Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

za
21
24%
protiv
29
33%
svejedno mi je
24
27%
mogu dvije ženske ali sa mnom
14
16%
mogu dva muška ali sa mnom
0
No votes
 
Total votes: 88

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by Mutevelija » 24 Feb 2018, 19:19

Oblak wrote: 24 Feb 2018, 19:12
Heidi wrote: 24 Feb 2018, 18:40
Oblak wrote: 24 Feb 2018, 18:04
Heidi wrote: 24 Feb 2018, 15:24

Da dodam.

Moj prijatelj je usvojio ovu djevojcicu sa 2 godine iz doma za napustenu djecu u kojem sam radila.
Majka joj je bila romkinja i umrla je od raka.

Ona je tako lijepa i pametna, pravi mali genije. Danas ima 6 godina i zivi u toplom domu okruzena ljubavlju. Suprug je otisao 3 godine na neplaceno da se brine o njoj, a sad je moj drug na redu. Uvijek je neko doma :)
A šta tačno hoćeš reći? Bolje nego klasična porodica :D ?
Nemam ništa protiv istospolnih veza i brakova i usvajanja djece. Ko se s kim ženi i živi me apsolutno ne zanima, niti mi smeta. Podržavam pravo da usvajaju djecu. Koliko god bilo i po meni nenormalno da dva muškarca ili dvije žene odgajaju dijete (pogotovo dva oca), nenormalnije mi je da to dijete odraste u domu za nezbrinutu djecu. Pa i u onim "finim". Ili još gore - na ulici.

Zelim reci da je dijete u dobrim rukama i sretno je. Prima i daje ljubav. Roditelji su doktori, dva izrazito pametna muskarca, stabilna, socijalno aktivna i mijenjaju svijet po truncicu. Ne blebecu po forumu o tome ko s kim spava.

Svi ti NORMALNI pracni parovi su je odbili jer je romskog porijekla. Toliko o tome.
Pa ne vjerujem da je razlog što su oni tako fini to što su gej, a da su sve te NORMALNE porodice tako netolerantne jer su strejt. Ne čuješ predrasudu u svom postu?
Ja znam gejeva, poprilično. Na poslu ih ima, a i mimo njega znam neke. Uglavnom ljudi kao i svaki, ako zanemarimo orijentaciju. A većina je i ne ispoljava u smislu da iritira. Ali, ima šupaka a ima i finih momaka među njima, jednako kao i među "normalnim". Seksualna orijentacija ne čini nekoga niti tolerantnijim od drugoga, niti boljim ili lošijim, a ti to sugerišeš svojim postom. A to je predrasuda bejbe :D
Jel to u Sarajevu ima pedere ili si odselio u dijasporu, ako ima u Sarajevu ne čudi :D.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Da li ste za ili protiv istospolnih veza?

Post by Vjetar » 24 Feb 2018, 19:21

Jasno mi je šta pokušavaš da kažeš, ali pri tome si to obojila predrasudom. To što su tvoj prijatelj i njegov partner ggej ne čini ih boljim i tolerantnijim od strejt osoba. A ti si to sugerisala u postu. Oko ostalog se slažemo :cudi

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Dva đetića pred oltarom

Post by srculence7 » 20 May 2018, 03:20

Image

U Crnoj Gori se vodi javna rasprava o Nacrtu zakona o životnom partnerstvu osoba istog pola, čiji je cilj bolji položaj LGBT zajednice, regulisanje njihovih brakova, i usvajanje dece.

"Partnerstvo osoba istog pola zaključuje se pred matičarem, na svečan način, u službenoj prostoriji prigodno uređenoj za tu namenu. Tom činu prisustvuju oba buduća partnera, dva svedoka i matičar". Ovo su odredbe u nacrtu Zakona o životnom partnerstvu lica istog pola, o kojem je otvorena javna rasprava u Crnoj Gori.

Kako piše portal RTCG, navodi se da partneri mogu da zadrže svoja prezimena ili uzmu jedno kao zajedničko, ili da uzmu oba prezimena kao zajedničko. Opcija je i da samo jedan od njih svom prezimenu doda i prezime drugog partnera. Posle datih saglasnih izjava, "matičar proglašava da je partnerstvo zaključeno", i ono se upisuje u matični registar životnog partnerstva u kojem se potpisuju partneri, kumovi i matičar, prenosi "Standard".

Umesto razvoda - raskid

U slučaju da dođe do "razvoda" uslovi su gotovo isti sa onima u Porodičnom zakonu. Partnerstvo prestaje smrću partnera, proglašenjem partnera umrlim, poništenjem i raskidom.
Partner može tražiti raskid ako su odnosi ozbiljno i trajno poremećeni ili kad se iz drugih razloga ne može ostvariti svrha partnerstva. Razvod može tužbom sudu zahtevati jedan od supružnika, kao i oba sporazumnim predlogom. Uz predlog za sporazumni raskid partnerstva, bračni drugovi su dužni da sudu podnesu pisani sporazum o deobi zajedničke imovine - navodi se u Nacrtu zakona o životnom partnerstvu lica istog pola.

Briga o deci

U nacrtu zakona se ne pominje "usvajanje dece". Navodi se da je "partner koji nije roditelj deteta dužan da izdržava decu dugog partnera, ako ona nemaju srodnika koji su po zakonu dužni da ih izdržavaju". Obaveza partnera postoji i posle smrti roditelja deteta.
Kada preti neposredna opasnost za decu, partner ima pravo da donese hitne odluke u skladu sa interesima dece i o tome odmah obavesti roditelja. Svakodnevne odluke u vezi sa decom može donositi i partner uz pristanak roditelja dece - navodi se u nacrtu.

Nasilje na paradama

Prva "Parada ponosa" u Crnoj Gori održana je 2013. godine u Budvi, koju su obeležile scene nasilja i napada na pripadnike LGBT zajednice. Nekoliko desetina okupljenih i oni koji su došli da ih podrže bili su zasuti kamenicama, flašama, psovkama, pozivom na linč. Ipak, zahvaljujući policijskim kordonima uspeli su da održe šetnju, navela je tada "Radio slobodna Evropa". Policija je tada privela 22 osobe koje su napadale šetače u Budvi.

Prošlogodišnja parada pod sloganom "Čojstvom protiv nasilja" održana je u septembru, kada su iz ambasade SAD pozivali građane da im se pridruže u šetnji.

(blic.rs)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dva đetića pred oltarom

Post by Socrates » 20 May 2018, 06:36

Nek' im je sa srećom.

Svaka im dala, al' njima to bas i nije toliko važno.
. . . . . . . . .

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80487
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7159 times
Been thanked: 11608 times
Status: Online

Re: Dva đetića pred oltarom

Post by spacebound » 20 May 2018, 07:21

Ja mislim da su ovi sto ih napadaju sve latentni do latentnog :hm Da to uprostim onako na nivo njihovih mozgova :oo Sto vise gejeva to vise zena za "prave muskarcine" i umjesto da zadovoljno trljaju ruke oni se idu s njima obracunavati.
E, nije lako zivjeti "u ormaru" i trpit frustraciju bivajuci svjedokom kako hrabriji jasno i glasno kazu sta su.
Exchan ❌️

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Dva đetića pred oltarom

Post by storm » 20 May 2018, 07:28

spacebound wrote: 20 May 2018, 07:21 Ja mislim da su ovi sto ih napadaju sve latentni do latentnog :hm Da to uprostim onako na nivo njihovih mozgova :oo Sto vise gejeva to vise zena za "prave muskarcine" i umjesto da zadovoljno trljaju ruke oni se idu s njima obracunavati.
E, nije lako zivjeti "u ormaru" i trpit frustraciju bivajuci svjedokom kako hrabriji jasno i glasno kazu sta su.
To ja stalno pricam...neka ih boo :trlja

:valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Dva đetića pred oltarom

Post by Nice try » 20 May 2018, 08:48

Neka ljudi, neka se vole, sklapaju zajednice, ne iz razloga što će ostati više žena za prave muškarce ili što je moda se homoseksualci brane, već sto zaista mislim da svako biće ima pravo na ljubav i da ostvari ono što želi na tom polju.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Dva đetića pred oltarom

Post by Luna. » 20 May 2018, 10:10

Neka ljubi ko god koga hoce :)

Ovaj zakon je za homoseksualce u cg pomak prema pozitivnom.
Ipak mi se cini, a pise i u tekstu, da ne obuhvata usvajanje djece. Ovaj dio i staranju djece odnosi se vjerovatno na djecu, gdje je jedan partner bioloski roditelj.
Dobro, zakon o usvsjanju djece u istospolnim brskovima je drugi zakon i nadam se da ce doc na red i on.
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81262
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7078 times
Status: Offline

Re: Dva đetića pred oltarom

Post by Julia-Klara » 20 May 2018, 11:41

Vidjet cemo sta ce od ovoga ispasti,mali u svakom slucaju makar razmisljaju o zakonu.
Sretno!
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Dva đetića pred oltarom

Post by Melek » 20 May 2018, 12:18

Čekaj malo, da prvo razjasnimo jednu dilemu ovdje, prije nego nastavimo.. Zar vi smatrate isključivo muškarce gejevima? Ta priča, nek se gejevi žene, biće više cura za prave muškarce, je pomalo satkana predrasudama u ovom kontekstu :oo
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81262
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7078 times
Status: Offline

Re: Dva đetića pred oltarom

Post by Julia-Klara » 20 May 2018, 12:21

Ne, jer ste VI (muskarci) ti koji od muskaraca homoseksualaca pravite problem - lezbejke vama nisu problem. Ili se varam?

Meni je gej - gej, bilo musko ili zensko.

Ili cemo o predrasudama opet? :kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Dva đetića pred oltarom

Post by Melek » 20 May 2018, 12:53

Eh, da mene hoće da zapadnu te jedne dvije, pa nek je gej-gej. Mislim onako spontano, gratis :oo
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Dva đetića pred oltarom

Post by Nice try » 20 May 2018, 15:42

Luna. wrote: 20 May 2018, 10:10 Neka ljubi ko god koga hoce :)

Ovaj zakon je za homoseksualce u cg pomak prema pozitivnom.
Ipak mi se cini, a pise i u tekstu, da ne obuhvata usvajanje djece. Ovaj dio i staranju djece odnosi se vjerovatno na djecu, gdje je jedan partner bioloski roditelj.
Dobro, zakon o usvsjanju djece u istospolnim brskovima je drugi zakon i nadam se da ce doc na red i on.
Da, slično sam i ja razumjela tekst.
Samo, taj zakon o usvajanju djece u tim zajednicama neka ostane na čekanju.
Jedno je odobriti brak homoseksualcima, a drugo dozvoliti im usvajanje i odgoj djece.
Te stvari treba razgraničiti.
Ne znamo kako to može uticati i da li je dobro za dijete da odrasta u toj zajednici.
To sam u svom razmišljanju uvijek razdvajala.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Dva đetića pred oltarom

Post by Venera » 20 May 2018, 15:46

Nice try wrote: 20 May 2018, 15:42
Luna. wrote: 20 May 2018, 10:10 Neka ljubi ko god koga hoce :)

Ovaj zakon je za homoseksualce u cg pomak prema pozitivnom.
Ipak mi se cini, a pise i u tekstu, da ne obuhvata usvajanje djece. Ovaj dio i staranju djece odnosi se vjerovatno na djecu, gdje je jedan partner bioloski roditelj.
Dobro, zakon o usvsjanju djece u istospolnim brskovima je drugi zakon i nadam se da ce doc na red i on.
Da, slično sam i ja razumjela tekst.
Samo, taj zakon o usvajanju djece u tim zajednicama neka ostane na čekanju.
Jedno je odobriti brak homoseksualcima, a drugo dozvoliti im usvajanje i odgoj djece.
Te stvari treba razgraničiti.
Ne znamo kako to može uticati i da li je dobro za dijete da odrasta u toj zajednici.
To sam u svom razmišljanju uvijek razdvajala.
kasnite narode, djeca odavno, decenijama, odrastaju u zajednicama lezbejki i homosa :zubi
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dva đetića pred oltarom

Post by Socrates » 20 May 2018, 15:52

Ma ionako ce veoma brzo svako sebi praviti djecu po želji.
. . . . . . . . .

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Dva đetića pred oltarom

Post by Luna. » 20 May 2018, 15:54

Nice try wrote: 20 May 2018, 15:42
Luna. wrote: 20 May 2018, 10:10 Neka ljubi ko god koga hoce :)

Ovaj zakon je za homoseksualce u cg pomak prema pozitivnom.
Ipak mi se cini, a pise i u tekstu, da ne obuhvata usvajanje djece. Ovaj dio i staranju djece odnosi se vjerovatno na djecu, gdje je jedan partner bioloski roditelj.
Dobro, zakon o usvsjanju djece u istospolnim brskovima je drugi zakon i nadam se da ce doc na red i on.
Da, slično sam i ja razumjela tekst.
Samo, taj zakon o usvajanju djece u tim zajednicama neka ostane na čekanju.
Jedno je odobriti brak homoseksualcima, a drugo dozvoliti im usvajanje i odgoj djece.
Te stvari treba razgraničiti.
Ne znamo kako to može uticati i da li je dobro za dijete da odrasta u toj zajednici.
To sam u svom razmišljanju uvijek razdvajala.
Ja nemam nista protiv usvajanja. Midlim da je djeci sigurno bolje biti u familijarnom okruzenju nego u domu.

Seksualna sklonost nije ni nasljedna ni stecena odgojem. Na kraju krajeva to nam nsjbolje pokazuje primjer homiseksualaca - svi su nastali iz jedne heteroseksualne veze a sami imaju druge seksualne sklonosti.

Inace, pojam seksualno opredjeljenje ne smatram tacnim. Nije se niko opredjelio da bude hetero ili homo. To je urodjena sklonost.
Ja se ne sjecam da sam i u jednoj fazi svog zivota imala dilemu da li da budem homo ili hetero. Kako znam za sebe hetero sam.
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Dva đetića pred oltarom

Post by Nice try » 20 May 2018, 15:55

Znam da jesu, ali voljela bih znati da je to sasvim dobro za njih i da dobro utiče na njihovo odrastanje i ličnost.
Sada će neko reći da ni djeca odrasla u običnom braku nisu pošteđena ovog i onog, ali samo kažem svoje mišljenje. Može biti da imam predrasudu, da sam zaostala i sl.ali ne mogu si predstaviti drugačije.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15186
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 973 times
Been thanked: 961 times
Status: Offline

Re: Dva đetića pred oltarom

Post by Tokmak » 20 May 2018, 21:14

ovo je sve kriva ona đavlija,hanuma komencija... :djed
sad žele pokoriti i montenegro... :cudi
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Dva đetića pred oltarom

Post by Mutevelija » 20 May 2018, 21:17

Njegoš se okreće ko propeler
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dva đetića pred oltarom

Post by Socrates » 20 May 2018, 21:19

I treba da se okreće.

Treba ga i zabranit'.
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests