Provodadzisanje

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Provodadzisanje

Post by merylin » 22 Jul 2011, 12:27

Što vi mislite o provodadžisanju?
Da li ste ili da li bi ste bili provodadžija i kako bi reagovali da ste "žrtva" iste?
:)
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119202
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11737 times
Contact:
Status: Offline

Re: Provodadzisanje

Post by Maja » 22 Jul 2011, 18:33

ma kakvi...
nikad ne bih izašla i nisam s nekim koga mi neko pokušava srediti
niti sam ja ikom sređivala

jesam jednom rekla jednom momku da ima jedna forumašica (mislila sam na merylin) koja bi mu pravo pasala, jer su nekako slični i ispostavilo se da su oni prijatelji u reali :D. :D.

ali prijatelji

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Provodadzisanje

Post by merylin » 22 Jul 2011, 19:02

Maja wrote:ma kakvi...
nikad ne bih izašla i nisam s nekim koga mi neko pokušava srediti
niti sam ja ikom sređivala

jesam jednom rekla jednom momku da ima jedna forumašica (mislila sam na merylin) koja bi mu pravo pasala, jer su nekako slični i ispostavilo se da su oni prijatelji u reali :D. :D.

ali prijatelji


:ha e bas je bila sva ta prica fora...
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Provodadzisanje

Post by gejsha » 24 Jul 2011, 19:27

Nisam nikada bila žrtva provodadžisanja,možda je bilo dosta puta slučaj da mi neko kaže:hajde da ti nabacim ovoga ili onoga,baš bi bili lijep par.ali to mi je nekako bezveze,najljepše je kada se nekome neko sam dopadne,a ako neko spaja dvije osobe :cudi možda to i ne ispadne baš najbolje.moglo bi se desiti da se jedna strana baš zagrije,a druga je hladna.nekako mi je to gore i od upoznavanja preko interneta.kao da ti neko servira nešto o čemu nemaš pojma.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Dirty Harry
Na probnom
Na probnom
Posts: 96
Joined: 24 Jun 2011, 10:41
Status: Offline

Re: Provodadzisanje

Post by Dirty Harry » 24 Jul 2011, 21:47

Ja iz zajebancije jednom povedem jarana da upozna jednu ... eno ih u svom stanu, vjenčani, dijete na putu ... :D

znam drugima, ali sebi nikako, vazda naletim na pogrešnu :oo

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Provodadzisanje

Post by Konsultant » 25 Jul 2011, 07:32

onomad me jaran trpao nekoj, onaj mi poslala sms u pogresnom trenutku, jednom.

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Provodadzisanje

Post by Bahra » 25 Jul 2011, 10:24

Ma jesam, pisala sam o tome na nekoj temi. Helem, tetka me zamolila da upoznam jednog momka eto da odemo na kafu, on je divan,sjajan,bajan slicno ga u zivotu zadesilo kao i mene bla bla...Ja sam je prvo pitala "a sta nije ok sa njim, pa mu ti trazis djevojku?"
Hajd izasli smo momak je fin, izasli jos dva puta,i to je to. Sve je ok sa njim :oo samo nije to to i caoooo.
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
myka
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2403
Joined: 10 Nov 2010, 00:08
Location: tamam tu
Contact:
Status: Offline

Re: Provodadzisanje

Post by myka » 25 Jul 2011, 21:12

hahahah imam ja komsiju tako,nije on provodadzija vec vazda na njega napadnu i on prvo je bio jako ushicen kada mi to saopstava,pa onda dodje sav onako kao pokisao,ja se njemu samo smijem i pitam ga,posto vidim da mu pocelo smetati i smara ga ''pa kako vazda na tebe nalete'' kaze ne znam,izgleda da volim puno pricati o plavusama :P hahah ,sada i on dodje i smije se,popijemo kafu(on pivo) ismijemo se u kuci njegovom nesretnom zadatku
A one zenetine,jao to one mami,mama meni kaze poslije par mjeseci,jao kako je to grozno nos joj gdje mu nije mjesto,umjesto da briga o penziji
A ja,pa sredjivala sam kada me neko zamoli i ako nema sanse,sta znam zao mi vidjeti nekoga,ali ljude koje dobro znam...pa svi smo to ucinili prijateljima
Za leprsav hod i sjaj u ocima koristite kozmetiku heineken
http://www.youtube.com/watch?v=R7j7GEuK1ZE
Tuge postoje da bi prizvale smijeh
http://www.youtube.com/watch?v=dFkUMsJGXzc

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119202
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11737 times
Contact:
Status: Offline

Re: Provodadzisanje

Post by Maja » 25 Jul 2011, 21:44

sjetih se mog starog rođaka što pljuje u teglu :ooo

on je našao muža rodici koja je imala 51 godinu i koja se nikad nije udavala. taj lik je mlađi od nje, ima dvoje djece i udovac je i evo u braku su 4 godine.

najsmješnije je to što je pljuvač lik koji je nezainteresovan za druge. čak ni djecu nije obasipao pretjeranom pažnjom i eto... :oo

User avatar
Ledena
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8339
Joined: 21 Oct 2010, 19:37
Location: Uzavreli grad
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Provodadzisanje

Post by Ledena » 25 Jul 2011, 21:49

moja tetka zvala brata u Pulu da neku zensku upozna, i da se kao ozeni s njom,. :ha
i ne znam sta je tu bilo.. veceras se on vraca,. :plavi
If you wanna play, then follow my way but if you don't then get out of my way!!

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Provodadzisanje

Post by Ideja » 25 Dec 2011, 19:31

Ne volim provodadžisanje, ko bi ga volio kad se pritom osjećaš kao najgori nesposobnjaković, što opet nije istina. Mene su srećom prestali opsjedati, valjda skontali da meni nema pomoći :hihi
Ipak često sam uzimala na neki način ulogu provodadžije ali sam to obavljala na svoj način, da ne bude očigledno, fol slučajno sretnem i jednu i drugu osobu, a u stvari naručim ih oboje jer mi kao nešto trebaju donijeti, obaviti i sl... a sve u nadi da će blicnuti iskrice. Jednom je uspjelo, u braku su :zubi
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Provodadzisanje

Post by silence » 25 Dec 2011, 19:42

merylin wrote:Što vi mislite o provodadžisanju?
:)
Pored svih ovih tehničkih dostignuća mislim da više nema potrebe za provodadžisanjem :D. :D. :D.


Nisam nikada bila provodadžija, niti bih.
Suđeni će se sami pronaći :D
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Provodadzisanje

Post by paparaci » 26 Dec 2011, 13:56

nemam nista protiv, ako nije (plaho) nametljivo. ono kad neko bas navali.
nekad i sam stupim u tu ulogu, ali pri tom fino popricam sa obe strane. ne zelim nista na silu ili na svoju volju.
majka(nane/baka) me cesto nasmije po tom pitanju. vazda kad je nazovem, prica mi kako mi je nasla neku :plavi
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

Љиљана
Na probnom
Na probnom
Posts: 30
Joined: 19 Mar 2012, 16:00
Status: Offline

Re: Provodadzisanje

Post by Љиљана » 22 Mar 2012, 12:31

Прводаџисање је врло позитивна друштвена појава.Прводаџије су врста супервизора, психолога, духовника... Многи људи били би сречнији да су у везу ступили преко препоруке, Прводаџија анализира, не доноси исхитрене закључке. Узима у обзир битне чињенице. Да имам ћерку или сина волела бих да ми прводаџија дође са понудама за разматрање.Ретко се ко сам упозна, упознајемо се преко пријатеља, родбине... и они особе упознају сматрајући да се уклапају. Љиљана Ћуић

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Provodadzisanje

Post by nezaboravna » 22 Mar 2012, 17:34

Jesam bila sam,rekla sam svom zetu da mi kci nema poima ni o cemu nezna skuhat oprat uradit jedino ako ce nana s njom da joj kuha moze :haha :haha .Kaze on meni nema veze oni ce gotovo kupovat :ha Evo ih i dan danas u braku a ona kuha bolje nego ja posebno kolace,sve se moze naucit ako je iz ljubavi.U stvari ja sam bila provodadzija da je ne ozeni nije mi uspijelo :kafa :kafa :bravo :bravo
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
Johny
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3313
Joined: 03 Mar 2012, 22:25
Status: Offline

Re: Provodadzisanje

Post by Johny » 26 Mar 2012, 17:18

Ako se samo upoznavanje nekoga sa nekim smatra provodadzisanjem onda jesam.Upoznao sam svog radnog kolegu sa prijateljicom.Oni su sad u sretnom braku sa dvoje djece :)

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Provodadzisanje

Post by Heidi » 26 Mar 2012, 18:04

Ideja wrote:Ne volim provodadžisanje, ko bi ga volio kad se pritom osjećaš kao najgori nesposobnjaković, što opet nije istina. Mene su srećom prestali opsjedati, valjda skontali da meni nema pomoći :hihi
vala bas :oo
meni su jednom tako nesto namjestili i nikad vise :oo ja sam prije vec skuzila da se nesto sprema, sve sam fino uhavizala, igrala igru do kraja i onda aktivirala bombu :plavi za mene - predivno vece.... teater sa stilom :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120136
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6879 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Provodadzisanje

Post by Krokodil Behko » 10 Jul 2013, 08:56

Nikako da skontam kako sve provodadžije, misle da ih "strane" koje pokušavaju
sastaviti, nikako neće prokužiti. Ono kobajagi lukav i indiskretan nastup. Svi mi provodadžišemo pomalo. Pravi fenomen. Trčimo usrećiti druge sa svojim prijedlozima :D
online

Ruana
Status: Offline

Re: Provodadzisanje

Post by Ruana » 10 Jul 2013, 09:02

Nije to tako ni lose, mislim ne treba biti napadan ali upoznati neko dvoje, nije to nista strasno.
Upoznala sam rodjaka sa jednom djevojkom i zavrsilo je brakom.
Last edited by Ruana on 10 Jul 2013, 09:47, edited 1 time in total.

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Provodadzisanje

Post by Peggy Sue » 10 Jul 2013, 09:45

Pa zar ja nisam pisala o vec o svom bogatom provodadzijskom iskustvu? Ma zaklela bih se da jesam...

Pokusali su vise puta da me upoznaju s nekim likovima. Dva puta se odmah na prvu vidjelo da to nije to. Treci put smo cak zapoceli vezu, ali...uh, bolje da ne pricam o kraju te veze...

Uglavnom, ne vidim nista lose u tom provodadzisanju ili preporukama. Pocnem od sebe, znam da bih i ja pokusala da upoznam dvoje normalnih ljudi, pa mi je cak i godilo kad mi neko kaze: "Jooooj, u Sakibove mlade, pa njenog zeta brat ima komsiju cija sestricna ima brata od najbolje prijateljice....Ubio se za tebe..." Bez obzira na ishode tih pokusaja, momci jesu bili normalni, ali to nije bilo to...

S druge strane, iako sad ovo gore napisah, ja se bas i ne bih usudila na taj nacin da spajam ljude. To bi bilo diskretno i potrudila bih se (kako neko gore rece) da ih "slucajno" spojim. Tako nikome ne bi bilo neugodno...

A zaklela bih se da sam spominjala ovu svoju dvojicu.. Jedan je navodno crn, visok, sportista, a pojavio mi se neki plavi celavi zbunjeni momak... Drugi se smijao ko Deda Mraz... :cudi
Image

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests