Uzeli su ga....doping ekipa

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Uzeli su ga....doping ekipa

Post by storm » 08 Mar 2016, 20:14

WTA
Šok! Maria Šarapova pozitivna na doping: "Ne želim ovako završiti karijeru"
Maria Šarapova na presici priznala pad na dopinškoj kontroli
Uzimala je zabranjeno sredstvo tijekom Australian Opena
Tvrdi da nije znala da je lijek nedavno stavljen na WADA-inu listu

Piše: I.G.

Image
Foto: Getty Images/Guliver Image

MARIA ŠARAPOVA šokirala je svijet današnjom objavom na najavljenoj press konferenciji, na kojoj se očekivao njen odlazak u mirovinu. Malo je tko očekivao rasplet koji se dogodio, slavna tenisačica pala je na dopinškom testiranju tijekom Australian Opena u siječnju ove godine.

Nekad najbolja tenisačica svijeta danas je na 7. mjestu WTA ljestvice. Na Australian Openu je ove godine bila pozitivna na meldonij, supstancu koja poboljšava metabolizam i energetsku opskrbu tkiva, a za kojeg 28-godišnja tenisačica tvrdi da ga uzima od 2006. zbog zdravstvenih problema.

Šarapova je rekla da nije bila svjesna mogućih posljedica.



"Pala sam na testiranju i preuzimam punu odgovornost. Uzimala sam lijek posljednjih 10 godina, ali 1. siječnja je stavljen na listu zabranjenih sredstava za što nisam znala".

Ruskinja je ove godine nastupila samo u Australiji, a od prošlogodišnjeg Wimbledona, kojeg je osvojila kao tinejdžerica, nastupila je na samo četiri turnira zbog problema s ozljedama. Šarapova, koja je u Melbourneu izgubila u četvrtfinalu od Amerikanke Serene Williams, izjavila je kako je pismenim putem obaviještena o pozitivnom nalazu na supstancu meldonium.

"Napravila sam veliku pogrešku, iznevjerila sam svoje navijače i svoj sport. Znam da ću snositi posljedice, ali ne želim završiti svoju karijeru na ovakav način. Stvarno se nadam kako ću dobiti novu priliku za igranje tenisa, igre koju toliko volim", rekla je Šarapova.

"Meldonium sam prvi put koristila 2006. godine zbog manjka magnezija u organizmu. Također, koristila sam ga, uz još neke lijekove, kao prevenciju kako ne bih oboljela od dijabetesa. Znala sam imati simptome dijabetesa, a i u mojoj obitelji postoje slučajevi oboljenja od te bolesti", rekla je Šarapova.

"Važno je znati da ja 10 godina koristim ovaj lijek koji nije bio na WADA-inoj listi cijelo to vrijeme. Ali 1. siječnja pravila su se promijenila, nisam znala da je meldonij na popisu. Primila sam e-mail 22. prosinca od WADA-e o izmjenama na listi, ali nisam pogledala link koji sam dobila", ispričala je Šarapova.

U 29. godini nada se da se još stigne vratiti i završiti karijeru na ljepši način.

"Napravila sam veliku pogrešku, razočarala sam navijače i iznevjerila sport. Igram tenis od četvrte godine i volim ga. Nisam željela ovako završiti karijeru. Nadam se da ću dobiti šansu još igrati".
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Uzeli su ga....doping ekipa

Post by Krokodil Behko » 08 Mar 2016, 20:15

Ma svi oni to uzimaju, samo još uvijek nisu uhvaćeni, na djelu.
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Uzeli su ga....doping ekipa

Post by Hannibal » 08 Mar 2016, 20:17

u nba se pogotovo dopinguju, zato i jesu toliko iznad ostalih kosarkasa. ja sam cuo da je lebron mnogo lijena osoba i da je ona njegova prica o treningu komercijala, nego on se pukne hemijom i onda kuca sa slobodnog. cuo sam i da je drina nekad bila marku
🐽

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uzeli su ga....doping ekipa

Post by storm » 08 Mar 2016, 20:18

Krokodil Behko wrote:Ma svi oni to uzimaju, samo još uvijek nisu uhvaćeni, na djelu.
I ja mislim, da se dijele na

prve, koje su uhvatili

druge, koje će tek uhvatiti

i treće, koji imaju iza sebe mašineriju i nikad neće biti uhvaćeni
Habibti, ya nour el - ain... :srce

drbrk
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 242
Joined: 12 Dec 2014, 11:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Uzeli su ga....doping ekipa

Post by drbrk » 09 Mar 2016, 09:12

najbolje je dozvoliti doping (osim hemikalija koje su opasne po zivot) pa ce svi biti jednaki. Ovako, ko se bolje sakrije taj pobedjuje
http://montaznakuca.blogspot.com

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uzeli su ga....doping ekipa

Post by storm » 09 Mar 2016, 09:17

Možda... Ali gdje je granica?

Čitao sam istraživanje, anketu medju sportašima... Bi li pristali da umru od posljedica dopinga, a da osvoje olimpijsku medalju... Mislim da se radilo o dobi 50 godina.
Zabrinjavajuće je bilo, da se većina izjasnila za!!
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uzeli su ga....doping ekipa

Post by storm » 09 Mar 2016, 22:38

Image
Slučaj Šarapova je samo početak: Zašto sportaši luduju za lijekom koji je dizao i sovjetske vojnike?

Na isti lijek pozitivno još stotine sportaša
Piše: A.P./I.G.

Foto: Getty Images / Guliver Image

NAKON priznanja Marije Šarapove da je pala na doping testu svakim danom isplivavaju novi detalji, a ovih dana još je dvoje sportaša priznalo korištenje istog lijeka koji je od 1. siječnja zabranjen u profesionalnom sportu.

Lista je sve dulja: Pala bivša svjetska prvakinja, olimpijska pobjednica i srebrni olimpijac u hrvanju

Osim ruske tenisačice, zbog uzimanja istog preparata pala je i olimpijska pobjednica u klizanju Ekaterina Bobrova te gruzijski hrvač i srebrni olimpijac Davit Modzmanashvili.

I švedska atletičarka Abeba Aregawi, negdašnja europska i svjetska prvakinja na 1500 metara, bila je pozitivna na doping-kontroli, također na meldonij. "Nažalost, oba uzorka kod Abebe su bila pozitvna. Aregawi očekuje suspenzija", potvrdio je predsjednik Švedskog atletskog saveza Tommy Forsgren. Aregawi (25) je do Olimpijskih igara u Londonu nastupala za Etiopiju, a švedsko je državljanstvo dobila udajom. Na Svjetskom prvenstvu u Moskvi 2013. bila je zlatna na 1500 metara, a u 2014. je postala europskom dvoranskom prvakinjom.

Uzimanje meldonija je potvrđeno i kod pobjednika tokijskoga maratona Etiopljanina Endeshawa Negesse, ukrajinskih biatlonaca Olge Abramove i Artema Tiščenka.

Što je meldonij?

Poznat i kao mildronat, koristi se za liječenje slabe cirkulacije i dotoka krvi u određene dijelove tijela, a pomaže i kod dijabetesa. Tek sa Šarapovom je meldonij došao pod povećalo sportskog svijeta, a čini se da bi se broj sportaša koji su koristili isto sredstvo mogao još povećati. Zanimljivo, nakon skandala sa Šarapovom meldonij je ubrzo postao jedan od najtraženijih pojmova na internetu, a povećala se i potražnja za tim proizvodom, a sukladno time i njegova cijena.

No, što je ustvari meldonij, sredstvo koje je Svjetska anti-dopinška agencija krajem prošle godine zabranila?

> Šarapova: Ne želim ovako završiti karijeru

Kod većeg opterećenja meldonij pomaže tijelu da brzo vrati energiju, koristi se za liječenje poremećaja kardiovaskularnog sustava, poboljšanje cirkulacije krvi, a stručnjaci tvrde da može poboljšati fizičke i mentalne sposobnosti sportaša tako što povećava opskrbu mišića kisikom. Također, povećava iskoristivost energije u tijelu, stimulira metabolizam i pomaže očistiti arterije od masnih naslaga. Britanski znanstvenici tvrde da može poboljšati i koncentraciju, pomoći otkloniti stres, a navodno postiže i stimulativni efekt sličan kofeinu.

WADA je otkrila da neki sportaši koriste lijek kako bi povećali svoje performanse. Dok je u SAD-u zabranjen, potpuno je legalan u Rusiji, Ukrajini, Moldaviji, Azerbajdžanu, Armeniji i nizu istočnih zemalja. U Rusiji je, pak, Vlada 2013. stavila meldonij na listu osnovnih lijekova u istom rangu s inzulinom, građani ga mogu kupiti u ljekarni, a propisuju ga i kardiolozi.

Image
Prema pravilniku WADA-e svrstan je u klasu tvari koje utječu na hormone i metaboličke modulatore, na popis zabranjenih tvari stavljen je 16. rujna 2015., a odluka je na snagu stupila 1. siječnja ove godine.

Izumitelj meldonija: Koristili su ga i sovjetski vojnici

Spomenuti lijek služio je i sovjetskim vojnicima tijekom rata u Afganistanu od 1979. do 1989. godine kako bi bili što izdržljiviji - rekao je njegov izumitelj Ivars Kalvis.

"Morali su trčati 20 kilometara s opremom, što je moglo uzrokovati smanjenje protoka krvi. Zbog toga su svi dobivali meldonij, a da toga i nisu bili svjesni", naglasio je Kalvis.


Proizvođač: Lijek ne može poboljšati učinak sportaša

Latvijski "Grindex", kompanija koja je patentirala i koja proizvodi lijek, ne vidi problem u cijeloj priči.

"Meldonij ne može poboljšati učinak sportaša. Mogao bi se preporučiti sportašima jedino u slučaju kako bi izbjegli otkazivanje srca ili oštećenje mišića", pojasnila je kompanija u priopćenju.

Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Uzeli su ga....doping ekipa

Post by Krokodil Behko » 16 Apr 2016, 22:42

Adnanu Ćatiću prijeti oduzimanje titule svjetskog prvaka!

Adnan Ćatić, bosanskohercegovački bokser koji se bori pod njemačkom zastavom kao Felix Sturm, optužen je za doping, pišu njemački mediji.
Dva mjeseca nakon što je savladao Fedora Chudinova, Ćatić je optužen za doping, a njemački mediji pišu da je u njegovom uzorku urina pronađena nedozvoljena supstanca Stanozolol.

"Kunem se da svjesno nisam uzimao nikakvu sličnu supstancu", rekao je Ćatić.

Ukoliko se optužbe pokažu istinitim, Ćatiću prijeti oduzimanje titule svjetskog prvaka po WBA verziji, te zabrana boksovanja na dvije godine.

(Vijesti.ba / SCsport)
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uzeli su ga....doping ekipa

Post by storm » 16 Apr 2016, 22:49

Eto ga na :rol
Najgore mi je čuti - nisam znao :D.
Pa ništa drugo ne radiš u životu nego treniraš i paziš što jedeš...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Uzeli su ga....doping ekipa

Post by Bla » 16 Apr 2016, 23:05

Ko kontroliše kontrolore?
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uzeli su ga....doping ekipa

Post by storm » 16 Apr 2016, 23:08

Bla wrote:Ko kontroliše kontrolore?
apsolutne moralne vertikale iz međunarodne antidoping komisije :zubi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15117
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 958 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: Uzeli su ga....doping ekipa

Post by Tokmak » 17 Apr 2016, 00:29

ma šupljak za Šarapovu... :123
uzeli su je na zub samo zato jer je Ruskinja...
baš me čudi da nisu susprendirali jednu od sestara Williams recimo...

ista priča kao sa kanadskim sprinterima u 80-im i 90-im... :rol

američka posla,pih... :lup
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uzeli su ga....doping ekipa

Post by storm » 24 Jul 2016, 08:05

Ipak su svi amateri za ruse, što god ti mislio zloćo :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uzeli su ga....doping ekipa

Post by storm » 22 Sep 2017, 20:22

Opa :hm


Darijo Srna se zbog dopinga povlači iz svih natjecanja! "Ništa nisam uzeo svjesno"
Piše: S.Č.

Image
Foto: Hina

POVODOM optužbi da je pao na doping testu u Ukrajini, Darijo Srna se oglasio priopćenjem u kojem je rekao da se povlači iz svih natjecanja jer se želi posvetiti svojoj obrani!

Hrvatsku nogometnu javnost u srijedu je neugodno iznenadila vijest koja je stigla iz Ukrajine. Tamošnji mediji objavili su da je bivši kapetan Hrvatske i višegodišnji kapetan Šahtara, Darijo Srna, pao na doping testu.
List Sportyvka prvi je izašao s informacijom da postoje sumnje da je Srnin test nakon utakmice Lige prvaka protiv Napolija pozitivan, a da ukrajinski klub šuti o tome. Novinarima tog lista dodatnu sumnju potaknula je reakcija trenera Šahtara Paola Fonsece, koji je Srnu izostavio iz momčadi u ligaškoj utakmici protiv Černomoreca u prvenstvu, samo tri dana nakon Napolija.


Povodom sumnji da je pao na doping testu oglasio se i Darijo Srna priopćenjem koje prenosimo u cijelosti.

''18. rujna ove godine obaviješten sam od strane Nacionalnog antidopinškog centra Ukrajine (NADCU) kako je u mom uzorku koji sam dao 22. ožujka 2017. van natjecanja ('out-of-competition') pronađena nedozvoljena tvar.

Kao prvo i najvažnije želim odmah iskreno istaknuti kako nikada nisam savjesno ili s namjerom uzeo neko nedozvoljeno sredstvo niti sam nezakonito i nepošteno pokušao na bilo koji način povećati svoju sportsku učinkovitost ili sposobnosti.

Trenutno istražujem moguće izvore pronađene tvari te u potpunosti, dobrovoljno i s punim poštovanjem surađujem s Nacionalnim antidopinškim centrom Ukrajine (NADCU). S ciljem da se posvetim svojoj obrani i spriječim svako moguće uznemiravanje mog tima i mojih suigrača, donio sam odluku da se povučem iz svih natjecanja dok se pravni proces koji je u tijeku ne završi. U potpunosti ću se fokusirati na to kako bih sačuvao svoju čast i poštenje.

Tijekom cijele svoje karijere uvijek sam imao dojam kako se svakodnevno moram iznova dokazivati. Danas sam ponovno u situaciji kada ću kao i uvijek do sada dokazati kako sam sve u svom životu, privatnom i profesionalnom, postigao izričito teškim radom, čestitošću, disciplinom te iznad svega poštenjem. To su vrijednosti koje mi je prenio i usadio moj pokojni otac i kojima ja danas učim svoju djecu.

Poštujući povjerljivost cijelog procesa nisam u mogućnosti detaljnije komentirati ovaj slučaj.
Želim iskreno zahvaliti svojoj obitelji, klubu i svojim navijačima za njihovu bezrezervnu podršku u ovom slučaju i nadam se što skorijem povratku na teren svojoj momčadi.

Ovo nikako nije kraj moje karijere, to vam obećavam!

Iskreno vaš,

Darijo Srna''.

Šahtar oteže sa službenom reakcijom i ostavlja prostor špekulacijama. Ukrajinski mediji ovih dana pišu da je Srna pao na testiranju u drugom dijelu prošle sezone u Ukrajini, a ne u Ligi prvaka.

Prema pravilima, ukrajinski savez trebao bi o rezultatima testiranja izvijestiti WAD-u, koja u roku od deset dana obavještava igrača i klub o otvorenom postupku te ponavlja testiranje. Šahtar u tom slučaju više neće moći šutjeti.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Uzeli su ga....doping ekipa

Post by Vjetar » 22 Sep 2017, 20:41

Pa moguće i da nije svjesno. Ali ako jeste - suspendovati ga na godinu bar. Ili trajno. Kao i sve ove gore nabrojane. Koliko god bilo izazovno i pod kolikim god bili pritiskom ti vrhunski sportisti, dati sebi prednost u odnosu na druge na takav način čini da prestaješ biti sportista :dole .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Uzeli su ga....doping ekipa

Post by Socrates » 22 Sep 2017, 20:45

Njemu je bilo kakva suspenzija ujedno i neslavan kraj karijere.
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uzeli su ga....doping ekipa

Post by storm » 22 Sep 2017, 20:47

Oblak wrote: 22 Sep 2017, 20:41 Pa moguće i da nije svjesno. Ali ako jeste - suspendovati ga na godinu bar. Ili trajno. Kao i sve ove gore nabrojane. Koliko god bilo izazovno i pod kolikim god bili pritiskom ti vrhunski sportisti, dati sebi prednost u odnosu na druge na takav način čini da prestaješ biti sportista :dole .
Čudi me da je (ako je) to sad uzimao.....oprostio se prošlo ljeto od reprezentacije....sezona, možda dvije do kraja karijere.
A igrač je koji nikad nije imao problemas fizikom.
Drugo je objašnjenje, da je htio ostati u rangu sa mladima koji nadolaze...godine idu :oo
..i da, možda i nije znao, podvali se svašta. Najčešći je slučaj da se lijeće za nekom virozom ....lijek ima neke doze nedozvoljenih supstanci i ako se to ne prijavi....slijedi kazna i suspenzija. Tako je nedavno dinamovac Ademi imao slučaj...pravila su rigorozna.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Uzeli su ga....doping ekipa

Post by Vjetar » 22 Sep 2017, 20:48

Socrates wrote: 22 Sep 2017, 20:45 Njemu je bilo kakva suspenzija ujedno i neslavan kraj karijere.
Pa to je cijena dopinga. To bi trebala da bude cijena.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Uzeli su ga....doping ekipa

Post by Mala_Mu » 20 Sep 2018, 19:08

Svjetska antidoping agencija nakon skoro tri godine ukinula suspenziju Rusiji

Image

Svjetska antidopinška agencija (WADA) ukinula je suspenziju ruskim sportistima koja je na snazi bila prethodne tri godine.

Podsjetimo, WADA je 2015. godine suspendovala hiljade ruskih sportista kojima je dokazano sistematsko dopingovanje pod pokroviteljstvom države, a sve je počelo prije i tokom Olimpijskih igara u Sočiju 2014. godine.

Devet od 12 članova Izvršnog komiteta WADA-e je glasalo da se Rusiji ukine suspenzija na zasjedanju na Sejšelima, dva su bila protiv i jedan je bio suzdržan.

"Ruska antidopinška agencija je tokom proteklih godina sarađivala sa nama i dobili smo uvid u sve medicinske kartone njihovih sportista", objasnio je razlog odluke predsjednik WADA-e Sir Craig Reedie.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uzeli su ga....doping ekipa

Post by storm » 20 Sep 2018, 19:31

Koje su to trgovine sa velikim igracima :oo

Kofol, sad rusi dobri...čisti :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests