Vodič kroz muške godine

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18143
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3744 times
Been thanked: 3703 times
Status: Offline

Re: Vodič kroz muške godine

Post by srculence7 » 12 Sep 2016, 01:32

statebriga wrote:
eto,sad,nisam odrasla kao djete u SAD,pa mi je to cudno,a zivim dovoljno dugo van Balkana,pa da znam dolsovno razloge zasto djeca rade:
rade jer moraju,a o razvijanju djecijih radnh navika je suplja prica ,jer ja sam pocela raditi puno radno vrijeme ozbiljan posao,uf ,u 20tim godinama,i vlro sma odgovorna osoba na poslu :D

djeca mojih prijatelja ne rade,jer ne moraju ,a nemaju problem ni sa skolom :kafa kad su zavrsili jako tekse faultete,tek su poclei raditi ozbiljen poslove :kafa

ja zavrsila tri faksa i magisterij,ali radim,jer moram,a skola mi nikad u zivotu nije bila problem,i nikad nisam puno ucila,procitam i to je to :kafa

da mi se zurilo da radim,da ti iskreno kazem nije,ali zato hocu da se obgoatim,pa da ne moram raditi ni do pune penzije,jer ,iksreno receno,placeni rad je malteritranje,a najbolje bi bilo kad bi ljudi radili dnevno znatno manje :kafa
Znamo da si super inteligentna, više puta si nam to nagovestila pa zato kažem da ne možeš sve prema sebi meriti, nismo svi tako pametni i sposobni, neko znanje i iskustvo moramo kroz praksu steći i taj proces će što se mene lično tiče doživotno trajati, konkretno za mnoge struke su potrebna stalna usavršavanja :rol
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vodič kroz muške godine

Post by SPINERKA » 12 Sep 2016, 01:36

--rad kod bogatih , hajmo reci -pocne od --famoznog-limunada

-novac se skupi i da u dobrotvorne svrhe .---vrlo dobar , human nacin da se djeca odgajaju., uce , baratanju sa novcem , odgovornoscu itd ..

Image
Image

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Vodič kroz muške godine

Post by Venera » 12 Sep 2016, 01:38

srculence7 wrote:
statebriga wrote:
eto,sad,nisam odrasla kao djete u SAD,pa mi je to cudno,a zivim dovoljno dugo van Balkana,pa da znam dolsovno razloge zasto djeca rade:
rade jer moraju,a o razvijanju djecijih radnh navika je suplja prica ,jer ja sam pocela raditi puno radno vrijeme ozbiljan posao,uf ,u 20tim godinama,i vlro sma odgovorna osoba na poslu :D

djeca mojih prijatelja ne rade,jer ne moraju ,a nemaju problem ni sa skolom :kafa kad su zavrsili jako tekse faultete,tek su poclei raditi ozbiljen poslove :kafa

ja zavrsila tri faksa i magisterij,ali radim,jer moram,a skola mi nikad u zivotu nije bila problem,i nikad nisam puno ucila,procitam i to je to :kafa

da mi se zurilo da radim,da ti iskreno kazem nije,ali zato hocu da se obgoatim,pa da ne moram raditi ni do pune penzije,jer ,iksreno receno,placeni rad je malteritranje,a najbolje bi bilo kad bi ljudi radili dnevno znatno manje :kafa
Znamo da si super inteligentna, više puta si nam to nagovestila pa zato kažem da ne možeš sve prema sebi meriti, nismo svi tako pametni i sposobni, neko znanje i iskustvo moramo kroz praksu steći i taj proces će što se mene lično tiče doživotno trajati, konkretno za mnoge struke su potrebna stalna usavršavanja :rol
Pa danas, za mnoge struke se mora konstantno usavrsavati,i zato kazem,treba radiit manje sati,vise odmora,vise zivota ,i zato ne treba poceti raditi od 14 godine zivota,to je robovoanje ,a ne izbor :D Da mene pitas,ja bi da se pocne raditi u 23oj godini ,a prestane raditi u 55 godini :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Vodič kroz muške godine

Post by Venera » 12 Sep 2016, 01:41

SPINERKA wrote:--rad kod bogatih , hajmo reci -pocne od --famoznog-limunada

-novac se skupi i da u dobrotvorne svrhe .---vrlo dobar , human nacin da se djeca odgajaju., uce , baratanju sa novcem , odgovornoscu itd ..

Image
a ti stvrano vjerujes u tu pricu da se djeca,narocito,bogath, uce tome,navike,baratenje novcem,humanitanri rad i slicno :hihi
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Vodič kroz muške godine

Post by Socrates » 12 Sep 2016, 01:41

Ja sve vise gubim nadu da je sa statebriga moguce diskutovati a da se ne upadne u ovakve slijepe ceste.

Niko me nije tjerao da radim, niti sam morao da radim. Nisam poceo da radim jer sam bio opsjednut idejom da ustedim pare za sestru.

Yebote, kakva stranputica.
. . . . . . . . .

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Vodič kroz muške godine

Post by gospođa Brams » 12 Sep 2016, 01:43

Ma sta ti znas o tome sta si ti htio, ona zna bolje :D
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vodič kroz muške godine

Post by SPINERKA » 12 Sep 2016, 01:46

Pa danas, za mnoge struke se mora konstantno usavrsavati,i zato kazem,treba radiit manje sati,vise odmora,vise zivota ,i zato ne treba poceti raditi od 14 godine zivota,to je robovoanje ,a ne izbor :D Da mene pitas,ja bi da se pocne raditi u 23oj godini ,a prestane raditi u 55 godini :kafa
-..ne mislim da je robovanje ,par sati dnevno raditi -rad koji nije fizicki zahtjevan- -nece im oduzeti lijepo djetinstvo.

--sa 55 god, prestati -- :hm mislim da je rano, ipak jos uvijek smo u mogucnosti pridonijeti drusrvu u kojem zivimo.

--licno , u mogucnosti sam da prestanem raditi i da odem negdje van USA -ne pada mi napamet

..opet hm , zivim u bogatoj carsiji --nema bogatasa da je u penziji u tim god,-dodusa licno sam znala jednog i nakon godinu dana igranja golfa svakodnevno -rekao je -OVO NIJE ZIVOT --vratio se starom poslu.
-
Image

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Vodič kroz muške godine

Post by Socrates » 12 Sep 2016, 01:47

Eto, kako je sad doslo do usavrsavanja u struci. Stvarno sam sa 14 godina trebao da razmisljam o usavrsavanju u struci. :sok
. . . . . . . . .

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vodič kroz muške godine

Post by SPINERKA » 12 Sep 2016, 01:48

a ti stvrano vjerujes u tu pricu da se djeca,narocito,bogath, uce tome,navike,baratenje novcem,humanitanri rad i slicno :hihi
-da , i jos mnogo stosta -- ne jedu oni zlatnim kasikama -- Bakir je jedan jedini .
Image

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vodič kroz muške godine

Post by SPINERKA » 12 Sep 2016, 01:50

:sok
ma bjez tamo -odo setati :mah
Image

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18143
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3744 times
Been thanked: 3703 times
Status: Offline

Re: Vodič kroz muške godine

Post by srculence7 » 12 Sep 2016, 01:55

Socrates wrote:Eto, kako je sad doslo do usavrsavanja u struci. Stvarno sam sa 14 godina trebao da razmisljam o usavrsavanju u struci. :sok
Naravno da ne, ali to je početak tvog rada na sebi, razvijanju tvoje ličnosti,a ovo je bio odgovor na post statebriga da se sam proces učenja nikada ne završava, uvek postoji nešto nedovoljno razjašnjeno, neispitano, nesavršenstvo koje treba ispraviti, nešto unaprediti ;)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Vodič kroz muške godine

Post by Venera » 12 Sep 2016, 01:57

Socrates wrote:Eto, kako je sad doslo do usavrsavanja u struci. Stvarno sam sa 14 godina trebao da razmisljam o usavrsavanju u struci. :sok
hjaj'd ne karikiraj,mogao si biti clan jednog ili dva kluba,vezanih za nauku,neke projekte,nesto sto mozes nauciti,a ujedno otkriti nove interese,prosirit vidike; posotji tako puno opcija osim rada od 14 godine
ako si ocekivao da cu ti aplaudirati jer radis o 14 godine i stedio 16 godina za sestru,sorry,prica ima puno supljina :kafa
SPINERKA wrote:
Pa danas, za mnoge struke se mora konstantno usavrsavati,i zato kazem,treba radiit manje sati,vise odmora,vise zivota ,i zato ne treba poceti raditi od 14 godine zivota,to je robovoanje ,a ne izbor :D Da mene pitas,ja bi da se pocne raditi u 23oj godini ,a prestane raditi u 55 godini :kafa
-..ne mislim da je robovanje ,par sati dnevno raditi -rad koji nije fizicki zahtjevan- -nece im oduzeti lijepo djetinstvo.

--sa 55 god, prestati -- :hm mislim da je rano, ipak jos uvijek smo u mogucnosti pridonijeti drusrvu u kojem zivimo.

--licno , u mogucnosti sam da prestanem raditi i da odem negdje van USA -ne pada mi napamet

..opet hm , zivim u bogatoj carsiji --nema bogatasa da je u penziji u tim god,-dodusa licno sam znala jednog i nakon godinu dana igranja golfa svakodnevno -rekao je -OVO NIJE ZIVOT --vratio se starom poslu.
-
pa,vidis da je sve u imanju ili nemanju para, da se moze,islo bi se sa 55 u penziju,jel tako :D

vecina Amerikanaca ,cak i bogatih,nekad ne znaju dovoljno uzivati, ili su zeljni para koj enece ponjeti u grob

znam i ja jako punmo bogatih ,ali vecin putuju,uzivaju,eh takvi su mi uzor :kafa
Otici u penziju,ne znaci umrijeti,jer ako imas novac,vlro dobro ga mozes iskoristiti :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Vodič kroz muške godine

Post by Venera » 12 Sep 2016, 01:59

SPINERKA wrote:
a ti stvrano vjerujes u tu pricu da se djeca,narocito,bogath, uce tome,navike,baratenje novcem,humanitanri rad i slicno :hihi
-da , i jos mnogo stosta -- ne jedu oni zlatnim kasikama -- Bakir je jedan jedini .
ja sma odrasla sa zlatnim kasikama,pa opet mi ne nedostaju radne navike :D

molim vas,ozbiljno ,prestanite vjeorvati u to,a ovo vam pricam iz licnog iskustva i iskutva moje jako bogate rodbine :cvijece
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Vodič kroz muške godine

Post by Socrates » 12 Sep 2016, 02:11

Totalno si razbila temu, statebriga.

Drago mi je sto si odrasla sa zlatnom kasikom. :ok

Ja sam imao nesrecu da moram prezivjeti rat jos kao balavac, ali da nisam makar bih dogurao do pozlacene. :p

A mi smo jos dobro prosli sta su ljudi morali prozivljavati.

Anyway, that's not the fucking point.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Vodič kroz muške godine

Post by Socrates » 12 Sep 2016, 02:53

Kako da oporavimo temu od statebriginog udara? :valja

Foruma mi, isplati se biti trol.
. . . . . . . . .

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Vodič kroz muške godine

Post by Venera » 12 Sep 2016, 03:07

Socrates wrote:Kako da oporavimo temu od statebriginog udara? :valja

Foruma mi, isplati se biti trol.
nakon dva mjeseca godisnjeg ,a ti si ovoliko nervozan,ma ne valja ti to :ljub

sad,ozbiljno: sta se ima dalje pricati o temi na temi :kafa

samo mi je zamsetalo kako si pokusao reci da si odgovoran od 14 godine zivota sa daljnjom stednjom od 16 godina ,jer je to bratska ljubav ,ma nedovrsena prica,et' :kafa

ma nema potrebe da ti je drago jr sma odrasla sa zlatnim kasikama,to je iskljucivo moj zivot ,ali kao primjer,mogu samo reci,da je rad od 14 godine nepotreban :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Vodič kroz muške godine

Post by Socrates » 12 Sep 2016, 04:04

Ljudi rade mnoge stvari koje su nepotrebne. Nekad lose, nekad dobre. Nekad pod uticajem drustva, nekad sticajem okolnosti, nekad iz sasvim trećih ili cetvrtih razloga.

Bilo kako bilo, ja sam mogao kao primjer odgovornosti da navedem i da sam sa 27 godina bio odgovoran za projekt koji sam licno osmislio sa budzetom od nekoliko miliona dolara, ali mi se to činilo malo prepotentnim pa sam izabrao nesto drugo.

I zažalio. Jer sad ti ne znaš da se otkacis sa ovoga. Tvoj život nije sveta knjiga kako treba da se živi. Nije ni moj, ali, dopustićeš, tema je o zrelosti muškaraca, pa pokušavam da se strpam u ovu tipologizaciju iz uvodnog teksta. Da se ja lično pitam, ljudi bi živjeli k'o hipici i ukinuo bih jedan na jedan veze za sva vremena bez glorifikacije romanticne ljubavi, veza i bezveza. Moje dužno poštovanje onima koji smisao vide u takvim ljubavima.

Anyway, da li se zrelost muškarca ocjenjuje samo kroz spremnost da se veže za ženu?

Srculence ima svako pravo da bude bijesna na nekoga (?) zbog trolovanja teme.
. . . . . . . . .

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18143
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3744 times
Been thanked: 3703 times
Status: Offline

Re: Vodič kroz muške godine

Post by srculence7 » 12 Sep 2016, 04:35

Socrates, daleko da bih povodom toga investirala energiju u tako negativna osećanja :oo ...uvek je na temama koje ja otvorim vladala sloboda govora, uostalom nisam ja Kim Džong Un da tako nešto zabranjujem :valja
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vodič kroz muške godine

Post by SPINERKA » 12 Sep 2016, 05:11

molim vas,ozbiljno ,prestanite vjeorvati u to,a ovo vam pricam iz licnog iskustva i iskutva moje jako bogate rodbine
Image

--ubijedila si me Image
Image

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Vodič kroz muške godine

Post by Socrates » 12 Sep 2016, 05:46

U sta te je ubjedjivala? :hm
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests