Ovih šest stvari koje žene rade odbija muškarce

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Ovih šest stvari koje žene rade odbija muškarce

Post by Melek » 29 Apr 2021, 06:54

Određene osobine muškaraca mogu odbiti žene tokom upoznavanja. Iako se o njima ne govori često, pojedine osobine i ponašanja žena nije privlačno muškarcima.

Image

Iako ste vjerojatno već čuli za neke od grešaka koje prave muškarci, međutim postoje i neke od najčešćih pogrešaka u spojevima koje prave žene.

"Pravite" se glupe

Ako mislite da muškarci ne vole pametne žene onda se varate. Njih privlače samopouzdane, sretne i pametne žene. Kada idete ne spojeve, pronađite muškarca s kojim biste voljele biti, a ne nekog ko vam se sviđa fizički. Tokom razgovora nemojte se praviti glupe misleći da to muškarce privlači. Budite svoji jer želite da budete s partnerom koji će voljeti i cijeniti ono što ste vi.

Arogancija

Muškarci ne vole kada ih žena ponižava i kada je arogantna prema njima. Arogancija nije samopouzdanje, te nije potrebna. Većina muškaraca želi partnericu s kojom može razgovarati o životu, poslu, porodici s poštovanjem bez arogancije.

Pretvarate se

Ako mislite da muškarci ne primjećuju kada glumite ono što niste u krivu ste. Muškarci to primjete odmah te ih to može odbiti. Pretvarati se da ste neko ko niste, ne funkcionira dugoročno.

Pravite dramu

Dramatično prepričavanje vaše priče može biti stresno za vas kao pripovjedača, a može umoriti i ljude koji slušaju vašu priču. Muškarci ne vole dramu. Drama vam može dati veliki nalet energije i učiniti da se osjećate dobro jer ste u centru pažnje. Međutim, vaše tijelo može se početi još više stresirati.

Prigovarate

Razlog zbog kojeg možda ne dobivate ono što želite je taj što vaše komunikacijske vještine ne rade. Umjesto da se žalite na ono što ne želite, tražite ono što želite. Više koristi ćete imati svi ukoliko se usredotočite na ono što želite, a ne na ono što ne želite. Najgore što možete napraviti je ako se muškarac trudi oko vas, a vi se samo žalite.

Ženstvenost

Ako ste žena koja u vezu unosi mušku energiju, ali želite snažnog muškarca, vaš muškarac to jednostavno neće moći, a da ne pokuša dominirati vama. Iskra se javlja između dvije suprotstavljene energije: muške i ženske, ona pokreće i održava strast. Kad oboje imate istu energiju, možda ćete imati više zajedničkog, ali nedostajati će vam strasti. Kada su žene pod stresom ili umorne, one postaju muževnije što naravno, smanjuje strasti.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3076 times
Status: Offline

Re: Ovih šest stvari koje žene rade odbija muškarce

Post by Chloe » 29 Apr 2021, 08:14

Stvari koje muškarci rade i apsolutno odbijaju žene

Image

Žene će radije biti same nego vrijeme trošiti na muškarce koji po osobnosti pripadaju kategorijama koje smo naveli i čime odbijaju žene od sebe

1.Osobna higijena

Žene vole njegovane muškarce. Sve i da on nije najatraktivniji partner kojeg ste imali, ukoliko redovito održava osnovnu higijenu i urednost, ima veliki plus. Uz to, ako odabere savršen parfem koji mu pristaje, nitko sretniji od vas. Briga o zubima, zadahu i kože su bitni faktori oko kojih bi bilo poželjno voditi brigu.

Razumijemo da se i muškarci osjećaju komotno u prevelikoj trenirci i trapericama ali valja zapamtiti da je prvi dojam onaj koji ostaje. Kao što su i muškarci vizualna bića, i žene su također. Održavanje uredne kose, dužine brade kao i intimnog područja šalju signale da mu je stalo do mišljenja njegove partnerice. Muškarac koji izgleda kao ogledni primjerak krapinskog pračovjeka nije nešto što partnerica jedva čeka bolje upoznati i zadržati.

2. Sebičnost u spavaćoj sobi

Neki muškarci imaju tendeciju biti sebični u kravetu. Zauzvrat, takav stav u spavaćoj sobi natjera partnericu da izgubi interes za intimnošću. Otkrit ćemo im “tajnu”: mentalna i fizička predigra je potreba, a ne opcija. Muškarac koji zna razgovorom i mentalnom predigrom pridobiti ženu na način da se ona opusti, zasigurno je i onaj koji zna kako zadovoljiti partnericu i fizički ne podbacuje.

Predigra uostalom ne treba trajati satima, ali poljubac ili zagrljaj prije posla, pa i pokoja sexy poruka stvari su koje žene itekako cijene i radi kojih se osjećaju poželjnima.

3. Narcisoidan tip

Žene vole samopouzdane partnere ali ne i arogantne i prepotentne tipove što može biti veliki turn off. Konstantno hvalisanje materijalnim, mahanje kreditnim karticama i isticanje statusa je nešto što će većinu pametnih i samostalnih žena odbiti. Ironično je što se većina dobrostojećih muškaraca često žale kako privlače samo tzv.sponzoruše. Ne možemo se oteti dojmu da njihov karakter na posljetku privuče upravo takav tip žena.

Ako je muškarac situiran, nema potrebe isto dokazivati jer djela govore glasnije od riječi. Njegovo konstantno podsjećanje kako je on uspješan može donekle biti zabavno, ali ne stalno jer smo sposobne to i same primijetiti kao i da ima dovoljno sredstava za život time što se će se brinuti da nam je ugodno u njegovom društvu. Ljubaznost prema osoblju, otvaranje vrata i tretiranje ženu poput dame je nešto što će svaka znati cijeniti. Dodatni bodovi idu onima koji su zainteresirani za aktivnosti partnerice, a ne svođenje razgovora o njemu i isključivo o njemu.

4. Gledanje drugih žena u prisutnosti partnerice

Sve žene znaju da su muškarci vizualna bića. Mi same često vidimo drugu atraktivnu ženu čak i prije njih. I mi smo ljudska bića koja također primjećuju privlačne muškarce. No neki mužjaci ne znaju stati kada je vrijeme. Netremično gledanje ili čak flertanje je krajnji disrespekt prema partnerici. Savjet za muškarce: kada gledate, činite to diskretno i s poštovanjem jer ako to niste u stanju izvesti, dajete nam jasan signal da niste netko koga treba čuvati uz sebe.

5. Loša potpora

Žene se vole osjećati ugodno u društvu muškarca. Žele također podijeliti najdublje misli bez osuđivanja i negativnih zaključaka. A ponekad, pazite, žene žele da ih se samo sluša. I to doslovno samo sluša bez cilja da muškarac rješava problem. U tom trenutku žele znati da će njezin partner biti tu uz nju, poduprijeti je bez obzira na to što se dogodilo.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51587
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 21012 times
Been thanked: 20803 times
Status: Offline

Re: Ovih šest stvari koje žene rade odbija muškarce

Post by Shadow » 29 Apr 2021, 08:34

E ne mogu da vjerujem da je Melek otvorio ovakvu temu :oo
Mirno more

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Ovih šest stvari koje žene rade odbija muškarce

Post by Melek » 29 Apr 2021, 08:35

Samo je kopiro s klixa :cudi
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Ovih šest stvari koje žene rade odbija muškarce

Post by Venera » 29 Apr 2021, 08:41

Chloe wrote: 29 Apr 2021, 08:14 Stvari koje muškarci rade i apsolutno odbijaju žene


2. Sebičnost u spavaćoj sobi

Neki muškarci imaju tendeciju biti sebični u kravetu. Zauzvrat, takav stav u spavaćoj sobi natjera partnericu da izgubi interes za intimnošću. Otkrit ćemo im “tajnu”: mentalna i fizička predigra je potreba, a ne opcija. Muškarac koji zna razgovorom i mentalnom predigrom pridobiti ženu na način da se ona opusti, zasigurno je i onaj koji zna kako zadovoljiti partnericu i fizički ne podbacuje.

Predigra uostalom ne treba trajati satima, ali poljubac ili zagrljaj prije posla, pa i pokoja sexy poruka stvari su koje žene itekako cijene i radi kojih se osjećaju poželjnima.
Zene su popustljive, to je greska!

Nece on biti sebican ako zna da ce letiti iz spavace sobe. :D.

Ako zena reagira, on ignorira, eh tad nema nista od daljnjeg seksa.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Ovih šest stvari koje žene rade odbija muškarce

Post by Venera » 29 Apr 2021, 08:43

Melek wrote: 29 Apr 2021, 06:54 Ženstvenost

Ako ste žena koja u vezu unosi mušku energiju, ali želite snažnog muškarca, vaš muškarac to jednostavno neće moći, a da ne pokuša dominirati vama. Iskra se javlja između dvije suprotstavljene energije: muške i ženske, ona pokreće i održava strast. Kad oboje imate istu energiju, možda ćete imati više zajedničkog, ali nedostajati će vam strasti. Kada su žene pod stresom ili umorne, one postaju muževnije što naravno, smanjuje strasti.
:D.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Ovih šest stvari koje žene rade odbija muškarce

Post by greeneyes » 29 Apr 2021, 08:44

Eto, i vi podjahkad osjetite moc bivanja muskarcem :kafa
Samo sabura

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80420
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7132 times
Been thanked: 11561 times
Status: Offline

Re: Ovih šest stvari koje žene rade odbija muškarce

Post by spacebound » 29 Apr 2021, 08:45

Nasekirah se :tuzna

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Ovih šest stvari koje žene rade odbija muškarce

Post by Melek » 29 Apr 2021, 08:47

greeneyes wrote: 29 Apr 2021, 08:44 Eto, i vi podjahkad osjetite moc bivanja muskarcem :kafa
Maja npr zna biti itekako kurata :oo
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42708
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14036 times
Been thanked: 12624 times
Status: Offline

Re: Ovih šest stvari koje žene rade odbija muškarce

Post by Masamune » 29 Apr 2021, 08:47

Meni su dvije osobine iliti ponašanja bile uvijek odbojne...

1. Kad žensko previše psuje
2. Kad je razmažena peka... neeeeeeeeeeeeeee mooooooogu ja tooooooooo, jaooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo, ma neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, deeeeeeeeee neeeeeeeeeeeeeemooooooooooooooooooj itd... de ba :kafa
Last edited by Masamune on 29 Apr 2021, 08:49, edited 2 times in total.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
pizarro
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 13556
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 4267 times
Been thanked: 5068 times
Status: Offline

Re: Ovih šest stvari koje žene rade odbija muškarce

Post by pizarro » 29 Apr 2021, 08:48

po prirodi, zene imaju jednu fazu mjesecno gdje ispunjavaju svih 6 tacaka istovremeno.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80420
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7132 times
Been thanked: 11561 times
Status: Offline

Re: Ovih šest stvari koje žene rade odbija muškarce

Post by spacebound » 29 Apr 2021, 08:49

MarlboroGold wrote: 29 Apr 2021, 08:47 Meni su dvije osobine bile uvijek odbojne...

1. Kad žensko previše psuje
2. Kad je razmažena peka... neeeeeeeeeeeeeee mooooooogu ja tooooooooo, jaooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo, ma neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, deeeeeeeeee neeeeeeeeeeeeeemooooooooooooooooooj itd... de ba :kafa
Definisi previse :ooo

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Ovih šest stvari koje žene rade odbija muškarce

Post by greeneyes » 29 Apr 2021, 08:49

One da su fizicki jace od nas one bi nas sutale na svakom koraku i mi bi bili u ropstvu cijeli zivot. Kakva demokratija, kakva prava. Sreca pa nisu
Samo sabura

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80420
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7132 times
Been thanked: 11561 times
Status: Offline

Re: Ovih šest stvari koje žene rade odbija muškarce

Post by spacebound » 29 Apr 2021, 08:50

greeneyes wrote: 29 Apr 2021, 08:49 One da su fizicki jace od nas one bi nas sutale na svakom koraku i mi bi bili u ropstvu cijeli zivot. Kakva demokratija, kakva prava. Sreca pa nisu
U okove, s kuglom oko noge :sado

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Ovih šest stvari koje žene rade odbija muškarce

Post by Nice try » 29 Apr 2021, 08:51

pizarro wrote: 29 Apr 2021, 08:48 po prirodi, zene imaju jednu fazu mjesecno gdje ispunjavaju svih 6 tacaka istovremeno.
:D. a ne, nema tada glumljenja gluposti :ooo
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42708
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14036 times
Been thanked: 12624 times
Status: Offline

Re: Ovih šest stvari koje žene rade odbija muškarce

Post by Masamune » 29 Apr 2021, 08:51

spacebound wrote: 29 Apr 2021, 08:49
MarlboroGold wrote: 29 Apr 2021, 08:47 Meni su dvije osobine bile uvijek odbojne...

1. Kad žensko previše psuje
2. Kad je razmažena peka... neeeeeeeeeeeeeee mooooooogu ja tooooooooo, jaooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo, ma neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, deeeeeeeeee neeeeeeeeeeeeeemooooooooooooooooooj itd... de ba :kafa
Definisi previse :ooo
Ako u skoro svakoj rečenici koristi riječi j...., p...., kurac ovo ono... znači jezik ono baš kao kočijaš. U mojim očima takve instant izgube bilo kakvu ženstvenost. Ok temperament i slično... svi mi psujemo i koristimo te izraze povremeno, ali zna se kad je previše.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Ovih šest stvari koje žene rade odbija muškarce

Post by greeneyes » 29 Apr 2021, 08:51

Bili bismo bez kugle samo kad biste bile dobro raspolozene
Samo sabura

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Ovih šest stvari koje žene rade odbija muškarce

Post by Nice try » 29 Apr 2021, 08:52

greeneyes wrote: 29 Apr 2021, 08:49 One da su fizicki jace od nas one bi nas sutale na svakom koraku i mi bi bili u ropstvu cijeli zivot. Kakva demokratija, kakva prava. Sreca pa nisu
Zato zene ne idu u pohod silom :djed nego nekim drugim osobinama kojima odlicno vladaju :nokti
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42708
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14036 times
Been thanked: 12624 times
Status: Offline

Re: Ovih šest stvari koje žene rade odbija muškarce

Post by Masamune » 29 Apr 2021, 08:52

Ali ove peke su mi čini mi se još odbojnije :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Ovih šest stvari koje žene rade odbija muškarce

Post by greeneyes » 29 Apr 2021, 08:52

MarlboroGold wrote: 29 Apr 2021, 08:51
spacebound wrote: 29 Apr 2021, 08:49

Definisi previse :ooo
Ako u skoro svakoj rečenici koristi riječi j...., p...., k.... ovo ono... znači jezik ono baš kao kočijaš. U mojim očima takve instant izgube bilo kakvu ženstvenost. Ok temperament i slično... svi mi psujemo i koristimo te izraze povremeno, ali zna se kad je previše.
+1

To se namah prekrizi za bilo sta ozbiljno
Samo sabura

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests