Kad leptirići nestanu: Kako izgleda ljubav poslije pet godina

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Kad leptirići nestanu: Kako izgleda ljubav poslije pet godina

Post by Mala_Mu » 22 Oct 2018, 09:43

Image
“Leptirići u stomaku” se danas smatraju za klasičan simptom zaljubljenosti i ljubavi. Međutim, mnogi se u dužim vezama silno razočaraju kad ovi leptirići nestanu.

To je navelo jednu korisnicu Tumblra da opiše kako izgleda njena veza nakon 5 godina. U svojoj poruci, ona savršeno opisuje kako zajednički život transformiše ljubav. Poruku vam prenosimo u cjelosti:

Ima već 5 godina kako sam u vezi. Svakoga dana viđam na društvenim mrežama statuse o tome kako biti u vezi s čovjekom tvog života znači stalno imati leptiriće u stomaku.

Mnogi ljudi vjeruju da je ljubav prava samo ako vam svaki put kad ta osoba uđe u prostoriju srce brže zakuca, ako se svaku veče mazite, provodite vrijeme isprepletani u krevetu i spavate zagrljeni svaku noć. Mogu vam reći da to uopšte nije tako. Barem ne za mene…

Čim počnete živjeti zajedno, leptirići nestaju. Srce vam više ne ubrzava svaki put kada ugledate njega. Umjesto toga, sve se smiruje. Kada ste u istoj prostoriji s njim, osjećate se smireno i sigurno. Kada se mazite s njim, vaše srce sporo kuca, a zvuk njegovog disanja vas tješi i uspavljuje. Više niste na ringišpilu osjećaja, već ste kod kuće.

Ne spavate više zagrljeni i isprepletanih udova. Umjesto toga spavate udobno jedno kraj drugog, vrlo često okrenuti na suprotne strane. Ipak, svake večeri uhvatite sebe kako se gnijezdite blizu njegove ruke ili mu pomazite kosu dok spava.

Ima noći kada moj usnuli dečko kroz san pruži ruku ka mojoj strani kreveta ili me samo privuče k sebi kao što bi dijete privuklo plišanu igračku. Ja sam sada njegova utjeha, sigurnost i mir. U ranu zoru, kada je čitav svijet sumoran i pospan, ugnijezdim se na njegove grudi, udahnem njegov miris prije nego što ponovo odlutam u snove.

Poljupci nisu više tako strastveni i romantični kao nekada. Ali sada ih je više. Tu su hladni poljupci od sladoleda, ljepljivi poljupci od marmelade tokom doručka. Tu su i “idem na posao” poljupci i “još samo jedna pusa za put” poljupci.

Tu su pospani jutarnji poljupci koji vas bude bolje od svakog alarma. Ima li ljepšeg načina da se započne dan od usana na usnama? Tu su još poljupci za laku noć, poljupci koji kažu “drago mi je što baš tebe ljubim, a ne nekog drugog”, ili “kako si ti divan sa životinjama”.

Tu su i kratki poljupci u samoposluzi. Kada je sve oko vas užurbano i glasno, naginjete se jedno ka drugome, tražite se, pronalazite jedno drugo. Kada umjesto da cijenite svoju slobodu i njemu dajete njegovu slobodu i prostor, vi zajedno bivate slobodni jedno sa drugim i najlepše vam je kad se jedno uz drugo pripijete i premostite zagrljajem prostor koji vas razdvaja.

Ne šaljete više poruke u kojima izjavljujete ili potvrđujete svoju ljubav jedno drugome svaki čas. Ljubav se sada podrazumijeva. Od romantičnih izliva ljubavi sada ste uznapredovali na nivo internih šala vezanih za život koji zajedno gradite. Razmjenjujete međusobno poglede čuđenja, negodovanja, oduševljenja u javnosti – imate vaš mali svijet naspram onog spoljašnjeg.

Veza nije bajka. Nije vatromet i fanfare. Barem to prestaje biti nakon početka. Umjesto toga, veza je tihi ritam ljubavi i brige. Ona nije vatra koja prži u tvojoj duši, već plamičak koji te grije
dok udobno smješten toneš u san. I ja to volim.

nezavisne.com

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81297
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7104 times
Status: Offline

Re: Kad leptirići nestanu: Žena objasnila kako izgleda ljubav poslije pet godina

Post by Julia-Klara » 22 Oct 2018, 10:08

Mijenjam sve leptire svijeta za ovaj osjecaj koji opisuje :julia
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11633 times
Status: Offline

Re: Kad leptirići nestanu: Žena objasnila kako izgleda ljubav poslije pet godina

Post by spacebound » 22 Oct 2018, 10:09

:rol

Sto je sad in ostatku svijeta nesto objasnjavat :lud
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kad leptirići nestanu: Žena objasnila kako izgleda ljubav poslije pet godina

Post by storm » 22 Oct 2018, 10:12

Dobro piše...mogu se samo potpisati :ok
Ako sve temelji na onoj početnoj i povrsnoj strasti...nakon tri do pet godina...vozdrex...sljedeci test za bliskost je dijete...
Dodir se meni cinio uvijek ključ...ne količina seksa, ne izjave bla bla...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81297
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7104 times
Status: Offline

Re: Kad leptirići nestanu: Žena objasnila kako izgleda ljubav poslije pet godina

Post by Julia-Klara » 22 Oct 2018, 10:12

Pa zasto ne :cudi
Ja sam prva ocekivala da kad odu leptiri, u koje se skoro svi zaklinju kao nesto najsavrsenije sto postoji, ode sve, zasitis se, i trazis nesto drugo.
Zena lijepo opisa "srastanje" dvoje ljudi, kojima nije sve "leptirasto" :cudi

Da se sa razumijevanjem ude kroz zivot ne bi bilo brakova "na vrat na nos", pa ocekivati da ti *ebeni insekti odradjuju sav posao cijeli zivot.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11633 times
Status: Offline

Re: Kad leptirići nestanu: Žena objasnila kako izgleda ljubav poslije pet godina

Post by spacebound » 22 Oct 2018, 10:15

Jule, sve je to ok i na mjestu, ali je poplava ovih sto na internetu nicim izazvani i nepozvani nekom nesto objasnjavaju.To me nervira :why
Znamo valjda da su leptirici aktivni u vrijeme zaljubljenosti, a ona je kratkog vijeka i ili promijeni oblik, postaje ljubav, a ona nosi sve sto je djevojka opisala ili samo iscezne.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81297
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7104 times
Status: Offline

Re: Kad leptirići nestanu: Žena objasnila kako izgleda ljubav poslije pet godina

Post by Julia-Klara » 22 Oct 2018, 10:17

Pa ne znamo :auf
Doduse, ja davno popila insekticid, otijeh baja nema, i kako da znam sta bude kad se izmigolje i izlegu, pa pocrkaju :auf

neka mi zene lijepo objasne :rug
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kad leptirići nestanu: Žena objasnila kako izgleda ljubav poslije pet godina

Post by Konsultant » 22 Oct 2018, 10:18

spacebound wrote: 22 Oct 2018, 10:15 Jule, sve je to ok i na mjestu, ali je poplava ovih sto na internetu nicim izazvani i nepozvani nekom nesto objasnjavaju.To me nervira :why
Jos bolji su motivation speakeri. U svakom slucaju postoji X gumbic na tabu i browseri, a moze i citave pendzere utuhnut. Na volju ti. Samo se ti nemoj nervirati.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25675
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3122 times
Been thanked: 4121 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kad leptirići nestanu: Žena objasnila kako izgleda ljubav poslije pet godina

Post by ina » 22 Oct 2018, 10:30

spacebound wrote: 22 Oct 2018, 10:15 Jule, sve je to ok i na mjestu, ali je poplava ovih sto na internetu nicim izazvani i nepozvani nekom nesto objasnjavaju.To me nervira :why
Znamo valjda da su leptirici aktivni u vrijeme zaljubljenosti, a ona je kratkog vijeka i ili promijeni oblik, postaje ljubav, a ona nosi sve sto je djevojka opisala ili samo iscezne.
Kako mislis nicim izazvani....
Svakoga dana viđam na društvenim mrežama statuse o tome kako biti u vezi s čovjekom tvog života znači stalno imati leptiriće u stomaku.
I ona je samo dodala vlastiti nacin gledanja...
Svijest ima sidrište.

sajlent
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1297
Joined: 06 Jun 2018, 22:27
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Kad leptirići nestanu: Žena objasnila kako izgleda ljubav poslije pet godina

Post by sajlent » 22 Oct 2018, 10:40

ljubav se ne moze racionalizirat..

to je stanje vrhunske patnje i vrhunske ljepote..

sve drugo je neshto drugo.. :hihi

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81297
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7104 times
Status: Offline

Re: Kad leptirići nestanu: Žena objasnila kako izgleda ljubav poslije pet godina

Post by Julia-Klara » 22 Oct 2018, 10:42

ljubav :bua
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kad leptirići nestanu: Žena objasnila kako izgleda ljubav poslije pet godina

Post by storm » 22 Oct 2018, 11:54

Julia-Klara wrote: 22 Oct 2018, 10:17 Pa ne znamo :auf
Doduse, ja davno popila insekticid, otijeh baja nema, i kako da znam sta bude kad se izmigolje i izlegu, pa pocrkaju :auf

neka mi zene lijepo objasne :rug
Eo ako opet izmigolje..:valja

Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Kad leptirići nestanu: Žena objasnila kako izgleda ljubav poslije pet godina

Post by Salko » 22 Oct 2018, 12:16

ja bezze teme ocam...
"ignorance is bliss"

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kad leptirići nestanu: Žena objasnila kako izgleda ljubav poslije pet godina

Post by alcapone » 22 Oct 2018, 12:17

Kako je onima tek sto su u braku 15-20 godina :oo
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Kad leptirići nestanu: Žena objasnila kako izgleda ljubav poslije pet godina

Post by Hurija » 22 Oct 2018, 12:18

:D >Ima onaj osjećaj ovako je to opisao Jhony ,ma ljubav je umjetnost :



Ostalo je cutanje.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81297
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7104 times
Status: Offline

Re: Kad leptirići nestanu: Žena objasnila kako izgleda ljubav poslije pet godina

Post by Julia-Klara » 22 Oct 2018, 12:40

Pola vas nije ni procitalo tekst :kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Kad leptirići nestanu: Žena objasnila kako izgleda ljubav poslije pet godina

Post by Salko » 22 Oct 2018, 12:43

alcapone wrote: 22 Oct 2018, 12:17 Kako je onima tek sto su u braku 15-20 godina :oo
Primjer;
Vozimo se sinoć i nakav mi se lik zalijepio za guzicu, pričamo nešta, nisam ni skontao da je draga primjetila da sam usporio, veli mi u po rečenice hajd prestani jebavat čojka i ubrzaj :D. :D.
A rečenice ja započnem draga završi :D. :D.

Više znaš momenat šta ko misli....
"ignorance is bliss"

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11633 times
Status: Offline

Re: Kad leptirići nestanu: Žena objasnila kako izgleda ljubav poslije pet godina

Post by spacebound » 22 Oct 2018, 12:48

alcapone wrote: 22 Oct 2018, 12:17 Kako je onima tek sto su u braku 15-20 godina :oo
Spavaju svak' sa po cakijom ispod jastuka :kafa
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11633 times
Status: Offline

Re: Kad leptirići nestanu: Žena objasnila kako izgleda ljubav poslije pet godina

Post by spacebound » 22 Oct 2018, 12:50

mad_max_ba wrote: 22 Oct 2018, 12:43
alcapone wrote: 22 Oct 2018, 12:17 Kako je onima tek sto su u braku 15-20 godina :oo
Primjer;
Vozimo se sinoć i nakav mi se lik zalijepio za guzicu, pričamo nešta, nisam ni skontao da je draga primjetila da sam usporio, veli mi u po rečenice hajd prestani jebavat čojka i ubrzaj :D. :D.
A rečenice ja započnem draga završi :D. :D.

Više znaš momenat šta ko misli....
:ok Hajd to, nego cim vidis izraz lica znas sta misli, ni otvorit usta ne treba :D.
I nisi valjda vec 15-20 godina u braku :sok S koliko si se to ozenio?
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81297
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7104 times
Status: Offline

Re: Kad leptirići nestanu: Žena objasnila kako izgleda ljubav poslije pet godina

Post by Julia-Klara » 22 Oct 2018, 12:51

To je lijepo :julia
Gledam svoje roditelje, i nekako su mi tek sad rastereceni i bliski.
Prije sve neke brige, a sad su napokon opet sami i svoji, ko mladenci :julia
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests