Rukomet

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Re: EP rukomet- Hrvatska 2018

Post by Krokodil Behko » 24 Jun 2017, 09:33

Jel mi se samo čini, ili samo BiH iz regije nema reprezentaciju?
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: EP rukomet- Hrvatska 2018

Post by storm » 24 Jun 2017, 17:10

Ali baš....samo bosne nema...
ni kosova ako smo precizni :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: EP rukomet- Hrvatska 2018

Post by Hannibal » 24 Jun 2017, 17:28

uuu jedna grupa u porecuuu
🐽

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: EP rukomet- Hrvatska 2018

Post by storm » 24 Jun 2017, 17:58

Hannibal wrote: 24 Jun 2017, 17:28 uuu jedna grupa u porecuuu
Poreč ima dobru dvoranu cca 4000 mjesta....izgrađena za potrebe SP2009

Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: EP rukomet- Hrvatska 2018

Post by Hannibal » 24 Jun 2017, 18:01

stormu znas da za koji dan srbija i kosovo igraju utakmicu na palama, odbojka. igra se neko balkansko prvenstvo i kosovari najavili dolazak aaa
🐽

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: EP rukomet- Hrvatska 2018

Post by storm » 24 Jun 2017, 18:03

Hannibal wrote: 24 Jun 2017, 18:01 stormu znas da za koji dan srbija i kosovo igraju utakmicu na palama, odbojka. igra se neko balkansko prvenstvo i kosovari najavili dolazak aaa
Bilo bi zanimljivo otići sa strane posmatrati... :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: EP rukomet- Hrvatska 2018

Post by Hannibal » 24 Jun 2017, 18:26

ja odo nije mi daleko
🐽

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Ivano Balić, najbolji rukometaš svih vremena gostuje u Sarajevu

Post by Krokodil Behko » 12 Sep 2017, 10:02

Image

Ivano Balić, kojeg je Međunarodna rukometna federacija (IHF) zvanično proglasila najboljim rukometašem svih vremena, gost je Sarajeva. Zajedno sa Petrom Metličićem, svojim prijateljom i saigračem iz reprezentacije Hrvatske, doveo je talentirane članove njihove rukometne akademije na Međunarodni turnir “Više od igre”.

Dobio otkaz

Akademija “Balić&Metličić” sada je osnovna okupacija igrača koji je oduševljavao svojim igrama na terenima širom svijeta. Ulaganje u mlade nešto je što smatra jedinim ispravnim radom za budućnost.

- Sada imam dovoljno vremena i mogu se posvetiti Akademiji i putovati sa momcima. Radio sam u Savezu i bavio sam se državnim selekcijama i nisam imao vremena nizašta drugo. Sada sam slobodan, nisam više u Savezu i rado putujem na ovakve i slične turnire.

Kad smo već spomenuli Vaš angažman u Savezu, je li on završen ili će se produžiti?

- Ne, gotovo je. Dobili smo otkaze svi i to je to.

Pa, kako neko može dati otkaz Ivanu Baliću?

- To nije pitanje za mene.

Ne djelujete kao neko koga je to posebno pogodilo ili se to samo čini?

- Prošlo je neko vrijeme i ne treba žaliti. Bilo je to što je bilo. Čovjek treba to prihvatiti. U životu se događaju i gore stvari pa se nastavi.

Šta je, tu je. Hrvatski reprezentativni rukomet i dalje je u vrhu. Sada se vraća novi-stari selektor Lino Červar. Šta Vi očekujete u budućnosti?

- Ako su igre odranije proglasili lošim, onda se treba igrati bolje nego što je bilo i moraju se napraviti bolji rezultati nego što smo ih mi napravili.

Čini se da je Hrvatska nepresušni izvor talenata. Kao neko ko vodi Akademiju za mlade rukometaše, možete kompetentno reći je li to baš tako?

- Ima dobre djece, i to ne samo u rukometu. Zavisi od toga kako ta djeca shvataju sport. Tu, kao trener ili neka osoba sa strane, možeš utjecati veoma malo. Sve je do njih. Peru Metličića ili mene trener nije tjerao da dva puta dnevno treniramo nego smo mi to željeli i voljeli. Nadam se da će ta djeca zavoljeti taj sport i poslije ga igrati i zaozbiljno.

Koje su Vaše ambicije s Akademijom? Hoćete li izgraditi klub koji bi imao seniorsku ekipu, koja bi se takmičila u državnim ligama?

- Mi imamo seniorsku ekipu. Mi smo klub, ali smo sada više skoncentrirani na rad s djecom. Za nešto više treba ti više termina u dvorani, a za to treba više sponzora. Teško je doći do toga. U Splitu ima veoma mnogo klubova u svim sportovima.

Split baš i nije bio neki rukometni grad?

- Pa, nije nikad bio. Krajem devedesetih bili su najveći uspjesi, kada se bilo jednom drugi i treći u državi. Prije je to bila druga ili treća liga u ex-Jugoslaviji. Borimo se. Naša imena možda privlače djecu, mada u Splitu svi idu u Hajduk, a ako si visok, u Jugoplastiku, kako ja još zovem košarkaški klub, a mi lovimo ovo što ostane. Nadam se da će naša imena pomoći da neko od djece kao prvi sport izabere rukomet.

Svi mogu doći

Odakle su djeca iz Vaše akademije? Mogu li se prijaviti i djačaci iz BiH, Sarajeva...?


- Djeca su uglavnom iz Splita i Dalmacije, ali smo otvoreni za sve. Imamo djece iz Đakova, Osijeka, Metkovića. Svi mogu doći. Ako dijete iskaže interes i dođe, mi se potrudimo da ima gdje spavati i jesti, ali to nije tako lako.

Jesu li povrede u rukometu nešto što, možda, odvraća mlade? Je li rukomet pregrub sport?

- Ako počneš na vrijeme trenirati, navikneš da dobijaš batine pa ti bude lakše (smijeh). Malo je grublji sport, ali možeš se zaštititi, naučiš padati. Malo je jače, ima kontakata i to je to.

Vjerujemo da pratite i rukomet u BiH, barem onaj reprezentativni. Mi nikako da se približimo Hrvatskoj i da budemo redovni učesnici na velikim tamičenjima.

- Ne znam šta se treba dogoditi. Treba se sve posložiti. Kada bih imao čarobnu formulu, onda bih je prodavao svakog dana. Treba angažiranost više ljudi i napraviti pozitivnu atmosferu, disati za jedno. Ja ne znam šta je konkretan problem, ali ako bi se ljudi, ne samo u rukometu, malo više potrudili oko svega, mislim da bi bolje živjeli, da bi bilo više zadovoljstva i boljih sportskih rezultata - rekao je Ivano Balić.

Završio sam sa politikom

Imali ste ranije i nekih učešća u predizbornim kampanjama za političke stranke u Hrvatskoj. Hoće li se to nastaviti?


- Neće. To je bilo tada i s tim smo završili.

Stariji sam od Mesija

Kažu u Sarajevu, došao nam je rukometni Mesi. Kako Vi doživljavate to poređenje?


- Ja sam Ivano Balić. Mesi je mlađi od mene. Mislim da je moje ime i prezime dovoljno. Ja sam zadovoljan ovim što sam napravio, kako sam igrao rukomet, kako sam se posvetio. Imao sam dosta lijepih trenutaka tako da mislim da nas uopće ne treba uspoređivati. .


(avaz)
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ivano Balić, najbolji rukometaš svih vremena gostuje u Sarajevu

Post by Bla » 12 Sep 2017, 10:05

prvi put čujem za njega :lupa
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ivano Balić, najbolji rukometaš svih vremena gostuje u Sarajevu

Post by storm » 12 Sep 2017, 11:07

Bla bogati, de napusti temu :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Re: Ivano Balić, najbolji rukometaš svih vremena gostuje u Sarajevu

Post by Krokodil Behko » 12 Sep 2017, 11:15

Čuj, najbolji rukometaš svijeta svih vremena, dobio otkaz u RSH?
Štoli nisam iznenađen? :D.

Ovo je moguće samo na našim prostorima, na prostorima trolskih država, a vjerovatno su na njegovo mjesto doveli nekog rukometnog Čaćića.. Jel se tako preziva onaj lik iz onog kluba, kojem nisam upamtio ime?
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ivano Balić, najbolji rukometaš svih vremena gostuje u Sarajevu

Post by storm » 12 Sep 2017, 11:27

Krokodil Behko wrote: 12 Sep 2017, 11:15 Čuj, najbolji rukometaš svijeta svih vremena, dobio otkaz u RSH?
Štoli nisam iznenađen? :D.

Ovo je moguće samo na našim prostorima, na prostorima trolskih država, a vjerovatno su na njegovo mjesto doveli nekog rukometnog Čaćića.. Jel se tako preziva onaj lik iz onog kluba, kojem nisam upamtio ime?
On i pero metlicic bili su sportski direktori repke...i dobili otkaz. Glupo jer nisu ni trenirali, ni igrali...a ne treba pricati sto znaci kad se pojave negdje i zastupaju repku :rol
Sad ce neke poslusnike instalirati i ajmo dalje...ima i rukomet u hrvata svog mamica...zoran gobac.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ivano Balić, najbolji rukometaš svih vremena gostuje u Sarajevu

Post by Bla » 12 Sep 2017, 11:51

storm wrote: 12 Sep 2017, 11:07 Bla bogati, de napusti temu :oo
odoh :gladan
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by Cvrle » 18 Oct 2017, 21:53

Idete li bodriti repku 25-og u Skenderiji?
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by Cvrle » 25 Oct 2017, 22:11

Veceras je BIH odigrala prvu kvalifikacionu utakmicu za SP protiv Estonije i pobijedila rezultatom 31:24. Golman Buric je briljirao, odbranio je cini mi se 9x i to fantasticne prilike za protivnike. Slijedeca utakmica se igra u subotu u Estoniji. Nadam se i navijam zestoko da i tamo odigraju extra utakmicu kao veceras. :bih :tooo :bubica :bravo
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by Nice try » 26 Oct 2017, 08:50

Lijepo su krenuli,nadam se da će ovako i nastaviti :ok
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by Cvrle » 26 Oct 2017, 09:16

Moraju... Pa vrijeme je vise da se malo razdrmaju... Dobri su ovi mladi novi igraci... :D
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by Cvrle » 28 Oct 2017, 15:14

Da li ce BH momci i veceras blistati u Estoniji, vidjecemo u 18:30 h :tooo :tooo :baklja :bubica :bubica :bih
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by KOMESAR » 28 Oct 2017, 15:57

Cvrle wrote: 28 Oct 2017, 15:14 Da li ce BH momci i veceras blistati u Estoniji, vidjecemo u 18:30 h :tooo :tooo :baklja :bubica :bubica :bih
Komsija u mene Bilal Suman ne zna je li posao ili je dosao. Daj boze da dobijemo jake Estonce!?

p.s.
Kad je onomad pocinjao igracku karijeru,u ilidzanskom Igmanu,babo u njega,rahmetli Himzo, je znao uci na teren i izvesti ga za usi ,ako nesto nije uradio po njegovoj volji.Zato je morao vrlo mlad pobjeci u Makedoniju.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Rukomet

Post by Cvrle » 28 Oct 2017, 17:14

Sumi je zakon, ali Nani je Ustav :hihi
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests