Zašto naše žene vole strance

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

Post Reply
Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Zašto naše žene vole strance

Post by Lebowski » 26 Sep 2014, 01:21

Dakle zašto se naše žene, Bošnjakinje, Bosanke i Hercegovke, ili muslimanke tako lako daju drugima.

Priča mi jedan lik kako je prije bilo u Njemačkoj.. pa kaže da bi nešto povalio tamo ili izlazio sa njom, planirao brak ee jbg morao si biti baš faca.. ne može svako Njemicu guzit... Da se to Bosancu desi, ma kakvi.. kaže Njemice posmatrale ljude sa ovih prostora ko Cigane. Ne znam opet koloiko da mu vjerujem. :cudi

Sada su se malo možda vremena promijenila al opet naši ljudi gledaj da žene cure sa ovih prostora, iz svog naroda, svoje vjere..

Žene čini se nemaju tih problema.. ha Hrvat, ha Švabo, ha Šveđanin nije bitno.. Bitno je doći do papira, obezbijediti život..

Jel ima možda još neki razlog što su stranci poželjniji..

Koje su vam njihove najprivlačnije osobine? Da li su Bosanci/Bošnjaci glupi, nešarmantni, ne znaju se ponašati prema damama, da li nemaju dovoljno kulture, svjetske poglede na život, jesu li zatucani..da li možda neimaština čini svoje. U čemu je problem?

Jesu li to naše žene civilizacijski naprednije pa imaju manje razlika sa pripadnicim evropskim homo sapiensa nego naši muškarci sa njihovim ženkama.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Zašto naše žene vole strance

Post by storm » 26 Sep 2014, 05:38

Ma stereotipi..... ne znam za ostatak europe ili zapada, ovdje u sloveniji podjednak je broj bosanki koje su u vezi sa slovencima, kao i bosanaca sa slovenkama... čak bi prije rekao, da je muški dio uspješniji u osvajanju srca :oo
Dobro možda je malo i do toga, da ja imam kontakte uglavnom sa drugom generacijom, čiji su roditelji doseljenici, pa djeca već asimilirana, u biti i nisu stranci :cudi
no svakako su bosanci :pusi
A poslije rata, ovo priča sa papirima za udaju/ženidbu sasvim je sigurno sklopila poneki brak ili barem pomogla u tome...
A ako je vjerovati pričama naših gastarbajtera, ionako su pola njemačke naguzili radeči okolo :valja ... jedino je pitanje, kakve su gabore trpali :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zašto naše žene vole strance

Post by Dust » 26 Sep 2014, 05:56

Muskarci su, manje vise, isti, bez obzira na naciju. Uvijek ce postojati seljacine, glupsoni, lijencine, nesposobnjakovici, ovisnici (o bilo kojem poroku), tako da se takve negativnosti ne mogu i ne smiju samo pripisati Homo Bosancerosu ili Homo Balkanikusu. To sto se neke djevojcice/djevojke/zene zaljube u muskarca koji nije sa nasih prostora, ne znaci da ste vi negdje pogrijesili... To je ljubav i desi se jednostavno.

Ako ti aludiras na tzv. Ljubavi zbog papira, onda vjerovatno znas da je ona samo tu "zbog papira". Takvo je lose vrijeme doslo dole, gola egzistencija. Potrebe su tu, za lijepim i ugodnim zivotom, posao, porodica, putovanja, stan/kuca, auto, sve stvari koje su u ostatku svijeta tako normalne i svakodnevne, a samo su kod nas extra i samo rijetki, mogu tako nesto da priuste i ponude osobi suprotnog spola.
Last edited by Dust on 26 Sep 2014, 08:21, edited 1 time in total.
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Zašto naše žene vole strance

Post by storm » 26 Sep 2014, 06:02

Oni brakovi, isključivo radi papira su drugo.....to je biznis
Aludiram, da možda svjesno ili nesvjesno, činjenica , da onaj tko ti je zapeo za oko, uz sve ostalo nudi i napuštanje dolina suza i nastavak života u nekoj normalnoj zemlji, može dosta pridonjeti nekim odlukama :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zašto naše žene vole strance

Post by Dust » 26 Sep 2014, 06:10

Komentar je bio za Lebowskog (napisali smo ga istovremeno), a uglavnom se slazem s tobom.
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Zašto naše žene vole strance

Post by Lebowski » 26 Sep 2014, 08:59

Nisam zadovoljan ponudjenim odgovorima. :D

Sjetih se da na forumu vec ima tema o tome kako biti u vezi sa muskarcem sa Balkana prepuna negativnih komentara na racun nas Balkanaca a Bosanci vaze za najreprezentativnije primjerke istih. Hrvati se vec izjasnjavaju kao miteleuropejci... Ne, ne. Nemaju oni veze sa Balkanom. :jok To je nesto lose.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Zašto naše žene vole strance

Post by Lebowski » 26 Sep 2014, 09:03

Ps.. Primjetio sam da se zene puuno lakse naviknu na zivot u tudjini i na evropski nacin zivota...sta ja znam, ne kukaju toliko, brzo pohvataju sve, postuju pravila, vise uzivaju. Kao da imaju bolju moc prilagodjavanja.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
radeta62
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2212
Joined: 27 Jun 2011, 15:06
Status: Offline

Re: Zašto naše žene vole strance

Post by radeta62 » 26 Sep 2014, 09:04

Ako se misli na brak dojadilo im da ciste,peru,peglaju balkanca a na vezu stranac dodje ubode i ode niko nece saznati kako je bilo. :D.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Zašto naše žene vole strance

Post by STrendzer » 26 Sep 2014, 09:31

mogo bih ovdje svasta napisat al....netju :oo



nesto u onom smislu:Milka ili Nutela cokolada u Bosni ne smeka im isto kao ona iz inostranstva :pusi (pa makar to inostranstvo bilo neki sirovi sanDZAKlija,siptar,turcin,ili ti najcesce socijalno nesredjeni nijemci,austrijanci,pa i hrvati ili drugi itd)...to je taj-ja bih ga nazvao sindrom kosmopolitizma (posvakucijenumodernizma) koji vlada na nasim prostorima...i mnogo vise je zastupljen u vecim bosanskim gradovima nego u ruralnim podrucjima

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Zašto naše žene vole strance

Post by storm » 26 Sep 2014, 09:34

Lebowski wrote:Nisam zadovoljan ponudjenim odgovorima. :D

Sjetih se da na forumu vec ima tema o tome kako biti u vezi sa muskarcem sa Balkana prepuna negativnih komentara na racun nas Balkanaca a Bosanci vaze za najreprezentativnije primjerke istih. Hrvati se vec izjasnjavaju kao miteleuropejci... Ne, ne. Nemaju oni veze sa Balkanom. :jok To je nesto lose.
Ja se smatram balkancem :oo
Znamo da Balkan počinje na bečkom südbahnhofu :valja
No brojim se i u srednjeeuropljana :cudi
Zar postoji striktna granica mentaliteta?
Imaš neke osobine ovakve druge onakve, opet sve je to individualno...
Balkanski mentalitet nije ništa loše, naprotiv... Ta neka širina duše često je dobro prihvaćena na zapadu... Imamo neki svoj šarm :pusi
A krkanluk nije samo naša posebnost... Da vidiš samo stoke medju finim nijemcima i Englezima :lupa
A to za žene bi se složio... Dosta su prilagodljivije..
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Zašto naše žene vole strance

Post by Krokodil Behko » 26 Sep 2014, 10:05

Ma šta će stranci?

Niđe 'vake muzike :oo

[ytube][/ytube]

Čini vam se ljudi božiji.
Baš sam za žene, stekao utisak dai ne trče baš za strancima. Nije da ih nema u takvim brakovima. Ima, kako da ne ali stičem utisak da ih ima i razvedenih od stranaca, najmanje onoliko koliko ih je i u braku s istima.
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81297
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7104 times
Status: Offline

Re: Zašto naše žene vole strance

Post by Julia-Klara » 04 Oct 2014, 15:12

Ljubav kad se desi onda ne pitas ko je ko :cudi
Ako idemo linijom manjeg otpora, u kojoj zene i miskarci da bi si omogucili "normalniji" zivot od onog u Bosni za zivotnog partnera uzimaju strance ili ljude sa nasih prostora koji su stalno naseljeni negdje drugo, onda moramo uzeti u obzir vise razloga, koji ne moraju nuzno biti financijske prirode. Kazem ne nuzno, ali uglavnom jesu.

Sto se tice nasih muskaraca meni su karakterno najdrazi, valjda geni ili sta :cudi Medjutim... Nikako ne mogu svariti cinjenicu da ste toliko tradicionalni kada je odnos zena-muskarac u pitanju. Ne podnosim kada neko misli da je "glavni, gazda", a to je u vecini slucajeva tako s nasim muskarcima. Svako zenino negodovanje nazivaju feminizmom, i jako lako postajete nasilni. Puno pijete, i rakijica ujutro nije nikako alkoholizam :grana Jos pogotovo ovi nadobudni, frajeri, koji misle da su pokupili svu pamet svijeta a ne znaju recenicu sloziti kako treba. Imaju pare, pa misle imaju sve.
Ne znam, generaliziram mozda, ali jednostavno me nervira mantra balkanikusa "pojest,popit i poklopit". Gdje je tu ono drugo (osoba)? Gdje je tu sve ono ostalo sto zivot cini ljepsima? Zasto ne mozete uciniti nesto lijepo, malo, pokazati da ste osjecajni, dragi, spremni pomoci, biti rame za plakanje? Zasto je sve ono sto ima veze sa emocijama za vas papucarstvo i pederluk?
Ne razumijem vas :cudi I valjda nekad nadjem nekog ko ima neke normalne osobine i reagovanja, a bude s nasih prostora...
Mada, u sustini, nije bitno ... Bitno mi je da me postuje i voli ovakvu kakva jesam, a to je sa Bosancem tesko
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

drugleka
Na probnom
Na probnom
Posts: 8
Joined: 04 Oct 2014, 06:53
Status: Offline

Re: Zašto naše žene vole strance

Post by drugleka » 04 Oct 2014, 15:58

rakija ujutru nije alkoholizam, doduse ne pijem svako jutro no kako kad... zavisi od vremena i raspolozenja... rakijica u razgovoru kad dodje covjek u kucu uz razgovor je za ljude (muskarce) i razgovor... nije alkoholizam, dobra rakija po casa dve...
to se na covjeku vidi... papucarstvo? ne hajem za to, normalni par sve poslove podeli i cine sebi zajedno... osim naravno mrsko je sirenje vesa al kad si samac moras...


osecajnost normalno pokazati debil se stidi i uskracuje... e sad ako dodje a dodje i do verbalnih sukoba sto je normalno nikad se ne zaboravi da je to voljena osoba u pitanju ali ako i bude carki i vreme je za prekidati, jer je jutro pametnije... onda se mora znati sta znaci kad muskarac kaze NI JEDNE! tu je kraj bilo kakvoj prici tad... posle kad se ohladi i vidim gresku svoju umem se izvinuti, eto to je ono sto opravdavam od muskog balkanizma tj da se zna ko ne cucne kad pisa... ostalo je sve podjednako za oboje... inače ljubav nije ona prava, jer kad je prava ti bi toj osobi sve ucinio pa sto je onda oprat sudje, skuvat rucak, bit joj rame za plakanje a ko ce joj se nac ako ne ti tu tada kad je najpotrebnije?

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81297
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7104 times
Status: Offline

Re: Zašto naše žene vole strance

Post by Julia-Klara » 04 Oct 2014, 16:10

drugleka wrote:rakija ujutru nije alkoholizam, doduse ne pijem svako jutro no kako kad... zavisi od vremena i raspolozenja... rakijica u razgovoru kad dodje covjek u kucu uz razgovor je za ljude (muskarce) i razgovor... nije alkoholizam, dobra rakija po casa dve...
to se na covjeku vidi... papucarstvo? ne hajem za to, normalni par sve poslove podeli i cine sebi zajedno... osim naravno mrsko je sirenje vesa al kad si samac moras...


osecajnost normalno pokazati debil se stidi i uskracuje... e sad ako dodje a dodje i do verbalnih sukoba sto je normalno nikad se ne zaboravi da je to voljena osoba u pitanju ali ako i bude carki i vreme je za prekidati, jer je jutro pametnije... onda se mora znati sta znaci kad muskarac kaze NI JEDNE! tu je kraj bilo kakvoj prici tad... posle kad se ohladi i vidim gresku svoju umem se izvinuti, eto to je ono sto opravdavam od muskog balkanizma tj da se zna ko ne cucne kad pisa... ostalo je sve podjednako za oboje... inače ljubav nije ona prava, jer kad je prava ti bi toj osobi sve ucinio pa sto je onda oprat sudje, skuvat rucak, bit joj rame za plakanje a ko ce joj se nac ako ne ti tu tada kad je najpotrebnije?
o ovome pricam :rol "mora se znati ko je gazda" ... po cemu??? i zasto je musko gazda? :kokice
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

drugleka
Na probnom
Na probnom
Posts: 8
Joined: 04 Oct 2014, 06:53
Status: Offline

Re: Zašto naše žene vole strance

Post by drugleka » 04 Oct 2014, 17:03

mozda sam pogresno protumacen... jedna jedina stvar kad dodje do verbalne prepirke i nema kraja pa postaje sve mucnije onda ono ni jedne! kad se malo zenski jezik smiri koji ume...

kazem poslije ako se uvidi greska hladne glave, onda sledi cestito izvinjenje... nije to smak svjeta reći ni jedne! to znaci da ne vodi na dobro... pa se prekida


sa nekom zenom to i nije potrebno... nema gazde, kakav gazda ne treba muskarcu normalnom sluskinja i podguzna muva koja nema svoje ja...
kome to treba?


zajedno su jaci, svako svoje vrline pa kad se upotrebe... a mane si ispravljaju zato su skupa zato su jaki... kakav gazda kakva pizda materina...

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Zašto naše žene vole strance

Post by Podrinjac » 04 Oct 2014, 20:08

Stranci su većinnom sa punim novčanikom, vjerovatno je to razlog

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Zašto naše žene vole strance

Post by gospođa Brams » 04 Oct 2014, 20:25

Ja ne znam šta bih rekla na ovu temu, ja ljude promatram kao ljude, a ne kao pripadnike neke nacionalnosti i/ili vjere. Ako mi se netko svidi kao osoba boli me briga gdje je na kugli zemaljskoj ispao iz one stvari i pod kojim imenom i vjerom, a isto tako nema šanse da mi se netko svidi na temelju nacionalnosti, dakle, ako je netko stranac da odma automatski valja. Dosad nikad nisam imala ništa sa stranicima, jednostavno se tako dogodilo da su mi svi momci bili sa ovih prostora. I moje prijateljice razmišljaju slično, osim jedne za koju znam da želi za sebe samo Hrvata katolika, al opet to je njeno pravo da želi što hoće. Za druge žene ne mogu govoriti, ne znam gdje su te koje ne žele pogledati muškarca ako je balkanac :cudi
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81297
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7104 times
Status: Offline

Re: Zašto naše žene vole strance

Post by Julia-Klara » 04 Oct 2014, 20:31

Podrinjac wrote:Stranci su većinnom sa punim novčanikom, vjerovatno je to razlog
NIKAD, ali bas NIKAD nisam bila s nekim jer je imao pun novcanik

rekoh da ljubav ne pita ko si i sta si, ali na nasim prostorima ne valja ako se udas negdje van jer si po automatizmu odmah otisla za parama, a opet, s druge strane ako se udas za onoga koji nista nema, pitaju te gdje ti je pamet bila jer se od ljubavi ne moze zivjeti :D

i da, dvostruki arsini za zene i muskarce i ovdje-ako ode s nekim negdje druge ona je otisla za parama (necu reci da je kurva), ali ako muskarac nadje neku sa strane onda je on pametan jer se rijesio belaja




:kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Zašto naše žene vole strance

Post by gospođa Brams » 04 Oct 2014, 20:35

Ljudi će uvijek osuđivat i bacat otrov po drugima i njihovim životnim izborima šta god napravili. Za neke ljude nikad ne valjaš i neki uvijek imaju potrebu prigovoriti ti šta god da napraviš, u svemu tražiti skrivene motive i moralizirati.
Ako neka i hoće izričito stranca debelog novčanika, pa nek ga traži, široko joj polje
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Zašto naše žene vole strance

Post by Pasaga » 04 Oct 2014, 20:40

Samo cu da kazem jedno...
...ti stranci ,kazete da imaju lovu...ovo-ono...
Nije tacno,poznam ih ovdje,prosjecni ljudi...obicni.... :kafa
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests