Kako zadrzati vezu... xD

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Kako zadrzati vezu... xD

Post by Krokodil Behko » 30 Jun 2022, 10:12

Julia-Klara wrote: 30 Jun 2022, 10:09 a ne znam vala...
srecom mi se ovakve stvari ne desavaju, pa nisam nikom rascopala lobanju :valja

Ufati ga zagaće, pobjeći će sigurno
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Kako zadrzati vezu... xD

Post by Julia-Klara » 30 Jun 2022, 10:13

neka me,ba.
Dobro je i ovako.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Kako zadrzati vezu... xD

Post by Odraz » 30 Jun 2022, 10:22

Julia-Klara wrote: 30 Jun 2022, 10:09 a ne znam vala...
srecom mi se ovakve stvari ne desavaju, pa nisam nikom rascopala lobanju :valja
:(

... sto bi nekom rascopala lobanju ako ti pokaze svoja iskrena osjecanja? :(

User avatar
immuno
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9689
Joined: 01 Feb 2022, 19:48
Has thanked: 7967 times
Been thanked: 8328 times
Status: Online

Re: Kako zadrzati vezu... xD

Post by immuno » 30 Jun 2022, 10:25

Sve u zivotu je uzimanje i davanje i obadvoje bi trebali to da prakticiraju. Trpiti nije bitno sta netreba I nesmije niko jer tu nema kraja... Ono sto vrlo cesto pokvari odnos dvoje ljudi je rivalstvo ponekad nesvjesno a najcesce planski, ako ona moze to ja cu odmah drugo jos jace, nece on meni to ja cu njemu ovo... U ovim situacijama nema razlike izmedju polova oba su ista...

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Kako zadrzati vezu... xD

Post by Calla » 30 Jun 2022, 10:34

Koraci_u_noci wrote: 18 Jun 2022, 12:16 Ovako najlakse
20220618_115951.jpg
:D.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Kako zadrzati vezu... xD

Post by carobnjak N » 30 Jun 2022, 10:55

kako zadržati vezu?
pustiš je da slobodno hoda
poslije je o5 svezes za radijator
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1074 times
Status: Offline

Re: Kako zadrzati vezu... xD

Post by bagra » 30 Jun 2022, 10:56

kako zadrzati radijator

to bi mogao ispasti veci problem

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Kako zadrzati vezu... xD

Post by Odraz » 30 Jun 2022, 11:32

Uvalit' se do grla u zajednicki kredit. Samo tako ...

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Kako zadrzati vezu... xD

Post by Sibila » 02 Sep 2022, 11:47

Odraz wrote: 30 Jun 2022, 11:32 Uvalit' se do grla u zajednicki kredit. Samo tako ...
:D.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Nađite ljubavnicu mužu i spasite svoj brak

Post by Krokodil Behko » 28 Sep 2023, 09:09

Image


Moj brak je godinama hladan i bez seksa. Bio sam usamljen i započeo sam vezu sa ženom koja me podsjetila da život može biti zabavan i avanturistički. Nalet dobrog osjećaja prenio sam u brak, ponovno sam se povezao sa suprugom, imamo redoviti seks i brak nam je opet dobar. Moja ljubavnica kaže da ne želi ništa više od trenutačnih povremenih susreta. Iako ima dana kada me izjeda grižnja savjesti, ne bih mogao podnijeti prekid afere. Pitam se koliko će ovo stanje još potrajati? Vjerujem da me ljubavnica čini boljim mužem i ne želim biti čovjek kakav sam bio. Što mi savjetujete?

Ovo je pitanje stiglo na adresu jednog britanskog časopisa, a ispostavilo se da nipošto nije izolirani slučaj te da se mnogi u braku suočavaju s istom dilemom - trebaju li nastaviti aferu za koju drugi partner ne zna, ili zna, ali nema ništa protiv, i, sve dok i trećoj strani (ljubavniku ili ljubavnici) odgovara takav odnos, sjediti na dva stolca?

Prema studiji koju je proveo dr. Jan Halper, vrlo je malo muškaraca koji će se razvesti od žene da bi oženili ljubavnicu, točnije to će učiniti samo njih tri posto. Ostali će aferu "koristiti" kako bi vratili zanimljivost, strast i uzbuđenje u život (ili brak).


To potvrđuje i drugo, novije istraživanje koje je provela Ashley Madison, kanadska agencija i društvena mreža za upoznavanje. Muškarci koji su se upustili u preljubničke afere priznaju da je "kemija" ono što žele kad traže drugu ženu. Od 1300 ispitanih muškaraca u tom istraživanju iz 2017. godine, većina ih je tvrdila kako su afere pokušaj da budu sretniji u braku, a ne da ga upropaste.
Isto tako, kako je objavio Independent, čak 99 posto muškaraca priznalo je da su ili varali partnericu ili su razmatrali da to učine. Za većinu muškaraca zadovoljavajući seks je glavni motiv za aktivno traženje ljubavnice. Istraživanje je pokazalo i da je znatan broj žena koje su se upustile u preljub i aferu ili su o tome razmišljale smatrao to pokušajem da začine svoj ljubavni život. Postotak onih koji vezu s ljubavnikom ili ljubavnicom opisuju kao samo fizičku privlačnost kreće se oko 40 posto.

Što je ispod površine

- Čini se da ovakav aranžman dobro funkcionira na nekoliko razina. Ispunjeni ste, brak je poboljšan, a i vaša supruga i vaša ljubavnica dobivaju ono što im je potrebno. Mnogim ljudima, u mnogim kulturama, to je normalno, prihvatljivo i zadovoljavajuće za sve strane - tvrdi Rupert Smith, savjetnik, terapeut i član Britanske udruge za savjetovanje i psihoterapiju, u odgovoru čitatelju koji je zatražio savjet. No, ako se zagrebe ispod površine, to ipak možda i nije tako "bajna" situacija i svakako biste, ako se nađete u njoj, trebali raditi na otkrivanju uzroka koji je doveo do primarnog nezadovoljstva u braku.


Dr. Angharad Rudkin, klinička psihologinja i predavačica na Sveučilištu u Southamptonu, konkretnu situaciju opisuje kao simbiotski trokut.

- Ne samo da vaša žena nije svjesna izvora novootkrivene vitalnosti svog muža i situacije u koju je upletena, već ste sada postali ovisni o ‘štaci‘ koja vam je omogućila da živite s naizgled prekinutom vezom. Održavati vezu s ljubavnicom ovisi o tome da ste u braku, kao i da ostanak u braku sa svojom ženom oslanjate na to da imate ljubavnicu. Opravdajte ovo kako god možete, ali stvarnost je da živite pod lažnim izgovorom - kaže dr. A. Rudkin.

James McConnachie, autor knjige "The Rough Guide to Sex" (Grubi vodič za seks), postavlja pitanje: - Govorite kao da aferom činite uslugu svojoj supruzi, ali ako ili kada sazna, mislite li da će reći: ‘Vau, hvala što si nam spasio brak?‘.

- Sudeći po krivnji koja opterećuje vašu savjest, nismo sigurni da si više uopće činite uslugu. Možda ste pronašli zabavu i avanturu, ali kockate se sa svojom sigurnošću i već ste izgubili integritet. Ako stvarno ne želite iznevjeriti svoju ženu, budite izvor zabave i avanture, a ne korisnik - savjetuje McConnachie.

- Vaš brak se možda poboljšao, ali niste liječili izvor svog bračnog nezadovoljstva. Umjesto toga, jednostavno ste ‘nanijeli žbuku‘ - pojašnjava Rudkin. Što možete napraviti da zaista popravite svoj brak?

Prvo biste, naglašava Rudkin, iskreno trebali razgovarati sa suprugom i otkriti ima li vaš brak budućnost. A to podrazumijeva da vaša supruga treba znati za vašu aferu, odnosno da ste po tom pitanju potpuno transparentni.


- Nakon početnog šoka ona može prihvatiti ulogu koju afera ima u vašoj vezi ili možda želi okončati brak, ali mora imati izbor - kaže Rudkin.

Ono što brak može učiniti uspješnim zapravo je vrlo jednostavno. - Sretni bračni parovi u svakodnevnom su životu uspostavili dinamiku koja ne dopušta da njihove negativne misli i osjećaji (koje imaju svi parovi) preplave one pozitivne. Umjesto da stvaraju ozračje neslaganja i otpora, oni prihvaćaju međusobne potrebe. Kada odgovaraju na zahtjev partnera, odnosno partnerice, njihov je moto ‘da, i‘, a ne ‘da, ali‘. Ovaj pozitivni stav ne pomaže im samo održati, nego i produbiti osjećaj romantike, igre, zabave, pustolovine i zajedničkog učenja, što čini temelj svake dugotrajne ljubavne veze. Ove osobe imaju emocionalno inteligentan brak - piše dr. sc. John M. Gottman, poznati američki stručnjak za veze u praktičnom vodiču "Sedam načela uspješnog braka" (Mozaik knjiga).

Afera ili razvod

I on, kao što je pokazalo Halperovo istraživanje, navodi da afere nisu glavni uzrok razvoda.

U većini slučajeva vrijedi upravo obrnuto. S druge strane, prema nekoliko studija, veza s ljubavnicom samo u desetak posto slučajeva opstane, odnosno dugoročno potraje, a većinom (65 posto) završi za oko šest mjeseci. No, ovisi o svakoj pojedinoj osobi kako se osjeća u vezi s ljubavnicom. U konkretnom slučaju gdje je veza zapravo simbiotski trokut, na to pitanje treba odgovoriti glavni akter.
- Biste li se odrekli ljubavnice zbog svoje žene? Ako ne, onda je vrijeme za odlazak iz braka, jer korištenje jedne veze za podupiranje druge nije zdrava dugoročna strategija - ističe Rudkin. Zaključuje da se možda zbog ovih savjeta osjećate nelagodno, ali to također znači, dodaje Rudkin, da se ni vi nećete osjećati tako loše, odnosno da nećete živjeti s grižnjom savjesti.

- Ono što vas je vaša afera naučila je da se ispunjena veza hrani pažnjom i energijom. Za dugoročnu sreću uvijek odaberite zdravu prehranu umjesto praznih kalorija, koliko god bile slatke - zaključuje McConnachie.

(Živim.hr)
online

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 26570
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 13847 times
Been thanked: 14110 times
Status: Offline

Re: Nađite ljubavnicu mužu i spasite svoj brak

Post by ironman » 28 Sep 2023, 09:34

:D.
Last edited by ironman on 28 Sep 2023, 13:18, edited 1 time in total.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80125
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11330 times
Status: Online

Re: Nađite ljubavnicu mužu i spasite svoj brak

Post by spacebound » 28 Sep 2023, 09:58

- Čini se da ovakav aranžman dobro funkcionira na nekoliko razina. Ispunjeni ste, brak je poboljšan, a i vaša supruga i vaša ljubavnica dobivaju ono što im je potrebno. Mnogim ljudima, u mnogim kulturama, to je normalno, prihvatljivo i zadovoljavajuće za sve strane - tvrdi Rupert Smith, savjetnik, terapeut i član Britanske udruge za savjetovanje i psihoterapiju, u odgovoru čitatelju koji je zatražio savjet.
Poserem ti se na zvanje savjetnika, terapeuta, a i na clanstvo u udruzenju isto :ok

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26358
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1848 times
Been thanked: 4036 times
Status: Offline

Re: Nađite ljubavnicu mužu i spasite svoj brak

Post by Beni » 28 Sep 2023, 10:10

Cuj pored zene i ljubavnicu imat, duplo zlo
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24720
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 6515 times
Status: Online

Re: Nađite ljubavnicu mužu i spasite svoj brak

Post by Koraci_u_noci » 28 Sep 2023, 10:14

Jedino nac pa da ti zena misli da si kod ljubavnice, a ljubavnica da si sa zenom, dok ti na miru forumas il nest trece radis
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53222
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14896 times
Status: Offline

Re: Nađite ljubavnicu mužu i spasite svoj brak

Post by HAVANA » 28 Sep 2023, 10:20

A smijemo li rupertovu zenu jebat?
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53222
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14896 times
Status: Offline

Re: Nađite ljubavnicu mužu i spasite svoj brak

Post by HAVANA » 28 Sep 2023, 11:14

Beni wrote: 28 Sep 2023, 10:10 Cuj pored zene i ljubavnicu imat, duplo zlo
Zamisli ti to.Uhvatis ono malo slobodnog vremena da dahnes dusom i valja ti se sad s drugom jebavat. :sok :lupa
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Online

Re: Nađite ljubavnicu mužu i spasite svoj brak

Post by Masamune » 28 Sep 2023, 12:28

Tačno.

Dovoljno je slušati zvocanje jedne. Zvocanje druge bi bilo previše :kafa

Dajem ljubavnicu Matanu
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22243
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12755 times
Been thanked: 12350 times
Status: Offline

Re: Nađite ljubavnicu mužu i spasite svoj brak

Post by Dori » 28 Sep 2023, 14:02

Koraci_u_noci wrote: 28 Sep 2023, 10:14 Jedino nac pa da ti zena misli da si kod ljubavnice, a ljubavnica da si sa zenom, dok ti na miru forumas il nest trece radis
:D. :aplauzz
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Nađite ljubavnicu mužu i spasite svoj brak

Post by Lavlje_srce » 28 Sep 2023, 15:41

Cinjenica je da su muskarci gladni ljubavi, ozenjeni najgladniji.
Cinjenica je da mnogi ozenjeni traze povremene avanture (neki i nadju), internet mi je svjedok.
Cinjenica je da rijetke zene znaju stati na vrijeme u kritici muskaraca.
Cinjenica je da 'familiarity breeds contempt'.

Sta je rjesenje?

Tajne afere svakako nisu, jer zena to osjeti, djeca takodje. To je put u nigdje i najvise obiljezava djecu. Rjesenje bi mogao biti otvoren razgovor i dogovor o otvorenom braku. Pa dokle ide. Alternativa je uvodjenje serijata koji bi doveo do tenzije neophodne nekim zenama da muskarca dugorocno dozive pozeljnim. Samo za to je takodje neophodno da muskarac bude bogat, pa to vecinu otpisuje u startu. :jutarnja

Dakle komunikacija je kljuc. Mozda vas supruge iznenade i prihvate otvoreni brak.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53222
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14896 times
Status: Offline

Re: Nađite ljubavnicu mužu i spasite svoj brak

Post by HAVANA » 28 Sep 2023, 15:53

Moja bi joj mozak otvorila :valja
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests