Huliganstvo

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Huliganstvo

Post by Krokodil Behko » 22 Nov 2014, 12:26

Image

Navijač Crvene zvezde Marko Ivković zvani Jagoda (25) iz Zemuna pod zasad nerazjašnjenim okolnostima izgubio je život u Istanbulu, nakon što su turski huligani napali grupu od 400 Zvezdinih navijača, koji nisu uspjeli da uđu u halu Abdi Ipekči da prisustvuju meču Eurolige.

Navijači Zvezde nisu mogli da uđu u dvoranu, jer je organizator prekršio dogovor i onemogućio im da kupe ulaznice, nakon čega je došlo do tuče i incidenata ispred dvorane, pa je intervenisala policija, prenosi Tanjug.

Dok je u toku bio meč između Galatasaraja i Crvene zvezde, ispred hale su navijači Galatasaraja kamenicama i bakljama gađali navijače crveno-bijelih, a došlo je i do fizičkih sukoba. U opštoj tuči, Ivković je zadobio smrtonosne povrede nožem.

Policija je brzo intervenisala, a turski "Hurijet" piše da su srpski navijači, napuštajući prostor oko hale, demolirali nekoliko vozila i izloga.

Tokom utakmice koju je Galatasaraj u usijanoj atmosferi dobio poslije dva produžetka sa 110:103, navijači turskog kluba u nekoliko navrata skandirali su: "Kosovo, Kosovo".

[ytube][/ytube]
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Online

Re: Navijač Crvene zvezde ubijen u Istanbulu

Post by Maja » 22 Nov 2014, 18:06

Image

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Navijač Crvene zvezde ubijen u Istanbulu

Post by Zagorka » 23 Nov 2014, 00:25

Maja wrote:Image
Pa tačno da se čovjek obeseli.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Navijač Crvene zvezde ubijen u Istanbulu

Post by laganini » 23 Nov 2014, 08:21

eskalacija ludila uključujuć i to ubojstvo...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Navijač Crvene zvezde ubijen u Istanbulu

Post by STrendzer » 23 Nov 2014, 09:25

turci i srbi,daleko im kuca bila!...dobijem osip po cijelom tijelu na pomen ove dvije rijeci :roll

samo to i znaju,ubijati se
Last edited by STrendzer on 23 Nov 2014, 09:53, edited 1 time in total.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Navijač Crvene zvezde ubijen u Istanbulu

Post by laganini » 23 Nov 2014, 09:29

ovo je dite kolko vidim na slici i on ima majku i oca...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Navijač Crvene zvezde ubijen u Istanbulu

Post by drugrankovic » 23 Nov 2014, 14:06

moj prvi komentar je ... koji ce kurac tamo... kao i svim navijacima pa cak i ovdje po utakmicama... ima huligana svujde, narkosa, bagre... ali time ispravnim momcima uskracujemo ljubav klubovima i fudbal? ... a jbg, na zalost fudbal je pun huligana... a ti galatasaraj i fenebahce besiktas, tj turski glavni... oni su posebno poznati ko fanatici... koju pizdu maternu i odose tamo... to je prvi komentar a imam sto rec ovdje ovim srpskim dusebriznicima... samo polako...
juce sam cutao... ni rec... da vidimo polako da cujemo komentare izjave zvancnika... e sad smo culi onog turskog zulumcara... kazo odma to su teroristi srpski...

dobro prikane... sacekaj malo...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Navijač Crvene zvezde ubijen u Istanbulu

Post by Mala_Mu » 23 Nov 2014, 14:23

Pocivaj u miru.. :(

Vezano za ovu temu, kopirah jedan komentar s fb..


Ja sam ušao sam da izrazim saučešće porodici nastradalog dečka,koji je izgubio život tako što su se dvije grupe huligana sukobile,i on je taj koji je nažalost imao najmanje sreće u tom sukobu ! Naravno ,život je izgubio nizašto!!! Usput samo da j.... mater svim:ustašama,balijama,i četnicima(pogotovo ovim FB ratnicima),i da im poručim da dogovore termin na neutralnom terenu,da se nađu i dobro iskrve,do smrti ! Da puste normalne srbe,bosnjake,i hrvate da žive.kojima nije do rata,već do toga kako da prehrane djecu .Ljudi vani rade ,žive,imaju sve što normalan čovjek želi od svog života želi:Stalan posao, djevojke/žene, djecu, i sve što ima treba za fin život.,jer su normalni ,i napreduju svakog dana. Samo je kod nas normalno da nemaš: posao djevojku/ženu,djecu,a u džepu propuh,u glavi beznađe,i mrak.A frustracije što nemaju ništa u životu,a neće ni imati,lijeće time što svaki dan sjede besposleni za kompjuterom,i jedni drugima jebu sve što imaju, i prijete nekim ratom. Mater vam j.... bolesnu,kad' ćete pameti doći !?Život vam prodje,a vi lajte jedni na druge i dalje,daleko ćete dogurati sa time.

:ok

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Navijač Crvene zvezde ubijen u Istanbulu

Post by laganini » 23 Nov 2014, 14:26

čemu politiziranje jedne tragedije :jok nema to veze s politikom barem ne direktno :ok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
fruit
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1985
Joined: 25 Oct 2010, 20:05
Has thanked: 20 times
Been thanked: 105 times
Status: Offline

Re: Navijač Crvene zvezde ubijen u Istanbulu

Post by fruit » 23 Nov 2014, 16:04

Moje saucesce porodici ubijenog..a on neka pociva u miru.
Turski zvanicnici izjavljuju da je dobro sto Turski drzavljani
Nisu umijesani u ubistvo.Bice intersantno pratiti istragu.Ipak Muslim da Su se sukobili dvije vodece huliganske grupe.Vlade jednostavno ne zele da se Sa njima obracunaju.
Lahko je ženu dovest do ludila,hajdi ti nju dovedi do pameti

Alpha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6360
Joined: 07 May 2014, 00:43
Location: baza deda mraza
Status: Offline

Re: Navijač Crvene zvezde ubijen u Istanbulu

Post by Alpha » 23 Nov 2014, 16:23

budale dosli u tursku da se kurce a neznaju da su turci najveci nacionalisti ... :lud oni uljecu u policijsku stanicu da vrate svoju zastavu...
▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬
COR NON MENTITUR
▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Navijač Crvene zvezde ubijen u Istanbulu

Post by drugrankovic » 23 Nov 2014, 16:30

stavr je u huliganima... i tako normalan rezonuje a sad treba sprijecit ostale propratne situacije pri ovome... moj revolt je za ono sto su turci ucinili kao organizatori, sto nijesu klub docekali na aerodromu kako pravila nalazu... sto se odmah vidjelo da...
i sto prva reakcija na gubitak mladog zivota bila "terorista"... a sto mu novinar srpski ne rece bar, mamu ti osmanlijsku! od vucica je dobio poruku koja je od svih gradjana... nemoj u srbiju dolazit... puno je terorista- prijateljsko saopstenje predsedniku galatasaraja...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Navijač Crvene zvezde ubijen u Istanbulu

Post by laganini » 23 Nov 2014, 16:31

znači oko za oko dobra ti je taktika.. :place
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Navijač Crvene zvezde ubijen u Istanbulu

Post by harlekin » 23 Nov 2014, 16:58

dje problem :cudi
ova bagra vecinom ide na tekme da ima sta kasnije pricat kako su razbili ovo kako su unistili ono
sve frajer do frajera blage veze oni o fudbalu nemaju ili sportu
cisto normalno da koji i pogine,jbg oce to kad se coek kurci,steta samo sto ih ne gine vise
normalno da kasnije prica bude kako je bas taj lik dobrica u stvari bio,jadnicak se brinuo o staroj bakici
i hranio napustene macke po kvartu
sve te navijacke skupine nekakve nisu navijaci,to su kreteni u hrpi,debil do debila i divota je cuti da neki otegne papke :julia

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Navijač Crvene zvezde ubijen u Istanbulu

Post by drugrankovic » 23 Nov 2014, 18:38

a jbg...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Navijač Crvene zvezde ubijen u Istanbulu

Post by drugrankovic » 23 Nov 2014, 18:39

harlekin wrote:dje problem :cudi
ova bagra vecinom ide na tekme da ima sta kasnije pricat kako su razbili ovo kako su unistili ono
sve frajer do frajera blage veze oni o fudbalu nemaju ili sportu
cisto normalno da koji i pogine,jbg oce to kad se coek kurci,steta samo sto ih ne gine vise
normalno da kasnije prica bude kako je bas taj lik dobrica u stvari bio,jadnicak se brinuo o staroj bakici
i hranio napustene macke po kvartu
sve te navijacke skupine nekakve nisu navijaci,to su kreteni u hrpi,debil do debila i divota je cuti da neki otegne papke :julia

dobro da znam kad dodjete u bg... ovog cu se setit... pa da se otegnu papci a? ok kad dodjete...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Navijač Crvene zvezde ubijen u Istanbulu

Post by storm » 23 Nov 2014, 18:50

drugrankovic wrote:
harlekin wrote:dje problem :cudi
ova bagra vecinom ide na tekme da ima sta kasnije pricat kako su razbili ovo kako su unistili ono
sve frajer do frajera blage veze oni o fudbalu nemaju ili sportu
cisto normalno da koji i pogine,jbg oce to kad se coek kurci,steta samo sto ih ne gine vise
normalno da kasnije prica bude kako je bas taj lik dobrica u stvari bio,jadnicak se brinuo o staroj bakici
i hranio napustene macke po kvartu
sve te navijacke skupine nekakve nisu navijaci,to su kreteni u hrpi,debil do debila i divota je cuti da neki otegne papke :julia

dobro da znam kad dodjete u bg... ovog cu se setit... pa da se otegnu papci a? ok kad dodjete...
bitno je bilo ovo KAD dođu :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Navijač Crvene zvezde ubijen u Istanbulu

Post by STrendzer » 23 Nov 2014, 19:08

sa normalnim ljudima iz bilo koje zemlje nema problema,covjek se moze uvijek s njima dogovorit jer posjeduju zdrav razum...ali sa agresivnim ludjacima nema se sta trazit...svugdje u Europi kao i ovdje u D postoje huligani,nehljebari,gubitnici,pene itd. koji idu na utakmicu samo iz jednog razloga-a to je da zakuhaju sa protivnickim navijacima,bez obzira imaju li razloga za to iline i naravno sve to sa namjerom nekoga prebit ili ako zatreba-bez razmisljanja ubit..
e sad,postoje par malo vise agresivnih zemalja koje se jos vise isticu u tome kao sto su turska,italija,srbija,spanija,grcka,nekad prije i engleska itd...u svakom slucaju juznoevropske zemlje..

kodeks casti takoreci vise i ne postoji...ubistvo ovog jadnog momka je produkt toga,bio je na pogresnom mjestu i medju pogresnim ljudima,nazalost..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Navijač Crvene zvezde ubijen u Istanbulu

Post by storm » 23 Nov 2014, 19:16

camargue wrote:sa normalnim ljudima iz bilo koje zemlje nema problema,covjek se moze uvijek s njima dogovorit jer posjeduju zdrav razum...ali sa agresivnim ludjacima nema se sta trazit...svugdje u Europi kao i ovdje u D postoje huligani,nehljebari,gubitnici,pene itd. koji idu na utakmicu samo iz jednog razloga-a to je da zakuhaju sa protivnickim navijacima,bez obzira imaju li razloga za to iline i naravno sve to sa namjerom nekoga prebit ili ako zatreba-bez razmisljanja ubit..
e sad,postoje par malo vise agresivnih zemalja koje se jos vise isticu u tome kao sto su turska,italija,srbija,spanija,grcka,nekad prije i engleska itd...u svakom slucaju juznoevropske zemlje..

kodeks casti takoreci vise i ne postoji...ubistvo ovog jadnog momka je produkt toga,bio je na pogresnom mjestu i medju pogresnim ljudima,nazalost..
talijani, grci, turci su agresivni samo kad su u omjeru 1-5 a i tad se ne usude bez motki ii noževa ... to mi je bljutavo ...
protiv sam nasilja, ali ne vidim neki problem ako se dvijee grupe neistomišljenika malo roknu :oo
uostalom, kad se na igrankama i kafanama nekad potuklo sve je bilo ok....
a danas su navijači problem broj jedan ....
milijun sam put već pisao .... neka se pobroje za jedan vikend samo pucanja u lokalima, diskotekama, premlaćivanja u obitelji, nasilje nad ženama i djecom.....pa se usporedi sa navijačima i da vidim brojke i tko je tu problem :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Navijač Crvene zvezde ubijen u Istanbulu

Post by Sheval » 23 Nov 2014, 20:52

Tragedija definitivno.
Ali,koja je svrha ovih vjerskih poglavara?
Definitivno sam sve više uvjerenja da su sva sranja zbog vjere,od nastanka do danas.
Bože sačuvaj.

U crkvi svetog Marka navijači Crvene zvezde i građani Beograda odali su u subotu počast tragično nastradalom navijaču Crvene zvezde Marku Ivkoviću, kog je sveštenik Jovan Blagojević nazvao novim Milošem Obilićem.

"Molite se Bogu i sećajte se njega i njegovih muka. Sećajte se Marka i nosite one vrednosti za koje verujem da ih je i sam imao. Čuvajte korene naše pravoslavne i otadžinu", rekao je Blagojević.

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests