Druga rasa,nacija,vjera...

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Druga rasa,nacija,vjera...

Post by Socrates » 22 Jun 2016, 21:48

I Kinezi trebaju njegovanje.
. . . . . . . . .

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Druga rasa,nacija,vjera...

Post by Lavlje_srce » 22 Jun 2016, 21:56

statebriga wrote:Svaka rasa daje prioritet svojoj rasi!

Mjeasnci su produkt niza faktora,a ne jer nije postojao prioritet vlastitoj rasi. :kafa

Ja uopste ne pisem o rasnim podjelama ili diskriminaciji.

Pogresno " prevodis" moje pisanje ,jer uopste ne pisem o rasnoj dksiriminaciji,rasnoj dominanciji ili cistoci jedne rase. :kafa
Izgleda smatras da pridonosis tezini 'argumenta' ukoliko stavis usklicnik na kraju recenice. Nema rasa, ne postoje. Postoje samo ljudi koji traze razlike i ljudi koji su ushiceni slicnostima.

Kojih su to 'niza faktora' 'mjesanci' produkt? Pises o ljudima kao pasminama pasa. U krajnoj liniji svi smo mjesanci genetskog materijala majke i oca. :kafa

Pises o rasnim podjelama time sto ti se prioritet zasniva na necemu sto je data osoba stekla rodjenjem, dakle nije mogla utjecati na to na bilo koji nacin. Neki su tako smatrali da su plavooki ljudi superiorni i davali su im prioritet. Vidis li gdje vode tvoji kvazi-stavovi o prioritetu zasnovanom na boji necije koze?

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Druga rasa,nacija,vjera...

Post by rethna » 22 Jun 2016, 21:57

srculence7 wrote:Šta fali crncima? Meni je Dwyane Wade super :srce
I njemu bih dala prednost nad mnogim pripadnicima svoje rase :123
Kako bi mu dala prednost? :obrve
Question everything.

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Druga rasa,nacija,vjera...

Post by Sibila » 22 Jun 2016, 22:03

rethna wrote:
srculence7 wrote:Šta fali crncima? Meni je Dwyane Wade super :srce
I njemu bih dala prednost nad mnogim pripadnicima svoje rase :123
Kako bi mu dala prednost? :obrve

onako kako ja ne bih :o :oo

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Druga rasa,nacija,vjera...

Post by Venera » 22 Jun 2016, 22:06

Lavlje_srce wrote:
statebriga wrote:Svaka rasa daje prioritet svojoj rasi!

Mjeasnci su produkt niza faktora,a ne jer nije postojao prioritet vlastitoj rasi. :kafa

Ja uopste ne pisem o rasnim podjelama ili diskriminaciji.

Pogresno " prevodis" moje pisanje ,jer uopste ne pisem o rasnoj dksiriminaciji,rasnoj dominanciji ili cistoci jedne rase. :kafa
Izgleda smatras da pridonosis tezini 'argumenta' ukoliko stavis usklicnik na kraju recenice. Nema rasa, ne postoje. Postoje samo ljudi koji traze razlike i ljudi koji su ushiceni slicnostima.

Kojih su to 'niza faktora' 'mjesanci' produkt? Pises o ljudima kao pasminama pasa. U krajnoj liniji svi smo mjesanci genetskog materijala majke i oca. :kafa

Pises o rasnim podjelama time sto ti se prioritet zasniva na necemu sto je data osoba stekla rodjenjem, dakle nije mogla utjecati na to na bilo koji nacin. Neki su tako smatrali da su plavooki ljudi superiorni i davali su im prioritet. Vidis li gdje vode tvoji kvazi-stavovi o prioritetu zasnovanom na boji necije koze?

Nista nisi razumjela.

Rase postoje,to je cinjenica. U SAD se rasna opredjlenost upisuje u raznim formularima. Znaci,formlano ,rase su registovane kako jedan od kategorija.

Mozes ti filozofirati o nemaju rasa i istom genetskom materijalu,ali to je za pdf filozofija. Ja pisem o stvarnosti,o svakednevnici rasnih razlika u Americi.

Rasa nije prioritet,ali pripadnici svoje rase daju prioritet svojoj rasi,kao sto mnogi daju prioritet svojoj religiji ili naciji.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Druga rasa,nacija,vjera...

Post by Venera » 22 Jun 2016, 22:11

Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Druga rasa,nacija,vjera...

Post by Lavlje_srce » 22 Jun 2016, 22:19

statebriga wrote:Nista nisi razumjela.

Rase postoje,to je cinjenica. U SAD se rasna opredjlenost upisuje u raznim formularima. Znaci,formlano ,rase su registovane kako jedan od kategorija.

Mozes ti filozofirati o nemaju rasa i istom genetskom materijalu,ali to je za pdf filozofija. Ja pisem o stvarnosti,o svakednevnici rasnih razlika u Americi.

Rasa nije prioritet,ali pripadnici svoje rase daju prioritet svojoj rasi,kao sto mnogi daju prioritet svojoj religiji ili naciji.
Tek sad si briljirala sa 'argumentom' o razumijevanju. I poprilicno me uspavala.

Ne postoje rase ali postoji rasizam koji se perpetuira kroz medije i drzavnu masineriju (ljudi koji nisu drap boje koze pune zatvore, getoizirani su, ima ih vise nego ovih drap u institucijama mentalnog 'zdravlja'). Policajci ce te zaustaviti puno cesce ako si rodjen pod nesretnom zvijezdom pa ti je koza tamnije boje. Ta pojava se zove institucionalizirani rasizam i iz nega proizlazi vjestacka podjela na rase. I zato 'Crnci i Crnkinje' pjevaju, igraju fudbal i kosarku - slicno Romima kod nas samo sto njih nema ni u sportu. A povijest ljudskog roda kaze crno-na-bijelo da je drap covjek mnogo bezobzirniji, okrutniji i beskrupulozniji od onog tamne koze.

Sta ako je tamnoputost rezultat adaptacije na geografske uvjete (pojacana produkcija melanina)?

Dajem prioritet nekim stvarnim kvalitetima, boja koze date osobe me ne zanima. I nisam jedina, ti samo mislis da jesam. Biti u vecini u predrasudama i nije neko dostignuce kojim bih se dicila.

:mah

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Druga rasa,nacija,vjera...

Post by Venera » 22 Jun 2016, 22:29

Lavlje_srce wrote:
statebriga wrote:Nista nisi razumjela.

Rase postoje,to je cinjenica. U SAD se rasna opredjlenost upisuje u raznim formularima. Znaci,formlano ,rase su registovane kako jedan od kategorija.

Mozes ti filozofirati o nemaju rasa i istom genetskom materijalu,ali to je za pdf filozofija. Ja pisem o stvarnosti,o svakednevnici rasnih razlika u Americi.

Rasa nije prioritet,ali pripadnici svoje rase daju prioritet svojoj rasi,kao sto mnogi daju prioritet svojoj religiji ili naciji.
Tek sad si briljirala sa 'argumentom' o razumijevanju. I poprilicno me uspavala.

Ne postoje rase ali postoji rasizam koji se perpetuira kroz medije i drzavnu masineriju (ljudi koji nisu drap boje koze pune zatvore, getoizirani su, ima ih vise nego ovih drap u institucijama mentalnog 'zdravlja'). Policajci ce te zaustaviti puno cesce ako si rodjen pod nesretnom zvijezdom pa ti je koza tamnije boje. Ta pojava se zove institucionalizirani rasizam i iz nega proizlazi vjestacka podjela na rase. I zato 'Crnci i Crnkinje' pjevaju, igraju fudbal i kosarku - slicno Romima kod nas samo sto njih nema ni u sportu. A povijest ljudskog roda kaze crno-na-bijelo da je drap covjek mnogo bezobzirniji, okrutniji i beskrupulozniji od onog tamne koze.

Sta ako je tamnoputost rezultat adaptacije na geografske uvjete (pojacana produkcija melanina)?

Dajem prioritet nekim stvarnim kvalitetima, boja koze date osobe me ne zanima. I nisam jedina, ti samo mislis da jesam. Biti u vecini u predrasudama i nije neko dostignuce kojim bih se dicila.

:mah
Kako ne postoje rase? Rasizam je drustvena pojava,ali rase kao bioloska pojava postoje.

Zar ti zaista mislis da ja nikad nisam ( a opet cu) imalal konverzacije o rasizmu sa pripadnicima druge rase. :D Pazi,kad pricas o rasama,najcesce je tema vezana za rasizam,ali,u principu,konverazija o rassama se moze vodoti i bez rasisticih dilema. Ja sam pitala jenog mog radnog kolegu crna o kosi,jer imaju jako tanku kosu,ili o kozi,jer njihova koza se manje bora, i slicno. Nije bauk pricati o rasama,a ljudi svih rasa osjecaju nacin na koji priccas o vlastitoj rasi ili o drugim rasa. Pricati o rasama nije bauk. :kafa

Nemam uopste predrasude o rasama,kako si to zakljucila. :kafa

Bijela rasa me vise privlai od drugih rasa,i to nije rasizam. :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Druga rasa,nacija,vjera...

Post by Mohr » 22 Jun 2016, 22:33

statebriga wrote:Rasa nije prioritet,ali pripadnici svoje rase daju prioritet svojoj rasi
:roll :cudi

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Druga rasa,nacija,vjera...

Post by Socrates » 22 Jun 2016, 22:35

E jebiga, Lavlje, sad i ti pretjera sa ovim da rase ne postoje.
. . . . . . . . .

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15141
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 615 times
Been thanked: 2030 times
Status: Offline

Re: Druga rasa,nacija,vjera...

Post by Laser » 22 Jun 2016, 22:43

Rasizam su izmislili bjelci.

Nema goreg nakota na dunjaluku.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Druga rasa,nacija,vjera...

Post by Lavlje_srce » 22 Jun 2016, 22:43

Socrates wrote:E jebiga, Lavlje, sad i ti pretjera sa ovim da rase ne postoje.
Dokazi da postoje.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Druga rasa,nacija,vjera...

Post by Socrates » 22 Jun 2016, 22:48

Inače sta koga privlači emotivno i seksualno uopste ne može biti tema subjektivne rasprave, niti može poslužiti za automatsku osudu da je neko rasist ako ne želi da spava ili ne može da se zaljubi u bijelca, crnca ili whatever.

Rasisticki je možda to naglas isticati.
. . . . . . . . .

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Druga rasa,nacija,vjera...

Post by Venera » 22 Jun 2016, 22:56

Socrates wrote:Inače sta koga privlači emotivno i seksualno uopste ne može biti tema subjektivne rasprave, niti može poslužiti za automatsku osudu da je neko rasist ako ne želi da spava ili ne može da se zaljubi u bijelca, crnca ili whatever.

Rasisticki je možda to naglas isticati.
:aplauzz


Samo sam iskrena prema sebi i drugima. :D
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Druga rasa,nacija,vjera...

Post by Sheval » 22 Jun 2016, 22:56

Svi oni koji prijetnju vide u drugoj rasi,naciji ili vjeri a bez da su se susreli sa istom...nego cisto zbog stereotipa su nista nego obicni glupani koji nisu svjesni svojeg ispraznog i bezlicnog poimanja zivota.Ono kad si nacist,rasist a jedini crnac kojeg si vidio je onaj tv-u...ono...

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Druga rasa,nacija,vjera...

Post by Socrates » 22 Jun 2016, 23:00

Lavlje_srce wrote:
Socrates wrote:E jebiga, Lavlje, sad i ti pretjera sa ovim da rase ne postoje.
Dokazi da postoje.

Ne bih ja ulazio u to. Ali bih ušao u to kakve konzekvence može proizvesti tvrdnja da rase ne postoje. I da se bijelci zaista uhvate tog koncepta. Pierre Elliott Trudeau je bio veliki kanadski političar, ali je imao i svojih gresaka.

1969 - raspravlja se o indijanskom pitanju i on lakonski predlaže da se ukine svaki oblik indijanskog statusa i da Indijanci postanu potpuno ravnopravni u svakom pogledu sa ostalim Kanadjanima. Ovo je poznato kao The White Paper.

On je ovim govorio istu stvar kao ti. Ne postoje rase i razlike. Klasična liberalna pozicija, ne postoje grupe, samo pojedinci.

Naravno, Indijanci se naljute i izdaju svoj The Red Paper, gdje odbiju sve njegove teze.

"Ukidanjem" rasa se može doći i do ukidanja istorije u nekim zemljama. Da ne spominjem Ameriku.
. . . . . . . . .

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Druga rasa,nacija,vjera...

Post by Bla » 22 Jun 2016, 23:09

U EU su rase tabu tema i koliko se sjećam zabranjena su istraživanja na temu rasnih razlika.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Druga rasa,nacija,vjera...

Post by Čarobni » 22 Jun 2016, 23:14

Birati ljude, za brak, vezu, na osnovu rase, je sasvim regularno, to nikoga ne svrstava u rasiste, kako misle pojedini vanzemaljci ovdje, koje uvijek možemo na ranu privit od njihove silne dobrote i korektnosti(s koje li su planete?).

Postoje stvari koje su manje ili više prioritetne i stvari koje su eliminatorne, a izgled je uglavnom jedna od tih stvari. Busamo se u prsa kako mi ne gledamo tuđi izgled, već isključivo dobrotu i ponašanje, a onda otkačimo nekog jer je 3 centimetra manji od nas ili mu kosa nije odgovarajuće boje, lice mu nije odgovarajućeg oblika...

Kao ljudi, dosta smo površni, ali teško je to priznat.

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Druga rasa,nacija,vjera...

Post by Mohr » 22 Jun 2016, 23:15

Bla wrote:U EU su rase tabu tema i koliko se sjećam zabranjena su istraživanja na temu rasnih razlika.
Odakle/čega se sjećaš :roll

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Druga rasa,nacija,vjera...

Post by Bla » 22 Jun 2016, 23:23

Nekad negdje pročitao al' nisam provjeravao pa zato kažem da je po sjećanju što onda ostavlja veću marginu greške, možda zbog konteksta. Možda poslije osvježim te ganglije.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests