Damir Beljo

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Damir Beljo pred najvažniji meć u karijeri

Post by storm » 06 Mar 2016, 22:15

:klanja

Drugi trijumf nad istim bokserom

ODBRANIO NASLOV PRVAKA EVROPE Damir Beljo pobijedio Nijemca Maika Kurzweila!


Image
(Foto: Arhiva)



Damir Beljo, jedan od najboljih bosanskohercegovačkih boksera večeras je u njemačkom gradiću Greifswaldu odbranio titulu prvaka Evrope u kruzer kategoriji po WBO verziji. Beljo je slavio nad domaćim bokserom, Nijemcem Maikom Kurzweilom, i to nakon predaje u pauzi prve runde.

Ovo je Belji drugi trijumf iz isto toliko mečeva protiv Kurzweila. Zanimljivo je da je Beljo Kurzweila u Berlinu nokautirao tačno na isti datum, 6. marta prošle godine u prvoj rundi i osvojio naslov prvaka Evrope!


facebook-straniac-damira-belje
Image
Pobjeda Belje potvrđena na njegovoj službenoj Facebook stranici

- Sve ću dati za pobjedu! I večeras uz mene ide zastava Hrvata iz Bosne i Hercegovine, Ramska zastava (jer je moj otac iz Rame i to je moja djedovina) i naravno zastava naše zemlje Bosne i Hercegovine. Nadam se da će se uskoro zastava Bosne i Hercegovine vijoriti u borbi za svijetski naslov! Hvala vam svima i Bog vas blagoslovio! - napisao je, između ostalog, Beljo na svom profilu prije meča.

Večerašnjom pobjedom, 22. iz isto toliko mečeva, Beljo je postao prvi bokser sa područja bivše Jugoslavije koji je tri puta branio naslov prvaka u WBO verziji, jednoj od četiri najvažnije organizacije u profesionalnom boksu.

Podsjećamo, titulu evropskog prvaka Beljo je osvojio u oktobru prošle godine u Širokom Brijegu. Podsjetimo, Beljo je, također, peti u redu izazivača za svjetskog prvaka Krzysztofa Glowackog.



Autor: D. K.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Damir Beljo pred najvažniji meć u karijeri

Post by Krokodil Behko » 06 Mar 2016, 23:39

Svaka čast Beljo. Mi tu gledamo na TV Ćatića, na poene, a ovaj redovito obara u prvoj rundi.
Abd da se bori za svjetsku titulu, tad bi sigurno privukao više sponzora, kao i TV.
U potencijal ne sumnjam, djeluje mi kao da je on od one sorte, kao Ćatićev zadnji protivnik, Rus Čudinov.
Ono kao da je zakucan za zemlju, pa ga oboriti ne možeš.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Damir Beljo pred najvažniji meć u karijeri

Post by storm » 06 Mar 2016, 23:42

Čitam sad....skor mu je 22-0 ...
nema još nigdje snimka borbe...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Damir Beljo pred najvažniji meć u karijeri

Post by Hannibal » 06 Mar 2016, 23:44

Svaka mu cast al ja bi ga prebio na ulici
🐽

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Damir Beljo pred najvažniji meć u karijeri

Post by Krokodil Behko » 07 Mar 2016, 00:10

Nema još, ima samo snimak od prošle godine. Ovaj Nijemac ima slab stomak, a atmosfera, na žalost, dosta skromna.

Nadam se da će biti borba za svjetsku titulu.

[ytube][/ytube]
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Damir Beljo pred najvažniji meć u karijeri

Post by Krokodil Behko » 07 Mar 2016, 10:23

Još uvijek nema video.

U iščekivanju videa, napravit ćema mali intermeco.
Kad Damir već piše o ramskom grbu, evo ovako on izgleda u izvornom izdanju

Image

Zadnjih par decenija je stiliziran, pa izgleda ovako.

Image

Ta ruka, sa podignutom sabljom, opće je prisutna u heraldici srednjovijekovne Bosne, pa i kasnije.

Npr, ovako je izgledao grb HVH

Image

Ovo je grb BiH iz perioda AU

Image

Baš na brzinu malo provjerih po netu, ali nema nekih značajnijih izvora, odakle potiče ta ruka sa sabljom.
Rama se u historiji Bosne pominje prvi put u prepisci Bizantskog i ugarskog dvora, odnosno o pravu upravljanja nad (do tada u pismenim izvorima vrlo slabo pominjanom) zemljicom Ramom.

par skenova iz Klaićkine Srednjovijekovne Bosne

Image

Image

Kao što smo već vidjeli po grbovima i HVH je imao taj ornament u svom grbu, a nije bilo vladar rame, nego je nominativno bio vladar Donjih kraja i Završja, s tim da je ipak vladao i Ramom.

Sve mi se čini da je u srednjem vijeku, brkanje geografskih pojmova bio čest slučaj, pogotovo ako govorimo o strancima. Brkaju Ramu, Završje, Hercegovinu i sl. Mislim da oni cijelo vrijeme govore o oblasti od Ivan planine do mora, samo što unutar nje ima više manjih regija, pa neko nekad to sve skupa nazove ovako, a neko nekad onako.
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3773 times
Status: Offline

Re: Damir Beljo pred najvažniji meć u karijeri

Post by Veca » 07 Mar 2016, 11:53

...znala sam da ce pobijediti,samo mi zao sto nisam gledala! :klanja
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Damir Beljo pred najvažniji meć u karijeri

Post by vila » 07 Mar 2016, 12:56

@storm
Evo jedna zanimljivost o rami
Inace ima jako turbulentnu i tesku povijest...
A ovo sam ti htjela reci ako ne znas
Slika gospe sinjske je donesena u sinj upravo iz samostana u rami
Pred turcima su se puk i franjevci sklonili u sinj i sa sobom donijeli tu poznatu sliku
Eto...tko zna...mozda tvoji sinjski korijeni imaju pocetak u rami
A to bi znacilo da si hercegovac :ooo
Inace..ako budes u prilici posjeti samostan na scitu
Prekrasno mjesto

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: Damir Beljo pred najvažniji meć u karijeri

Post by Tokmak » 07 Mar 2016, 16:58

ma svi smo mi Hercegovci,barem porijeklom,samo što to nekima još uvijek nisu rekli... :D.

šalu na stranu,čitajući malo ljude sa svih strana došao sam do spoznaje da velika većina etničkih Hrvata je nekad imalo pretke u dinarskim krajevima,Hercegovini i malo izvan...recimo najdalje do cetinske,imotske,sinjske krajine...

s druge strane dosta veliki broj Srba vodi porijeklo također sa Dinarida,ali malo istočnije ,iz Crne Gore...pa recimo najdalje do istočne Hercegovine...
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
dobre.vibracije
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 986
Joined: 13 Sep 2015, 13:11
Status: Offline

Re: Damir Beljo

Post by dobre.vibracije » 15 Jun 2016, 16:27

Ja ne zelim da boksam pod stranom zastavom jer izmedju ostalog ne bih mogao da se ovako javno izrazavam. Dosao sam dovde jer mi je Bog dao veliku volju i veliku vjeru u Njega i u sebe...I meni bi puno lakse bilo da potpisem i da boksam pod stranom zastavom i rijesio bi sve sto se tice financija i mnogih drugih stvari,ali imam osjecaj da bi tad crko!

Odlucio sam ici ovim putem i dalje sa sobom nositi zastavu Bosne i Hercegovine,zastavu Hrvata iz Bosne i Hercegovine i Ramsku zastavu (moju djedovinu). Iako to ne pase uvijek svima ,ali ja sam to sto jesam i ne stidim se toga i ovo je zemlja mojih pradjedova kao i svih vas koji ovdje zivite i hocu da bude i mojih unuka i da oni nikad ne docekaju ono sto je docekalo moga oca i danasnje ljude,ne zelim da se ikad vise ratuje!

Nadam se i Boga molim da vise nikad nece doci do toga,zato i zelim kroz svoj sport da i kazem ono sto mislim,.. I ostat cu ovdje! Uskoro mi pripreme krecu i tu zelim da zahvalim BH TELECOMU koji ce mi pomoci jednim dijelom vezanim za financiranje tih priprema! Veliko im hvala,a i hvala vama koji ste razumjeli sto zelim reci kroz svoj sport! Bog vas balgoslovio sve i sve vam zelim najbolje narocito vama koji ce te i u dobru naci lose...Zelim vam mir!
-Damir Beljo


stvara odlicnu sliku o hrvatima u BiH, posebice u ocima preostala dva naroda :ok
Danas sam tu, a sutra daleko..

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: Damir Beljo

Post by Tokmak » 15 Jun 2016, 17:20

meni je on postao već pomalo dosadan,počeo je iskakati iz paštete... :rol
i stalno ima potrebu da nekome objašnjava svoje postupke,da im se pravda...

bola,ti si boksač i to je tvoj posao,radi ono što najbolje radiš ,a nemoj se osvrtati na kritike i kritičare kojih će uvijek biti... :cudi
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Damir Beljo

Post by Krokodil Behko » 15 Jun 2016, 19:48

dobre.vibracije wrote:Ja ne zelim da boksam pod stranom zastavom jer izmedju ostalog ne bih mogao da se ovako javno izrazavam. Dosao sam dovde jer mi je Bog dao veliku volju i veliku vjeru u Njega i u sebe...I meni bi puno lakse bilo da potpisem i da boksam pod stranom zastavom i rijesio bi sve sto se tice financija i mnogih drugih stvari,ali imam osjecaj da bi tad crko!

Odlucio sam ici ovim putem i dalje sa sobom nositi zastavu Bosne i Hercegovine,zastavu Hrvata iz Bosne i Hercegovine i Ramsku zastavu (moju djedovinu). Iako to ne pase uvijek svima ,ali ja sam to sto jesam i ne stidim se toga i ovo je zemlja mojih pradjedova kao i svih vas koji ovdje zivite i hocu da bude i mojih unuka i da oni nikad ne docekaju ono sto je docekalo moga oca i danasnje ljude,ne zelim da se ikad vise ratuje!

Nadam se i Boga molim da vise nikad nece doci do toga,zato i zelim kroz svoj sport da i kazem ono sto mislim,.. I ostat cu ovdje! Uskoro mi pripreme krecu i tu zelim da zahvalim BH TELECOMU koji ce mi pomoci jednim dijelom vezanim za financiranje tih priprema! Veliko im hvala,a i hvala vama koji ste razumjeli sto zelim reci kroz svoj sport! Bog vas balgoslovio sve i sve vam zelim najbolje narocito vama koji ce te i u dobru naci lose...Zelim vam mir!
-Damir Beljo


stvara odlicnu sliku o hrvatima u BiH, posebice u ocima preostala dva naroda :ok

Jeste, tako ja to vidim.
Državna zastava, trebala bi značiti bar budućim generacijama malo više, nego nama.
Do tada, svi imaju nacionalna obilježja i ne bi trebalo da smetaju nekim drugim narodima. Tu imamo problema s ljiljanima u RS, pa i sa državnom zastavom (za šahovnicu nisam siguran) ali ipak mislim da će to vremenom zaleći.
online

User avatar
dobre.vibracije
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 986
Joined: 13 Sep 2015, 13:11
Status: Offline

Re: Damir Beljo

Post by dobre.vibracije » 15 Jun 2016, 20:54

zloćko_tokmak wrote:meni je on postao već pomalo dosadan,počeo je iskakati iz paštete... :rol
i stalno ima potrebu da nekome objašnjava svoje postupke,da im se pravda...

bola,ti si boksač i to je tvoj posao,radi ono što najbolje radiš ,a nemoj se osvrtati na kritike i kritičare kojih će uvijek biti... :cudi
a ne bih se bas slozio s tobom. kad je pricao o tom? poslije one medijske buke nakon sto je prekinuo zvizdanje na himnu i sad tako sto je objavio status na facebook stranici.
Danas sam tu, a sutra daleko..

User avatar
dobre.vibracije
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 986
Joined: 13 Sep 2015, 13:11
Status: Offline

Re: Damir Beljo

Post by dobre.vibracije » 15 Jun 2016, 21:04

Krokodil Behko wrote:

Jeste, tako ja to vidim.
Državna zastava, trebala bi značiti bar budućim generacijama malo više, nego nama.
Do tada, svi imaju nacionalna obilježja i ne bi trebalo da smetaju nekim drugim narodima. Tu imamo problema s ljiljanima u RS, pa i sa državnom zastavom (za šahovnicu nisam siguran) ali ipak mislim da će to vremenom zaleći.
s jedne strane salje poruku hrvatima, nezadovoljni polozajem u drzavi, da prihvate BiH kao svoju drzavu, a s druge strane pokazuje bosnjacima da hrvatski entitet ne znaci odcjepljenje.
Danas sam tu, a sutra daleko..

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests