Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
Post Reply
valter
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1436
Joined: 28 Sep 2010, 12:50
Status: Offline

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by valter » 29 Sep 2010, 14:38

Veliko pojačanje
Danijel Šarić dobio dozvolu EHF-a za nastup za BiH


Danijel Šarić, 33-godišnji golman španske Barcelone dobio je dozvolu EHF-a za nastup u dresu muške rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Šarić je imao mnogo problema sa dobijanjem dozvole za nastup u reprezentaciji BiH, jer protekle tri godine nije igrao za klubove iz bh. prvenstva, a nosio je dres reprezentacije tadašnje Srbije i Crne Gore.

Podsjećamo da je EHF prethodno odbila zahtjev naše reprezentacije da Šarić igra u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2011. godine u Švedskoj.

Šarić je rođen u Doboju, a tokom karijere nosio je dres Sintelona, Crvene Zvezde, Ademar Leona, Portland San Antonia, a sada stoji na golu velike Barcelone.

Šarić će nakon odluke EHF-a dres naše reprezentacije obući 28. oktobra na gostovanju u Mađarskoj. Tri dana poslije toga u Skenderiji će naši igrači odmjeriti snage sa reprezentacijom Makedonije.

valter
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1436
Joined: 28 Sep 2010, 12:50
Status: Offline

Re: Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by valter » 27 Oct 2010, 20:30

Sutra protiv Madjarske,prenos mislim na BHT1,valjda ne dožive debakl.

P.S.Sjećam se utakmice protiv Madjarske u Sarajevu u utakmici baraža koja je prekinuta zbog ubacivanja predmeta u teren i divne koreografije kao i izvodjenje himne,sad ću pronaći pa postaviti.

valter
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1436
Joined: 28 Sep 2010, 12:50
Status: Offline

Re: Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by valter » 27 Oct 2010, 20:33

Evo ga,fascinantno:
[media]fSQRWBmFU-8[/media]

valter
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1436
Joined: 28 Sep 2010, 12:50
Status: Offline

Re: Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by valter » 28 Oct 2010, 15:30

U 18 sati direktan prenos na TV1,Madjarska-BiH, :bih :bih

User avatar
Del Boy
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1433
Joined: 04 Jul 2010, 17:36
Location: Sarajevo
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Del Boy » 30 Oct 2010, 16:18

MAKEDONIJA MORA PASTI !

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u okviru 2. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo sutra će snage odmjeriti sa Makedonijom, a uoči ove utakmice upriličena je press konferencija na kojoj su se novinarima obratili selektor našeg nacionalnog tima Vojislav Rađa, te kapiten Mirsad Terzić, Damir Doborac i golman Danijel Šarić.
"Mi imamo samo jednu obavezu, a to je plasman na Evropsko prvenstvo i ja se nadam da ćemo je ispuniti. U duelu sa Mađarskom odigrali smo kvaliteno 40 minuta, no onda smo imali pad i dozvolili smo Mađarima da stvore ogromnu prednost, te da ubjedljivo trijumfuju, no konačan rezultat nije bio pravo mjerilo odnosa snaga na terenu", rekao je Rađa i dodao:

"Pred duel sa Makedonijom nemamo povrijeđenih igrača, što nas svakako raduje. Dobro poznajemo momčad Makedonije i mogu reći da smo u Skenderiji mi veliki favoriti. Prostudirali smo makedonsku igru i znamo sve njihove prednosti i mane, no mislim da je u ovom trenutku najbitnije da se okrenemo sebi. Imamo kvalitet, a uvjeren sam da ćemo to sutra i na parketu pokazati."

Kapiten našeg nacionalnog tima Mirsad Terzić smatra da je zaustavljanje Lazarova ključ sutrašnje utakmice.

"Protiv Makedonije smo igrali mnogo puta i mislim da oni već godinama ništa ne mijenjaju, što se tiče same igre. Igraju jaku odbranu, dok se u napadu gotovo sve svodi na Lazarova. Ukoliko uspijemo, a nadam se da hoćemo, zaustaviti Lazarova, onda smo rješili mnogo toga. Igramo kući, pred našom publikom i samo nas pobjeda interesuje", rekao je Terzić.

"Nismo zadovoljni rezultatom iz Mađarske, što je i sasvim normalno. Međutim, ne smijemo se previše osvrtati na tu utakmicu. Sutra nam dolazi Makedonija i samo nas ona interesuje. Trebamo pobjedu radi mira u kući. Jednostavno je, sutra moramo dobiti, sve je do nas i ja očekujem veliku borbenost i naš trijumf", naglasio je Danijel Šarić, dok je Damir Doborac izjavio:

"Mislim da smo svi zajedno preambiciozno ušli u utakmicu sa Mađarskom. Nekako smo previše bili optimistični, što se na kraju pokazalo kao greška. Mađarska je iza nas, a sutra nam slijedi jedna od najvažnijih utakmica u kvalifikacijema. Respektujemo Makedoniju, no smatramo da smo u ovom trenutku kvalitetniji, te smo uvjereni da uz pomoć podrške s tribina, možemo trijumfovati."

Duel Bosne i Hercegovine i Makedonije igra se sutra ui velikoj dvorani Skenderije. Utakmica počinje u 20 sati, a karte po cijeni od 10 KM mogu se kupiti na platou Skenderije, te u Ferhadiji.

:bih :bih :bih :bih :bih :bih :bih :bih :bih :bih :bih :bih :bih :bih :bih
Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.

valter
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1436
Joined: 28 Sep 2010, 12:50
Status: Offline

Re: Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by valter » 31 Oct 2010, 18:07

Nadam se boljoj igri i boljem rezultatu,vrijeme je da ih krene, :bih :bih :bih

Ines
Na probnom
Na probnom
Posts: 85
Joined: 27 Oct 2010, 00:08
Status: Offline

Re: Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Ines » 31 Oct 2010, 18:41

sretno večeras

User avatar
Del Boy
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1433
Joined: 04 Jul 2010, 17:36
Location: Sarajevo
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Del Boy » 31 Oct 2010, 19:35

Ma mora ih krenut pred punom Skenderijom :)
Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.

User avatar
poker
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 141
Joined: 27 Sep 2010, 00:14
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by poker » 01 Dec 2010, 03:14

nazalost imamo vrlo slabog trnera ali rukometna mafija je tu vec godinam pa me ne iznenadjuje nista.Trener je nula ko covjek i kao bivsi igrac igrali smo zajedno u istom klubu zato govorim.danijel je stvarno predobar covjek i kao igrac pokazo je sve svoje sposobnosti sva trojica smo iz istog kluba a jasam danijelu pomogo u prvimkoracima nadam se dacemo imati vise sanse u daljnjem takmicenju

User avatar
poker
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 141
Joined: 27 Sep 2010, 00:14
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by poker » 28 Feb 2011, 19:53

Dobio sam najnoviju ljepu vjest sav sam radostan Radja odlazi izbrojani dani tako da mojoj sreci nema kraja.Dolazi jedan vrlo veliki bosanski bivsi igrac i kapiten na njegovo mjesto super ce mu pomocnici biti tako da ce se radit na duze staze

valter
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1436
Joined: 28 Sep 2010, 12:50
Status: Offline

Re: Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by valter » 10 Mar 2011, 09:11

Još jedna blamaža BH sporta

U sinoć odigranoj utakmici 3.kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo rukometaši BiH su u Estoniji poraženi rezultatom 35:30 i time izgubili gotovo sve šanse za plasman na EP.Ovo je,ja mislim,možda i najsramniji poraz u istoriji bh rukometa,bila je to blamaža i cirkus od utakmice,sa selektorom Vojislavom Radjom koji ne zaslužuje da vodi reprezentaciju,od očiglednog nezalaganja naših igrača,otkaza ponajboljih reprezentativaca kojima je očito kumovao i sam Radja.
SRAMOTA...

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by sann » 10 Jul 2011, 01:08

valter wrote:Veliko pojačanje
Danijel Šarić dobio dozvolu EHF-a za nastup za BiH


Danijel Šarić, 33-godišnji golman španske Barcelone dobio je dozvolu EHF-a za nastup u dresu muške rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Šarić je imao mnogo problema sa dobijanjem dozvole za nastup u reprezentaciji BiH, jer protekle tri godine nije igrao za klubove iz bh. prvenstva, a nosio je dres reprezentacije tadašnje Srbije i Crne Gore.

Podsjećamo da je EHF prethodno odbila zahtjev naše reprezentacije da Šarić igra u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2011. godine u Švedskoj.

Šarić je rođen u Doboju, a tokom karijere nosio je dres Sintelona, Crvene Zvezde, Ademar Leona, Portland San Antonia, a sada stoji na golu velike Barcelone.

Šarić će nakon odluke EHF-a dres naše reprezentacije obući 28. oktobra na gostovanju u Mađarskoj. Tri dana poslije toga u Skenderiji će naši igrači odmjeriti snage sa reprezentacijom Makedonije.
:D ....provela sa njim par sati...ekstra osoba... :pusi
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by adacta » 25 Jul 2011, 06:02

Tragedija u Beogradu: Poginuo rukometni reprezentativac BiH Marinko Kelečević

Image

Igrač Celja nastradao jutros u saobraćajnoj nesreći

Rukometni reprezentativac Bosne i Hercegovine Marinko Kelečević poginuo u saobraćajnoj nesreći.

Prema neslužbenim informacijama, Kelečević je nedaleko od Beograda vozeći motocikl sletio sa ceste.

Dvadesetšestogodišnji Kelečević je do ove sezone nosio dres Ferencvaroša, a prije par mjeseci potpisao je ugovor sa Celjem. Slovenski mediji su javili da je bh. reprezentativac danas trebalo da se pojavi na pripremama novog kluba te da je smrtno stradao na putu do aerodroma.

"Šokirani smo. Ovo je ogroman udarac za sve nas, za bh. rukomet i sport uopće. Njegovoj porodici uime RSBiH izjavljujem iskreno saučešće", izjavio je generalni sekretar Rukometnog saveza BiH Smajo Karačić.

Kelečević je prošle godine debitirao za reprezentaciju BiH u prijateljskom susretu sa Grčkom, a ukupno je u dresu sa državnim grbom odigrao devet utakmica.

User avatar
poker
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 141
Joined: 27 Sep 2010, 00:14
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by poker » 24 Aug 2011, 07:14

Samo se pitam kad ce postavit novog trenera kad se vec zna godina dana koce bit a nikad ne imenuju

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by adacta » 21 Apr 2012, 09:19

BiH u grupi sa Srbijom, Rusijom i Austrijom; Hrvatska u četvrtoj grupi

Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2014. godine u Danskoj igrat će u Sedmoj grupi sa ekipama Srbije, Rusije i Austrije, određeno je danas žrijebom u Kopenhagenu.

Po dvije najbolje reprezentacije iz sedam grupa izborit će plasman na EP-u, kao i dvije najbolje trećeplasirane reprezentacije, koje će se sastati u baražu.

Kvalifikacije će se igrati u januaru naredne godine, a Europsko prvenstvo 12. do 26. januara 2014. godine.

Kvalifikacijske grupe za EP 2014. u Danskoj:

Prva grupa: Španjolska, Makedonija, Portugal i ekipa iz pretkvalifikacija;
Druga grupa: Češka, Njemačka, Crna Gora i ekipa iz pretkvalifikacija;
Treća grupa: Francuska, Norveška, Litvanija i ekipa iz pretkvalifikacija;
Četvrta grupa: Hrvatska, Mađarska, Slovačka i ekipa iz pretkvalifikacija;
Peta grupa: Poljska, Švedska, Nizozemska i ekipa iz pretkvalifikacija;
Šesta grupa: Island, Slovenija, Bjelorusija i ekipa iz pretkvalifikacija;
Sedma grupa: Srbija, Rusija, Austrija i Bosna i Hercegovina.

b@jric
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 274
Joined: 08 Apr 2015, 23:33
Location: ⚜ Republika BiH ⚜
Status: Offline

Re: Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by b@jric » 13 Apr 2015, 19:19

Marković saopštio spisak igrača za dvomeč sa Litvanijom

Image

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine će krajem aprila i početkom maja odigrati dvomeč sa Litvanijom u sklopu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Poljskoj.

Selektor Dragan Marković se odlučio za devetnaest igrača, a pozvani su: Benjamin Burić, Petar Jokanović, Nebojša Bojić, Alen Ovčina, Mirko Mikić, Nikola Miluju, Duško Čelica, Mirsad Terzić, Vladan Lončar, Ivan Karačić, Josip Perić, Dejan Malinović, Marko Panić, Adnan Sivić, Vladimir Vranješ, Muhamed Toromanović, Senjamin Burić, Faruk Vražalić i Muhamed Zulfić.

Prvi meč BiH i Litvanije će biti odigran u Cazinu, 30. aprila s početkom u 20:15, dok se drugi meč igra 3. maja u Kaunasu s početkom u 17 sati po lokalnom vremenu.
⚜ ⚜ Ne prihvatam himnu i zastavu koje mi je dejton dao, jer dejton mi je uzeo srce a dao zamišljene granice!!
Hoću ljiljane zlatne i zemlju tisućljetnu i hoću balkan na kojem heroji nisu ratni zločinci!! ⚜ ⚜

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Podrinjac » 13 Apr 2015, 19:40

Ova rukometna reprezentacija BiH plaho aktivna tema. :plavi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by storm » 13 Apr 2015, 19:47

Imali smo posebnu temu za sp katar... zato je ova malo postrani ostala...

Litva... laganica :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by KOMESAR » 02 May 2015, 19:52

Kapiten rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Muhamed Toromanović napustio pripreme selekcije iz samo njemu poznatih razloga. On više nije sa ekipom i neće igrati u Kaunasu protiv Litvanije u nedjelju.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by KOMESAR » 12 Jun 2015, 10:22

BiH- Bjelorusija 22:22
BiH juče kao i obično - mlako i neuvjerljivo. Dragan Marković mora da ide jer nije u stanju organizovati opako učinkovit i stabilan tim. Napokon je dobio lekciju kako to treba raditi?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests