Ženstvenost...šta je to sad?

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Ženstvenost...šta je to sad?

Post by Venera » 13 May 2017, 16:38

Krokodil Behko wrote:
Pin_up wrote:
Krokodil Behko wrote:Ih! S vremenom? Danas se brzo zivi. Mora otkriti sve i odmah privuci muskarca.
Zar ovo nije logicnije?
Ne, ne bih rekla da je to uopste logicno. Sve sto je brzo, to je i kuso. Uostalom, kako ce ga kasnije zaintrigirati, ako na pocetku otkrije sve ? :cudi
E pa u tome i jeste sustina zenstvenosti.
Da uvijek,bude intrigantna i to,bez obzira na sve :D
I vidis,tu se prepoznaju zenstvene zene.
Krokolilko, pa kako dugo da bude intrigantna :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Ženstvenost...šta je to sad?

Post by Venera » 13 May 2017, 16:43

Krokodil Behko wrote:
srculence7 wrote: 2. One su strastvene u svemu što rade

Dama koja zrači ženstvenošću nije ovisna o svom partneru: ne drži se svom snagom za njega. Muškarac čini njezin život ljepšim, ali on ne predstavlja njezin život. Dok mnoge žene pogrešno spajaju svoj život sa životom partnera u nadi da će dostići izuzetnu bliskost, opuštena i sigurna žena zna da njena neovisnost nije prepreka već šansa za ljepšu i bogatiju vezu. Privlačna je ona žena koja svoj život ispunjava zanimljivim i vrijednim pothvatima, osmišljava ciljeve i dostiže ih, a često ima i potpuno odvojenu karijeru, hobije i bankovne račune.
Wow, upravo opisaše štatebrižitku :oo

Ok, ona je još malo ekstremnija od ovog u tekstu.
HVALA :hop :cvijece :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Ženstvenost...šta je to sad?

Post by Venera » 13 May 2017, 16:46

srculence7 wrote:Što to opisuje privlačnu ženu, onu koja savršeno komunicira sa svojom ženstvenošću i osjeća se odlično u svojoj koži? Sigurnost, inteligencija ili stav? Jedno je jasno: ona je izuzetno opuštena, osvaja pogledom, pokretom i držanjem. Ali pored toga, ona posjeduje pet izraženih navika koje je izdvajaju u masi drugih.

1. Privlačne žene ne ulaze prebrzo u intimne odnose

Ova žena je vrlo opuštena i uživa u ljubavi, ali najradije čeka prije nego što se odluči na intimnost s novim partnerom, posebno ako želi ozbiljnu vezu i predanost. Ona jednostavno zna da brzanje s fizičkim odnosom ima previsoku cijenu. Seks izaziva lučenje oksitocina – “droge” zaljubljenosti, a pod njenim djelovanjem, partner može izgledati kao naša srodna duša, ali se takva iluzija često završava neuspjehom. Poželjne žene vide izlaske kao priliku za upoznavanje. Dok održavaju distancu i objektivnost mogu lakše i pouzdanije procijeniti osobe koje samo traže dobar provod. Takve žene nikuda ne žure i ne dopuštaju da bilo čija nestrpljivost predstavlja i pritisak na njih.

2. One su strastvene u svemu što rade

Dama koja zrači ženstvenošću nije ovisna o svom partneru: ne drži se svom snagom za njega. Muškarac čini njezin život ljepšim, ali on ne predstavlja njezin život. Dok mnoge žene pogrešno spajaju svoj život sa životom partnera u nadi da će dostići izuzetnu bliskost, opuštena i sigurna žena zna da njena neovisnost nije prepreka već šansa za ljepšu i bogatiju vezu. Privlačna je ona žena koja svoj život ispunjava zanimljivim i vrijednim pothvatima, osmišljava ciljeve i dostiže ih, a često ima i potpuno odvojenu karijeru, hobije i bankovne račune.

3. One su emocionalno stabilne

Žene koje odlikuje ženstvenost i snaga u velikoj mjeri su stabilne i smirene te znaju kontrolirati svoju ljutnju. Poželjne žene znaju da sreća potječe iznutra, nasuprot svim vanjskim izvorima koji ih okružuju. Zato one stvaraju stabilnost tako što uspijevaju da iz različitih izvora zadovolje svoje emotivne potrebe: njeguju svoj psihički i duhovni život, održavaju dobra prijateljstva, vježbaju, oslobađaju se stresa različitim tehnikama opuštanja tako da s partnerom mogu biti tople, nježne, pune razumijevanja i ljubavi. Ovakve žene znaju da samo uz uravnotežen život mogu imati sretnu i uspješnu vezu.

4. One poznaju svoje granice

Jake i privlačne žene ne plaše se govoriti i slobodno izražavaju stavove. To se naročito odnosi na granice koje žele postaviti u vezi. Žene koje se ponašaju kao “otirači” ne bude želju i interes kod muškaraca. Ženstvene i jake žene nisu toliko zahtjevne niti zahtijevaju poseban tretman. One jednostavno očekuju određenu razinu poštovanja i ne plaše se izraziti svoje potrebe.

5. One ne idu “grlom u jagode”

Žena se danas bori s brojnim pritiscima: što jesti kako bi bila vitka, kada je pravo vrijeme za udaju, kada treba početi rađati… Međutim, takva žurba ne samo da ometa razvoj i učvršćivanje ženstvenosti već dovodi i do pogrešnih izbora i posljedičnih tegobnih rastanaka. Privlačna žena sigurna je u sebe i svoje kvalitete, u potpunosti drži uzde života u svojim rukama i prati svoj ljubavni odnos iz dana uz dan. Ako osjeti da to ipak nije iskreno i pravo partnerstvo, radije se odlučuje za samoću, a s moćnom ženstvenošću ta samoća nikada ne traje predugo…

Izvor: Lovesensa.rs
od A do Z :ok :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Ženstvenost...šta je to sad?

Post by Krokodil Behko » 13 May 2017, 16:46

statebriga wrote:
Krokodil Behko wrote:
Pin_up wrote:
Krokodil Behko wrote:Ih! S vremenom? Danas se brzo zivi. Mora otkriti sve i odmah privuci muskarca.
Zar ovo nije logicnije?
Ne, ne bih rekla da je to uopste logicno. Sve sto je brzo, to je i kuso. Uostalom, kako ce ga kasnije zaintrigirati, ako na pocetku otkrije sve ? :cudi
E pa u tome i jeste sustina zenstvenosti.
Da uvijek,bude intrigantna i to,bez obzira na sve :D
I vidis,tu se prepoznaju zenstvene zene.
Krokolilko, pa kako dugo da bude intrigantna :kafa

Do prvog seksa, naravno. :hihi
Šalim se.. To je neki moj prastari post i ne znam u kom sam ga kontekstu napisao.
Moram malo provjeriti, ali pretpostavljam da sam mislio na tu neku dubinu karaktera i psihe, da se ima šta izučavati. Poželjne su i simpatične mane :pusi
online

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Ženstvenost...šta je to sad?

Post by Venera » 13 May 2017, 16:48

aaa, kuzim, hvala :ok :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ženstvenost...šta je to sad?

Post by SPINERKA » 13 May 2017, 16:50

Krokodil Behko wrote:
srculence7 wrote: 2. One su strastvene u svemu što rade

Dama koja zrači ženstvenošću nije ovisna o svom partneru: ne drži se svom snagom za njega. Muškarac čini njezin život ljepšim, ali on ne predstavlja njezin život. Dok mnoge žene pogrešno spajaju svoj život sa životom partnera u nadi da će dostići izuzetnu bliskost, opuštena i sigurna žena zna da njena neovisnost nije prepreka već šansa za ljepšu i bogatiju vezu. Privlačna je ona žena koja svoj život ispunjava zanimljivim i vrijednim pothvatima, osmišljava ciljeve i dostiže ih, a često ima i potpuno odvojenu karijeru, hobije i bankovne račune.
Wow, upravo opisaše štatebrižitku :oo

Ok, ona je još malo ekstremnija od ovog u tekstu.
Opisase -samicu- :hihi
Image

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Ženstvenost...šta je to sad?

Post by Venera » 13 May 2017, 17:02

SPINERKA< znam zene u braku koje nisu nezavisne o muzevom bankovnom racunu ili ne znaju donositi odluke bez muza :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ženstvenost...šta je to sad?

Post by SPINERKA » 13 May 2017, 17:17

Skoro sve zene u braku imaju zajednicki bankovni racun( takodje nije rijetkost da svako ima i svoj licni ali male sume na njima za placanje odredjenih racuna.) i donose odluke zajedno.

Znale ili ne -to je dublja analiza . :D. To je misljenje koje ces cuti od tipova kao TRUMP.

:kafa
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Ženstvenost...šta je to sad?

Post by Krokodil Behko » 29 Dec 2019, 10:05

Merilin Monro,tj. Norma Džin Bejker, prozvana još od detinjstva kao „bezbrado čudovište“, bila je prva žena koja se podvrgla hirurškoj intervenciji, upravo da bi ublažila svoj fizički nedostatak. Ali ta operacija donela joj je samo bolje prihvatanje publike na malim ekranima, ali svakako nije odgovorna za status „seks simbola 20. veka“. Svoju ženstvenost i harizmu nosila je duboko ispod te plastike. I zaista, to je bila prava žena: izazovna, koketna, i lepa. Njeni aduti bili su osmeh, držanje i karta fatalizma
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Ženstvenost...šta je to sad?

Post by Chloe » 29 Dec 2019, 10:22

Hjoooj kad mi ovu temu izbacitite. Ma, uuh ... :D. :D. :spavanje
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Ženstvenost...šta je to sad?

Post by greeneyes » 29 Dec 2019, 10:25

Krokodil Behko wrote: 29 Dec 2019, 10:05
Merilin Monro,tj. Norma Džin Bejker, prozvana još od detinjstva kao „bezbrado čudovište“, bila je prva žena koja se podvrgla hirurškoj intervenciji, upravo da bi ublažila svoj fizički nedostatak. Ali ta operacija donela joj je samo bolje prihvatanje publike na malim ekranima, ali svakako nije odgovorna za status „seks simbola 20. veka“. Svoju ženstvenost i harizmu nosila je duboko ispod te plastike. I zaista, to je bila prava žena: izazovna, koketna, i lepa. Njeni aduti bili su osmeh, držanje i karta fatalizma
Bolja Branka Sovrlic
Samo sabura

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Ženstvenost...šta je to sad?

Post by Krokodil Behko » 29 Dec 2019, 10:25

Chloe wrote: 29 Dec 2019, 10:22 Hjoooj kad mi ovu temu izbacitite. Ma, uuh ... :D. :D. :spavanje

зошто?
Svi znamo kako si ti ženstvena i svi sakamo, da nam pišeš o tome. :inasab
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Ženstvenost...šta je to sad?

Post by Chloe » 29 Dec 2019, 10:34

Krokodil Behko wrote: 29 Dec 2019, 10:25
Chloe wrote: 29 Dec 2019, 10:22 Hjoooj kad mi ovu temu izbacitite. Ma, uuh ... :D. :D. :spavanje

зошто?
Svi znamo kako si ti ženstvena i svi sakamo, da nam pišeš o tome. :inasab
:inasab

Ahaaa, ko traktor ferguson... :D.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Ženstvenost...šta je to sad?

Post by Mutevelija » 29 Dec 2019, 11:09

Rijetko koje zene danas to imaju.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18022
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4102 times
Been thanked: 5649 times
Status: Offline

Re: Ženstvenost...šta je to sad?

Post by Vanilla » 29 Dec 2019, 11:10

Mute, koji su, tebi, to maniri i karakteristike koje zena posjeduje pa da mozes reci zenstvena?
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ženstvenost...šta je to sad?

Post by lejlamo » 29 Dec 2019, 11:12

Nisam tvoja slatka curica
ja sam tatin sin
budi sa mnom dobar mali
budi sa mnom fin

:ples

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Ženstvenost...šta je to sad?

Post by Hannibal » 29 Dec 2019, 11:27

nisam vise mala tatina princeza
ne dam nikom da me zeza 🤗
🐽

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Ženstvenost...šta je to sad?

Post by greeneyes » 29 Dec 2019, 11:29

mamina sam i tatina mladost i lepota, al' od danas bicu tvoja, do kraja zivota :ples
Samo sabura

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Ženstvenost...šta je to sad?

Post by Dorian » 29 Dec 2019, 11:36

Ama, ženstvenost ne možemo opisati, to se mora vidjeti.

Ženstvenost se ne pokazuje u onome šta žena radi, šta oblači itd, nego kako to radi.

Dvije žene sličnog izgleda mogu raditi potpuno istu stvar, ili nositi potpuno istu odjeću, jedna će biti ženstvena, druga neće.

Nema to veze ni isključivo sa figurom ili ljepotom, iako figura i ljepota mogu uticati.

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Ženstvenost...šta je to sad?

Post by Merlin246 » 29 Dec 2019, 11:50

Dorian wrote: 29 Dec 2019, 11:36 Ama, ženstvenost ne možemo opisati, to se mora vidjeti.

Ženstvenost se ne pokazuje u onome šta žena radi, šta oblači itd, nego kako to radi.

Dvije žene sličnog izgleda mogu raditi potpuno istu stvar, ili nositi potpuno istu odjeću, jedna će biti ženstvena, druga neće.

Nema to veze ni isključivo sa figurom ili ljepotom, iako figura i ljepota mogu uticati.
Daa.. nema formule neke,ovi clanci su glupost.
Moze zena biti ostvarena u svim zivotnim poljima ali nema zenstvenosti. To proizilazi iz neceg drugog, mozda iz odgoja cak najvise. :hm

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests