazivaju se na mnoge humanitarne i druge akcije, upućujem im sve pohvale :ok
Inače malo sam upućenija u isto jer se ispreplićemo zbog moga opisa posla .
Hurija ova ti je svaka pametna.
Kao što Marlboro reče..pa lovci rade na očuvanju vrsta,oni hrane tokom zime. A svi ovi što vole kao životinje,što ne idu zimi nositi srnadaćima hranu i tako ostale potrepštine..
Ma lovci su okej normalnim ljudima. Nije to idi i ubij šta hoćeš..znaš kolike su kazne za krivolov i za neke vrste poput mede npr.
Samo malo treba uključiti mozak i razmisliti. :aplauzz
You got to know when to hold 'em, know when to fold 'em
Know when to walk away and know when to run
You never count your money when you're sittin' at the table
There'll be time enough for countin' when the dealing's done

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Lov

Post by Hurija » 26 Nov 2020, 21:58

Odstrel Srne prema važežem pravilniku je 2 000 Km uz fasovanje Krivične prijave , bit je u svjesti , tako kažu .
Ostalo je cutanje.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Lov

Post by MunDzi » 26 Nov 2020, 22:12

Jaoj kako je to plemenit hobi.
Nosis im hranu zimi i ostale potrepstine da ne pocrkaju, a onda ih kasnije smaknes snajperom dok bezbrizno skakucu u svom habitatu.
Romanticno. :inasab

I hajd upucaj Bambi - 2000KM, ako te uhvati sumar. :rol
A krmad, ko ih ebe, udri po pascetini.
Nece ti to oni muslimani s velikackim M htjet jesti. :rol
I cemu ubijanje divljih krmpotica?
Nakotili se mamicu im.
Logicno.

Pa jest, hvala lovcima sto spasavate i odrzavate prirodu. :mmm
Hem niste placeni za svoj trud, sve nako kroz hobi. :oo

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Lov

Post by Melek » 26 Nov 2020, 22:14

Ma jok to, najplemenitije je kad munadžik poždere jadno pile u tri zalogaja koje je neko drugi priklo, ofurio, očerupo i tako to :123
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Lov

Post by Hurija » 26 Nov 2020, 22:21

MunDzi wrote: 26 Nov 2020, 22:12 Jaoj kako je to plemenit hobi.
Nosis im hranu zimi i ostale potrepstine da ne pocrkaju, a onda ih kasnije smaknes snajperom dok bezbrizno skakucu u svom habitatu.
Romanticno. :inasab

I hajd upucaj Bambi - 2000KM, ako te uhvati sumar. :rol
A krmad, ko ih ebe, udri po pascetini.
Nece ti to oni muslimani s velikackim M htjet jesti. :rol
I cemu ubijanje divljih krmpotica?
Nakotili se mamicu im.
Logicno.

Pa jest, hvala lovcima sto spasavate i odrzavate prirodu. :mmm
Hem niste placeni za svoj trud, sve nako kroz hobi. :oo
Muslimani zamjenu Vepra jer je pasčetina za jagnetinu ili jaretinu ili ga prodaju bez problema ako je Veterinarski zdrav 🌝,ima i nasih Kjafira da to jedu MunDizi mogućnost je izbora kao i to hoćes li biti lovac ili ne ,naravno uz uslov da se psiho fizicki sposobno
Ostalo je cutanje.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Lov

Post by MunDzi » 26 Nov 2020, 22:23

Licemjeri.
Hoce pojest, a nece priklat nit uzet pusku u ruke pa ucmekat u prirodi.

Osim toga, kokos u prirodi je garant mnogo zilava. :ooo

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Lov

Post by MunDzi » 26 Nov 2020, 22:29

Hurija wrote: 26 Nov 2020, 22:21
Muslimani zamjenu Vepra jer je pasčetina za jagnetinu ili jaretinu ili ga prodaju bez problema ako je Veterinarski zdrav 🌝,ima i nasih Kjafira da to jedu MunDizi mogućnost je izbora kao i to hoćes li biti lovac ili ne ,naravno uz uslov da se psiho fizicki sposobno
Tako je HurDizi.
Potreban je Psycho. :hihi
Evo i tebi zucko. :)

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Lov

Post by Hurija » 26 Nov 2020, 22:31

:D Hmm ,malo seruckaš oprosti,pripazi mozes ostati takva
Ostalo je cutanje.

User avatar
Mocan_Nick
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 661
Joined: 30 Jul 2020, 00:20
Has thanked: 9 times
Been thanked: 34 times
Status: Offline

Re: Lov

Post by Mocan_Nick » 26 Nov 2020, 22:34

MunDzi wrote: 26 Nov 2020, 22:23 Licemjeri.
Hoce pojest, a nece priklat nit uzet pusku u ruke pa ucmekat u prirodi.

Osim toga, kokos u prirodi je garant mnogo zilava. :ooo
Koliko tune, pastrmke pojedes mjesecno?
Koliko jaja pojedes?

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Lov

Post by MunDzi » 26 Nov 2020, 22:35

Damski zboris.
Osjete se maniri i visoka edukacija.
Opssss, evo opet zucko. :)

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Lov

Post by Hurija » 26 Nov 2020, 22:37

MunDzi wrote: 26 Nov 2020, 22:35 Damski zboris.
Osjete se maniri i visoka edukacija.
Opssss, evo opet zucko. :)
Usvoji ponešto ,opss eto žućka🌝
Ostalo je cutanje.

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests