Vijesti iz sporta

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by storm » 25 Dec 2016, 12:37

:plavi


"Ujutro ću vam jebati majku": Pogledajte kako je trener prvaka BiH poludio na igrače

DRAGANA BAJIĆA, trenera Igokee, žestoko su razljutili njegovi igrači tijekom utakmice protiv makedonskog Karpoša.

U završnici utakmice, nakon što su se Makedonci približili prvaku Bosne i Hercegovine, Bajić je zatražio time-out i izvrijeđao igrače.

"A vi se samo kurčite, šutirajte samo... Sutra ujutro ću vam jebati majku u 10 sati. Što niste u Zagrebu tako igrali", urlao je Bajić, čija je momčad na kraju ipak pobijedila sa 79:71.

Nakon utakmice objasnio je svoje riječi...

"Ja neću dopustiti da se takve stvari događaju, da se sigurne pobjede dovode u pitanje zbog pada koncentracije."

https://www.youtube.com/watch?v=Oc8PJg_O73E
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by greeneyes » 25 Dec 2016, 12:43

Citam na fb-u komentar "ima srece pa nema Krajisnika u ekipi" :oo
Samo sabura

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by storm » 25 Dec 2016, 13:12

greeneyes wrote:Citam na fb-u komentar "ima srece pa nema Krajisnika u ekipi" :oo
uvijek se ovoga sjetim :ha

https://www.youtube.com/watch?v=dk4oJK7lmhI
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by greeneyes » 25 Dec 2016, 13:21

Limeni je legenda :D.
Samo sabura

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18084
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3707 times
Been thanked: 3612 times
Status: Online

Re: Vijesti iz sporta

Post by srculence7 » 10 May 2017, 03:16

ĐOKOVIĆ ODABRAO NOVOG TRENERA? Legendarni teniser na pragu saradnje sa srpskim igračem!

Najbolji srpski teniser je prošle nedelje raspustio čitav stručni štab, a britanski "Dejli Telegraf" objavio je ime novog trenera.
- Biće to neko ko je imao slično iskustvo kao ja. Nema mnogo ljudi u prošlosti koji su uspeli da igraju na tako visokom nivou, pa ćemo videti. Razmišljam polako i temeljno o tome. Ne želim da žurim sa odlukom - rekao je Đoković pre nekoliko dana.

Britanski "Telegraf" je objavio da je najozbiljniji kandidat za funkciju nvog trenera Novaka Đokovića, legendarni američki teniser Andre Agasi.

Image

S obzirom na to kakav karakter ima i na njegovu burnu tenisku prošlost, osvajač osam Grend slem titula potpuno se uklapa u želje srpskog tenisera.

Britanski list saznaje da će uloga Agasija biti ograničena i da se on neće pojavljivati na svim turnirima. Novak bi u tom slučaju angažovao još jednog trenera koji bi ga pratio na turu.

Pre nekoliko meseci pojavile su se informacije da bi Amerikanac mogao da postane trener Nika Kirjosa iz Australije, ali je on to demantovao.

- Ne bih imao vremena za svoju decu, koja imaju 15, odnosno 13 godina. Odgovor je ne, ne bih mogao to da radim na način na koji želim - rekao je tada Agasi.

(dnevno.rs)

Ja bih volela, Agasi mi je uvek bio simpatičan lik :cool
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by storm » 10 May 2017, 05:47

Ne znam za tenis, ali nikad veliki igraci nisu bili isti takvi treneri...bolje djeluju ovi iz "drugog plana"....
Jedino mi Cruyff pada na pamet iz svijeta nogometa...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18084
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3707 times
Been thanked: 3612 times
Status: Online

Re: Vijesti iz sporta

Post by srculence7 » 11 May 2017, 03:43

storm wrote:Ne znam za tenis, ali nikad veliki igraci nisu bili isti takvi treneri...bolje djeluju ovi iz "drugog plana"....
Jedino mi Cruyff pada na pamet iz svijeta nogometa...
Pa šta znam, Agasi je svašta prošao u životu, razne krize ali je pored svega bio uspešan, čini mi se da on i Steffi Graf imaju svoju akademiju za mlade nade tenisa.Tako da se tu verovatno pronašao, jer mu jedno vreme baš mrsko bilo od tenisa.
Imam utisak da je i kod Đokovića to raspoloženje promenljivo, možda bi mu njegovo iskustvo i saveti bili od pomoći da se sredi. :oo
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by posmatrac » 11 May 2017, 13:48

storm wrote:Ne znam za tenis, ali nikad veliki igraci nisu bili isti takvi treneri...bolje djeluju ovi iz "drugog plana"....
Jedino mi Cruyff pada na pamet iz svijeta nogometa...
Ivica Osim je vrhunski bio i u jednom i drugom, Alex Ferguson kao igrac nije napravio neku veliku karijeru, tj nije igrao u velikim evropskim klubovima, ali tamo gdje je igrao je bio strasan strijelac. Evo Zidana u finalu Lige prvaka( logicno vise zahvaljujuci igracima nego njemu ali jbg :zubi ), Pep Gvardiola takodjer velika fudbalska karijera itd, znaci more primjera, ali i more onih drugih poput Murinja, znaci nema pravila.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by storm » 11 May 2017, 14:12

Guardiola se ponajvise istakao po dopingu na kraju karijere :oo

Ok ima ovih koji su bili solidni i prosjecni...
Osim i Fergusson sigurno nisu znacili u nigometu kao Agassi u tenisu.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by posmatrac » 11 May 2017, 14:42

Gvardiola je bio dugo godina nezamjenjivi zadnji vezni spanske reprezentacije i Barselone, dobro kasnije se preseravao.

Osim je znacio mnogo na prostoru bivse Juge ( Straus sa Grbavice :zubi ) ali sukladno tadasnjim vremenima nije se ni mogao dovoljno iskazati na zapadu tj na globalnoj sceni.

Dobro, Agasi je sami vrh svjetskoga tenisa, sto ova dva nisu u fudbalu.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18084
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3707 times
Been thanked: 3612 times
Status: Online

Re: Vijesti iz sporta

Post by srculence7 » 15 Jun 2017, 23:46

Durant i društvo ne štede kad slave :pusi

Golden State Warriosi su novi šampioni NBA lige, a znali su kako proslaviti titulu.
Warriorsi su u ovogodišnjem finalu bili bolji od Clevelanda sa 4:1 u seriji. Nakon osvajanja titule, ekipa Ratnika je slavila na terenu i u svlačionici a nakon toga je slavlje nastavljeno u noćnom klubu do duboko u noć gdje su napravili basnoslovan ceh. Prema pisanjima američkih medija, izabranici Stevea Kerra su u noćnom klubu Harlot napravili račun od ogromnih 150.000 dolara. Prije toga su u svojoj Oracle Areni, navodno otvorili blizu 300 flaša šampanjca. Ratnici imaju razloga za slavlje, osvojili su drugu titulu u tri godine, a njihove glavne zvijezde Kevin Durant i Steph Curry su potvrdili da žele i u budućnosti biti deo ove ekipe.

Image
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18084
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3707 times
Been thanked: 3612 times
Status: Online

Re: Vijesti iz sporta

Post by srculence7 » 22 Jun 2017, 03:01

Basketaši iz Srbje odbranili zlato na Svetskom prvenstvu!

Image

Srpski basketaši odbranili titulu osvojenu prošle godine u Kini. Oni su ukupno stigli do treće titule od četiri dosadašnja Svetska prvenstva, pošto su i 2012. godine bili prvaci u Atini.

Srpska reprezentacija u basketu 3x3 sa maksimalnim učinkom u četiri kola zauzela je prvo mesto u Grupi A. Srbija je u ponedeljak pobedila Egipat (17:15) i Rusiju (20:17), a u utorak Andoru (22:13) i Portoriko (21:14).

Naša selekcija je u četvrtfinalu savladala Sjedinjene Američke Države (17:14), zatim Francusku (22:12), a u finalu Holandiju (21:18).

Za Srbiju su igrali: Dušan Domović-Bulut, Dejan Majstorović, Marko Ždero i Marko Savić.

Za MVP proglašen je Dejan Majstorović.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by SPINERKA » 22 Jun 2017, 03:17

:hm

Nisam znala da se ta rijec koristi za iste -basketasi :hihi

:lupa pobijedili Amere :sok
Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by storm » 22 Jun 2017, 06:04

SPINERKA wrote: 22 Jun 2017, 03:17 :hm

Nisam znala da se ta rijec koristi za iste -basketasi :hihi

:lupa pobijedili Amere :sok
Uobicajen je izraz...basket

Ajmo na basket ..

Bravo srbijanci :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by Krokodil Behko » 26 Dec 2017, 10:37

ŽIVOT U ILUZIJI

“Neće pobijediti 8-0, kakvo je to glupo pitanje.”

Dick Advocaat, prije nego je Švedska pobijedila Luksemburg 8-0 i spriječila Nizozemsku da ode na SP

“Točno znam kako trebamo igrati protiv Rusije. Ovo nam je bila najlakša i najjednostavnija priprema utakmice dosad.”

Aco Petrović uoči osmine finala EuroBasketa u Istanbulu

“Ne mogu reći ništa drugo nego da je došlo do mentalne blokade.”

Aco Petrović nakon poraza od Rusije

“Uvijek se napalimo, vi novinari nas dižete više nego što biste trebali i od nas pravite igrače kakvi očito nismo.”

Bojan Bogdanović o ispadanju s EuroBasketa

“Na početku sam bio puno, puno bolji igrač. A onda je zagrijavanje završilo.”

Robin Haase nakon poraza od Nadala u Roland Garrosu

---------------------------------------------------------------------------------



FILMSKI SNOVI

“Naša momčad treba biti kao James Bond. Praktična i agresivna, lijepa i elegantna.”

Siniša Mihajlović, trener Torina

---------------------------------------------------------------------------------



ALKOHOL, DROGE I OSTALO

“Sad ću popiti pivo, a kad završi prvenstvo, urokat ću se.”

Goran Dragić, kapetan Slovenije nakon pobjede u polufinalu protiv Španjolske

“Tenisači i tenisačice koji su bili pozitivni za doping ne bi smjeli dobivati pozivnice za turnire. Neka se sami probiju.”

Andy Murray o slučaju Marije Šarapove

“Mislim da nikada nisam bio na natjecanju na kojem su svi plivači bili ‘čisti’.”

Michael Phelps o dopingu u plivanju

---------------------------------------------------------------------------------



BOLNE TOČKE

“Bojim se što će biti ako mi sin bude izbornik BiH. Nadrljat će moja žena. Svi kad psuju, psuju ti ženu, a i njemu će mater.”

Ivica Osim, legendarni trener

“Dugo sam govorio da je meč s Goranom Ivaniševićem u polufinalu Wimbledona 2001. jedini u mojoj karijeri koji bih volio odigrati ponovno. Sada sam ga prebolio. Ima ljudi koje taj poraz boli više nego mene.”

Tim Henman, bivši britanski tenisač



“Mi bismo rado kupili jedan ili dva Mercedesa, ali to nismo u stanju.”

Trener Hajduka Joan Carrillo, na pitanje zašto ne razmišlja o pojačanjima

“Dobro je što već imam dvoje djece.”

Oliver Marach, austrijski tenisač i partner Mate Pavića, nakon što ga je loptica u Wimbledonu pogodila u nezgodno mjesto

---------------------------------------------------------------------------------

ISKRENOST PRIJE SVEGA

“Ne razumijem one koji pričaju da se žrtvuju kako bi postali nogometaši. Za mene bi prava žrtva bila rano ustajanje i posao u uredu.”

Kylian Mbappé, nogometaš PSG-a

“Gadi mi se košarka. Sva sreća što u ovom trenutku nemam klub.”

Marko Tomas, nakon ispadanja s EuroBasketa



“Kada igraš tako loše, ni svjetski broj 3 ti ne može pomoći.”

Donna Vekić na Twitteru, nakon što je Stan Wawrinka gledao njezin poraz od Misaki Doi u Madridu



“Anne Frank? Tko je to? Ne čitam novine... Uopće me ne zanima ta tema.”

Siniša Mihajlović, trener Torina



“Kad sam kod kuće, ne treniram baš puno na zemlji jer mi je onda auto prljav od prašine.”

Nick Kyrgios, australski tenisač

---------------------------------------------------------------------------------



RATOVI ZVIJEZDA

“Vettel se osramotio. Ako želi pokazati da je muško, mogli smo to učiniti izvan bolida, licem u lice.”

Lewis Hamilton nakon što se Nijemac namjerno zaletio u njega na VN Azerbajdžana

“Ne shvaćam što je bilo Sebastianu. Inače je normalan dečko. Poludio je, Lewis će ga jednog dana zviznuti. Ali ne bolidom nego šakom.”

Niki Lauda o incidentu

“Nije to bio tako velik kontakt, samo sam mu htio pokazati ruku. Bez srednjeg prsta. Htio sam mu objasniti da je pogriješio kad je naglo zakočio.”

Sebastian Vettel, u svojoj verziji sudara u Bakuu

“Recite Ronaldu da prestane lupetati.”

Diego Maradona

“Vidim da se stalno moli. Ali bolje mu je da se moli novom bogu boksanja.”

Conor McGregor uoči borbe s Mayweatherom

---------------------------------------------------------------------------------

ZVIJEZDE… BEZ RATOVA

“Zlatan je jedini nogometaš na svijetu koji bi mogao uspjeti i na Mjesecu i na Marsu.”

Mino Raiola, agent Zlatana Ibrahimovića

“Pamtit će me kao čovjeka koji je osvojio Giro d’Italia nakon što se pokakao u travi.”

Tom Dumoulin, nizozemski biciklist

---------------------------------------------------------------------------------

STARCI…

“Prije 12 godina, kada sam osvojio svoj prvi Roland Garros, mislio sam da ću 2017. pecati negdje na svojem brodiću u Mallorci.”

Rafael Nadal, nakon osvajanja 10. naslova u Parizu

“Nevjerojatno je što sam zabio 10.000 asova u karijeri. Cool je biti u društvu Ivaniševića i Karlovića, dvojice najvećih servera.”

Roger Federer o jubileju u Wimbledonu

“Federer i Nadal su Beatlesi koji još uvijek sviraju.”

Mats Wilander, bivši tenisač i komentator

“Ovog proljeća ostario sam barem pet godina.”

Franko Andrijašević nakon osvajanja naslova s Rijekom

---------------------------------------------------------------------------------

...I MLADIĆI

“Neka se Hezonja, Zubac i Žižić ne vade na klubove. Majku mu, ako mogu za reprezentaciju igrati dva Gasola, a mogli su i Nowitzki, Parker i ostali, onda mogu i ovi naši mladići.”

Toni Kukoč o otkazima

“Kako to igrač može ‘izgorjeti’? Radiš posao koji voliš, mlad si, zgodan, dođu te ljudi bodriti i još ti netko za to plati. Nemaš što izgorjeti.”

Zoran Zekić, trener Osijeka, o alibijima svojih igrača

“Krajan kaže da smo razgovarali? Možda me zamijenio s nekim, ja se toga ne sjećam.”

Borna Ćorić na pitanje o reprezentaciji

---------------------------------------------------------------------------------

OGORČENI…

“Cirkus. Ruganje. Ako nastave stalno tražiti neke atrakcije, za dvije godine ćemo bacati goli.

Sandra Perković o spajanju muškog i ženskog natjecanja u disku na Dijamantnoj ligi

“Ovo nema smisla. Ovom prilikom bih poručio gospodinu Šukeru da bira bolje protivnike i uvjete za igru. Teren je bio užasan, kriminalan.

Ivan Perišić nakon utakmice s Estonijom (0-3) u kojoj se ozlijedio Pjaca

---------------------------------------------------------------------------------

…I SRETNI

“Drago mi je što se navijači Arsenala konačno vesele. Kad sam odlazio s Highburyja, plakali su. Kad sam odlazio s Emiratesa, plakali su. Sada ih prvi put vidim sretne pa sam i ja sretan zbog njih.”

José Mourinho, nakon poraza Uniteda u gostima kod Arsenala

---------------------------------------------------------------------------------

TROUBLEMAKERI

“Ljudi, znam da me ne volite, ali možete samo sanjati da sa 24 godine imate ono što imam ja. Vratite se maštanju o skupim autima i kućama dok ih ja kupujem.”

Bernard Tomić, australski tenisač

“Bernard mi je sin i volim ga, ali sramim ga se zbog načina na koji pristupa sportu.”

John Tomić, otac

“On zaslužuje igrača koji je više posvećen tenisu od mene. Ja mu uopće nisam posvećen.”

Nick Kyrgios o svojem treneru Sebastienu Grosjeanu

---------------------------------------------------------------------------------



PRIJETNJA ILI DVIJE

“Ako ne pobijedimo Dinamo, predložit ću Upravi da nas sve kazne.”

Zoran Zekić, trener Osijeka

“Zaključao sam igrače u sobe i prijetio im da će imati gadnih problema ako neće razmišljati o nogometu.”

Matjaž Kek o tome kako je motivirao igrače za pobjedu u finalu Kupa

---------------------------------------------------------------------------------



MOJA DOMOVINA

“Aljaž Bedene? Simpatičan momak, ali mislim da ni on sam sebe ne smatra Britancem.”

Britanski tenisač Dan Evans o naturaliziranom Slovencu

“Veliku Britaniju ponosno sam nazivao svojim domom, ali od Nove godine opet igram za Sloveniju.”

Aljaž Bedene

---------------------------------------------------------------------------------



BEZ KATEGORIJE

“Prema ugovoru koji imam s HRT-om, nemam obavezu komentirati treninge.”

Joško Jeličić, u emisiji Stadion, na pitanje o utakmici Dinama i Lokomotive

“S Prosinečkim ste mogli pričati i odgovarao bi na savršenom engleskom, ali kada biste mu rekli da se vrati u obranu, pravio se da ne razumije.”

Peter Crouch o bivšem suigraču

“U svojim najboljim danima, ‘ubio’ bih Michaela Jordana jedan na jedan.”

LaVar Ball, otac košarkaša LA Lakersa Lonza

“Kad sam vidio snimku nesreće, drago mi je što sam slomio samo ključnu kost.”

Australski biciklist Richie Porte na Tour de Franceu

Da nije bilo doktora-čarobnjaka koji me operirao, danas bih vjerojatno nešto studirao.

Borna Ćorić o operaciji koljena

POSEBNA KATEGORIJA: DAVOR ŠUKER



“Sve ostalo je, što bi rek’o gospodin Trup, ‘fake news’.”

Predsjednik HNS-a Davor Šuker o primjenjivanju Zakona o sportu



“Moramo vjerovati u našeg izbornika.”

Šuker nakon poraza Hrvatske od Turske

“Nešto se desilo, ali ne bih sad to javno otvarao. Kad bih znao da je trebalo stisnuti dugme C4, stisnuo bih ga.”

Šuker nakon smjene Ante Čačića

“Razočaran sam što je svjetski ugledni medij Gazzetta dello Sport izvor dezinformacije, tipične ‘false notizie’, kakvu plasiraju manje respektabilni mediji u potrazi za senzacijama.”

Šuker o spekulacijama da Ancelotti preuzima Hrvatsku

“S obzirom da sam jarac, capricorn, ne bih volio komentirati ankete. Drago mi je što manipulirate.”

Šuker o tome da ankete favoriziraju Šimića

“Ništa me ne pitajte. Došao sam u Sarajevo, a vi promovirate Šimića. Eno vam njega i Ćire pa se s njima slikajte.”

Šuker novinarima u BiH
online

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by Mala_Mu » 01 Jul 2019, 09:54

Mlada reprezentacija Španije prvak Evrope


Image

Mlada reprezentacija Španije novi je prvak Evrope u uzrastu do 21 godine. Furija je rezultatom 2:1 bila bolja od Njemačke u finalu odigranom na Dacia Areni u Udinama.


U reprizi prošlog finala Španija se na pravi način revanširala vršnjacima iz Njemačke. Favorizovani tim je bolje otvorio meč i golom Fabiana Ruiza odmah došao u vodstvo.

Igrao se sedmi minut kada je Ruiz povukao jednu kontru i fantastičnim golom pogodio mrežu Nijemaca. I nakon tog gola Španija je bila bolja, ali se na odmor otišlo bez mnogo uzbuđenja.

U 70. minuti dug i lijep napad odigrali su Španci, a onda je loše reagovao golman Njemačke nakon jednog šuta sa distance, lopta je došla do Danija Olma koji lijepo prebacuje Nubela za 2:0.

Do kraja utakmice Elf je uspio samo vratiti neizvjesnost u meč pošto je Nadiem Amiri fantastičnim golom, uz dosta sreće doduše, pogodio sa distance.

Ostalo je 2:1 tako da je Španija, sasvim zasluženo, došla do trofeja Evropskog prvaka.


(Vijesti.ba / SC)

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by dadojović » 09 Dec 2019, 13:05

Zbog sada već učestale prakse korištenja doping sredstava sportaši iz Rusije neće moći nastupiti na Olimpijskim igrama koje se slijedeće godine održavaju u Tokiju.
Isto tako ni nogometna reprezentacija Rusije neće moći nastupiti na Svjetskom nogometnom prvenstvu.
Ako ubuduće bude željela nastupati na međunarodnim natjecanjima Rusija će se ozbiljno morati pozabaviti s problemima dopinga koji je očito nastao institucionalno i tu nije riječ o skupu individualnih slučajeva.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by Socrates » 09 Dec 2019, 13:10

E ovo za Svjetsko Prvenstvo je novina. :hm

Zašto ne i za Evropsko? :hm
. . . . . . . . .

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by dadojović » 09 Dec 2019, 13:16

Socrates wrote: 09 Dec 2019, 13:10 E ovo za Svjetsko Prvenstvo je novina. :hm

Zašto ne i za Evropsko? :hm
UEFA ne podliježe odlukama antidopinške agencije koja je izrekla kaznu.
Malo nelogično.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by Krokodil Behko » 09 Dec 2019, 17:16

dadojović wrote: 09 Dec 2019, 13:05 Zbog sada već učestale prakse korištenja doping sredstava sportaši iz Rusije neće moći nastupiti na Olimpijskim igrama koje se slijedeće godine održavaju u Tokiju.
Isto tako ni nogometna reprezentacija Rusije neće moći nastupiti na Svjetskom nogometnom prvenstvu.
Ako ubuduće bude željela nastupati na međunarodnim natjecanjima Rusija će se ozbiljno morati pozabaviti s problemima dopinga koji je očito nastao institucionalno i tu nije riječ o skupu individualnih slučajeva.


Zadnji koji je drogirao naciju, bio je Hitler.
online

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests