Velika razlika u godinama

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119618
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12138 times
Contact:
Status: Offline

Velika razlika u godinama

Post by Maja » 10 Oct 2010, 18:57

koja je po vama prihvatljiva razlika u godinama između muškarca i žene
je li istina kada ste malđi da vas privlače stariji, a kad prevalite četrdesetu počnu vas zanimati mlade cure/momci

kad vidimo curu od 20 god sa muškarcem duplo starijim od nje uglavnom pomislimo da to ne može biti ljubav i da je s njim zbog para

a s druge strane kad je žena puno starija od momka smatramo da se ona na taj način bori sa godinama, da hoće da dokaže sebi i drugima da još nije za baciti, dok mladim momčićima umponira što su sa starim kokama

kakvo je vaše mišljenje o tome?

User avatar
Sanjarko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2498
Joined: 25 Jun 2010, 16:03
Location: Wien-Dubrovnik
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Velika razlika u godinama

Post by Sanjarko » 10 Oct 2010, 19:09

Mislim da ljubav ne gleda na godine...
A ima toga i to sve cesce da su mladje cure sa starijim muskarcima iz neke koristi...
Meni se oduvjek dopadali stariji muskarci pa tak i sada...
znaci ona teorija kad prevalis cetrdesetu u mom slucaju nije tacna i otpada :D
Ne gledamo crte sa dlana netko zivi zivot a netko ga sanja

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Velika razlika u godinama

Post by merylin » 10 Oct 2010, 21:54

Nekako mi je normalno da mlađe djevojke više privlače stariji muškarci... znam svoje vršnjake,još uvijek su nekako balavi i nezreli!
Podržavam razliku od 5-10 god. sve ostalo mi je nekako neprirodno!
Ma hiljadu ljudi,hiljadu ćudi... svako ima pravo na izbor...pa bujrum :mig
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

valter
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1436
Joined: 28 Sep 2010, 12:50
Status: Offline

Re: Velika razlika u godinama

Post by valter » 10 Oct 2010, 22:45

Ja sam od svoje drage ženice stariji 5,5 godina.Ne mislim da je to neka velika razlika u godinama tim prije što se izvanredno slažemo,volimo i uzajamno poštujemo,mada mislim da veća razlika baš i nije primjerena.Moj prvi susjed je stariji od supruge 17 godina,u početku se baš bog-zna i ne osjeti ta razlika ali s vremenom i te kako,njoj je 33 a njemu 50,baš i ne ide al' eto...

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119618
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12138 times
Contact:
Status: Offline

Re: Velika razlika u godinama

Post by Maja » 10 Oct 2010, 23:13

valter wrote:Ja sam od svoje drage ženice stariji 5,5 godina.Ne mislim da je to neka velika razlika u godinama tim prije što se izvanredno slažemo,volimo i uzajamno poštujemo,mada mislim da veća razlika baš i nije primjerena.Moj prvi susjed je stariji od supruge 17 godina,u početku se baš bog-zna i ne osjeti ta razlika ali s vremenom i te kako,njoj je 33 a njemu 50,baš i ne ide al' eto...
da, to je baš velika razlika

a pazite ovo.....ovo je sigurno jedini primjer na svijetu

znam četiri žene, koje su sestre
svaka se udala za mlađeg od sebe i svakom od četiri muža je ime Salko :D

vjetar.
Na probnom
Na probnom
Posts: 7
Joined: 08 Oct 2010, 23:35
Status: Offline

Re: Velika razlika u godinama

Post by vjetar. » 11 Oct 2010, 15:07

..pravila u principou nema kad je ljubav u pitanju ..medjutim ako covjek i zena dodju u takve situacije morali bi ipak malo racionalnije gledati i razmilsjti ..zasto to kazem..ako se nekoj zeni sa 45 godina desi da je zavoli neki mladji od recimo 15 godina ..haj sad malo sracunmo godine u kojima ce ona da bude za razliku njegovih godina kad prodje tih 15 godina ..dali ce ona biti pozeljna u sexu dali ce on tad uletiti u krize svojih godida gdje ce on da se okrece za zenama koje imaju 35 godina ..zato ako se nekome i desaju takve stvari morali bi ipak malo razmiljati sta posle ..ako bih bio dovoljno mocan i bogat da sebi priustim te neke djevojcice koje love muskarce zbog novca i egzistencije onda bih vjerovatno i ja razmiljsoia na nacin na koji ona razmislja ..njoj treba moj novac a meni treba njeno mlado tjelo ..dok traje traje ..

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119618
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12138 times
Contact:
Status: Offline

Re: Velika razlika u godinama

Post by Maja » 11 Oct 2010, 19:02

ja imam rođake, muž bio stariji od nje 20 godina. što je najbolje kad se ona rodila (njemu bilo znači 20) uzeo je u ruke i rekao "ovo će biti moja žena". i tako je i bilo. samo ostala je mlada udovica jbg

User avatar
vučica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3118
Joined: 06 Oct 2010, 19:32
Location: ...nigdjezemska....
Status: Offline

Re: Velika razlika u godinama

Post by vučica » 12 Oct 2010, 17:40

U mom slučaju je istina da mlađe privlače stariji,meni su se oduvijek sviđali stariji muškarci jer su iskusniji i maštovitiji nego ova mlađarija a moj muž stariji od mene samo 4 godine,eto ti ga na....
...znate kako kažu:"kad se stari panj upali dugo tinja"
***Ja sam ja,uvijek UNIKAT,nikad DUPLIKAT***
...Moja se radost čuje u tišini,
a ljubav udiše svakim dahom....


Image

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Velika razlika u godinama

Post by carobnjak N » 12 Oct 2010, 17:50

Mislim da je bitnija razlika u karakterima i nekim zivotnim stavovima nego razlika u godinama,jer ma koliko vi fizicki odgovarali jedno drugome na kraju presudi ovo gore i imate jos jedan nesretan brak,a ovako bez obzira na razliku u godinama i vremenu koje ce te provesti skupa dok vas smrt ne rastavi..imali ste sretan brak i kvalitetno ste proveli to vrijeme koje ste bili skupa :tjesi
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
vučica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3118
Joined: 06 Oct 2010, 19:32
Location: ...nigdjezemska....
Status: Offline

Re: Velika razlika u godinama

Post by vučica » 12 Oct 2010, 18:12

carobnjak_iz_voza wrote:Mislim da je bitnija razlika u karakterima i nekim zivotnim stavovima nego razlika u godinama,jer ma koliko vi fizicki odgovarali jedno drugome na kraju presudi ovo gore i imate jos jedan nesretan brak,a ovako bez obzira na razliku u godinama i vremenu koje ce te provesti skupa dok vas smrt ne rastavi..imali ste sretan brak i kvalitetno ste proveli to vrijeme koje ste bili skupa :tjesi
imaš pravo i to je bitno u svakom slučaju,bolje sretno pa makar i kratko nego dugo i nesretno....
***Ja sam ja,uvijek UNIKAT,nikad DUPLIKAT***
...Moja se radost čuje u tišini,
a ljubav udiše svakim dahom....


Image

User avatar
Cici
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2732
Joined: 24 Oct 2010, 05:57
Location: Mostar
Status: Offline

Re: Velika razlika u godinama

Post by Cici » 25 Oct 2010, 14:41

Zar Ljubav Gleda Godine ??? Mislim da se na to ne treba osvrcati ...
Onima koji su mi se smijali,hvala... Bez njih ne bih plakala... Onima koji me nisu mogli voljeti,hvala... Bez njih ne bih upoznala pravu ljubav... Onima koji su povrjedili moja osjecanja,hvala... Bez njih ne bih znala da ih imam... Onima koji su me ostavili,hvala... Bez njih ne bih otkrila sebe.... Ali onima koji su mislili da necu uspeti- Njima najvise zahvaljujem, jer bez njih ne bih ni pokusala....

User avatar
Cici
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2732
Joined: 24 Oct 2010, 05:57
Location: Mostar
Status: Offline

Re: Velika razlika u godinama

Post by Cici » 26 Oct 2010, 19:14

ta dobra stara pjesma:))) Starim Al U Ljubav Vjere Nemam
Onima koji su mi se smijali,hvala... Bez njih ne bih plakala... Onima koji me nisu mogli voljeti,hvala... Bez njih ne bih upoznala pravu ljubav... Onima koji su povrjedili moja osjecanja,hvala... Bez njih ne bih znala da ih imam... Onima koji su me ostavili,hvala... Bez njih ne bih otkrila sebe.... Ali onima koji su mislili da necu uspeti- Njima najvise zahvaljujem, jer bez njih ne bih ni pokusala....

User avatar
visper
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 763
Joined: 26 Oct 2010, 19:35
Status: Offline

Re: Velika razlika u godinama

Post by visper » 26 Oct 2010, 19:47

Bas godine mi neigraju neku ulogu mladje sladje starije iskusnije stara koka dobra juha .Mislim da mi vise znaci kolike sujoj negodokle su joj ako se stariji partner dobro drzi mislim dobro izgleda moze i do 20 godina haha
NE CINI DRUGIMA ONO STO NEZELIS DA TEBI DRUGI CINE

User avatar
Betty-B
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 549
Joined: 21 Oct 2010, 19:45
Location: Bihać
Status: Offline

Re: Velika razlika u godinama

Post by Betty-B » 26 Oct 2010, 20:09

Ljubav nema veze sa godinama,ja imam jednu komšinicu 10 godina je starija od muža i baš si pašu,savršen par.
A jedna poznanica se isto udala za lika mlađi od nje 5 godina.
Ja sam samo jednom u životu imala vezu sa mlađim i to punih godinu dana,al je veze trajala čitavih 3 dana bio je strašno neozbiljan pravo dijete.
Muž je od mene stariji 4 godine i baš se fino nadopunjujemo.
Image

User avatar
zvrcka
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 111
Joined: 20 Oct 2010, 15:41
Location: Ljubljana
Status: Offline

Re: Velika razlika u godinama

Post by zvrcka » 27 Oct 2010, 11:40

najbolje je naći vršnjaka, stariji ti uvijek soli pamet, a i vrijeme ga nekako iskvari...

User avatar
dino.h.mustafic
Na probnom
Na probnom
Posts: 17
Joined: 25 Oct 2010, 12:05
Status: Offline

Re: Velika razlika u godinama

Post by dino.h.mustafic » 27 Oct 2010, 12:07

ja sam bio stariji od nekih svojih cura (čuj nekih, k'o da sam ih im'o nekoliko) i do 8 godina ili su bile starije od mene 1-2 godine i jednom nakratko koja je bila od mene starija 5 godina. Pošto sam išao u školu godinu ranije, moje kolegice i njihove prijateljice sa kojima sam ljubovao su, dakle, bile od mene starije 1 godinu. A to je, dakle, bilo prije 8 - 9 godina.
Sada, kad imam ovoliko godina, isključivo mi se sviđaju djevojke koje imaju blizu 20 godina, 2-3 godine manje više. Imam osjećaj da će mi se uvijek sviđati djevojke u ranim dvadesetim ili kasnim desetim.
Ja hoću da se oženim.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119618
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12138 times
Contact:
Status: Offline

Re: Velika razlika u godinama

Post by Maja » 27 Oct 2010, 16:00

Imam osjećaj da će mi se uvijek sviđati djevojke u ranim dvadesetim ili kasnim desetim.

:haha :haha legende

User avatar
Del Boy
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1433
Joined: 04 Jul 2010, 17:36
Location: Sarajevo
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Velika razlika u godinama

Post by Del Boy » 30 Oct 2010, 15:39

Ja sam uvijek bio stariji u vezi.. ali ne velika razlika 1-2 godine.. Mladje je sladje. :)
Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.

User avatar
Cici
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2732
Joined: 24 Oct 2010, 05:57
Location: Mostar
Status: Offline

Re: Velika razlika u godinama

Post by Cici » 30 Oct 2010, 18:22

jest' zenama jest' bolje naci vrsnjaka, jer je dokazano da muskarci u istim godinama kao i zene su u stvari (minimum) 5 godina zaostali u sazrijevanju - sto znaci "mos' s njim kako os' i kud' os'"...e sreca pa sam ja ovdje da raskrinkam te spletke i prevare, :) ko cita nek se zna - moras biti stariji od zene minimum 5-7 godina ako mislis da te ne handri a da ti to ni ne znas

uffff opet se uzbudi (sta je ovo danas)??

HAHAHAHHAHAA BAS SI SLADAK .... HANDRICE GA AKO JE I STARIJI OD NJE AKO ON DOPUSTI ... (PAPAK)
Onima koji su mi se smijali,hvala... Bez njih ne bih plakala... Onima koji me nisu mogli voljeti,hvala... Bez njih ne bih upoznala pravu ljubav... Onima koji su povrjedili moja osjecanja,hvala... Bez njih ne bih znala da ih imam... Onima koji su me ostavili,hvala... Bez njih ne bih otkrila sebe.... Ali onima koji su mislili da necu uspeti- Njima najvise zahvaljujem, jer bez njih ne bih ni pokusala....

User avatar
MAN-lion's classic
Na probnom
Na probnom
Posts: 45
Joined: 14 Nov 2010, 23:47
Location: na putu...
Status: Offline

Re: Velika razlika u godinama

Post by MAN-lion's classic » 16 Nov 2010, 01:08

Znam slučaj gdje je gospodin dohakao ženi od koje je bio stariji 16 godina... :roll
Svako zna najbolje za sebe šta mu odgovara,može probavati i ovako i onako,pa kako mu se svidi.
MAN Nutzfahrzeuge...success for over 100 years...engineering the future!

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests