Hokej

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Hokej

Post by storm » 22 May 2016, 10:13

Image

Kanada i Finska u finalu SP-a u hokeju, Rusi i Amerikanci za broncu
Piše: Hina

Foto:Hina

U FINALU svjetskog prvenstva u hokeju na ledu u Rusiji igrat će branitelj naslova Kanada i Finska.

Kanađani su u polufinalnom ogledu pobijedili SAD 4-3 (2-0, 1-3, 1-0), dok je Finska porazila Rusiju 3-1 (0-1, 3-0, 0-0).

Amerikanci su doputovali u Rusiju bez velikih očekivanja, naime nitko ih nije vidio među kandidatima za odličje, a na koncu su bili na pragu velikog iznenađenja. Nakon što su u četvrtfinalu izbacili Čehe, u polufinalu su dobro namučili svoje susjede Kanađane. Aktualni olimpijski pobjednici i svjetski pravci su poveli 2-0, no Amerikanci okrenuli rezultat s tri gola. Ipak, Kanađani su koncem druge trećine izjednačili, a potom na otvaranju zadnje dionice poveli 4-3 i sačuvali vodstvo.

Golove za Kanadu zabili su Gallagher (9), Marchand (19), Brassard (36) i Ellis (42), dok su strijelci za SAD bili Matthews (22), Warsofsky (25), Motte (29).

U drugom polufinalnom susretu Finska je pokvarila snove domaćina o plasmanu u finale pobijedivši 3-1. Finci su tako stigli do finala bez poraza, a na tom putu su dobili i Kanadu (4-0) s kojom će ponovo igrati u finalu. Rusi su poveli u 3. minuti golom Širokova, no Finci su u drugoj trećini preokrenuli rezultat s ti gola i potom sačuvali prednost. Golove su zabili Aho (26, 39) i Jokinen (36).

Finska sada ima priliku osvojiti svjetske naslove u tri uzrasta nakon što je već pobijedila u uzrastima U20 i U18.

Kanada je kroz povijest 25 puta bila svjetski prvak, dok su Finci dva puta bili zlatni - 1995. i 2011. godine.

Utakmica za treće mjesto između Rusije i SAD je u nedjelju u 16:15 sati, a kanadsko - finski okršaj za zlato je u 20.45 sati.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Hokej

Post by storm » 22 May 2016, 10:14

Nemamo zasebne teme za hokej na ledu....ona KHL je nešto posebno.
Nisam ispratio svjetsko prvenstvo....no nikad nije kasno :oo

oh canada :cool
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Hokej

Post by storm » 23 May 2016, 21:38

....kako rekoh....oh canada :zubi


Kanađani preko Finske do 26. naslova svjetskog prvaka
Piše: Hina

Image
Foto: Hina

HOKEJAŠI Kanade obranili su u nedjelju naslov svjetskih prvaka pobijedivši Finsku 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) u finalu odigranom u moskovskoj Ledenoj palači.

Kanađani su u finalnom dvoboju potpuno nadigrali Fince koji su slavili s 4:0 u njihovoj utakmici odigranoj u prvoj fazi natjecanja. No, kad je ulog bio naslov svjetskog prvaka momčad pod vodstvo trenera Billa Petersa bila je potpuno nadmoćna.

Kanađani su Fincima dozvolili svega 16 udaraca tijekom cijele utakmice, dok je finski vratar Mikko Koskinen bio pod stalnom paljbom i uspio zaustaviti čak 31 od 33 udarca. Jedini koji ga je uspio svladati bio je napadač Edmontona Connor McDavid, odličnom solo akcijom u 12. minuti. Svjetski prvaci su držali prednost sve do posljednje minute, a kad su Finci povukli vratara, sekundu prije isteka vremena konačan je rezultat postavio Matt Duchene, suigrač našeg Borne Rendulića iz Colorado Avalanchea.

[ytube][/ytube]

Finci su osvojili svoju 13. medalju na svjetskim prvenstvima, a ukupno osmi put su se okitili srebrom te tako nisu uspjeli postati prva reprezentacija u povijesti koja je u istoj godini osvojila naslove svjetskih prvaka u seniorskoj, U-20 i U-18 kategoriji.

S druge strane, Kanađani su stigli do svog 26. zlata i ukupno 48. odličja na svjetskim smotrama. Connor McDavid, prvi izbor prošlogodišnjeg NHL drafta i strijelac pobjedničkog pogotka u finalu, sa samo 19 godina postao je najmlađi hokejaš u povijesti koji je skupio komplet zlatnih medalja sa svjetskih prvenstava U-18, U-20 i seniorskoj kategoriji. Zlato osvojeno u Moskvi učinilo je napadača Anaheima Corryja Perryja 27. članom "Triple Gold" kluba. Perry je ušao u ekskluzivno društvo hokejaša koji su tijekom karijere uspjeli osvojiti naslov svjetskog prvaka, olimpijsko zlato i Stanley Cup.

Hokejaši Rusije osvojili su brončano odličje na Svjetskom prvenstvu kojem su bili domaćini, nakon što su u nedjelju u Moskvi s uvjerljivih 7-2 (2-0, 3-1, 2-1) svladali reprezentaciju SAD-a.
Dvostruki strijelac za Ruse bio je Sergej Mozjakin, a po jedan pogodak postigli su Vjačeslav Vojnov, Ivan Telegin, Jevgenij Dadonov, Artemi Panarin i Vadim Šipačjov. Strijelac oba američka gola bio je Frank Vatrano.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15111
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 956 times
Been thanked: 945 times
Status: Offline

Re: Hokej

Post by Tokmak » 24 May 2016, 17:15

San Jose Sharksi noćas opet brejknuli St.Lousi Bluese u finalu zapada pobjedivši u gostima sa 6:3 te tako stigli na pobjedu od plasmana u finale Stanley Cupa...šesta utakmica se igra za dvije večeri u San Joseu...

na istoku velika borba između Tampe Bay i Pittsburgh Penguinsa,Tampa ima prednost od 3:2 i noćašnjom pobjedom na svom terenu će se plasirati u veliko finale što bi po meni ipak bilo iznenađenje jer za Pense igraju Malkin i Crosby... :cudi
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15111
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 956 times
Been thanked: 945 times
Status: Offline

Re: Hokej

Post by Tokmak » 27 May 2016, 17:44

kao što sam i očekivao,noćas su prolaz u veliko finale NHL-a izborili Pittsburgh Penguinsi pobjedivši u šestoj utakmici finala Istoka Tampu Bay sa 2:1
u finalu će igrati protiv San Jose Sharksa

malo sam googlao jer mi je bilo čudno i vidio sam da su Pensi bili prvaci 2009.,dakle u novijoj eri sa zvijezdama poput Malkina,Crosbya,Letanga...
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Engleska premier liga

Post by Username » 28 Dec 2016, 22:05

Jako skromni igraci bili Lemieux i Jagr.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Engleska premier liga

Post by posmatrac » 28 Dec 2016, 22:48

Username wrote:Jako skromni igraci bili Lemieux i Jagr.
JAgr je dosao kasnije(nije osvojio ta dva trofeja), o Lemieuxu veze tad nisam imao da je dobar igrac, to su bila moja prva iskustva sa NHLom.

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Engleska premier liga

Post by Username » 28 Dec 2016, 23:02

posmatrac wrote:
Username wrote:Jako skromni igraci bili Lemieux i Jagr.
JAgr je dosao kasnije(nije osvojio ta dva trofeja), o Lemieuxu veze tad nisam imao da je dobar igrac, to su bila moja prva iskustva sa NHLom.
Mozda bi i proturio pricu o njegovom neigranju da ne pratım hokej i karijeru najveceg hokejasa.

Igrao je bitnu ulogu u finalu.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Engleska premier liga

Post by posmatrac » 28 Dec 2016, 23:18

Username wrote:
posmatrac wrote:
Username wrote:Jako skromni igraci bili Lemieux i Jagr.
JAgr je dosao kasnije(nije osvojio ta dva trofeja), o Lemieuxu veze tad nisam imao da je dobar igrac, to su bila moja prva iskustva sa NHLom.
Mozda bi i proturio pricu o njegovom neigranju da ne pratım hokej i karijeru najveceg hokejasa.

Igrao je bitnu ulogu u finalu.
NAjveci hokejas je Gretzky, po svim parametrima, broj golova , asistencija, sad vidjeh da je Jagr zaista protiv NorthStarsa bio u timu, ali te godine su igru nosili Lemieux, Francis, legendarni Paul Coffey,branio legendarni Barasso, Joe Mullen, Trottier i ostali, JAgr je tek narednih godina poceo da igra svoje najbolje utakmice, pa su Pingvini tek 2008 ponovi bili prvaci.

Al posto je tema Engleska liga, od ove numere se najezim iako nisam njihov navijac :D


https://www.youtube.com/watch?v=umNACDTH-BY&t=104s

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Engleska premier liga

Post by Username » 29 Dec 2016, 08:31

posmatrac wrote:
Username wrote:
posmatrac wrote:
Username wrote:Jako skromni igraci bili Lemieux i Jagr.
JAgr je dosao kasnije(nije osvojio ta dva trofeja), o Lemieuxu veze tad nisam imao da je dobar igrac, to su bila moja prva iskustva sa NHLom.
Mozda bi i proturio pricu o njegovom neigranju da ne pratım hokej i karijeru najveceg hokejasa.

Igrao je bitnu ulogu u finalu.
NAjveci hokejas je Gretzky, po svim parametrima, broj golova , asistencija, sad vidjeh da je Jagr zaista protiv NorthStarsa bio u timu, ali te godine su igru nosili Lemieux, Francis, legendarni Paul Coffey,branio legendarni Barasso, Joe Mullen, Trottier i ostali, JAgr je tek narednih godina poceo da igra svoje najbolje utakmice, pa su Pingvini tek 2008 ponovi bili prvaci.

Al posto je tema Engleska liga, od ove numere se najezim iako nisam njihov navijac :D


https://www.youtube.com/watch?v=umNACDTH-BY&t=104s

Lijevo krilo Stevens, desno Recchi, centar Lemieux, a s plave dejstvuje Coffey.

Jagr je i prve 2 godine odigrao dobro. To sto je ekstra klasa pa je kasnije bio jos bolji je drugi par cipela.

Zaboravio si da je u prvoj sezoni Lemieux preskocio vecinu tekmi.

Donosis zakljucke po defaultu, nije sve u statistici.

Jagr je rodjeni vodja.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Engleska premier liga

Post by posmatrac » 29 Dec 2016, 14:25

JAgr je bio korpulentniiji i od Lemieuxa i Gretzkog, bio snazniji, druga dva su bili daleko veci kreativci i majstori hokejaske igre, tu bi jos dodao i Marka Mesiera.
Ne znam kako ali nisam upratio Jagra u tim prvim tutulama Pingvina, moja greska priznajem, ali su zaista neki drugi igraci odnosili primat tiuh godina.
Gretzky je u Hokeju ono sto je Jordan u kosarci, sa tim se slaze citav svijet, ok sto ti simpatises JAgra, imas pravo na to.

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hokej

Post by Username » 07 Jan 2017, 13:15

Nikako se ne slazem.

Jagr je blize Lemiexu po majstorijama, Gretzky je bio masina.

1998 Jagr je vodio Cehe do zlata, izmedju ostalog i preko Kanade s njima dvojicom.

Koliki je znacaj imao govori da je ostajao u igri i s drugom linijom i kako kazu njegovi saigraci, s njim su se osjecali nepobjedivo.

Cesi su bili 4-5 po kvalitetu, tu je znacaj ceskog velikana i pravog vodje.

Gretzky je igrao u dream teamu Edmontona, cak i kad ih je napustio oni su opet osvojili NHL.

Znacaj Jari Kurija ne bih potcijenio u stvaranju njegovog imena.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Engleska premier liga

Post by storm » 07 Jan 2017, 13:58

posmatrac wrote:JAgr je bio korpulentniiji i od Lemieuxa i Gretzkog, bio snazniji, druga dva su bili daleko veci kreativci i majstori hokejaske igre, tu bi jos dodao i Marka Mesiera.
Ne znam kako ali nisam upratio Jagra u tim prvim tutulama Pingvina, moja greska priznajem, ali su zaista neki drugi igraci odnosili primat tiuh godina.
Gretzky je u Hokeju ono sto je Jordan u kosarci, sa tim se slaze citav svijet, ok sto ti simpatises JAgra, imas pravo na to.
Koliko se ja sjećam ta ti konstatacija ne stoji.....Lemieux je bio mrcina....Gretzky jest "žgoljavko"
E da ....Messier :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Engleska premier liga

Post by posmatrac » 07 Jan 2017, 14:45

storm wrote:
posmatrac wrote:JAgr je bio korpulentniiji i od Lemieuxa i Gretzkog, bio snazniji, druga dva su bili daleko veci kreativci i majstori hokejaske igre, tu bi jos dodao i Marka Mesiera.
Ne znam kako ali nisam upratio Jagra u tim prvim tutulama Pingvina, moja greska priznajem, ali su zaista neki drugi igraci odnosili primat tiuh godina.
Gretzky je u Hokeju ono sto je Jordan u kosarci, sa tim se slaze citav svijet, ok sto ti simpatises JAgra, imas pravo na to.
Koliko se ja sjećam ta ti konstatacija ne stoji.....Lemieux je bio mrcina....Gretzky jest "žgoljavko"
E da ....Messier :ok
PA nije bio "mali" ni Lemieux, ali je cini mi se bio kreativniji, brzi tj bolji "dribler" od Jagra, ciju velicinu ne osporavam ni najmanje.

Lemieux je po meni Hokejaski Messi :zubi

https://www.youtube.com/watch?v=hcpxZ9DIn8A

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hokej

Post by posmatrac » 11 May 2017, 14:00

Jutros osvanuh uz NHL, tj uz 7mu utakmicu polufinala istoka izmedju meni vec evo skoro 30tak godina dragih pitsburskih Pingvina i Washington Capitalsa, koji su nam uvijek bili redovne musterije, ali nakon 6 utakmice kada su demolirali Pitsburg u gostima sam bio ubjedjen da ce Oveckin i drustvo prooci dalje i da ce sinoc trijumfovati.

Ali avaj , nikada tvrdja i izjednacenija utakmica od svih koje sam ikada gledao, jako malo suteva na okvir gola( obostrano) i dovoljan je bio 1 gol Pingvina da ih odvede u finale istoka gdje ih ceka cini mi se Otava Senatorsi.

MAlo mi je bilo krivo sto ne spavah samo zbog 1 gola, ali jos gore bi bilo da je taj gol dao WAshington :hihi

Crosby, Malkin i drustvo znaci i dalje u borbi za 5 Stanley Kup u istoriji " grada Celika"

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Hokej

Post by storm » 11 May 2017, 14:04

Otkad nisam pogledao dobru NHL tekmu :lupa
A isto sam znao osvanuti uz rangerse :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hokej

Post by posmatrac » 11 May 2017, 14:10

I ja u zadnje vrijeme slabije pratim, ali Play Off je posebna poslastica :ok

Rangersi su cini mi se ispali upravo od Otave, nasih sljedecih " zrtvi" :zubi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Hokej

Post by storm » 11 May 2017, 14:15

Jesu kingsi jos zivi?
Malo cu njih zbog zemljaka Kopitara zraknuti :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hokej

Post by posmatrac » 11 May 2017, 14:35

Nisu Kingsi trenutno u nekoj formi , nisu se ove godine plasirali u Play Off, mada se kod njih redovno desava da ekipa koja je par godina bila najgora preko noci postanbe najbolja, zavisno od transfera i drafta, kao u NBA.

Nisam Kingse nikada volio zbog dominacije Gretckog svojevremeno :zubi , mada se sa njima nije bas nauzivao i naosvajao sampionskih titula.

Drag mi je povratak Edmonton Oilersa, dugo ih nije bilo a ove godine su dosli do polufinala zapada.

Jedna stara fransiza puna tradicije i velikih rezultata, skoro svi najveci igraci NHLa( krema hokeja) su igrali kod njih, cini mi se Gretzky i Messier zajedno.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Hokej

Post by storm » 11 May 2017, 15:30

Mislim da si u pravu...oilersi su im bili"maticni" NHL klubovi...
Ameri su lovom dotukli kanadske klubove :rol

Frend iz Calgarya poludi kad cuje za amere glede hokeja :D....prije je zivio u Winnipegu...ovi hladno kupili klub i preselili u pustinju...:lup
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests