Novak Đoković - Nole

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Novak Đoković - Nole

Post by Krokodil Behko » 27 Jun 2014, 16:19

Jeste, jeste, znam. Ima tema o tenisu ali lik je stvarno gromada,
pa ne može da stane u tu temu :D

Svaka čast Đokoviću :respekt

Fondacija Novak Đoković donirala BiH i Srbiji 110.000 eura

Image

Fondacija "Novak Đoković" uručila je danas Kancelariji UNICEF-a u Srbiji donaciju od 110.000 eura za pomoć poplavljenim područjima u BiH i Hrvatskoj. Predstavnik Fondacije Gorana Džudža Jakovljević navela je da je 100.000 eura namijenjeno za obnovu dva vrtića, u Šamcu i Sanskom Mostu.

Prema njenim riječima, Hrvatskoj je namijenjeno 10.000 eura za nabavku dezinfekcionih i sredstava za zaštitu od zaraza koje ugrožavaju zdravlje djece.

Fondacija "Novak Đoković" saopštila je prije nekoliko dana da je zahvaljujući velikom odzivu humanih ljudi širom svijeta i ličnoj donaciji svog osnivača, prikupila 1,5 milion dolara za obnovu predškolskih objekata.

(Vijesti.ba/Srna)
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Novak Đoković - Nole

Post by laganini » 27 Jun 2014, 17:22

..uvik sam bio njegov fan..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Novak Đoković - Nole

Post by Obrisan profil » 27 Jun 2014, 20:23

ja ga tek gotivim od poplava

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Novak Đoković - Nole

Post by Krokodil Behko » 27 Jun 2014, 20:26

MORENA wrote:ja ga tek gotivim od poplava
Pa nije Njemackoj nista donirao :)
online

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Novak Đoković - Nole

Post by Obrisan profil » 27 Jun 2014, 20:29

Krokodil Behko wrote:
MORENA wrote:ja ga tek gotivim od poplava
Pa nije Njemackoj nista donirao :)
Ma kome da je :) svejedno
Mislim da se raznezio zbog toga sto ce ubrzo postati tata :)
Stvarno sam se odusevila gestom

Ružni
Status: Offline

Re: Novak Đoković - Nole

Post by Ružni » 27 Jun 2014, 20:38

Na početku turnira u Parisu, organizovao je humanitarnu egzibiciju. Kritikovao je i glavne svjetske medije što ne prenose vijesti o poplavama. Nakon njegovog obrušavanja na njih počeli su detaljno izvještavati. Sve se to dešavalo u toku vrlo ozbiljnog turnira u Rimu, imao je par transparenata podrške.

Image

Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Novak Đoković - Nole

Post by storm » 27 Jun 2014, 20:43

Veliki sportaš i još veća ljudima :klanja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Novak Đoković - Nole

Post by Krokodil Behko » 27 Jun 2014, 20:44

Ma on je i prije pokazivao da zeli biti prijatelj, svima u regiji.
Nadam se da cemo imati priliku, da nam bude gost u Sa.
Btw, sjecam se kad je isao u Banja Luku. Isao je sa Borisom Tadicem na neku festu. Tadic o trosku naroda, poveo nekog specijalnog kuhara da mu pripremaneki specijalitet. A Djokovic, kao istinski milioner, dosao i narucio cevape :valja
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Novak Đoković - Nole

Post by Lebowski » 27 Jun 2014, 20:45

Čini se neki jugonostalgičar.. :hm
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Ruana
Status: Offline

Re: Novak Đoković - Nole

Post by Ruana » 27 Jun 2014, 20:47

Jeg kan ikke lide ham.

Ne volim ga(opaska prevoditelja).

Ružni
Status: Offline

Re: Novak Đoković - Nole

Post by Ružni » 27 Jun 2014, 20:52

Krokodil Behko wrote:Ma on je i prije pokazivao da zeli biti prijatelj, svima u regiji.
Nadam se da cemo imati priliku, da nam bude gost u Sa.
Btw, sjecam se kad je isao u Banja Luku. Isao je sa Borisom Tadicem na neku festu. Tadic o trosku naroda, poveo nekog specijalnog kuhara da mu pripremaneki specijalitet. A Djokovic, kao istinski milioner, dosao i narucio cevape :valja
To su bili ćevapi kod Muje :oo Igrao je u Sarajevu turnir kad je počinjao karijeru. Postoji usmeni dogovor da Čilić i on odigraju egzibicioni meč u Mostaru.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20667 times
Contact:
Status: Offline

Novak Đoković zbog stradanja Palestinaca prelazi na Islam

Post by Rum » 29 Jul 2014, 23:43

Image

Svjetski poznat, i jedan od najboljih tenisera današnjice, Novak Đoković, odlučio je zbog stradanja civila u Pojasu Gaze promijeniti vjeru i preći na Islam.

U pitanju je životna odluka i gest, kojim želi skrenuti pažnju svjetskih medija, prvenstveno CNN-a i BBC-a na stradanja civila u Pojasu Gaze, koji su većinom Muslimani.

"Nole je nakon nekoliko dana razmišljanja i nakon iscrpnih razgovora sa svojom porodicom donio ovu odluku" ispričao nam je izvor blizak njegovoj supruzi.

Podsjećamo, za vrijeme katastrofalnih poplava u BiH i Srbiji, Novak Đoković je oštro kritikovao CNN i BBC što ne obavještavaju svjetsku javnost o toj katastrofi, a sada se odlučio na ovaj veliki životni potez kako bi iskoristio svoju planetarnu slavu i popularnost i tako skrenuo pažnju cjelokupne svjetske javnosti a pogotovo zapadnjačkih medija, na patnju civila u Pojasu Gaze.
Image
"On je razmišljao kako da na barem neki način pomogne tom napaćenom narodu, i shvatio je, da bi tako drastična životna odluka jednog jako popularnog sportiste itekako privukla pažnju medija, pogotovo američkih, gdje Novak uživa veliku slavu." rekao nam je prijatelj njegove supruge.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Novak Đoković zbog stradanja Palestinaca prelazi na Isla

Post by Krokodil Behko » 29 Jul 2014, 23:46

Zar ima i gorih od Doznajemo.com? :D
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80778
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9954 times
Been thanked: 6793 times
Status: Online

Re: Novak Đoković zbog stradanja Palestinaca prelazi na Isla

Post by Julia-Klara » 30 Jul 2014, 10:27

ja rekla davno zabranite Rumu da postavlja vijesti :kafa

mali,ostavi se corava posla :klara
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Novak Đoković - Nole

Post by Vladimir RUS » 05 Mar 2015, 18:18

Novak Ðoković izaziva "efekat Bitlsmanije"

Popularnost prvog tenisera sveta Novaka Ðokovića u Srbiji daleko nadmašuje onu koju imaju najveće američke sportske zvezde u SAD, ocenio je danas USA Today.

Komentator američkog lista Kris Čejs ovaj zaključak je izvukao posle otvorenog treninga Ðokovića uoči meča Dejvis kupa protiv Hrvatske, koji je u Hali sportova u Kraljevu okupio 3.000 ljudi.

Kako je naglasio, Ðoković izaziva "efekat Bitlsmanije", gde god da se pojavi.

"Svaki put kada Ðoković pređe granicu i uđe u Srbiju, nacija jednostavno "poludi" od oduševljenja. To se mogo videti u sredu, kada su na hiljade ljudi došli u halu samo da bi pratili njegov trening", ističe USA Today.

"Toma Brejdija vole u Bostonu, ali slabo da ga cene igde više. Isto se odnosi na Pejtona Meninga u Indijanapolisu i Denveru", ocenio je komentator američkog lista popularnost najvećih zvezda američkog fudbala u SAD.

On je naglasio da ni košarkaši Kobi Brajant i Lebron Džejms nisu bezrezervno voljeni u celoj Americi..

"To je možda zbog toga što je SAD tako velika zemlja, da taj prostor prosto ne dozvoljava da se neka ličnost istakne kao voljena figura nacije...možda je jedino Opra Vinfri izuzetak, iako se i njena popularnost smanjila, pošto više nema emisiju", komentariše Čejsi.

Ðoković predvodi Srbiju u prvom kolu Svetske grupe protiv Hrvatske, koji se igra od 6. do 8. marta u Kraljevu.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Novak Đoković - Nole

Post by laganini » 05 Mar 2015, 19:21

..bas cudno da je popularan u srbiji..planetarna zvijezda...ajde da bude u mom stilu ipak se tu osijeti hrvatska krv :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Novak Đoković - Nole

Post by drugrankovic » 11 Mar 2015, 09:56

u prevodu hrvaticu naguzio srbin? to osh reci :zubi


no dobro, osetilo se to , sa 5:0 i aj zdravo
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Novak Đoković - Nole

Post by laganini » 11 Mar 2015, 10:09

..koji srbi nole je napoal naš a krajinović sto posto :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Novak Đoković - Nole

Post by Krokodil Behko » 14 Sep 2015, 23:49

Zašto publika ne voli Đokovića?

Image

NOVAK ĐOKOVIĆ u New Yorku je stigao do svoje jubilarne desete Grand Slam titule, ali veliki trijumf na US Openu pokvarila mu je američka publika.

U finalu protiv Švicarca Rogera Federera publika na Artur Asheu navijala je protiv najboljeg svjetskog tenisača. Ružno i razočaravajuće je bilo gledati koliko su se Amerikanci trudili dekoncentrirati Đokovića kako bi ga onemogućili u osvajanju njegovog drugog US Opena. Na svaku pogrešku srpskog tenisača su pljeskali i radovali se svaki put kada bi promašio prvi servis. I sutkinja Eva Asderaki neprestano je opominjala publiku i upozoravala na fair-play navijanje, ali uzalud...

Tenisači stali iza Novaka: Ovakav prvak je zaslužio puno veće poštovanje

"Novak sam na svijetu!", "Đoković u inat publici", "Pobijedio publiku i Federera", naslovi su širom svijeta, a sramotno navijanje u finalu Grand Slam turnira zgrozilo je i mnoge sportaše.

"Nikada nisam vidio da publika ovako navija za jednog tenisača u Grand Slam finalu. Đoković se sjajno nosio s tim", komentirao je Greg Rusedski, bivši britanski tenisač koji je i sam na Wimbledonu imao ogromnu podršku navijača.

Laura Robson, britanska tenisačica, poručila je da je Novak zaslužio veću podršku, a slično razmišlja i američka tenisačica Nicole Gibbs: "Koliko god da navijam za Federera, moram suosjećati s Novakom zbog ove publike. Ovakav prvak je zaslužio puno veće poštovanje."

Uoči meča bilo je jasno da će Federer na najvećem teniskom stadionu imati veću podršku od Đokovića budući da je u 34. godini lovio svoj 18. Grand Slam naslov, ali nije se očekivalo da će publika toliko izviždati Novaka da mu na dodjeli trofeja nije ni bilo do slavlja...

Zašto publika ne voli Novaka Đokovića, koji je skoro deset godina u svjetskom vrhu i koji je posljednje četiri godine uvjerljivo najbolji tenisač današnjice?

Za odgovor na to pitanje trebamo se vratiti desetak godina unazad. Kada se tek pojavio, Đoković je bio jedan od najspektakularnijih tenisača za gledanje. Navijači su uživali u njegovoj ofenzivnoj igri, borbi do "posljednje loptice" i njegovom odnosu prema publici.

Predajama je gubio navijače i provocirao suparnike

Navijače je prvo počeo gubiti učestalim predajama mečeva i pozivanjem liječnika na teren u trenucima kada je bio blizu poraza.

"I ja sam imao bolove, trčao sam kao lud, ali se nisam htio žaliti. Ako tenisač nije dovoljno spreman, onda ne bi trebao ni igrati. A Đoković je nekoliko puta tražio liječničku pomoć", prvi je zbog toga srpskog tenisača napao Španjolac Tommy Robredo nakon poraza 2008. godine u osmini finala US Opena.

Sve je počelo upravo na US Openu...

U tom meču, u kojem je suparnika i publiku iživcirao jer je nekoliko puta zatražio liječničku pomoć zbog ozljeda kuka i gležnja te problema s disanjem, Đoković je zaratio s Amerikancima. Andy Roddick, ljubimac američkih navijača bio je sljedeći Đokovićev suparnik, ali ni on nije vjerovao da je Srbin zaista ozlijeđen.

"Leđa i kuk? Grčevi? Ptičja groznica... SARS... prehlada i kašalj", nabrajao je Roddick novinarima sve Đokovićeve probleme. "On ili je tenisač koji simulira ili je najhrabriji čovjek na svijetu. Vi sami odlučite što je istina", zaključio je Roddick prije okršaja sa Đokovićem nakon kojeg je srpski tenisač prvi put izviždan na Arthur Asheu.

[ytube][/ytube]

Nakon što se na njega okomio i Roger Federer, najbolji i najpopularniji tenisač u povijesti, Đoković je postao omražen i izvan SAD-a.

"On je igrač od kojeg se može očekivati da preda meč kada gubi. Radio je to u prošlosti zbog navodne iscrpljenosti, bolova u leđima, a meni je predao meč zbog ozljede stopala", komentirao je Federer 2009. godine.

Dok je bio "vječno treći" nije predstavljao ovoliki problem navijačima

Ipak, potpuni krah u odnosu Đoković-teniska publika dogodio se 2011. godine. Dok je bio "vječno treći" Đoković nije predstavljao problem navijačima Federera i Nadala, dvojca koji ima najviše simpatizera u svijetu tenisa i koji je godinama dominirao teniskim terenima. Međutim kada je redovno počeo pobjeđivati i Švicarca i Španjolca, ispred nosa im uzimajući Grand Slam titule, Đokovića su zamrzili milijuni navijača.

A što su ga više mrzili i to pokazivali na turnirima, Đoković im je davao i sve više povoda za takvo ponašanje. Tako se upravo na US Openu 2011. godine, kada je publika u polufinalu ponovno žestoko bodrila Federera, nakon spašavanja meč-lopte najboljim reternom u povijesti okrenuo prema publici gestikulirajući u stilu: "Eto vam sada, pa mi zviždite."

[ytube][/ytube]

Federera je u inat publici pobijedio, a zatim i u finalu drugog miljenika navijača Nadala. Sljedeće godine je protiv Britanca Andyja Murraya branio titulu, a Amerikance je u finalnom okršaju podsjetio na razlog zbog kojeg ga ne vole.

Gubio je 2:0 u setovima, ali se sjajno vratio u meč i izjednačio na 2:2. Ipak, nije imao snage za potpuni preokret i Murray se u petom setu odlijepio na 5:2, ali Novak je i tada izvukao asa iz rukava - zatražio je pomoć liječnika. Gem prije kraja meča u kojem će njegov veliki prijatelj osvojiti prvi Grand Slam naslov Đoković mu poručuje - Andy, možeš me pobijediti, ali ozlijeđenog. Amerikanci, koji su cijeli meč "drukali" za Britanca, to su shvatili kao provokaciju i ponovno izviždali Srbina, a Novak im je nakon meča ironično poručio: "Eto radujte se sad, ovo je i vaša pobjeda."

Vrijeđao je proteklih godina Novak navijače, i svoje i suparničke, vrijeđao je i suparnike, a publiku je provocirao i pretjeranim gestikuliranjem i slavljima nakon pobjeda.

Uzalud mu pjevanje, imitiranje i zabavljanje navijača

Posljednjih godina, otkako je apsolutni vladar tenisa, Đoković pokušava popraviti odnos s navijačima. Trenira s djecom koja skupljaju loptice, sudjeluje u karaoke obračunima, imitira suparnike i aplaudira njihovim dobrim potezima, rado dijeli autograme, zabavlja navijače na terenu i izvan njega, ali uzalud jer ga "Zapad" unatoč tome i izuzetnim rezultatima još uvijek ne prihvaća.

Pilić: Ne vole ga jer je Srbin

Neki, poput legendarnog Nikole Pilića, smatraju da Novaka ne vole jer dolazi iz Srbije.

"Federer se više uklapa u taj zapadni svijet, dok Novaka ne vole jer je Srbin. Zašto bi neki Srbin bio najbolji na svijetu pored silnih Amerikanaca, Engleza, Francuza???"

I zaista, ako se vratimo u prošlost, "Zapad" je uvijek tenisače iz istočne Europe doživljavao kao suparničke - Ivan Lendl, Martina Navratilova, Ilie Nastase i mnogi drugi su obilježili tenisku povijest, ali nikad, baš poput Novaka, nisu osvojili publiku u Parizu, Londonu i New Yorku.

Đoković gospodski o bezobraznoj publici

Nakon velike jučerašnje pobjede u finalu protiv Federera i nakon novog poraza od američke publike Đoković je ostao smiren i u stilu velikog gospodina poslao poruku publici: "Ne mogu vas kritizirati jer navijate protiv mene, a za Federera. Logično je da navijate za velikog šampiona kakav je Roger i ja se mogu samo nadati da ću u budućnosti zaslužiti takvu podršku."

"Velika mi je utjeha ogromna potpora koju sam osjetio u finalu, u zemlji koja je jako daleko od Švicarske i koja je jedna najjačih sportskih zemalja", rekao je Federer nakon finala i zaključio: "Publika ovdje voli pobjednike".

Đoković se vjerojatno ne slaže s tim...

"Moderni Lendl" mogao bi pravo priznanje dobiti kad i "pravi Lendl" - tek u mirovini

Đokovića mnogi uspoređuju s Lendlom, pa neće biti čudo ako "moderni Lendl" poput onog "pravog" zasluženo priznanje publike dobije tek u teniskoj mirovini...
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Novak Đoković - Nole

Post by storm » 15 Sep 2015, 07:39

Koji mrtvi debili....

normalno smeta ih, jer je jedan "slav" superioran...dobra je opaska, dok je bio treći, nikome nije smetao :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests