Larisa Cerić

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
Post Reply
User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Larisa Cerić

Post by Mala_Mu » 20 Oct 2015, 15:36

Cerić nakon pobjede nad svjetskom prvakinjom: Proradio je bosanski inat


Najbolja bh. džudistica Larisa Cerić osvojila je bronzanu medalju na Grand slam judo turniru u Parizu, a tim povodom je održana današnja konferencija za medije.

Image

Cerić je u borbi za bronzanu medalju u kategoriji 78+ pobijedila Yu Song iz Kine, aktuelnu svjetsku prvakinju koja je i trenutno vodeća na svjetskoj rang-listi.

"Ovo je najjači svjetski turnir, kao Wimbledon u tenisu, u hijerarhiji ispod svjetskog, ali iznad evropskog prvenstva. Naša Larisa je prvi put za BiH osvojila medalju na ovako jakom turniru. Ovaj turnir je i kvalifikacijsko takmičenje za Olimpijske igre. Larisa je osvojila novih 200 bodova, sada je deveta na rang-listi, a cilj je da bude među osam najboljih kako bi mogla biti nositeljica na OI. Olimpijsku normu imamo, ona nije upitna, a na predstojećim turnirima želimo da se stabilizujemo među osam najboljih na rang-listi. Turnir je održan u Parizu, kolijevci evropskog judoa. Karte su bile rasprodane, a Larisa je pred 15.000 gledatelja pobijedila aktuelnu svjetsku prvakinju i trenutno najbolje rangiranu džudisticu koja ima više od 3.000 bodova. Larisa nas je bronzanom medaljom mnogo obradovala. Ovo je iznimno dobar rezultat koji budi nadu da na OI možemo računati na dobar plasman", izjavio je trener Branislav Crnogorac.

Image

Istakao je da su, kao i u svakom sportu, bh. institucije ponovo zakazale kada je riječ o finansijskoj pomoći.

"Finansijska sredstva su nedostatna. Institucije u ovoj zemlji ne pokazuju interes, nikoga nije briga da li će Larisa osvojiti medalje. Od običnog čovjeka ne očekujem ništa, ali od institucija koje su zadužene za to svakako očekujem. To je definitivno diskriminirajuće u odnosu na neke ekipne sportove".

Naša džudistica Larisa Cerić nije krila zadovoljstvo pobjedom nad najboljom džudisticom na svijetu, od koje je ranije gubila.

"Imala sam težak žrijeb, ali sam dala sve od sebe, prošla sve teške konkurentice od kojih sam ranije gubila. Od Yu Song sam također ranije gubila, ali sam željela pobijediti. Proradio je bosanski inat. Nije se lako boriti s nekim ko je favorit turnira. Dala sam sve od sebe i uz korektno suđenje sam uspjela pobijediti. Bila sam 13. na rang-listi, a sada sam deveta. Veoma sam sretna. Čekaju me brojni turniri, kao i grand slam u Abu Dhabiju, na koji putujem već danas", rekla je Cerić.

Larisa se već okreće novim izazovima koji je očekuju u narednom periodu, među kojima su veliki i značajni turniri u Abu Dhabiju, Japanu, Kini i Južnoj Koreji.

"Cilj je da uđem među osam kako bih imala lakši žrijeb. Tokom karijere sam imala problema i povreda, ali sam uvijek imala ljude oko sebe koji su vjerovali u mene i davali mi dodatnu snagu. Preko svih prepreka ćemo i dalje zajedno prelaziti. Pobjedom protiv svjetske prvakinje se ne želim zanositi, ponosna jesam, ali imam još mnogo turnira. Trebam biti čvrsta i oprezna", završila je Cerić.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Larisa Cerić

Post by Zagorka » 20 Oct 2015, 17:18

:aplauzz

Je li ovo Reisova mala? :oo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Larisa Cerić

Post by kuplung » 21 Oct 2015, 12:58

pazi joj garda i misica

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Larisa Cerić

Post by Mala_Mu » 30 May 2016, 17:05

Cerić: Plasmanom na olimpijske igre ispunila sam najveći san


Najbolja sportistkinja Bosne i Hercegovine, judistkinja Larisa Cerić, osvojila je bronzanu medalju na Masters turniru u meksičkom gradu Guadalajara i na taj način ovjerila normu za olimpijske igre u brazilskom Rio de Janeiru koje će biti održane ovog ljeta.

Cerić je sedma bh. sportistkinja koja je uspjela izboriti plasman na olimpijske igre, a to joj je pošlo za rukom na posljednjem kvalifikacijskom turniru na kojem se borila protiv takmičarki iz samog vrha svjetske judo rang liste i koji joj je donio novih 280 bodova.

"Osjećam se fenomenalno, dugo sam čekala ovu medalju i kraj kvalifikacija. Sretna sam jer sam ispunila svoj najveći san, a to je da se plasiram na olimpijske igre. Najviše bih željela da se zahvalim mojim trenerima Branislavu Crnogorcu i Arijani Jahi, te mojoj porodici i prijateljima koji su uvijek uz mene i koji me podržavaju", izjavila je Cerić nakon Mastersa.

Masters u Guadalajari okupio je po 16 najboljih judaša i judašica na planeti, a Cerić je veliki uspjeh za bh. sport ostvarila u najjačoj konkurenciji, kategoriji +78kg. U prvom kolu bila je slobodna, a u drugom bila je uspješnija od favorizirane i na rejting listi bolje plasirane Korejanke Kim Minjeong.

U trećem kolu poražena je od Japanke Yamabe Kanae, petoplasirane takmičarke na svjetskoj rang listi, da bi u nastavku takmičenja fenomenalnu formu potvrdila pobjedom protiv izvanredne Holanđanke Savelkouls Tessie, saopćeno je iz Judo saveza BiH.

Borbu za dosad najveću, bronzanu medalju sa Masters turnira najboljih judašica planete, Cerić je imala protiv Tunižanke Cheikh Rouhou Nihel, a najvažniji meč predstavnica BiH riješila je maksimalnim rezultatom od 10:0 poslije čega je bila nagrađena ovacijama meksičke publike i aplauzima dužnosnika Svjetske judo Federacije.

Selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine i trener Larise Cerić, Branislav Crnogorac, podsjetio je da kvalifikacije u judo sportu traju u kontinuitetu dvije godine, te da je put Larise Cerić do olimpijske norme bio je izuzetno težak.

"Nisam uopće sumljao da ćemo ostvariti naš cilj, ali moram priznati da je do posljednjeg takmičenja, konkretno do ovog Mastersa u Meksiku sve bilo otvoreno. U konačnici, kada je bilo najpotrebnije, Larisa je ovjerila svoj kvalitet. Prošli smo pakao kvalifikacija, ali iskustava s velikih međunarodnih takmičenja će pomoći da se nadamo dobrom plasmanu na olimpijskim igrama u Riu", rekao je Crnogorac.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Larisa Cerić

Post by Mala_Mu » 26 Sep 2018, 11:43

Larisa Cerić se plasirala u polufinale Svjetskog prvenstva u Bakuu

Image

Najbolja bh. džudistkinja Larisa Cerić plasirala se danas u polufinale Svjetskog prvenstva, koje se održava u Bakuu.
Cerić je u kategoriji +78 kilograma ostvarila tri pobjede, a prvo je savladala slovensku predstavnicu Anumari Velesnek.

U drugom nastupu iponom je pobijedila Ukrajinku Gyne tarasovu, dok je u četvrtfinalu ekspresno trijumfovala nad Irinom Kindžerskom.

Larisa će se u borbi za finale sastati protiv Japanke Sare Asahine.

Japanka je trenutno trećeplasirana na svjetskoj ranking-listi, odnosno poziciju ispod naše reprezentativke.

Ukoliko Cerić turnir okonča na jednom od prva tri mjesta bit će to prva i jedina medalja za BiH na ovom takmičenju.

User avatar
KREMENAC
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3115
Joined: 27 Jul 2018, 02:43
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Larisa Cerić

Post by KREMENAC » 27 Sep 2018, 01:24

:aplauzz

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Larisa Cerić

Post by Mala_Mu » 27 Sep 2018, 01:34

update.. i osvojila bronzu :bravo

Citam komentare po portalima, vrijedjanja sto na osnovu izgleda, prezimena sporta kojim se bavi.
Koja smo mi stoka.
Njoj svaka cast, zaduzila nas je.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Larisa Cerić

Post by Socrates » 27 Sep 2018, 01:39

Svaka joj cast :aplauzz

A sve ostalo, nazalost, mora da prihvati kao ocekivano.
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests