Šta mislite o druzenju preko neta?

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Šta mislite o druzenju preko neta?

Post by Zagorka » 13 Apr 2013, 19:20

ČOJK može da BIDNE nevjeran i u njivi komuše,kod Huse Bejzinog....... :rol ........ne treba se registrirati na bosanski forum da bi se postalo nevjeran.....i prije je bilo sexa na crno,i nečije su se nane po njivama karale,i nečije dede sirotili nečiju djecu.....ali naravno,ne mislim na savršene,nečije su nane naravno pile kafu sa hazretli Fatimom :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Bosance muče preljube, krađe, afere...

Post by Krokodil Behko » 17 Aug 2013, 19:38

Najmračnije tajne građani sve češće otkrivaju u virtuelnim ispovjedaonicama

Image

Ana ima 15 godina i kleptomanka je jer živi u siromašnoj porodici koja joj ne može ništa priuštiti pa na ovaj način sama dolazi do stvari. Jedna tinejdžerka je trudna u isto vrijeme kad i njena 41-godišnja majka, pa joj ne smije reći, a ne želi abortus. Radnik na željeznici (52) sumnja da ga žena vara s mnogo mlađim muškarcem. Otac dvojice sinova je svjestan da im nije biološki otac, jer je saznao da je sterilan, ali ne želi to reći supruzi da ne bi uništio porodicu koja je oduvijek skladno funkcionirala...

Brojna pitanja

Ovo su samo neke od ispovijesti koje hiljade građana ostavljaju na internet-stranicama u takozvanim virtuelnim ispovjedaonicama.

Image

Neke od ispovijesti ostavljenih na internetu

Na stranici koju koriste građani BiH ispovijesti.ba mogu se pročitati najmračnije i najdublje sakrivene tajne, ali i statusi onih koji su željni malo pažnje ili dovoljno kreativni da zabave široku publiku koja svakodnevno zaviruje u tuđu intimu.

Koncept je jednostavan - grijesima, čudnim željama ili strahovima garantira se anonimnost, a ulogu vjerskog službenika, psihologa ili psihijatra preuzeli su internet-administratori. Ovaj recept prihvatili su brojni "grešnici", ali i voajeri s neobuzdanom željom za zavirivanjem u tuđe živote.

Međutim, nakon ovakvih trendova koji dobivaju sve šire razmjere, postavljaju se brojna pitanja, a prvenstveno je li privatnost potpuno izgubila svoju vrijednost i koliko društvene mreže mogu da "istrpe". Prema mišljenju psihologinje Sonje Stančić, ljudi uvijek imaju potrebu da svoje probleme podijele s nekim.

Čuvanje privatnosti

- Čini se da su ljudi s napretkom tehnologije pronašli novi kanal komunikacije. Možda su se ranije obraćali nekom drugom i nisu naišli na razumijevanje, pa su onda iskoristili ovaj globalni kanal komunikacije kao mjesto da ih neko čuje. S druge strane, možda nemaju nikoga u svojoj blizini kome bi se obratili za pomoć ili, ako imaju, možda osjećaju da bi bili stigmatizirani, osuđivani i slično - objašnjava Stančić.

U svakom slučaju, sudeći po rekordnim posjetama ovakvih online stranica, zaključuje se da Bosanci i Hercegovci imaju itekako mnogo problema i "prljavog veša" koji skrivaju. Na ovakvim stranicama čak se mogu naći i ispovijesti zlostavljane djece koja sada, kao odrasli ljudi, prvi put progovaraju o mračnoj sudbini koju su doživjeli. Analizirajući postove na online ispovjedaonicama, može se zaključiti da bh. građane najviše muče preljube, nezdravi odnosi s roditeljima, krađe i afere na poslu.

- Internet i društvene mreže nisu ni osmišljene da bi čuvale nečiju privatnost. Mi smo ti koji je možemo sačuvati ako želimo - zaključila je Stančić.

Osim ispovijesti, na stranicama poput ovih, ljudi s istim ili sličnim iskustvima pomažu jedni drugima, daju adrese koje će im pružiti stručnu ili pravnu pomoć, a organiziraju se i ankete koje ukazuju na neke društvene devijacije.

Loša iskustva porodilja

Neke internet-stranice posvećene su ciljanoj grupi i odnose se samo na jednu problematiku. Tako su trudnice i porodilje u Klinici za ginekologiju i akušerstvo u banjalučkom Kliničkom centru na Paprikovcu, koje su imale loša iskustva tokom porođaja i boravka u ovoj bolnici, otvorile stranicu na kojoj ispovijedaju i raspravljaju samo o ovoj temi. Priključilo se oko hiljadu i po Banjalučanki, a najviše kritika upućeno je na račun korupcije u ovoj klinici.

Lakše je viriti u tuđe dvorište

Govoreći o ljudima koji vrijeme provode čitajući ovakve stranice i vole "viriti u tuđe dvorište", Stančić objašnjava da je mnogima lakše ne raditi ništa i baviti se tuđim problemima nego pogledati u sebe.

- Mislim da mi, kao društvo, nismo spremni da se bavimo sobom, da rastemo i napredujemo, nego ćemo radije kritikovati i baviti se tuđim - dodala je Stančić.

Ko se ispovjedio

Djevojčica kleptomanka koja živi u siromašnoj porodici i koja joj ne može ništa priuštiti pa krađom dolazi do stvari

Tinejdžerka koja je trudna u isto vrijeme kad i njena 41-godišnja majka

Radnik na željeznici (52) koji sumnja da ga žena vara s mnogo mlađim muškarcem

Otac dvojice sinova koji je svjestan da im nije biološki otac, jer je saznao da je sterilan
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119770
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5686 times
Been thanked: 12240 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bosance muče preljube, krađe, afere...

Post by Maja » 18 Aug 2013, 00:46

Meni nisu jasne te ispovijesti na forumima. U redu podijeliti neku priču, u redu zatražiti savjet o tapetama, servisu auta, pravljenju pite...ali tražiti savjet nepoznatih ljudi za svoje intimne probleme...e to ne shvatam.
Samo možeš doći u situaciju da te na forumu prepozna neko ko te zna i u reali, a to se dešavalo i na ovom forumu.
Ti što traže pomoć uvijek ispričaju priču na način da sebe prikažu kao žrtve, pa ih ljudi žale, savjetuju, a tamo pojma nemaju šta se zaista dešava.
A opasno je tražiti pomoć na netu i kad imaš zdravstvene probleme jer niko ne može preko ekrana utvrditi pravu dijagnozu.
Ne znam...

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Bosance muče preljube, krađe, afere...

Post by Zagorka » 18 Aug 2013, 14:36

Maja wrote:Meni nisu jasne te ispovijesti na forumima. U redu podijeliti neku priču, u redu zatražiti savjet o tapetama, servisu auta, pravljenju pite...ali tražiti savjet nepoznatih ljudi za svoje intimne probleme...e to ne shvatam.
Samo možeš doći u situaciju da te na forumu prepozna neko ko te zna i u reali, a to se dešavalo i na ovom forumu.
Ti što traže pomoć uvijek ispričaju priču na način da sebe prikažu kao žrtve, pa ih ljudi žale, savjetuju, a tamo pojma nemaju šta se zaista dešava.
A opasno je tražiti pomoć na netu i kad imaš zdravstvene probleme jer niko ne može preko ekrana utvrditi pravu dijagnozu.
Ne znam...
Kad ljude muka stegne,onda se obraćaju gatarama,forumima,komu stignu,trazeci od svakoga ocajnicki pomoc,nadajuci se da ce im bilo ko pomoci,pri tome ne razmisljajuci o bilo cemu osim o izlazu iz problema......cesto se obracaju pogresnima...tako je i s forumima.....ljudi umjesto da pomognu,jos istracaju dalje problem neciji....

Medju morem ocajnih,treba prepoznati one koji kopiraju iste iz razloga da sprdaju neki forum postavljajuci temu ko biva kao upit za rjesenje nekog problema...doduse,i to su su cesto ocajnici,ali druge vrste-kompleksasi koji misle da su ljudske bolesti i tragedije razlog za urnebesan smijeh........tako onemogućuju pomoć nekome ko je zaista treba,(ako nista toplom rjecju)jer forumasi misle da su sve foliranti.......
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119770
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5686 times
Been thanked: 12240 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bosance muče preljube, krađe, afere...

Post by Maja » 18 Aug 2013, 15:26

Je li to nešto na račun mog Mensse :(

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Bosance muče preljube, krađe, afere...

Post by Zagorka » 18 Aug 2013, 21:09

nisam u toku (kao obično) :oo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119770
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5686 times
Been thanked: 12240 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bosance muče preljube, krađe, afere...

Post by Maja » 19 Aug 2013, 00:21

Ma ovo :D

http://www.klix.ba/forum/pomozite-mensi--t113254.html

Zezala se malo na klixu i usput stavila link foruma kao reklamu.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Bosance muče preljube, krađe, afere...

Post by Zagorka » 19 Aug 2013, 12:18

a tooo :plavi ......ma bjaž ba,ti si osmislila karakter nekakvog kretena i seljačine umišljene,dobro si prošla da te ljudi nisu pokušali locirati da te mlate.....to je već iritantna spika,gdje su tu problemi bona......spadaš u ovu grupu što trolaju i smetaju svijetu :djed

Vidiš kako te ovaj Đakmić provalio :oo .....prije njega sam bila u iskušenju da se prijavim kao Nermina sa svojom stranom priče u kojoj te pljujem naravno :ooo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Bosance muče preljube, krađe, afere...

Post by Krokodil Behko » 19 Aug 2013, 12:22

Ne bi bilo loše da organiziramo tako neki grupni posjet nekom forumu i ludnicu napraviti :oo
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Bosance muče preljube, krađe, afere...

Post by Zagorka » 19 Aug 2013, 12:25

zločesti ste :ooo .........šta da neko dođe vama,ha :djed ..........osim toga kad me nešto strefi i upitam nekoga za mišljenje,počeće me pljuvati :oo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119770
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5686 times
Been thanked: 12240 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bosance muče preljube, krađe, afere...

Post by Maja » 19 Aug 2013, 17:29

Eto Zagorka ti odglumi Nerminu a nek Behko bude Menssina rodica gdje je ISTI prvi put vidio ISTU.
To bi baš bilo kul :plavi

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Bosance muče preljube, krađe, afere...

Post by Zagorka » 19 Aug 2013, 17:38

baš nas nebi skontali :plavi
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Bosance muče preljube, krađe, afere...

Post by Krokodil Behko » 19 Aug 2013, 18:09

Ovo mi se đasvi. Možemo kad god se dogovorite. Nema veze i ako nas skontaju. Besplatno će dobiti teatarsku predstavu. Šta bi još htjeli :oo
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119770
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5686 times
Been thanked: 12240 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bosance muče preljube, krađe, afere...

Post by Maja » 19 Aug 2013, 18:16

Haj stvarno. Al ako se odlučite na to prije ovdje napišite tekst pa da vidimo ima li rupa (da ne vide odmah kako nismo usklađeni) :oo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Bosance muče preljube, krađe, afere...

Post by Krokodil Behko » 19 Aug 2013, 18:24

Moram prvo proučiti svoj lik pa smisliti ulet na forum pa tek onda spika.
Sad ću ja da ponovo to sve pročitam.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Bosance muče preljube, krađe, afere...

Post by Krokodil Behko » 19 Aug 2013, 18:41

Pa sam se Menso iznenadila kad sam ovo pročitala. Pa jesam ja rekla da me ne petjlaš u to? Pa jel to cura treba referat da ti piše da bi ti shvatio da joj se ne svidžaš? I štas se falio tolko s tim gaćama i curama. E jesi ih promjenio što ih niko neće i što bi za hajvanom hodale pocijeli dan samo da se udaju. Inije tačno da si se postidio nego si se spetljo ko budala i nisi znao beknuti pred dobrom curom. Lahko ti je bilo mutiti oko mutavih a ova mi rodica pamet pomutila bivšem. tebi je profil blokirala a njemu i pamet i vizit elektron kard. Nemože ni plate dići a da joj za alimentaciju ne plati.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119770
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5686 times
Been thanked: 12240 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bosance muče preljube, krađe, afere...

Post by Maja » 19 Aug 2013, 18:44

:plavi
Isti nezaborava. Piši!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Bosance muče preljube, krađe, afere...

Post by Krokodil Behko » 19 Aug 2013, 18:47

Misliš tamo? Moram smisliti nick bi ulet.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119770
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5686 times
Been thanked: 12240 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bosance muče preljube, krađe, afere...

Post by Maja » 19 Aug 2013, 18:49

Stavi neko ime. Ako nisam spominjala ime rodice onda izmisli neko.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Bosance muče preljube, krađe, afere...

Post by Krokodil Behko » 19 Aug 2013, 18:54

Ama garant će mi ostati Ip po kome će skontati sve :D
online

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests