Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

Post Reply

Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

za
21
24%
protiv
29
33%
svejedno mi je
24
27%
mogu dvije ženske ali sa mnom
14
16%
mogu dva muška ali sa mnom
0
No votes
 
Total votes: 88

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by Zagorka » 23 May 2012, 18:29

Da li ste za ili protiv?Smetaju li vam takvi parovi?Da li vam je isto kad su dvije zene ili dva muskarca u vezi?

Imate li u drustvu,porodici,nekog homoseksualca,lezbejku?

Sta biste rekli sutra da vam dijete dodje priznati takvo nesto?Voljeli biste ga jednako ili odbacili?

Ako smatrate da takve veze ugrozavaju zajednicu,mozete li navesti zasto?
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by String » 23 May 2012, 19:24

Gledam na to isto kao i na sve ostale poremecaje.
Smatram da niko to ne radi iz hira ili zabave nego zbog poremecaja tj. kombinacijom genetskih, hormonalnih i spoljasnjih uticaja.
Ne smetaju mi takvi parovi uopste jer oni ne hodaju okolo i sire tezu da bi svi trebali da budemo kao oni. To je isto kao da me neko pitao da li mi smetaju mongoloidi.
Imam par poznanika za koje znam da imaju taj poremecaj ali s njima o tome nikada ne razgovaram.
Kada bi mi sutra dijete priznalo takvo sto ne bih panicio niti mijenjao misljenje o svome djetetu. Smatrao bih da se dijete rodilo sa tim poremecajem i da to nije naucilo ili naslijedilo od svojih roditelja.
Ne smatram da takve veze ugrozavaju zajednicu.
Stabilnost i mir na planeti izmedju zajednica ugrozavaju iskljucivo netrpeljivosti izmedju mnostva religijskih opredjeljenja i sve to pod sjenkom raznih "Bogova", mitova i legendi.
Homoseksualci su najmanji problem.
Image

tetovirane_ruke
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 264
Joined: 02 Apr 2012, 08:58
Location: pogrešno skretanje
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by tetovirane_ruke » 23 May 2012, 19:40

Daleko im pederska kuća bila.
eto im tamo nek se handre i jedan drugom razvaljuju analne otvore ali što se mene tiče za mene su takvi ljudi, da...ipak ljudi, ma koliko bili bezazleni i miroljubivi bili (ni u to ne bih bio siguran ako uzmu maha jer je poznato da su Spartanci uglavnom bili pederĆine a bili su jako sposobni ratnici) jedna vrsta nakaza i ne želim imati ništa sa njima.
i sama pomisao da bi neko pored lijepog, nježnog, glatkog ženskog tijela mogao osjetiti požudu prema rutavoj smrdljivoj muškoj guzici u meni ne može probuditi ništa drugo osim gađenja-čak ni sažaljenje.

i da....
istraživanja su pokazala da ih (pedera) u svakoj zajednici ima 1 od 10....najviše ima latentnih a i onih koji se ne kriju sve je više.
kote se kote....kao kuga
tetovirane ruke, tetovirane ruke, tetovirane ruke moj budi mi silan i dobro mi stoj.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81166
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10177 times
Been thanked: 7024 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by Julia-Klara » 23 May 2012, 19:50

Meni je svejedno sta ko radi spavacoj sobi, njihov problem. Ne predstavlja mi problem da se druzim s njima, malo su mi luckasti (muskarci),a mislim da nisam do sad upoznala ni jednu lezbejku.
Ono sto ne razumijem je da se muskarcima "gadi" drugi muskarac,a dvije osobe zenskog pola im raspaljuju mastu. Nije li to malo licemjerno? Meni je to isto, i pokusala sam objasniti da je za mene isto - u ona slucaja su u pitanju istospolni odnosi.
Jedino sto znam je da ne zelim da me zenska ruka dodiruje... :naklon
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by Bahra » 23 May 2012, 19:55

Meni svejedno, sta ko radi to je njegova stvar. Pa nece mi kugu prenijeti ako se druzim sa njima.
Imam par bliskih ljudi koji su u takvim vezama, niti ih pitam sto su niti me zanima.
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by nezaboravna » 23 May 2012, 20:01

Meni je svejedno ,neka svako voli sto zeli- :tjesi
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

reha69
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 439
Joined: 05 May 2012, 20:48
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by reha69 » 23 May 2012, 20:08

tetovirane_ruke wrote:Daleko im pederska kuća bila.
eto im tamo nek se handre i jedan drugom razvaljuju analne otvore ali što se mene tiče za mene su takvi ljudi, da...ipak ljudi, ma koliko bili bezazleni i miroljubivi bili (ni u to ne bih bio siguran ako uzmu maha jer je poznato da su Spartanci uglavnom bili pederĆine a bili su jako sposobni ratnici) jedna vrsta nakaza i ne želim imati ništa sa njima.
i sama pomisao da bi neko pored lijepog, nježnog, glatkog ženskog tijela mogao osjetiti požudu prema rutavoj smrdljivoj muškoj guzici u meni ne može probuditi ništa drugo osim gađenja-čak ni sažaljenje.

i da....
istraživanja su pokazala da ih (pedera) u svakoj zajednici ima 1 od 10....najviše ima latentnih a i onih koji se ne kriju sve je više.
kote se kote....kao kuga
Svaka cast na ljepom i detaljnom odgovoru,i ja mislim da je to na psiholoskoj bazi i da s tim osobama nesto nije uredu.Jer i sam "bog" je stvorio Adama i Evu ili Adema i Havu a ne isti spol.
Image

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by Luna. » 23 May 2012, 21:28

meni ne smeta, ali ne mogu rec´ da smatram normalnim... nije normalno. da jest i da je bog tako htio, dao bi nam da svi mozemo radjat i pravit djecu...
e sad, ja gledam sasvim drugacije na istospolni sex i istospolnu vezu... licno ne bi mogla sebi zamslit neku emocionalnu vezu sa zenom. iz cistog razloga st volim da mi je partner "jak". s obzirom da bi sama sebe svrstala u jace zene, nisam od onih cmizdravih, sto sve cekaju da muz za njih uradi, moj partner treba bas onda biti jak...s druge strane za mene je zensko zensko ako je zenstveno a nekako mi ne ide da je i "jaca" d mene a istovermeno zenstvena. bar ne u onoj mjeri kako bi meni pasalo. kako reko, neku emocioanlnu vezu sa zenom ne mog zamislit...
a sto se tice sexa... probala bi :D ... i nije mi nenormalno ni ako je musko musko probalo... sta fali :D
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

legoh_da_radim
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 197
Joined: 30 Jul 2011, 00:39
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by legoh_da_radim » 23 May 2012, 21:55

To je Božije davanje...kao i sve drugo. Ne postoji način da ih razumijemo ali to nije razlog da ih mrzimo.


The lesbians next door asked me what I would like for my birthday. I was quite surprised when they gave me a Rolex. It was very nice of them, but I think they misunderstood me when I said, "I wanna watch." :oo

Znači dvije mačkice zajedno su....mmmmmm :D ali da misle malo i na mene, ne bih da budem innocent bystander :pusi
Bože hvala ti što postoji web, da i nakaze bez života mogu imati mjesto gdje su bitni.

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by Obrisan profil » 23 May 2012, 22:00

nemam nista protiv, tudji zivoti me ne interesuju

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by blento59 » 23 May 2012, 22:20

njihova privatna stvar
za mene su to bolesni ljudi(zene
ali sam zestoko protiv legalizacije njihovih brakova
to bi tek ugrozilo zajednicu i dovelo do velikih zakonskih nedoumica
posebno kada su u pitanju djeca
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

Voljena
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1307
Joined: 23 Jul 2011, 09:37
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by Voljena » 23 May 2012, 22:31

Svako moze da voli koga god voli, meni ne smeta... a i da odgaja djecu... kada samo pogledam kakvi sve "normalni" ljudi odgajaju djecu i kako...

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by blento59 » 23 May 2012, 22:37

nisam mislio na problem vaspitavanja djece
npr.
2 lezbejke u braku.
vjestackom oplodnjom jedna ostaje trudna i postaje majka
sta je druga-otac?
kod muskih parova slican problem
usvoje dijete i upisuju u maticnu knjigu rodjenih
ime oca......
ime majke....
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by Obrisan profil » 23 May 2012, 22:40

maticna knjiga rodjenih je najmanji problem
problem su ljudi koji nisu tolerantni

User avatar
mailed
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3696
Joined: 30 Nov 2010, 10:00
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by mailed » 23 May 2012, 22:51

Nemam nista protiv, privatno nek radi ko sta hoce,samo me nervira sto u javnosti daje se previse znacaja tome, sad gotov pa u svakoj seriji mora da bude jedan par homoseksualaca ili lezbejki.
A djecu bi voljela isto kao i prije,to je sigurno.

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by blento59 » 23 May 2012, 22:54

MORENA wrote:maticna knjiga rodjenih je najmanji problem
problem su ljudi koji nisu tolerantni
veoma smo tolerantni kad je neko drugi u pitanju
kako bismo reagovali da je nase dijete u takvoj vezi
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by Zagorka » 25 May 2012, 18:32

Svidja mi se vecina odgovora,drago mi je da nemamo na forumu onih koji bi ih mlatili do krvi.

String je to lijepo rekao,ne bira se to,rodis se s tim.

Ne vidim zasto bi mene ugrozavala takva zajednica i sta tjera ljude da ih mlate?Zasto ih toliko mrze?Boje li se postati jednim od njih,ili se boje da ce im djeca takva biti?
Da li stite svoj balkanski mačo rejting? :cudi Jednostavno ne razumijem.

Takodje cesto istaknem ovo sto je Julija rekla,vecina muskaraca prezire pedere,a drqa na lezbejke.To jeste licemjerno.
Takodje u zatvorima sve maske padaju i svi se muskarci medjusobno handre.Sta je s tim dijelom? :hm


A ovo sto kaze blento za djecu,pa ja sam prva za to da se dobije odobrenje za dobijanje djeteta,ali i kod musko-zenskih parova,znaci da se prodje neka vrsta testa,da se vidi jesi li normalan i koliko si sposoban odgajati dijete.
Jer ima parova koji ga sa 7 godina posalju u dom,ili zlostavljaju,ili tuku previse,ili zanemaruju potpuno,a u "normalnom" su braku,tako da bi ga mozda dva covjeka ili dvije zene bolje odgojile.

Mislim da kada bi zajednica prihvatila istospolne parove i njihovu djecu,s nadolazecim generacijama to bi postalo normalno,niko se nebi cudio,kao sto se vise ne cudi niko djetetu iz mijesanog braka,brakovima crnaca i bjelaca,itd.sto je kako znamo nekad bilo nezamislivo,i isto ih tukli,prezirali i odbacivali. :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Blackhawk
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by Blackhawk » 25 May 2012, 18:45

Mislim da kada bi zajednica prihvatila istospolne parove i njihovu djecu,s nadolazecim generacijama to bi postalo normalno,niko se nebi cudio,kao sto se vise ne cudi niko djetetu iz mijesanog braka,brakovima crnaca i bjelaca,itd.sto je kako znamo nekad bilo nezamislivo,i isto ih tukli,prezirali i odbacivali.
Ovo se moze upotrijebiti na bilo koju vrstu ljudi... Prihvataj i s vremenom ce biti normalno..
Tako bi recimo i bilo normalno da su otac i kcerka u vezi i da zive zajedno, drustvo ih prihvati i nakon nekog vremena svima je normalno...

Ista stvar je i sa homoseksualcima. Nekad su se svi zgrazali nad tim i govorili bolest ovo ono, i kako su se sve vise i vise sirili i zajednica pocela polako prihvatati sad je normalno...

Za mene nije i nikad nece biti normalna takva zajednica, i niti imam niti kad imati prijatelja homoseksualca (takodjer ni zenskog)..

Sto se tice toga za gledanje lesbejki od strane muskaraca... Muskarci ih ne gledaju kao lesbejke nego kao dvije zenske osobe, i pale se na golo zensko tijelo... Na jedno golo se napale, na dva gola zenska tijela jos vise, a na hrpu.... :ooo

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by Zagorka » 25 May 2012, 18:47

licemjeru :djed :ooo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by gejsha » 25 May 2012, 19:04

Nije da mi smetaju, a nije mi baš ni svejedno.
Nekako mi je to naopako.
Ne poznajem nijednu lezbejku ni homoseksualca.Poznavala sam jednog koji se oblačio kao žena.Mislim da to nije ok, to je jedan vid prevare.Znači on se oblači kao žensko da bi privukao muškarca, a tog muškarca kojeg će privući očito zanimaju žene, a ne muškarci.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests