Huliganstvo

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Navijaču BiH godinu dana zatvora zbog nacističkog pozdra

Post by Krokodil Behko » 09 Sep 2015, 09:19

Kad bi tako sudili kod nas, bilo bi stotine kažnjenih poslije svake utakmice.
Još smo i dobri, reprezentacije Hrvatske i Srbije, ostale bi bez navijača i to u potpunosti :valja

Bilo kako bilo, antisemitizam je u porastu, a ovi koji to prikazuju kao nacizam i mržnju, nek pogledaju malo i po svojoj avliji. Ne vidim nikakvu razliku između nacističke Njemačke i Izraela. Sve je tu: logori, progoni, etnička čišćenja, redovni ratni zločini.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Navijaču BiH godinu dana zatvora zbog nacističkog pozdra

Post by Krokodil Behko » 11 Sep 2015, 13:31

FAŠISTI NA TRIBINAMA U BERLINU Navijač Srbije u majici "Nož, žica, Srebrenica"

Image

O dvostrukim aršinima na Eurobasketu već smo pisali na našem portalu, a najnovija fotografija koja se pojavila na društvenim mrežema idu u prilog tome.

Naime, na tribinama dvorane u Berlinu tokom utakmice grupne faze Eurobasketa između Srbije i Turske jedan navijač pobjedničkog tima bodrio je svoje ljubimce u majici s natpisom "Nož, žica, Srebrenica".

Naravno, to je prošlo neopaženo, baš kao i "navijači" koji su na sličan način pružali podršku Ratku Mladiću na istoj utakmici.

Podsjećamo, jedan navijač bh. košarkaške reprezentacije osuđen je na godinu zatvora zbog navodnog nacističkog pozdrava.

Iako je prvobitno rečeno da postoji videosnimak njegovog "salutiranja" desnom rukom na utakmici između Rusije i Izraela, za njegov akt nije postojao materijalni dokaz.

Na Eurobaksetu očigledno vrijedi ona "ne vjeruj svojim očima, već meni".

(avaz)
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Navijaču BiH godinu dana zatvora zbog nacističkog pozdra

Post by Biba » 11 Sep 2015, 14:13

:ovaj ...hm, ponekad se čak ni snimak kamere ne priznaje kao dokaz a eto u ovom slučaju se priznaje svjedočenje jedne osobe...ko nekad kad su se penzije na takav način dobivale, a znamo od koga :pusi ...mislim da čovjek nije kriv...a i da im je pokazao guicu...pa šta onda, može malo i muške guice kad već ženske gledamo vazda :perezube
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Navijaču BiH godinu dana zatvora zbog nacističkog pozdra

Post by Vladimir RUS » 11 Sep 2015, 16:42

Neka ga ne brine zatvor. Svaki nacistički pozdrav današnja Evropa pozdravlja. Što si veći fašista to si si Briselu bliže. Ako ukažeš na fašizam onda dobiješ sankcije i okreneš se Kini. :D

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Huliganstvo

Post by storm » 08 Feb 2016, 18:11

Vidi švedskih mudonja....a melek sve prati iz šume....na čeki :sok

[ytube][/ytube]
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Huliganstvo

Post by Krokodil Behko » 23 Oct 2016, 09:56

Pismo malog huligana koje je rasplakalo sve građane Srbije

Image
SOMBOR, 15. septembar 2016, (Njuz) – Šesnaestogodišnji Milan Janković, učenik Srednje tehničke škole “Bratstvo i jedinstvo” iz Sombora, u pismu koje je poslao našoj redakciji otvorio je dušu o temi o kojoj mnogi ne smeju da pričaju.

Ubeđeni smo da će i vama, kao i svima nama u redakciji, reči ovog mladića naterati suze na oči. Milanovo pismo objavljujemo u integralnoj verziji:

„Ja sam Milan, idem u srednju školu, ali iako sam mlad, već sad mogu da uočim jednu negativnu pojavu koja se dešava ne samo meni nego i mnogim mojim vršnjacima. Naime, ljudi koje tučem na utakmicama, na gej paradama i u školi mrze me samo zbog jedne stvari. A to je zato što nisam kao oni, koji to ne rade. Biti drugačiji i osećati se tako možda je privilegija opisana samo u motivacionim knjigama, ali kada u praksi, jednim dobrim majgerijem u gejev stomak, to želite i da ostvarite, osuda okoline je toliko jaka da ponekad poželim da ne postojim. Meni je premlaćivanje pedera i suparničkih navijača pomoglo da postanem bolji čovek, sada sam mnogo smireniji, decu koja mi ne daju svoj novac za užinu tučem sve ređe, a Cigane samo ošamarim ili šutnem u zadnjicu kada ih vidim na ulici. Nažalost ljudi u mojoj okolini sve to ne umeju da cene, a imam utisak da me ljudi koje tučem gledaju sa prezirom. Zašto je to tako, ja ne znam.

Izgleda da je danas sramota prošetati se do stadiona u grupi ljudi koji su drugačiji samo zato što žele da se izbore za ista prava koja treba da imaju svi ostali, a to je da mogu da slome nos nekom geju ili isfeminiziranom hipsteru. Nažalost, živimo u društvu koje bi samo nešto da osuđuje, kao da nema druga posla, poput iskaljivanja besa na nekom pederu zbog viška energije. Kuda sve ovo vodi? Ne želim da živim u takvoj državi u kojoj me mrze svi koji ne misle i ne tuku kao ja. Želim da živim u zemlji u kojoj nije sramota prebiti geja!“
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Huliganstvo

Post by storm » 25 Oct 2016, 18:02

papak :rol
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Huliganstvo

Post by storm » 25 Oct 2016, 18:06

Image

Torcida osvetu Rusima servirala hladno: Šest godina kasnije i dvije tisuće kilometara dalje
Torcida u Dublinu napala Zenitove navijače
Osvetila im se za izgubljene zastave

Piše: A.Ha.

Sukob Torcide i Zenitovaca iz Rige.
Screenshot (Youtube)

SJEĆATE li se napada Zenitovih navijača na Hajdukove uoči utakmice Europske lige u Sankt Peterburgu u listopadu 2010. godine? Ako ste vi zaboravili, Torcida nije...

A posebno nije zaboravila okršaj dvije godine kasnije iz Rige gdje je Hajduk igrao protiv Ventspilsa, a do koje su doputovali Zenitovci iz 500 kilometara udaljenog Sankt Peterburga kako bi ponovno napali Hrvate, koje očito smatraju za vrh navijačkog svijeta. U tom napadu osim navijača iz Rusije sudjelovali su i huligani latvijskog kluba, koji su se time pohvalili opširnim izvještajem na internetu, uz pomoć pojedinaca iz Delija i CSKA.



Godinama je navijačka skupina koja prati Hajduk čekala priliku na osvetu za poraze u tučnjavama i izgubljene bubnjeve i zastave kojima su se Zenitovci proteklih godina hvalili na internetu.




Image




Osvetu je pripremila tamo gdje su se Rusi najmanje nadali i po njihovom receptu - u dvije tisuće kilometara udaljenom Dublinu gdje je Zenit u četvrtak u Europskoj ligi igrao protiv Dundalka.

Torcidin odgovor Rusima u ruskom stilu

I dok Rusima, koji huliganizam tretiraju gotovo kao sport, nije nepoznanica putovati desetak sati kako bi samo napali drugu navijačku skupinu na dan kada ne igra njihov klub, ovo je presedan na hrvatskoj navijačkoj sceni gdje se sukobi uglavnom događaju prije ili poslije utakmica kluba za koji se navija.

A Dublin je bio idealna prilika za napad na Zenitovce, koji to gostovanje nisu ocijenili kao navijački atraktivno, što pokazuje i ne tako veliki broj Rusa na tribini u Irskoj. Uz to, Hrvata je tamo svakim danom sve više, baš kao i Poljaka, odnosno navijača Gornika s kojima je Torcida u dobrim odnosima.

Zenitovci ostali bez zastave, ali tvrde da nema veliku navijačku vrijednost

Rusi na navijačkim forumima priznaju poraz u sukobu u Dublinu, ali i tvrde da su u tučnjavi osim Torcide sudjelovali i Poljaci te da zastava koju su izgubili nema preveliku navijačku vrijednost, točnije da su je nosili simpatizeri, a ne "prva ekipa".

Od pripadnika Torcide se zasad može čuti demantiranje da su imali pomoć druge navijačke skupine, a danas su se pohvalili otetom zastavom, "dublinskim plijenom".

Izvjesno je i kako ovo neće biti kraj huliganskim djelima i sukobima između ove dvije skupine jer poraženi Rusi, koji važe za jedne od najžešćih navijača Europe, najavljuju osvetu.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Huliganstvo

Post by Hannibal » 25 Oct 2016, 21:14

Nama su manijaci pokusali otet zastavu sad pred derbi al su dobili po nosu
🐽

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Huliganstvo

Post by Mutevelija » 25 Oct 2016, 21:16

Katolici protiv Pravoslavaca. Tj Poljaci i Hrvati protiv Rusa.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Huliganstvo

Post by storm » 26 Oct 2016, 08:16

Mutevelija wrote:Katolici protiv Pravoslavaca. Tj Poljaci i Hrvati protiv Rusa.
Nije baš uobičajeno u navijačkom svijetu uvezivati se prema vjeroispovjesti....osim rusa srba i grka
oni baš preferiraju (cska-zvezda olympiakos linija....pa paok- partizan)
ostali baš i ne nešto....generalno su poljaci i hrvati jako naoštreni jedni na druge, ovo za torcidom i gornikom je prije izuzetak.
bbb gaje (dio) prijateljstvo sa panatinaikhos ....jedni katolici dugi pravoslavci...

Tako da su to uglavnom iznimke....nisu navijači nešto religiji okrenuti.....više deklarativno, kad treba na tribini i u medijima istupati sa spikom mi ovo, mi ono....na misama je loša posjećenost...jamačno :pusi (o prakticiranju ne treba gubiti riječi valjda)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Huliganstvo

Post by Mutevelija » 26 Oct 2016, 10:54

Ovde se Storm radi o Slavenima, pa tako da religija ne mora biti iskljuciv faktor.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Huliganstvo

Post by storm » 26 Oct 2016, 19:15

Mutevelija wrote:Ovde se Storm radi o Slavenima, pa tako da religija ne mora biti iskljuciv faktor.
Ma nije ni religija ni pleme slavensko :oo

često to ide po nekoj sasvim drugoj liniji....slučajni susret, vođe ili viđeniji članovi se skompaju, zarakijaju i krene...posjet njim, dočekaš njih na nekoj jakoj tekmi ....i to je to....isto sistem tvoj neprijatelj je i moj ;)

nema u navijačkom pokretu toliko tih svinjarija kako se misli...ipak je ljubav do kluba, provod pa i kvalitetna šora forte :ooo

evo gledam ovi od levski sofia svršavaju na bbb :lup niđe veze
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Huliganstvo

Post by KOMESAR » 26 Oct 2016, 20:13

Jutros Manijaci išli na Koševo da biju Horde zla.Srećom autobus već bio otišao.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Huliganstvo

Post by storm » 26 Oct 2016, 20:14

KOMESAR wrote:Jutros Manijaci išli na Koševo da biju Horde zla.Srećom autobus već bio otišao.
za koga- srećom?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Huliganstvo

Post by KOMESAR » 26 Oct 2016, 20:15

storm wrote:
KOMESAR wrote:Jutros Manijaci išli na Koševo da biju Horde zla.Srećom autobus već bio otišao.
za koga- srećom?
Za Horde!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Huliganstvo

Post by storm » 26 Oct 2016, 20:17

Pa je otišao fiat punto ?!
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Huliganstvo

Post by KOMESAR » 26 Oct 2016, 20:22

storm wrote:Pa je otišao fiat punto ?!
Hebiga,daj šta daš!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Huliganstvo

Post by storm » 26 Oct 2016, 20:25

KOMESAR wrote:
storm wrote:Pa je otišao fiat punto ?!
Hebiga,daj šta daš!
:valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Huliganstvo

Post by Hannibal » 26 Oct 2016, 22:29

Srecom za manijake jer bi dobili batina jer su tako navikli!

Nego koji su cetnici oni iz kozare ccc. Danas na utakmici pjevali ne volim te alija i bice bosna srce srbije hahahahahahaha jes mi drago sto smo ih zgazili
🐽

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests