TENIS

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: TENIS

Post by greeneyes » 23 Sep 2017, 18:23

Krokodil Behko wrote: 23 Sep 2017, 18:18 A ko je Ahmed? :D


Btw, Džumhur napokon proradio. Stigao je do svog prvog ATP finala
Reci :o
Samo sabura

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: TENIS

Post by Krokodil Behko » 23 Sep 2017, 18:24

greeneyes wrote: 23 Sep 2017, 18:23
Krokodil Behko wrote: 23 Sep 2017, 18:18 A ko je Ahmed? :D


Btw, Džumhur napokon proradio. Stigao je do svog prvog ATP finala
Reci :o

Ma kontam ja to bolan, samo mi prvi haber da se tenisaš.
Dok je Phenom harao po temi, niđe te nije bilo :djed
online

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: TENIS

Post by greeneyes » 23 Sep 2017, 18:27

A ko je pak branio sav teniski svijet u srazu s velikim Gasketom? :oo

Nego, i Phenom se, mescini, zvao Ahmed.. :hm
Samo sabura

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: TENIS

Post by Krokodil Behko » 23 Sep 2017, 18:51

greeneyes wrote: 23 Sep 2017, 18:27 A ko je pak branio sav teniski svijet u srazu s velikim Gasketom? :oo

Nego, i Phenom se, mescini, zvao Ahmed.. :hm

Pa ne znam vala. Ovaj mi Ahmed liči na tebe :cudi

Phenom je ovdje bacio toliko kletvi na Noleta, da je nesrećnog čovjeka, prosto, nešto od toga moralo sustići :plavi
online

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Saša Broz raspalila po žuljevima Marina Čilića

Post by posmatrac » 23 Sep 2017, 19:17

storm wrote: 18 Jul 2017, 05:30
posmatrac wrote: 17 Jul 2017, 23:09 VAla bas, osim Bosne koju je sacuvao ostavio i ugodnu i lijepu unuku :ok
Znas da, kako da ne :oo
FB_IMG_1500299483865.jpg

A mogla nam je Saska nabaciti i koju o zuljevima zatocenika sportsko rekreativnog centra goli otok, koji joj je deda oformio i zdusno prodavao allinclusive aranzmane...samo kazem :kafa
Jeote opet cemo u raspravu je li diktator i masovni ubojica bio pozitivan ili negativan lik :888

Inace sportasi danas predaju mec sa takvom ozljedom...Cilic je odigrao, jer se radi o finalu wimbledona...
Sasku samo hrvatska nervira...osim kad je dan plaće...tad malo manje.
Opet sablonski stereotip bez pokusaja ulazenja u sustinu :D ( zatvarani oni koji su zeljeli da budemo razvijeni kao Moldavija :lupa )

Nego jesi ti onaj sto ga ni u ludilu ne zanima politika, ali koji obilazi sve proustaske Portale na prostoru bivse Juge da bi osporio Tita na svim mogucim temama, kojeg i Njemci eno uzdizu u visine u odnosu na ove danasnje nacionalisticke kerove, koje ko fol stalno kritikujes, nije tebi lako sam sa sobom :D

Jeste, Tito vratio Dalmaciju i Istru, pa gradio bunkere i privredu, a sta se ko ima raspravljati sa moralnim patuljcima i ogranicenim umovima poput HAsnabegovica( na takve se ocito lozis :hihi ), pa zna svako normalan ko je bio Tito ;)

Nego je li to kmecis sto je Cilic bio povrjedjen u finalu Wimbldona , pa nalazis opravdanja, ako ti je za utjehu ni najzdraviji ne bi imao sasne protiv onako raspolozenog Federera :ok

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: TENIS

Post by storm » 23 Sep 2017, 19:52

Vidim tko trckara za kim i ispisuje kobasice od postova :oo
Pljugica buraz...nesretan si, a ja nemam toliko vremena :D
On topic...bravo za Damira :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: TENIS

Post by KOMESAR » 23 Sep 2017, 19:54

storm wrote: 23 Sep 2017, 19:52 Vidim tko trckara za kim i ispisuje kobasice od postova :oo
Pljugica buraz...nesretan si, a ja nemam toliko vremena :D
On topic...bravo za Damira :ok
Damir je dostigao vrh.Za dalje nema ono što mu treba.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: TENIS

Post by storm » 23 Sep 2017, 20:06

Pa dobro...limitiran jest, ali neka iskoristi to sto ima

:oo mahalas...gotovo je
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: TENIS

Post by storm » 12 Oct 2017, 08:50

Pasaga ne lajka i.mrsi u bradu...ebotetenis :valja
IMG_20171012_084608.png


BEZ PETICE DO JEDINICE
'STVARALE SU MI VELIKE PROBLEME, NISAM SE OSJEĆALA UGODNO NA TERENU' Smanjila grudi da bi jednog dana bila ovo što je danas - najbolja na svijetu!

AUTOR: Davor Burazin


Peta - sreća! Baš se i ne rimuje, ali Simoni Halep to najmanje smeta. U petoj prilici ove godine da postane broj jedan svjetskog tenisa 26-godišnja Rumunjka iz Constante konačno je uspjela ostvariti najveći teniski san. U redu, osvojiti Grand Slam također je san svakoga tko krene u tenis.

VEZANE VIJESTI
FRANCUSKINJA 'SLOMILA' NOVU NAJBOLJU TENISAČICU SVIJETA I DOŠLA DO RENKINGA KARIJERE Garcia osvojila drugi naslov u dva tjedna
Doći do prvog mjesta izluđivalo je Halep još od lipnja, kad je mogla spojiti oba sna, u finalu Roland Garrosa imala je set i 3:0 u drugom setu protiv Jelene Ostapenko, ali bio je to dan Latvijke, neumorne proizvođačice winnera. Halep se naklonila i čestitala, makar joj nije bilo lako. Bilo je to njeno drugo finale Roland Garrosa i drugi poraz, prije tri je godine, također u tri seta, poražena od Marija Šarapove. Druga prilika ukazala joj se u Eastbourneu, u četvrtfinalu protiv Caroline Wozniacki. I taj je meč izgubila u tri seta nakon što je dobila prvi. Dva tjedna kasnije opet je bila nadomak broja jedan, četvrtfinale Wimbledona protiv Johanne Konte i još jedan tijesan poraz u tri seta. Tada su je dva poena dijelila od jedinice, drugi je set izgubila u tie-breaku sa 7:5. Kolovoz je opet ponudio nadu za uspon, za taj jedan korak. Finale Cincinnatija, s druge strane Garbine Muguruza, tek okrunjena osvajačica Wimbledona, i potpuni krah Rumunjke. Španjolka je slavila sa 6:1, 6:0 i ostavila Halep na pet bodova (!) od prvog mjesta. Tolika je bila prednost Karoline Pliškove uoči US Opena, kad se ždrijeb našalio s Rumunjkom i u 1. kolu gurnuo je na Šarapovu.

Odškrinuta vrata

Kad su ju prošlog tjedna u Wuhanu upitali nada li se još da može postati prva na svijetu, Halep je bila pesimistična.


- Ne, previše sam prilika propustila da bih još uvijek vjerovala u to. Gotovo je za ovu godinu, ali neću odustati.

Kako život često piše romane kojih nismo svjesni, nekoliko dana kasnije otvorila se i peta prilika. Muguruza je bolesna došla u Peking, predala meč 1. kola i vrata su ostala odškrinuta za Halep. I da bi stvar bila još bolja, sve se vratilo na nekakav početak, pobjeda nad Ostapenko u polufinalu garantirala je broj jedan. Ovoga puta Latvijka nije mogla spriječiti Halep.

- Ovo je najemotivniji dan u mojoj karijeri, prvi put plačem na terenu - rekla je grleći brojku jedan napravljen od cvijeća koju su joj uručili nakon pobjede.

- Nikada neću zaboraviti ovaj dan i ovaj turnir.

Ključnu stvar za razvoj svoje igračke karijere Simona Halep napravila je još dok je bila - maloljetna. Naime, još nije imala 18 godina kad se odlučila operativnim zahvatom - smanjiti grudi! Bilo je to u 2009. godini, a u travnju te godine na 50.000 dolara vrijednom challengeru u Makarskoj u finalu je izgubila od Tatjane Malek (danas igra pod muževim prezimenom Maria). Tada je u Makarskoj još uvijek imala velike grudi, prevelike za njeno krhko tijelo.

- Otišla bih na operaciju smanjivanja grudi i da nisam bila sportašica, jednostavno ih nisam voljela ni u svakodnevnom životu. Kao tenisačici stvarale su mi probleme, nisam se osjećala ugodno na terenu, ograničavale su me u reakcijama, osjećala sam i tegobe u leđima - rekla je jednom zgodom kad su novinari pitali za objašnjenje tog neuobičajenog poteza.

Mirni Australac

Osim što rezultati pokazuju da je bila u pravu, Halep je i rijetko ozlijeđena. “Normalnim” grudima kupila si je zdravlje, a s vremenom postala jedna od najboljih tenisačica. Njen uspon nije bio rapidan, ali je bio konstantan i lako mjerljiv otkako je krajem 2012. godine ušla u Top 50. Osam mjeseci kasnije dohvatila je Top 20, pokupila nagradu za igračicu koja je najviše napredovala u 2013. godini (osvojila je čak šest turnira u toj sezoni), a u siječnju 2014. probila se i u Top 10. Iz kojeg otad nije ispala, u ovom je trenutku tenisačica s najviše uzastopnih tjedana među deset najboljih od svih aktivnih.

Njen je trener Darren Cahill, mirni Australac preuzeo je Halep na početku 2016. godine i bio je to pun pogodak. Cahill ima strpljenja kad je nužno, ali mu nije problem reći istinu u lice.

Ovoga proljeća, kad je Rumunjka bila u krizi i bez prave pobjede do Miamija, postavio joj je ultimatum.

- Ili ćeš dati sve od sebe kad izađeš na teren ili ti ja više neću biti trener. Nemam vremena za nekoga tko se ne trudi dovoljno - poručio je Australac.

Halep je na taj izazov odgovorila četvrtfinalom Miamija, polufinalom Stuttgarta, osvajanjem Madrida, finalom Rima i finalom Roland Garrosa. Iako je izostala konačna nagrada, pokazala je treneru da joj je stalo i ratne su sjekire zakopane.

Fali još Grand Slam

To što još nema Grand Slam titulu nije ništa neobično za WTA Tour. Do broja jedan bez toga su dolazile Kim Clijsters, Amelie Mauresmo, Jelena Janković, Dinara Safina, Caroline Wozniacki i Karolina Pliškova. Jedino su prve dvije od tih šest kasnije dodale najveće titule, Clijsters čak četiri, Mauresmo dvije. Neka i to bude izazov za Simonu Halep, a dotad neka uživa u statusu najbolje na svijetu.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: TENIS

Post by Krokodil Behko » 20 Oct 2017, 22:52

Džumhur i Bašić, u polufinalu ATP moskva - međusobno.
Ovo je, ja mislim, prvi put da se dva BH tenisera sastaju u završnici nekog turnira ATP formata.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: TENIS

Post by storm » 22 Oct 2017, 12:22

Otkud sad ovaj Bašić :hm


Očekivan trijumf
Džumhur u historijskom bh. duelu savladao Bašića za finale ATP turnira u Moskvi

Piše: N. K./Klix.ba
Image
Foto: EPA-EFE
Najbolji bh. teniser Damir Džumhur (38. ATP) pobijedio je u historijskom bh. polufinalu ATP turnira u Moskvi Mirzu Bašića (209. ATP) rezultatom 2:0, po setovima 6:0, 7:6, te se tako plasirao u finale Kremlin kupa.
Na početku prvog bh. duela u polufinalima ATP turnira ikada Mirza je apsolutno podbacio i nije uspio osvojiti niti jedan gem u setu koji je trajao svega 22 minute.

Damir je u potpunosti dominirao osvojivši sve gemove bez velikih poteškoća, čime je opravdao ulogu favorita u ovom meču.

Svoj prvi gem Bašić je osvojio prilikom svog prvog servisa u drugom setu kada je izjednačio na 1:1, što je bila naznaka bolje Mirzine igre.



Oba tenisera bila su sigurna na svom servisu bez ikakvih šansi za break, a Bašić se tokom meča nekoliko puta žalio se na bolove u ramenu.

Uslijedio je dugi i dramatični 12. gem u kojem je Damir prokockao osam meč lopti pa se igrao tie-break u kojem se Džumhur bolje snašao i slavio pobjedu iz tek 12 meč lopte.

Džumhur će u finalu turnira u Moskvi igrati protiv boljeg iz drugog polufinalnog meča između trećeg nositelja Francuza Adriana Mannarina i Litvanca Ricardasa Berankisa, koji je na rasporedu od 16 sati.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: TENIS

Post by Krokodil Behko » 22 Oct 2017, 19:38

Dobio je i finale. Sad je na 31. mjestu i kako mi se čini, možda ode i do 20. pozicije, a za dalje, treba još mnogo poena, mnogo jakih turnira i bar polufinala na njima.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: TENIS

Post by storm » 22 Oct 2017, 21:44

Krokodil Behko wrote: 22 Oct 2017, 19:38 Dobio je i finale. Sad je na 31. mjestu i kako mi se čini, možda ode i do 20. pozicije, a za dalje, treba još mnogo poena, mnogo jakih turnira i bar polufinala na njima.
Nakon one australije je pao....ali je izgleda stekao usput i vjeru u vlastite mogućnosti....
Relativno kasno počeo osvajati turnire ali napreduje :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: TENIS

Post by srculence7 » 05 Nov 2017, 02:27

Krajinović u finalu Mastersa u Parizu :aplauzz

Image

Krajinović se plasirao u finale pošto je u polufinalu slavio nad Amerikancem John Isnerom sa 6:4, 6:7, 7:6.
Krajinović, 77. igrač sveta, pobedio je nakon dva i po sata igre.

Krajinović je osvojio prvi set zahvaljujući breaku u petom gemu. U drugom nije bilo breaka pa je rešen u tie-breaku, koji je Izner dobio sa 7:2.

Takodje, teniseri nisu napravili nijedan break ni u trećem setu, pa je meč odlučen posle tie-breaka, koji je srpski igrač posle velike borbe dobio sa 7:5. Iako je Isner imao 29 as udaraca, Krajinović je uspeo da "uhvati" njegove servise u tie-breaku trećeg seta i prvi put se plasira u finale mastersa.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: TENIS

Post by Krokodil Behko » 05 Nov 2017, 09:30

srculence7 wrote: 05 Nov 2017, 02:27 Krajinović u finalu Mastersa u Parizu :aplauzz

Ko ti je to?
Cijeli članak pročitam, a ni ime mu nisu pomenuli :help
online

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15174
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 970 times
Been thanked: 959 times
Status: Offline

Re: TENIS

Post by Tokmak » 05 Nov 2017, 12:54

Krokodil Behko wrote: 05 Nov 2017, 09:30
srculence7 wrote: 05 Nov 2017, 02:27 Krajinović u finalu Mastersa u Parizu :aplauzz

Ko ti je to?
Cijeli članak pročitam, a ni ime mu nisu pomenuli :help
cini se da su u Vojvodini poceli uspjevati tenisaci: Filip Krajinovic je iz Sombora,a Djere je pretpostavljam isto tu blizu odnekud...
inace,Krajinovicu je otac Hrvat... :zubi
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: TENIS

Post by storm » 05 Nov 2017, 13:11

Zato meni prezime poznato...tetka mi za krajinovica udana :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: TENIS

Post by srculence7 » 05 Nov 2017, 13:54

Krokodil Behko wrote: 05 Nov 2017, 09:30
srculence7 wrote: 05 Nov 2017, 02:27 Krajinović u finalu Mastersa u Parizu :aplauzz

Ko ti je to?
Cijeli članak pročitam, a ni ime mu nisu pomenuli :help
Eto Behko, nadam se da si zadovoljan objašnjenjem ovih "genetičara" :rol :ooo
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: TENIS

Post by storm » 08 Nov 2017, 17:22

Tenis polako uvodi nova pravila iz impresivno suludog razloga - da bude "atraktivniji TV kućama". Dakle, gemovi bez pripetavanja, setovi do 4 gema.... Najbolji tenisači svih vremena poput Nadala, Agassija i ostalih su postali par kopalja iznad drugih jer su bili spremni trenirat duplo intenzivnije, duže i jače od konkurencije kako bi izdržali napore dugotrajnih mečeva. Sad će nastati situacija da će svatko tko je sposoban spojiti par dobrih poena imati realne šanse za pobjedu protiv objektivno 5 puta boljeg igrača. Čisto uništavanje sporta za par eura više od sponzora. Što je sljedeće? Utrka na 100 metara u trajanju od 50 metara? Košarkaški susreti će počinjati pri rezultatu 100:100 2 minute prije kraja? Na nogometu će se izvodit samo penali? Tour de France narijed-nazad po Champs-Élysées?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: TENIS

Post by Nice try » 10 Nov 2017, 08:52

storm wrote: 08 Nov 2017, 17:22 Tenis polako uvodi nova pravila iz impresivno suludog razloga - da bude "atraktivniji TV kućama". Dakle, gemovi bez pripetavanja, setovi do 4 gema.... Najbolji tenisači svih vremena poput Nadala, Agassija i ostalih su postali par kopalja iznad drugih jer su bili spremni trenirat duplo intenzivnije, duže i jače od konkurencije kako bi izdržali napore dugotrajnih mečeva. Sad će nastati situacija da će svatko tko je sposoban spojiti par dobrih poena imati realne šanse za pobjedu protiv objektivno 5 puta boljeg igrača. Čisto uništavanje sporta za par eura više od sponzora. Što je sljedeće? Utrka na 100 metara u trajanju od 50 metara? Košarkaški susreti će počinjati pri rezultatu 100:100 2 minute prije kraja? Na nogometu će se izvodit samo penali? Tour de France narijed-nazad po Champs-Élysées?
Imaš dobre prijedloge... :hm




:valja
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests