Online prijevara / preljuba !

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

Post Reply

Da li smatrate emocionalnu prijevaru "goru" od sexualne?

DA
23
32%
NE
10
14%
Mislim da je i jedno i drugo isto
38
54%
 
Total votes: 71

User avatar
Edin'
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 419
Joined: 29 Oct 2010, 19:56
Location: Westeros
Status: Offline

Online prijevara / preljuba !

Post by Edin' » 02 Nov 2010, 18:10

Sta mislite o tome ?? online prevara moze biti prevara preko Facebook-a kao sto se i desava danas , preko MSN-a ,Twittera ..

Sta je prevara?

Da li je prevara jedan nevažni, pijani poljubac na novogodisnjoj zabavi u uredu? Ili je prevara tek kad se dogodi pravi, strastveni, nezaboravni seks?A možda je za vas prevara već i samo mrvicu predug pogled upućen osobi suprotnog spola tijekom setnje parkom ??

Da li biste dvoje ljudi optužili da su imali avanturu, čak i ako su jedini kontakt ostvarili preko Interneta - ili je online "nevjera" samo nedužna zabava? Svima koji tvrde da se radi o zabavi – i ničem drugom – povjerovali bi da nismo čuli mali milijun priča koje govore suprotno, i kad ne bi bilo neumoljivih statističkih podataka.

U sudskim presudama najčešće ćemo pronaći zagonetnu formulaciju da se brak razvodi zbog "trajno i nepopravljivo poremećenih odnosa uzrokovanih neslaganjem naravi". Hm, hm... Kakvo neslaganje naravi? Jedan partner je kolerik, drugi sangvinik, pa se radi razvode? Malo sutra...

Nisu sve online avanture iste. Neke krenu kao razgovor dvoje potpunih stranaca, ljudi koji ne znaju ništa jedan o drugom; druge mogu započeti kad se nađu oni koji su se nekad poznavali ali su možda izgubili kontakt.Ali jedna je stvar zajednička svim takvim avanturama i avanturicama započetim u čarobnom virtualnom svijetu! Naime, u svakoj od njih vrlo je teško kontrolirati emocije, držati ih pod nadzorom i ne dopustiti im da se razmašu.


eh sad neshto...

Prešli ste granicu, dopustili osjećajima da vas odvedu korak predaleko, stvorili ste vezu s nekim koga ni ne poznajete. Možete li sami sebi objasniti da ta osoba još postoji samo u virtualnom svijetu? Kako je to moguće pitamo se uvijek iznova da osjećam ovako nešto snažno prema nekom koga poznajem samo preko monitora računala? Da li volim stvarnu osobu, ili je to samo slika koju mi je podvalila moja mašta?
Emocije ne poznaju fizičke zapreke. Njima je svejedno da li se radi o prvom susjedu ili nekom ko živi u Mongoliji, emocionalna veza je uspostavljena i ograničenja koja nameće "stvarni" svijet više nemaju nikakvog utjecaja na to prema kome, i koliko intenzivno, nešto osjećamo.

Za većinu ljudi prevara nije sam seksualni čin - emocionalna prevara može nas povrijediti još i više. Prema nekim anketama, više od 75 posto žena smatra da bi ih emocionalna prijevara od strane njihovih partnera više pogodila nego seksualna.
Ne uzdajte se previše u svoj razum! Kad emocije prevladaju i preplave vas, tutnjava u ušima će zaglušiti ono što vam viče mozak.


Samo ću se malo zabavljati, mogu prestati kad god poželim - razmišljamo u trenutku kad šaljemo poruke nepoznatom Nekom s druge strane Internetske veze.

Eh,to je ono samo malo prestaću kada hoću.... na šta vas to asocira ..?? Nesto kao na ovisnike drogom?? Ili neke druge ovisnike.. Jednostavno moramo se kontrolisati..

Hoćemo li stvarno moći stati? Trebali bi razmisliti još jednom!


Image
"The lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep."

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Online prijevara / preljuba !

Post by Maja » 02 Nov 2010, 23:58

ne da mi se pisati kilometarski post samo ću teći da je sve prevara. samo pomislite bi li vama smetalo kad bi vaš momak ili muž dijelio puse tamo nekim curama na internetu, pisao s njima a da vi to ne znate i onda ćete znati kako se trebate i sami ponašati. ne kažem da zauzeti ljudi trebaju ganjati štapom ljude od sebe ali zna se šta je zezancija a šta flertovanje i dijeljenje komplimenata

odgovor na anketu je DA mada ne bih oprostila ni jednu ni drugu

User avatar
Sanjarko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2498
Joined: 25 Jun 2010, 16:03
Location: Wien-Dubrovnik
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Online prijevara / preljuba !

Post by Sanjarko » 03 Nov 2010, 16:17

Prevara je prevara...cak i pomisao...
Ne gledamo crte sa dlana netko zivi zivot a netko ga sanja

User avatar
Edin'
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 419
Joined: 29 Oct 2010, 19:56
Location: Westeros
Status: Offline

Re: Online prijevara / preljuba !

Post by Edin' » 04 Nov 2010, 20:33

da ... kad mislis kako bi s nekom/nekim sex imao .. to je emocionalana .. ali to vrijeda partnera
"The lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep."

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Online prijevara / preljuba !

Post by Nela » 04 Nov 2010, 23:17

Ne mora pasti sex da bi tek bili prevareni, sex je vrhunac i kraj svega. Onog trenutka kada voljenu osobu uhvatite u "nedužnom" piskaranju treba ti biti jasno da si prevaren, jer je to, ustvari, samo početak.
Ali ako se desi da voljena osoba piše sa nekim i traži razumijevanje i podršku na drugoj strani sigurno je da si ti zakazo negdje, mada, ima kretena koji imaju savršenu vezu/brak ali zbog svojih kompleksa vole imati pažnju više ljudi.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Online prijevara / preljuba !

Post by Luna. » 05 Nov 2010, 14:50

Nela wrote:Ne mora pasti sex da bi tek bili prevareni, sex je vrhunac i kraj svega. Onog trenutka kada voljenu osobu uhvatite u "nedužnom" piskaranju treba ti biti jasno da si prevaren, jer je to, ustvari, samo početak.
Ali ako se desi da voljena osoba piše sa nekim i traži razumijevanje i podršku na drugoj strani sigurno je da si ti zakazo negdje, mada, ima kretena koji imaju savršenu vezu/brak ali zbog svojih kompleksa vole imati pažnju više ljudi.
potpuno se slazem s ovim...
svako vara zato sto nesto trazi... neko trazi podrsku i razumijevanje, paznju, nesto sto mu u vezi nedostaje... a neko vara zato sto odgovara njegovoj tastini osjecat´ se voljen i obozavan...
po meni , ni jedni ni drugi ne mogu nista za to... oni prvi vape za necim sto im nedostaje i u ovom slucaju je vise stvar onog " prevarenog" da se zapita zasto je prevaren... a ovi drugi su vjerovatno takvi stvoreni i imaju komplekse...

jos bi nesto diferencirala kad je prevara uopste u pitanju... a to je fizicka i emocionalna prevara... mislim da je emocionalna puno jaca i dublja...

po mom misljenju virtuelna prevara nije nimalo bezazlena bas zato sto je vise emocionalna al´ ne osudjujem one koji varaju... i sama bi´ prevaru od strane partnera najvjerovatnije, zavisno okolnostima,oprostila, bez obzira da li se radi o fizickoj ili emocionalnoj...

svako zasto ima svoje zato...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6976 times
Been thanked: 7908 times
Status: Online

Re: Online prijevara / preljuba !

Post by Krokodil Behko » 25 Feb 2011, 17:25

Prevara je uvijek prevara. Ako je neko u stanju da napravi prevaru online,ucinice isto i u stvarnosti.. Ta prevara online,eventualno bi mogla biti uvertira za istinsku prevaru u stvarnosti.. jednako je podmukla kao i prava prevara.. Ba mnogim "drustvenim sajtovima",kako primjetim,vise je clanova online u toku radnog vremena,nego uvece.. Odnosno,svi koji rade u ofisima i kompjuteri su im pri ruci,varaju svoje partnere "online",tokom radnog vremena. Podmuklo prilicno..zar ne?
Ali,nije da nije,znam i neke nestasne cure,koje ostanu na tome.. Samo online i nikada ne idu dalje. Odnosno,lijece neke svoje frustracije na taj nacin.. Misli se na frustracije iz bracnog zivota. Ne kazem ni da podrzavam ni da osudjujem.. Samo kazzem,kad partner dozna za to,sigurno ce to tretirati kao prevaru..
online

User avatar
Edin'
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 419
Joined: 29 Oct 2010, 19:56
Location: Westeros
Status: Offline

Re: Online prijevara / preljuba !

Post by Edin' » 25 Feb 2011, 17:59

Da li smatrate emocionalnu prijevaru "goru" od sexualne?
DA 46% [ 12 ]
NE 12% [ 3 ]
Mislim da je i jedno i drugo isto 42% [ 11 ]
Ukupno glasova : 26



Evo rezultati ankete.. Sto pokazuje da vecina je bila za odgovor pod DA i neoprijedljenih je bilo dosta.
"The lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep."

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Online prijevara / preljuba !

Post by gejsha » 27 Feb 2011, 12:20

Glasala sam za ne.Osjećaje ne možemo kontrolisati,a fizički nagon da.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Edin'
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 419
Joined: 29 Oct 2010, 19:56
Location: Westeros
Status: Offline

Re: Online prijevara / preljuba !

Post by Edin' » 27 Feb 2011, 14:58

Slazem se
"The lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep."

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Online prijevara / preljuba !

Post by Obrisan profil » 09 Mar 2012, 08:35

sve sto se desava u virtualnom svetu NIKOG ne boli....nije prevara! Naprotiv, onlajn-flertovanje moze cak da poboljsa realnu vezu, da je - ofrishki :D

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Online prijevara / preljuba !

Post by nezaboravna » 09 Mar 2012, 09:05

MORENA wrote:sve sto se desava u virtualnom svetu NIKOG ne boli....nije prevara! Naprotiv, onlajn-flertovanje moze cak da poboljsa realnu vezu, da je - ofrishki :D
:haha :haha :haha :haha to se zove samozadovoljavanje :haha :haha flertovat s nepoznatom osobom je za moj pojam glupost i izivljavanje,i te osobe nemaju kod kuce ono sto im treba nazalost ,al postoje i takvi koji se preko interneta izivljavaju :haha :haha
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Online prijevara / preljuba !

Post by Obrisan profil » 09 Mar 2012, 09:26

a sta cu flertovat sa POZNATIM???
Tako je kako je, takva su vremena, sve se odigrava na netu...

I drugo je flertovanje, a drugo su skype-zajebancije

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Online prijevara / preljuba !

Post by Luna. » 09 Mar 2012, 09:30

MORENA wrote:a sta cu flertovat sa POZNATIM???
Tako je kako je, takva su vremena, sve se odigrava na netu...

I drugo je flertovanje, a drugo su skype-zajebancije
a sta su skype zajebancije :D
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Online prijevara / preljuba !

Post by Obrisan profil » 09 Mar 2012, 09:49

pa ono::..UPALI KAMERU :P
e to je to sta je mislila nezaboravna, samozadovoljavanje virtualno :)
flertovanje je drugo, to je malo pristojnije :)

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Online prijevara / preljuba !

Post by Luna. » 09 Mar 2012, 10:19

ja sam vec napisala sta mislim, prevara je prevara, da li virtualna ili ne.. ali se slazem sa morenom, nije svako virtuelno flertovanje prevara. dok se ja s nekim zafrkavam na forumu ili msn i pritom sam anonimna, za mene je ok i ne bi mi smetalo ako se i moj muz tako zafrkava. vec kad se posne sa ozbiljnim porukama i izadje iz anonimnosti, to je vec tanak led... ja izbjegavam. ne vidim zasto bi se ja sa nekim upoznavala bas toliko. duga chatanja su opasna. ako mi neko nije interesantan i ne chatam s njim dugo a ko je vec interesantan da bi s nji mogla i duze chatat, za mene je to opasna zona, vodi opasno do prevare
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Online prijevara / preljuba !

Post by Julia-Klara » 09 Mar 2012, 10:38

MORENA wrote:pa ono::..UPALI KAMERU :P
e to je to sta je mislila nezaboravna, samozadovoljavanje virtualno :)
flertovanje je drugo, to je malo pristojnije :)
slazem se sa MORENOM. nekada se sve svodilo na chat,ali sad, i kad odem na neki od chatova automatski mi traze msn ili skype. skype ne dajem nikom,on je rezerviran smao za rodbinu i prijatelje, msn hajd, najlakse mi je tamo blokirati ljude...kad dobiju msn eh ond aide natezanje oko kamere...cak ako i stoji moja slika na msn oni zahtjevaju kameru! nekada popustim, da vidim koliko daleko ce ici, i kad se kamera upali tek tada pocinje mucenje... sv aneka normalna prica koja se desavala na chatu dok gospodin ne dobije msn nestaje, i svodi se samo na "de ustani da te vidim, a sto neces, pa sto neces da se skines, sto neces da pokazes sise, sto si tako zaostala"... i uvijek isto! tako da sam odustala od chatanja...
da se vratim na temu :hihi svaka prevara je gadna... ne znam koliko neki bezazleni "cyber flert" moze biti opasan, ali ako jedva cekamo da vidimo nekoga online, i jedva cekamo da pricamo s njim, pa jos se i leptirici mogu nakotiti u stomaku,eh onda valja biti oprezan. svaki razgovor moze uciniti da pozelimo otiic nakafu s tom osobom, svaka kafa nas moze natjerati da gledamo njegove/njene usne i pozelimo ih osjetiti, poslije poljupca pozelimo nesto vise... i vec se budis kraj osobe koja ti do prije par dana nije znacila nista , i pitas se da li je onaj s kojim inace lezis tako "pravi"... ne mora da bude bas ovaj scenario,ali moze se desiti...
a ako jednom pricas s nekim tek da ubijes vrijeme onda nema opasnosti...
ono sto mene nervira je da se sve receno na chatu ( cak i na ovom nashem ) uzima previse ozbiljno...samo ako nekoga cmokas ne znaci da osjecas nesto prema njemu, niti ga zelis, niti osvajas... postoje ljudi koji su mi simpaticni, priznajem, ali niko dovoljno da bih pozeljela "imati" nesto s njim...mozda kafa :zao (PS-bez osvrta na onaj srednji dio sta dolazi poslije kafe, da se razumijemo)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Online prijevara / preljuba !

Post by Luna. » 09 Mar 2012, 10:52

Julia-Klara wrote:
MORENA wrote:pa ono::..UPALI KAMERU :P
e to je to sta je mislila nezaboravna, samozadovoljavanje virtualno :)
flertovanje je drugo, to je malo pristojnije :)
slazem se sa MORENOM. nekada se sve svodilo na chat,ali sad, i kad odem na neki od chatova automatski mi traze msn ili skype. skype ne dajem nikom,on je rezerviran smao za rodbinu i prijatelje, msn hajd, najlakse mi je tamo blokirati ljude...kad dobiju msn eh ond aide natezanje oko kamere...cak ako i stoji moja slika na msn oni zahtjevaju kameru! nekada popustim, da vidim koliko daleko ce ici, i kad se kamera upali tek tada pocinje mucenje... sv aneka normalna prica koja se desavala na chatu dok gospodin ne dobije msn nestaje, i svodi se samo na "de ustani da te vidim, a sto neces, pa sto neces da se skines, sto neces da pokazes sise, sto si tako zaostala"... i uvijek isto! tako da sam odustala od chatanja...
da se vratim na temu :hihi svaka prevara je gadna... ne znam koliko neki bezazleni "cyber flert" moze biti opasan, ali ako jedva cekamo da vidimo nekoga online, i jedva cekamo da pricamo s njim, pa jos se i leptirici mogu nakotiti u stomaku,eh onda valja biti oprezan. svaki razgovor moze uciniti da pozelimo otiic nakafu s tom osobom, svaka kafa nas moze natjerati da gledamo njegove/njene usne i pozelimo ih osjetiti, poslije poljupca pozelimo nesto vise... i vec se budis kraj osobe koja ti do prije par dana nije znacila nista , i pitas se da li je onaj s kojim inace lezis tako "pravi"... ne mora da bude bas ovaj scenario,ali moze se desiti...
a ako jednom pricas s nekim tek da ubijes vrijeme onda nema opasnosti...
ono sto mene nervira je da se sve receno na chatu ( cak i na ovom nashem ) uzima previse ozbiljno...samo ako nekoga cmokas ne znaci da osjecas nesto prema njemu, niti ga zelis, niti osvajas... postoje ljudi koji su mi simpaticni, priznajem, ali niko dovoljno da bih pozeljela "imati" nesto s njim...mozda kafa :zao (PS-bez osvrta na onaj srednji dio sta dolazi poslije kafe, da se razumijemo)
slazem se 100% ... mada kod mene msn moze samo za neobavezno pisuckanje, ali o kameri nema ni pojma... isto tako ne dolaze u obzir nikakve kafe, nista... ne vidim uopste zasto bi neko ko je u braku skajpo s nekim... mogu ja bit liberalno do jedne granice, ali treba bit realan. ko se s vatrom igra... il´ ko se na mlijeko opece i na jogurt puse :oo
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Online prijevara / preljuba !

Post by Julia-Klara » 09 Mar 2012, 11:37

da, luna, slazem se...kada si u braku onda si valjda izabrao svoj put. druga je stvar otici s nekim na kafu prema koma nemas "osvajacke" namjere, jer je meni isto ili otisla s tobom ili sa senkom na kafu, ne vidim razliku...neke ljude ne dozivljavam kao "potencijalne kandidate" za bilo sta osim neobavezno cavrljanje medju prijateljima, tek da znam s kim cijelo vrijeme tipkam :)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Online prijevara / preljuba !

Post by Nela » 09 Mar 2012, 14:41

Mislim da su mišljenja podijeljena u zavisnosti da li neko ima voljenu osobu ili ne, nebitno da li je u braku ili vezi. Ako već nekoga voliš, ali istinski voliš, onda ne postoji osoba sa kojom bi mogli cvrkutati na chatu, msn-u i sl. A ukoliko imate nekoga do koga vam nije naročito stalo onda to smatrate nedužnim i pristajete.
Onaj kome bi bilo svejedno kad bi uhvatio partnera u razmjenjivanju "nježnosti" po chatu i sl. ili mu nije stalo do partnera ili sam to radi ili nije normalan.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests