Šta je zapravo ljubav?

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Šta je zapravo ljubav?

Post by lejlamo » 10 Oct 2019, 14:39

Vanilla wrote: 10 Oct 2019, 14:04
lejlamo wrote: 10 Oct 2019, 13:51

haj' kad uzmogneš napiši primjer ljubavi bez strasti, ako strast razumijemo prema njezinoj definiciji.
meni, kako god okrenem, ljubav uključuje strast, dok strast ne mora uključivati ljubav.
Pa evo ti recimo primjer osoba koje su jako dugo skupa. Vidjamo ih, imamo ih u svom okruzenju ili smo i sami u njima.
Sta ih drzi skupa? Strast? Definicija koju si navela je nabrojala podrazaje tj. sva stanja koja nisu dugotrajna, zar ne? Nemoguce ih je osjecati konstantno. Kada isceznu ili nestanu radimo na tome da ih potaknemo...ili ne radimo. Ali i ako ne radimo i ako ih nema ne znaci da nema ljubavi.
Je li ljubav osjećamo konstantno?
Je li te osobe baš drži ljubav ili nešto drugo, navika npr.?
Zašto nestane strast (želja, čežnja, sklonost) u odnosu između dvije osobe? Je li taj razlog postepeno dovodi do nestanka ljubavi? I, može li ljubav prema nekome ili nečemu jednostavno nestati?


Evo sam, citirajući storma, postavila pitanje je li ljubav posebna emocija/osjećaj ili skup različitih emocija?

Ako se odmakne od od ljubavi i strasti prema partneru, pa malo šire posmatramo ljubav, npr. ljubav prema poslu, hobiju, nebitno...nekako meni to uvijek uključuje strast. Kada strasti nestane iz nekog razloga, ljubav se gasi...ili nije tako... :hm
u tom pravcu razmišljam...
Last edited by lejlamo on 10 Oct 2019, 14:49, edited 2 times in total.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84399
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11042 times
Been thanked: 16580 times
Status: Offline

Re: Šta je zapravo ljubav?

Post by Fuddo » 10 Oct 2019, 14:41

Daaaa miiii seeee zaaaljubiiitiiiii uuuu maaaluuuuu seeeljaaankuuuuu needjeeeee naaaa prrooppplaaankuuuu...
Objasnio cojek.
Rahmet mu dusi.
Dozvolite da se obratimo

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Šta je zapravo ljubav?

Post by Dorian » 10 Oct 2019, 14:42

Vanilla wrote: 10 Oct 2019, 14:04
Pa evo ti recimo primjer osoba koje su jako dugo skupa. Vidjamo ih, imamo ih u svom okruzenju ili smo i sami u njima.
Sta ih drzi skupa? Strast? Definicija koju si navela je nabrojala podrazaje tj. sva stanja koja nisu dugotrajna, zar ne? Nemoguce ih je osjecati konstantno. Kada isceznu ili nestanu radimo na tome da ih potaknemo...ili ne radimo. Ali i ako ne radimo i ako ih nema ne znaci da nema ljubavi.
Tako nekako.

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Šta je zapravo ljubav?

Post by dadojović » 10 Oct 2019, 14:48

lejlamo wrote: 10 Oct 2019, 14:39
Vanilla wrote: 10 Oct 2019, 14:04

Pa evo ti recimo primjer osoba koje su jako dugo skupa. Vidjamo ih, imamo ih u svom okruzenju ili smo i sami u njima.
Sta ih drzi skupa? Strast? Definicija koju si navela je nabrojala podrazaje tj. sva stanja koja nisu dugotrajna, zar ne? Nemoguce ih je osjecati konstantno. Kada isceznu ili nestanu radimo na tome da ih potaknemo...ili ne radimo. Ali i ako ne radimo i ako ih nema ne znaci da nema ljubavi.
Je li ljubav osjećamo konstantno?
Je li te osobe baš drži ljubav ili nešto drugo, navika npr.?
Evo sam, citirajući storma, postavila pitanje je li ljubav posebna emocija/osjećaj ili skup različitih emocija?

Ako se odmakne od od ljubavi i strasti prema partneru, pa malo šire posmatramo ljubav, npr. ljubav prema poslu, hobiju, nebitno...nekako meni to uvijek uključuje strast. Kada strasti nestane iz nekog razloga, ljubav se gasi...ili nije tako... :hm
u tom pravcu razmišljam...
Ne mislim da ljubav prestaje kada nestane strasti. Zapravo, ako govorimo isključivo o ljubavnim vezama, bolje je reći da strast ne nestane već ju gurnuta u drugi plan jer ju potisne poštovanje koje gajimo prema osobi s kojim smo u vezi. I kako je veza duža to više to poštovanje dolazi do izražaja a strast je tu uvijek, malo potisnuta ali prisutna. Ako govorimo o drugim oblicima ljubavi koje si spomenula još bi samo dodao ljubav i strast prema klubu za koji se navija kao posebni fenomen.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Šta je zapravo ljubav?

Post by lejlamo » 10 Oct 2019, 14:49

Poštovanje potiskuje strast? Zašto?
Pa prema osobi istovremeno osjećam poštovanje i strast...

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Šta je zapravo ljubav?

Post by dadojović » 10 Oct 2019, 14:54

lejlamo wrote: 10 Oct 2019, 14:49 Poštovanje potiskuje strast? Zašto?
Pa prema osobi istovremeno osjećam poštovanje i strast...
Da, slažem se da jedno ne isključuje drugo, ali ti si pitala šta ako strasti nestane. Ako govorimo o seksualnoj strasti ona je izraženija u početku veze nego nakon par godina. Da karikiram: bračnom paru od sedamdeset godina primarno je poštovanje a ne strast.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Šta je zapravo ljubav?

Post by lejlamo » 10 Oct 2019, 15:00

dadojović wrote: 10 Oct 2019, 14:54
lejlamo wrote: 10 Oct 2019, 14:49 Poštovanje potiskuje strast? Zašto?
Pa prema osobi istovremeno osjećam poštovanje i strast...
Da, slažem se da jedno ne isključuje drugo, ali ti si pitala šta ako strasti nestane. Ako govorimo o seksualnoj strasti ona je izraženija u početku veze nego nakon par godina. Da karikiram: bračnom paru od sedamdeset godina primarno je poštovanje a ne strast.
Ako strast vežemo isključivo za seks, njima je mnogo drugih stvari preče od strasti, pa i međusobno poštovanje, naravno.
Međutim, mislila sam na strast uopćeno...životnu strast..i tako to.
Osoba od sedamdeset + nije lišena strasti...pa mislim da i njihov međusobni odnos i dalje može sadržavati strast koja ide uz ljubav.
Last edited by lejlamo on 10 Oct 2019, 15:14, edited 1 time in total.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Šta je zapravo ljubav?

Post by storm » 10 Oct 2019, 15:02

lejlamo wrote: 10 Oct 2019, 14:34
storm wrote: 10 Oct 2019, 14:02 Ljubav je poštovanje sa emocijama... Balans poštovanja i emocije.
Kad se to posloži... Ide sve redom u pravom smjeru, što čini vezu... Strast, povjerenje, poštovanje, partnerstvo, pa eto i prijateljstvo... Čim tu nešto fali... Nije zrelo, ili nije zrelo još...
A opet se može potegnuti - sve je individualno, i jedino je bitno da je dvoje u istom filmu...
Kojim emocijama?
Poštujem i imam određene emocije prema kolegici/kolegi, no, znači li to da je/ga volim?

Je li ljubav jedna emocija ili skup emocija?
Pa upravo to... Svakako skup emocija... Poštovati možemo masu njih oko sebe, iz ovih ili onih razloga... Imamo poneku emociju, osoba ti je cool, super se slažeš u poslu, razumijete se u mnogočemu... Emocija je. Pa i neka ljubav.
Ali fali tu još za ono što smatramo ljubav muškarca i žene, seksualna privlačnost, kemija kad si blizu. Želja da si što više zajedno. Potreba da komuniciras.. Puno tih stvari, što sa ostalima nemaš potrebe, niti osjećaš.
Imaš ljubav prema djeci, pa su neke od tih komponenti naravno isključene ... A opet kažemo da ih volimo. naravno...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Šta je zapravo ljubav?

Post by lejlamo » 10 Oct 2019, 15:17

storm wrote: 10 Oct 2019, 15:02
lejlamo wrote: 10 Oct 2019, 14:34

Kojim emocijama?
Poštujem i imam određene emocije prema kolegici/kolegi, no, znači li to da je/ga volim?

Je li ljubav jedna emocija ili skup emocija?
Pa upravo to... Svakako skup emocija...
...

Ali fali tu još za ono što smatramo ljubav muškarca i žene, seksualna privlačnost, kemija kad si blizu. Želja da si što više zajedno. Potreba da komuniciras.. Puno tih stvari, što sa ostalima nemaš potrebe, niti osjećaš.
Pa eto to i pitam, naveo si da ljubav dvoje, da bi se mogla nazvati pravom ljubavlju između muškarca i žene, treba uključivati strast...(seksualnu privlačnost, želju, i sve to)
Zato sam i pitala...može li biti ljubavi bez strasti...
Bez strastvene komunikacije, strastvenog odnosa jednog prema drugom...
U protivnom, po čemu bi se razlikovala ta ljubav od nekih simpatija, drugarskih i kolegijalnih odnosa?
Last edited by lejlamo on 10 Oct 2019, 15:19, edited 1 time in total.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84399
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11042 times
Been thanked: 16580 times
Status: Offline

Re: Šta je zapravo ljubav?

Post by Fuddo » 10 Oct 2019, 15:18

I kocka je strast.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Šta je zapravo ljubav?

Post by dadojović » 10 Oct 2019, 15:22

lejlamo wrote: 10 Oct 2019, 15:00
dadojović wrote: 10 Oct 2019, 14:54

Da, slažem se da jedno ne isključuje drugo, ali ti si pitala šta ako strasti nestane. Ako govorimo o seksualnoj strasti ona je izraženija u početku veze nego nakon par godina. Da karikiram: bračnom paru od sedamdeset godina primarno je poštovanje a ne strast.
Ako strast vežemo isključivo za seks, njima je mnogo drugih stvari preče od strasti, pa i međusobno poštovanje, naravno.
Međutim, mislila sam na strast uopćeno...životnu strast..i tako to.
Osoba od sedamdeset + nije lišena strasti...pa mislim da i njihov međusobni odnos i dalje može sadržavati strast koja ide uz ljubav.
Uglavnom, želio sam istaknuti da je strast uvijek prisutna samo je potisnuta drugim emocijama. A općenito ljubav i emocije su toliko kompleksni da bi mogli vječito o ovoj temi debatirati i opet nikada ne bi došli do nekog jedino mogućeg zaključka.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Šta je zapravo ljubav?

Post by storm » 10 Oct 2019, 15:22

lejlamo wrote: 10 Oct 2019, 15:00
dadojović wrote: 10 Oct 2019, 14:54

Da, slažem se da jedno ne isključuje drugo, ali ti si pitala šta ako strasti nestane. Ako govorimo o seksualnoj strasti ona je izraženija u početku veze nego nakon par godina. Da karikiram: bračnom paru od sedamdeset godina primarno je poštovanje a ne strast.
Ako strast vežemo isključivo za seks, njima je mnogo drugih stvari preče od strasti, pa i međusobno poštovanje, naravno.
Međutim, mislila sam na strast uopćeno...životnu strast..i tako to.
Osoba od sedamdeset + nije lišena strasti.
Dok je ljubavi, strast, neće nestati, nego - možda se čudno čuje - ali naučiš kanalizirati... Normaliziras taj poriv i emociju...
Recimo partner ima problem na poslu, sa bližnjim, sa zdravljem, sa bilo čim, nećeš baliti i izljevati emocije i misliti samo na krevet i seksualni čin...
Zbog poštovanja slušaš, pomažeš u rješenju, trudiš se da prebrodi.. To je ljubav...
Strast nije tada na listi prioriteta.


Ako dotaknem životnu strast... :hm
To osoba ima ili nema. Najčešće nema veze sa ostalima. Netko je prepun strasti, oko svega čega se lati... Pa tako i u vezi, netko to malo racionalnije doživi, što opet ne znači da ne voli, da nema strasti.
Obične svakodnevne situacije ne akceptiraju dvije osobe jednako, kamo li ajmo reci malo kompleksnije stvari, poput ljubavi. Ljubav je i razumjeti.
Nakon toga bi mogli i na temu komunikacije i razumijevanja, ali dosta, hajde :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Šta je zapravo ljubav?

Post by lejlamo » 10 Oct 2019, 15:24

Pa tema i jeste otvorena da se razgovara o tome...da se čuju različite interpretacije i aspekti..
Al' haj...
Može se zaključiti i onom..."svakom svoje" :D.

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Šta je zapravo ljubav?

Post by dadojović » 10 Oct 2019, 15:25

storm wrote: 10 Oct 2019, 15:22
lejlamo wrote: 10 Oct 2019, 15:00

Ako strast vežemo isključivo za seks, njima je mnogo drugih stvari preče od strasti, pa i međusobno poštovanje, naravno.
Međutim, mislila sam na strast uopćeno...životnu strast..i tako to.
Osoba od sedamdeset + nije lišena strasti.
Dok je ljubavi, strast, neće nestati, nego - možda se čudno čuje - ali naučiš kanalizirati... Normaliziras taj poriv i emociju...
Recimo partner ima problem na poslu, sa bližnjim, sa zdravljem, sa bilo čim, nećeš baliti i izljevati emocije i misliti samo na krevet i seksualni čin...
Zbog poštovanja slušaš, pomažeš u rješenju, trudiš se da prebrodi.. To je ljubav...
Strast nije tada na listi prioriteta.


Ako dotaknem životnu strast... :hm
To osoba ima ili nema. Najčešće nema veze sa ostalima. Netko je prepun strasti, oko svega čega se lati... Pa tako i u vezi, netko to malo racionalnije doživi, što opet ne znači da ne voli, da nema strasti.
Obične svakodnevne situacije ne akceptiraju dvije osobe jednako, kamo li ajmo reci malo kompleksnije stvari, poput ljubavi. Ljubav je i razumjeti.
Nakon toga bi mogli i na temu komunikacije i razumijevanja, ali dosta, hajde :D.
Da to je na tragu onoga što sam htio i sam istaknuti.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Šta je zapravo ljubav?

Post by storm » 10 Oct 2019, 15:31

lejlamo wrote: 10 Oct 2019, 15:17
storm wrote: 10 Oct 2019, 15:02

Pa upravo to... Svakako skup emocija...
...

Ali fali tu još za ono što smatramo ljubav muškarca i žene, seksualna privlačnost, kemija kad si blizu. Želja da si što više zajedno. Potreba da komuniciras.. Puno tih stvari, što sa ostalima nemaš potrebe, niti osjećaš.
Pa eto to i pitam, naveo si da ljubav dvoje, da bi se mogla nazvati pravom ljubavlju između muškarca i žene, treba uključivati strast...(seksualnu privlačnost, želju, i sve to)
Zato sam i pitala...može li biti ljubavi bez strasti...
Bez strastvene komunikacije, strastvenog odnosa jednog prema drugom...
U protivnom, po čemu bi se razlikovala ta ljubav od nekih simpatija, drugarskih i kolegijalnih odnosa?
Naravno da ne može, ali ne mora (niti može) biti stalno ista, ni najvažnija u odnosu. Tko je bio u vezi duzoj od godinu ili par godina, to dobro zna.
Tu sam često vidio razlaske sa spikom "nema strasti"
I potraze je drugdje.
I prevare.
A partner ga nije prestao voljeti, samo život i ritam te sataru jbg. Nikad neće biti sretni oni koji traže ili čak zahtijevaju konstantni odaziv ili podražaj strasti.
Strast se pokaže i kad se posvadjas navečer, a ujutro te kao i obično čeka kava...
Ili ljubav... Svejedno na kraju.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18016
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4100 times
Been thanked: 5646 times
Status: Offline

Re: Šta je zapravo ljubav?

Post by Vanilla » 10 Oct 2019, 15:37

lejlamo wrote: 10 Oct 2019, 14:39
Vanilla wrote: 10 Oct 2019, 14:04

Pa evo ti recimo primjer osoba koje su jako dugo skupa. Vidjamo ih, imamo ih u svom okruzenju ili smo i sami u njima.
Sta ih drzi skupa? Strast? Definicija koju si navela je nabrojala podrazaje tj. sva stanja koja nisu dugotrajna, zar ne? Nemoguce ih je osjecati konstantno. Kada isceznu ili nestanu radimo na tome da ih potaknemo...ili ne radimo. Ali i ako ne radimo i ako ih nema ne znaci da nema ljubavi.
Je li ljubav osjećamo konstantno?
Je li te osobe baš drži ljubav ili nešto drugo, navika npr.?
Zašto nestane strast (želja, čežnja, sklonost) u odnosu između dvije osobe? Je li taj razlog postepeno dovodi do nestanka ljubavi? I, može li ljubav prema nekome ili nečemu jednostavno nestati?


Evo sam, citirajući storma, postavila pitanje je li ljubav posebna emocija/osjećaj ili skup različitih emocija?

Ako se odmakne od od ljubavi i strasti prema partneru, pa malo šire posmatramo ljubav, npr. ljubav prema poslu, hobiju, nebitno...nekako meni to uvijek uključuje strast. Kada strasti nestane iz nekog razloga, ljubav se gasi...ili nije tako... :hm
u tom pravcu razmišljam...
Da, mislim da je osjecamo konstantno (dok je, naravno, tu, dok traje).
Da, mogu ljudi iz navike biti skupa ali i tu naviku su iz ljubavi stvorili.
Razumijem sta govoris sve vrijeme, postoje ljudi koji bez strasti "ne mogu zivjeti", kojima je ona pokretac za mnogo sta, ne samo za ovu vrstu ljubavi o kojoj govorimo. Zasto nestane? Jer izaziva one, relativno kratke, emocije (zelja-gubi intenzitet i zavrsava kad je ispunis, zudnja - iscezava cim je zadovoljis, itd, itd...) mada je i to trajanje individualno. Eh sad, neko tu zavrsi, pa i nestane ljubavi jer bez strasti misli da je ni nema.

Kod mene to ovako ide:

zaljubljenost :tamo strast :tamo ljubav

Zato mi i treba 100 godina da znam da nekoga volim i jos toliko da to izgovorim :hihi
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Šta je zapravo ljubav?

Post by lejlamo » 10 Oct 2019, 15:38

Ja sam samo pitala može li ljubavni odnos, ljubav uopćeno biti lišena strasti ili idu jedna s drugom, smjenjujući intenzitete...
Vanilla je rekla da može..a takvo poimanje meni nije blisko, pa me zainteresovala.
Zato sam dalje nastavila propitkivati.

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18016
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4100 times
Been thanked: 5646 times
Status: Offline

Re: Šta je zapravo ljubav?

Post by Vanilla » 10 Oct 2019, 15:44

lejlamo wrote: 10 Oct 2019, 15:38 Ja sam samo pitala može li ljubavni odnos, ljubav uopćeno biti lišena strasti ili idu jedna s drugom, smjenjujući intenzitete...
Vanilla je rekla da može..a takvo poimanje meni nije blisko, pa me zainteresovala.
Zato sam dalje nastavila propitkivati.
Neka si, sta, pricamo :) i super je kad vidis kako svi drugacije dozivljavamo, osjecamo.
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Šta je zapravo ljubav?

Post by Zagorka » 10 Oct 2019, 15:46

:julia :rozi :ljub :auf :mrgud :julia
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26704
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14756 times
Been thanked: 3942 times
Status: Offline

Re: Šta je zapravo ljubav?

Post by Veca » 10 Oct 2019, 15:54

:hm ...yebena mraka ta strast! ...ne bih da zamisljam da ju nemam!

:sunja
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests