Prevara ili razlaz ??

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Prevara ili razlaz ??

Post by Odraz » 29 Mar 2021, 03:19

Krokodil Behko wrote: 28 Mar 2021, 10:59 Prevara je jeftinije rješenje, pod uslovom da se ne otkrije. Ne mijenja se ništa, samo se prevari i vrati u svoj život.
:apl

... za desetak minuta zadovoljstva ... :ble (ja sam izuzet jer to kod mene traje ... :cudi )

Zar nije bolje biti samac ako ti se zigu pa se zigu sa kim stignes i niko ti ne zamijera ... :123

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6934
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2730 times
Been thanked: 1265 times
Status: Offline

Re: Prevara ili razlaz ??

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 29 Mar 2021, 05:07

Prevara...ako valja djidji midji onda razlaz 😁
Twiterka

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Prevara ili razlaz ??

Post by Odraz » 29 Mar 2021, 05:18

koteljubi_kadnisamtu wrote: 29 Mar 2021, 05:07 Prevara...ako valja djidji midji onda razlaz 😁
Ma jasta, ono oportunisticki - nadjes bolje, odma' ostavis partnera, ko ga sljivi sto se nije trudio, do njega je ... :cudi

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Prevara ili razlaz ??

Post by Taare » 29 Mar 2021, 19:25

Odraz wrote: 29 Mar 2021, 05:18
koteljubi_kadnisamtu wrote: 29 Mar 2021, 05:07 Prevara...ako valja djidji midji onda razlaz 😁
Ma jasta, ono oportunisticki - nadjes bolje, odma' ostavis partnera, ko ga sljivi sto se nije trudio, do njega je ... :cudi
Pa slobodno tržište, brt. Ideš tam đe je bolje :zubi
Svi mi se morete obratit

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Prevara ili razlaz ??

Post by Odraz » 30 Mar 2021, 03:12

Taare wrote: 29 Mar 2021, 19:25
Odraz wrote: 29 Mar 2021, 05:18

Ma jasta, ono oportunisticki - nadjes bolje, odma' ostavis partnera, ko ga sljivi sto se nije trudio, do njega je ... :cudi
Pa slobodno tržište, brt. Ideš tam đe je bolje :zubi
Normala brate. Kako zene tako i mi pa da vidimo ... :cudi

Doris
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 206
Joined: 23 Jan 2021, 14:57
Mood:
Status: Offline

Re: Prevara ili razlaz ??

Post by Doris » 30 Mar 2021, 04:28

Godinama sam se pitala kakva osoba može da živi s jednom poznanicom. Ne znam šta mi je više išlo na živce - njena pojava koja me asocirala na njenu slinavost ili njena slinavost u svakom aspektu života koja je gradila tu pojavnost. Vječno neko prenemaganje, hipohondarske jurnjave ljekarima, sve je u životu tragedija i samo rijetko se nasmije ili našali.
Davno kad sam je tek upoznala bilo mi je neobično zašto bi neko zdrav i sposoban imao dvije žene za pomoć u kući. Žene su čistile, peglale, kuhale i čuvale djecu. Jedan dio mene je pomislio da je predana poslu i da je s tim ženama našla neki kompromis. Sve dok nisam došla u priliku da radim s njom. Ispostavilo se da je u poslu loša, lijena, prepredena.
Ne znam kakva je majka djeci ali mi je bilo čudno kad me jedno jutro pri slučajnom susretu uz dobro jutro zasula opisom šoka koji je doživjela tog jutra kad joj je kćerka rekla da je dobila prvu menstruaciju a ona u šoku nije znala šta da joj kaže na to pa je prepustila tati, šmugnula na posao i strahuje kako će poslije posla kući, šta će sve čuti kako je toj djevojčici prošao dan.

Godinama sam se pitala kakva osoba može da živi s njom i nedavno slučajno shvatim da meni bliska osoba dobro poznaje njenog muža. Kad sam spomenula njeno ime iznenadi se da su još u braku i da imaju i djecu, jer reče još prije 15 godina kad su bili sami čovjek je bio toliko nesretan s njom, ubijala mu je volju za životom da je samo tražio priliku da se opija do besvijesti da otupi sva osjećanja.

Između odluke o prevari ili razlazu ima tako puno baš ovakvih života u kojima su ljudi zarobljeni kao da ih je neko svezao. Nama sa daljine izgleda da su slobodni i da mogu da odu u bilo kom trenutku a ipak ne mogu.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3691 times
Status: Offline

Re: Prevara ili razlaz ??

Post by srculence7 » 03 Apr 2021, 09:47

Nedavno srela poznanicu, skockana, nasmejana, kaže žurim sada, nemam vremena za priču ali čujemo se ovih dana. Ja je pitam pa gde toliko žuriš da nemaš koji minut a ona odgovara da ide da se razvede :oo
Videle se nakon toga, priča kako je sumnjala da je muž vara već neko vreme i rešila da proveri...
Inače, ona je jedna od onih što je život podredila njemu, pored toga kupovala mu odela, satove, sve, da bude skockan zbog posla a na sebi štedela... I kad se uverila da je tako, ode kod njegove sadašnje drage da priupita neke stvari koje su je zanimale... Predstavila se ko je i rekla da nije došla da pravi nikakav problem i da je od danas potpuno njen jer će ga ostaviti, već je samo zanimalo da li se žalio na nešto u vezi nje i šta mu je smetalo. Ova joj rekla da je samo rekao to da ne voli što se nije sređivala i polagala mnogo računa na to šta oblači :roll
Sa tim saznanjem se pokupi nazad pa pravo kod komšije po bure, naložila u dvorištu i spalila mu svu garderobu koju mu je kupila :DD
Možete misliti njegovo iznenađenje kad mu je saopštila da se iseli i kad je trebalo da se spakuje :D.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3691 times
Status: Offline

Re: Prevara ili razlaz ??

Post by srculence7 » 03 Apr 2021, 09:56

Krokodil Behko wrote: 28 May 2011, 23:36
Dakle,ako nesto ne stima,ljubavni brod tone,interesovanje za partnera nije tako veliko,ili se partner ne zanima za vas.. Sta ciniti??
Da li je bolje,upustati se u prevare i kriti to od partnera ??
Ili je mozda bolje,posteno istupiti pred njim i predloziti razlaz?
Sta nas zapravo gura i u jednom i u drugom pravcu i koji su sve razlozi zbog kojih ljubavne ladje tonu?

Nemam naviku niti volim glumatati da je sve ok ako nije..
Zavisi od osećanja kako ću reagovati u situaciji kada nešto ne štima, ali mene nezainteresovanost odbija. Pogotovo kad vidim da neka bitna dešavanja ne isprati i nema volje da se uključi. Na primer, postoji neki problem a on sve prepusti meni ili ne učestvuje u nekim aktivnostima kada vidi da se gušim i ne mogu da postignem, ne ponudi se da mi pomogne. I kada nestane nežnosti. Prevara mi nije opcija, direktno porazgovaram o tome i ako treba pustim neko vreme da vidim hoće li biti promene, potrudim se i ja da ga motivišem da se uključi ali ako ne ide, razlaz.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Offline

Re: Prevara ili razlaz ??

Post by Krokodil Behko » 03 Apr 2021, 10:07

srculence7 wrote: 03 Apr 2021, 09:56
Krokodil Behko wrote: 28 May 2011, 23:36
Dakle,ako nesto ne stima,ljubavni brod tone,interesovanje za partnera nije tako veliko,ili se partner ne zanima za vas.. Sta ciniti??
Da li je bolje,upustati se u prevare i kriti to od partnera ??
Ili je mozda bolje,posteno istupiti pred njim i predloziti razlaz?
Sta nas zapravo gura i u jednom i u drugom pravcu i koji su sve razlozi zbog kojih ljubavne ladje tonu?

Nemam naviku niti volim glumatati da je sve ok ako nije..
Zavisi od osećanja kako ću reagovati u situaciji kada nešto ne štima, ali mene nezainteresovanost odbija. Pogotovo kad vidim da neka bitna dešavanja ne isprati i nema volje da se uključi. Na primer, postoji neki problem a on sve prepusti meni ili ne učestvuje u nekim aktivnostima kada vidi da se gušim i ne mogu da postignem, ne ponudi se da mi pomogne. I kada nestane nežnosti. Prevara mi nije opcija, direktno porazgovaram o tome i ako treba pustim neko vreme da vidim hoće li biti promene, potrudim se i ja da ga motivišem da se uključi ali ako ne ide, razlaz.

Pa dobro, razlaz bi mogao, ali uz znanje da su sva ta "nebitna" pitanja riješena. Pitanja poput toga ko se iseljava iz kuće/stana, alimentacija, posao, podrška u porodici, komšiluku, na poslu, itd.
online

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3691 times
Status: Offline

Re: Prevara ili razlaz ??

Post by srculence7 » 03 Apr 2021, 10:17

Krokodil Behko wrote: 03 Apr 2021, 10:07

Pa dobro, razlaz bi mogao, ali uz znanje da su sva ta "nebitna" pitanja riješena. Pitanja poput toga ko se iseljava iz kuće/stana, alimentacija, posao, podrška u porodici, komšiluku, na poslu, itd.
Ma kakvi, bitno da su ljudi razumni i ne prave problem jedno drugom kasnije, u suprotnom ništa nije rešeno. Kakvih sve slučajeva ima, da ne pričam sad ovde, mogla bih na onoj temi o nasilju...
Ja neka svoja bitna pitanja još uvek rešavam ali je najbolje raščistiti ono što ne ide ukoliko je moguće. Ukoliko iz te veze imaš i decu, nisi više samo ti uključen i moraš se odreći nekih stvari, napraviti ustupke...
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests