Muško-Ženska prijateljstva

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16210 times
Status: Offline

Re: Muško-Ženska prijateljstva

Post by Fuddo » 13 Jul 2019, 16:22

Julia-Klara wrote: 13 Jul 2019, 16:09
Hannibal wrote: 13 Jul 2019, 16:02 klaro jel on prekinuo s onom zenskom
Ne, ona je posjeti tu kod njega, ostaje jos neke dvije sedmice. I ne znam da li ce raskinuti, ne zna ni on jos uvijek, ali razmislja o tome.
Ustvari razmislja sta i kako dalje, jer je sve to bila(jeste) ozbiljna veza, gdje je mnogo ljudi ukljuceno (roditelji, rodbina), i nije lako okrenuti se i ostaviti sve. Njih dvoje funkcioniraju odlicno kao (recimo) prijatelji, ali ga vise ne privlaci, nema strasti,nema ljubavi kao sto je nekad bilo. I ne zeli provesti ostatak zivota s nekim radi obaveze i "reda". Lomi se, i vjerujem da nije laka odluka, bar ne kada znas da ce druga strana biti povrijedjena.
Mozda i ne raskine, mozda ostanu zajedno :cudi U svakom slucaju - sretno!
Njemu treba rame za plakanje i privremena solucija dok se te svoje kutarise,
Ti se ni kriva ni duzna potrefila u pogresno vrijeme, na pogresnom mjestu. Nabij ga nogom.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Muško-Ženska prijateljstva

Post by Hannibal » 13 Jul 2019, 16:23

zakomplikova se ovo jbt, moracu da krenem sad iz pocetka i da sve stavim na papir
🐽

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16210 times
Status: Offline

Re: Muško-Ženska prijateljstva

Post by Fuddo » 13 Jul 2019, 16:24

Hannibal wrote: 13 Jul 2019, 16:23 zakomplikova se ovo jbt, moracu da krenem sad iz pocetka i da sve stavim na papir
Ovo se bez tri bambuche u organizmu nemre pratit. :D.
IzgiNcemo.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Muško-Ženska prijateljstva

Post by Socrates » 13 Jul 2019, 16:30

Ja sam vec pisao ovdje da imam najbolju prijateljicu, jos od prvog dana skole u Kanadi. Roditelji su nam isto najbolji prijatelji i prve komsije. Sve ove godine.

Nikad se nista nije desilo, osim sto smo kao odrasle osobe jednom raspravili kako to da nikad nismo zavrsili zajedno. Malo smo bili i pod uticajem svega I svacega, ali nista neugodno taj razgovor nije donio.

Da li je ijedno od nas ikad pomislilo na nesto vise? Jesmo, oboje, ali jednostavno se nije desilo, jer, nisu nam se poklopili bioritmi, ili nismo dozvolili da nam se poklope bioritmi. :D. Ja nisam vjerovao uopste u bilo kakve veze, pa ne znam zasto bi u to uvlacio najbolju prijateljicu? Sad je udata I daleko, I svaki dan imamo jedno drugom nesto reci.

Jel' mi se ikad digao na nju, da budem balkanikus. :valja Jeste. Sta to uopste znaci? :cudi Valjda smo ljudi zato sto ponekad i iskontrolisemo seksualni nagon.

Imam I drugu blisku prijateljicu, samohrana majka. Malo drugaciji odnos nego sa ovom prvom, vise zastitnicki jer je naletila na masu idiota u zivotu.
. . . . . . . . .

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Muško-Ženska prijateljstva

Post by Julia-Klara » 13 Jul 2019, 16:37

Soc, svidja mi se ovo.
Ne prebacujes nikom nista, ne branis ni jednu strani niti ijednu napadas :ok
Sve je ljudski, naravno, i ne znamo sta se sve moze desiti ili nece.
Ne, mis nismo ni prijatelji, i mislim da je ovo faza ispipavanja, znamo se tek dva mjeseca.
Sta ce se izroditi na kraju pojma nemam, ali bih bila zadovoljna da se ne izrodi nista osim prijateljstva, jer, mislim da bi sve ostalo moglo pokvariti dosta toga.
No, ostaje otvoreno. A obavijestit cu vas kako sve izgleda ;)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Muško-Ženska prijateljstva

Post by Hannibal » 13 Jul 2019, 16:39

ja jos crtam dijagram toka
🐽

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16210 times
Status: Offline

Re: Muško-Ženska prijateljstva

Post by Fuddo » 13 Jul 2019, 16:40

Hannibal wrote: 13 Jul 2019, 16:39 ja jos crtam dijagram toka
Ubaci na (-3,18), bambusa samohranu majku, kofol zastitnik. :D.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Muško-Ženska prijateljstva

Post by Julia-Klara » 13 Jul 2019, 16:40

uslikaj nam pa postavi, ziv bio
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Muško-Ženska prijateljstva

Post by Julia-Klara » 13 Jul 2019, 16:41

Fuddo, ne provociraj, banovacu te, Tita mi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Muško-Ženska prijateljstva

Post by Hannibal » 13 Jul 2019, 16:41

Julia-Klara wrote: 13 Jul 2019, 16:40 uslikaj nam pa postavi, ziv bio
kad zavrsim
🐽

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Muško-Ženska prijateljstva

Post by Socrates » 13 Jul 2019, 16:42

Eto, sad znas ko uvijek prvi pocinje. :D.
. . . . . . . . .

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Muško-Ženska prijateljstva

Post by Julia-Klara » 13 Jul 2019, 16:45

Znam ja , smao ti ne nastavljaj molim te, jer ides i ti napolje po difoltu.

Objasnila sam na temi FORUM
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Muško-Ženska prijateljstva

Post by Socrates » 13 Jul 2019, 16:46

Pa, eto, necu. :D.
. . . . . . . . .

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Muško-Ženska prijateljstva

Post by Nice try » 13 Jul 2019, 17:46

Julia-Klara wrote: 13 Jul 2019, 13:29
Duminjo wrote: 13 Jul 2019, 12:23

Ne znam kako al nekako na prvu, na prvi pogled, odmah znam hoce li biti Nesto izmedju mene i neke zene.. Cak i kad su kolegice u pitanju, uvijek tu ima neko drugacije gledanje, ponašanje, mjerenje.. Pa mi nije jasno kako ti ne znaš na cemu si.. Ili je možda Nesto u njegovom ponašanju mnogo čudno..Jel moguce da je on samo ljubazan a ti to malo drugacije vidjela. Onda bi trebao biti ljubazan isto tako i prema drugima (jebiga sad možda Malo nagadjam). Možda te zeza Malo sa namjerom? Kazes fin je.. Pusti ti nas fine, svi smo mi govna po Malo.
I de Hajde pisi, zanimljiviji je ovako konkretan primjer nego lupanje i pametovanje o svima.
Pa o ovome se i radi :cudi Nisam navikla da su muskarci okomene ovakvi kao on, fin, ljubazan, jebo te, meni nikad niko nije kafu kuhao!!! Sama sam rekla da sam zbunjena, jer vjerovatno pogresno tumacim njegovu ljubazost i dobru vaspitanost, jer, kada odrastas u zdravoj porodici uz stariju sestru takodje, onda naucis i kako biti uctiv prema zenama, zar ne?
Rekla sam sam zbunjena jer su muskarci oko mene uglavnom "grmalji", koji misle da je s njima drugi muskarac, navikli su se na jedan nacin ponasanja prema ljudima, i onda me je zbunio ovaj sa svojom paznjom.

Neki od vas (forumasice) prebacujute kako se ruzno ponasa prema meni, kako nije dzentlmen - e pa jeste, ja sam samo navikla stvari koje je rekao , i kojima me zbunjuje.

Mozda je problem sto je drugaciji od ostalih koje sam upoznala ovdje i sa kojima sam u svakodnevnom kontaktu, mozda jer je "novi", mozda jer sam i sama zaboravila kako se ponasati u takvom drustvu. Mozda i jer je 11 godina mladji :) I sladak. I svasta jos.

Sex? Ne zelim samo sex. Ne zelim ni vezu. Ono sto zelim je da se ne udaljim jer pogresno razumijem neke njegove poteze.

:ovaj eto, nadam se da je makar malo jasnije
I ne, nije on los, i ne, ne zelim ja nista s njim jer jednostavno nije moguce :cudi
Zaključujemo iz onoga što napišeš.Naravno,svako po svojim nekim mjerilima.
A i ti si sama dosta rastrzana,mada sviđa mi se tvoj zaključak s kraja ovog posta.
Nije moguće ništa da se desi jer je u ozbiljnoj vezi,još uvijek.Zatim, čak i da sad prekinu,ne znam da li bi bilo pametno da krene(te) odmah s novom vezom :hm
A,iskreno Julia,ovo ti pišem kao sestri,sumnjam da će on uopšte okončati tu vezu.Muškarci,kao i žene uostalom, vole tako malo da se jade,a ustvari samo im nedostaje pažnje.

Eto,neću više ništa o ovom tvom slučaju,a i sve do sad što sam napisala je bilo krajnje dobronamjerno :ok
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55523
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5570 times
Status: Online

Re: Muško-Ženska prijateljstva

Post by Duminjo » 13 Jul 2019, 19:26

Julia-Klara wrote: 13 Jul 2019, 13:29
Duminjo wrote: 13 Jul 2019, 12:23

Ne znam kako al nekako na prvu, na prvi pogled, odmah znam hoce li biti Nesto izmedju mene i neke zene.. Cak i kad su kolegice u pitanju, uvijek tu ima neko drugacije gledanje, ponašanje, mjerenje.. Pa mi nije jasno kako ti ne znaš na cemu si.. Ili je možda Nesto u njegovom ponašanju mnogo čudno..Jel moguce da je on samo ljubazan a ti to malo drugacije vidjela. Onda bi trebao biti ljubazan isto tako i prema drugima (jebiga sad možda Malo nagadjam). Možda te zeza Malo sa namjerom? Kazes fin je.. Pusti ti nas fine, svi smo mi govna po Malo.
I de Hajde pisi, zanimljiviji je ovako konkretan primjer nego lupanje i pametovanje o svima.
Pa o ovome se i radi :cudi Nisam navikla da su muskarci okomene ovakvi kao on, fin, ljubazan, jebo te, meni nikad niko nije kafu kuhao!!! Sama sam rekla da sam zbunjena, jer vjerovatno pogresno tumacim njegovu ljubazost i dobru vaspitanost, jer, kada odrastas u zdravoj porodici uz stariju sestru takodje, onda naucis i kako biti uctiv prema zenama, zar ne?
Rekla sam sam zbunjena jer su muskarci oko mene uglavnom "grmalji", koji misle da je s njima drugi muskarac, navikli su se na jedan nacin ponasanja prema ljudima, i onda me je zbunio ovaj sa svojom paznjom.

Neki od vas (forumasice) prebacujute kako se ruzno ponasa prema meni, kako nije dzentlmen - e pa jeste, ja sam samo navikla stvari koje je rekao , i kojima me zbunjuje.

Mozda je problem sto je drugaciji od ostalih koje sam upoznala ovdje i sa kojima sam u svakodnevnom kontaktu, mozda jer je "novi", mozda jer sam i sama zaboravila kako se ponasati u takvom drustvu. Mozda i jer je 11 godina mladji :) I sladak. I svasta jos.

Sex? Ne zelim samo sex. Ne zelim ni vezu. Ono sto zelim je da se ne udaljim jer pogresno razumijem neke njegove poteze.

:ovaj eto, nadam se da je makar malo jasnije
I ne, nije on los, i ne, ne zelim ja nista s njim jer jednostavno nije moguce :cudi
Svi smo razliciti na neki svoj nacin. Ti si Malo drugacija od ostalih zena pa te tako vecina muškaraca i dozivljava, kao brata, kao jarana.. Takva si, tako se postaviš od starta i to si ti.. Jebiga. Meni si npr prvu poruku ovdje postavila kao Komentar na outfitu Nesto oko moje ćune.. Za mene je to ok, super.. Al je Fazon da to i takvo ponašanje izdvaja od ostalih i čini drugacijom/"bratom".. Zato si navikla na to i ovo ti je od njega novo a njega poznaješ tek dva mjeseca, uglavnom kroz poso.. Ja bih reko da je momak, prije svega, uctiv, Malo stidan i malo pazljiv dok te bolje ne upozna. To je zato sto i on zeli s tobom biti dobar. Tim ponašanjem pokusava nekako da te pripazi i da ti kaže kako si mu, tu, draza od drugih.. Možda eto zato i što ste svoji.. Možda si mu legla i nako, plus ovo svoji.. Kako god okrenes, on zeli s tobom da je dobar i to ne sada da je dobar, on zeli da te ima tu pored sebe i u narednom periodu. Zato je pazljiv a sve u nekim granicama. Pazi te a pokusava tom paznjom ne natjerati te da pomislis kako mu se svidjas. Malo je to i zeznuto. Imam Često slican Problem sa zenama jer isto zelim da budem tu pored, da se druzimo onako, da pricamo, da se nasmijemo, da se opustimo..pa nekad neko i shvati to kao neko svidjanje, upucavanje... I onda se vadi. Zaista, postoje ljudi koji samo zele da su drugi pored njih sretni i nasmijani. Postoje ljudi kojima je srce na mjestu kad, na neki nacin, drugima udovoljavaju i kad druge cine sretnim...
Siguran sam da on ne zeli vezu sa tobom kao neki Normalno ljubav u vezu. To krizaj odmah i to ti sa njim nikako sada ne treba. Iz vise nekih obicnih razloga, zaobidji tu opciju odmah.
Sex... Ti ne želiš samo Sex. Ne želiš sada, hoćeš li ga zeliti nakon mjesec/dva, ne znamo ni ti ni ja a ni on.. Vidjecemo. Još cete sigurno pricati o svemu pa možda uskoro i o sexu, izravno. Na kraju krajeva, svjesna si i sama Kazes, mladji je.. Zgodan.. Ovo ono.. Problem oko Sexa je što radite skupa.. Nije se Problem sa nekim pojebat i ostati onako u Kontaktu i druzit se ponekad.. Al valja tebi njega vidjati skoro svaki dan.. Kad bi to bio Sex neki redovan pa da imate jedno drugo za Sex, ok.. Al nisam optimistican da bi to moglo biti.. Na zalost, vise vjerujem u opciju, ako dodje do Sexa, da bi to bilo jednom ili dva puta i dosta.. Nestabilan je, mozda mu se digne i Hajde kolegice dok ne dodje neka druga ili dok se ja opet ne izmirim sa ženom ili tako..
Ukoliko ne želiš samo Sex, ko partiju šaha, samo jednom ili dva puta, a ne želiš, najbolje bi bilo da i to zaboraviš.
Nekako sa strane, onako Malo hladne glave, izgleda da se on tebi tu Malo zali i na neki nacin ocekuje i trazi od tebe neki savjet.. Šta sa ženom? A slozicemo se, tu je Malo supak prema ženi za to zavlacenje a na neki način, nije mu fino što nekoj novoj kolegici, od jucer, prica toliko svoj privatni život. On je ozenjen i njegov privatni život je i privatni život od te žene.. Malo mi je i to zaparalo i malo bezveze.. Nekako, fali Malo postovanja prema vlastitoj, trenutnoj ženi. Zato, Malo tu finocu prema tebi uzmes sa rezervom a Pogledas Malo Njegova djela.. Cinjenice i djela kazu da je šupak sa finim manirima.
Da svršim 😁 Malo hladne glave skontaš sta ti hoćeš. Hocu to i to.. I gotovo.. A on će se sam pokazati u narednom periodu sta je htio i je li htio ista.. Ako je samo onako radi sebe bio fin, ostace fin. Ako je imo neke druge namjere, isplivace to. Jebeno ga je odmah skontati, dva mjeseca su kratak period a on je, u najmanju ruku, šaren. Ne treba ga osudjivati niti mu treba vjerovati bas sve.
Strpljen spašen :djed

:ljub

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: Muško-Ženska prijateljstva

Post by Veca » 13 Jul 2019, 22:07

Julia-Klara wrote: 13 Jul 2019, 15:35 A sta ako nije tako, ako je u pitanju kovi kolega ili kolegica, pa se tu osjeca bliskost , ali ne nuzno i seksualna privlacnost.
Npr. novi kolega je igrom slucaja neko ko prica tvoj jezik, i dolazi iz iste drzave?
Svakodnevnim vidjanjem i pauzama postajete bliskiji i otvoreniji jedno prema drugom. Nema nuzno privlacnosti, ne seksualne (sto ne znaci da je nece biti), ali eto, lijepo vam je zajedno - pricati, piti kafu, ici na rucak, druziti se...


...a naaaas! ...bice tu Julka svasta! ...........................uzivaj bona u zivotu! :ha :kafa
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Muško-Ženska prijateljstva

Post by Venera » 13 Jul 2019, 23:28

Hm, prema meni su većina muškaraca super
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Muško-Ženska prijateljstva

Post by Mutevelija » 13 Jul 2019, 23:40

Zato što te žene nerviraju :p
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Muško-Ženska prijateljstva

Post by Julia-Klara » 13 Jul 2019, 23:42

@Duminjo :cvijece Hvala ti na ovom osvrtu i iskrenim rijecima :pusa

I nije ozenjen, samo su zajedno godinu i par mjeseci. Ona je "dole" a on je ovdje, znaci i vidjanje se svodi na nekoliko puta godisnje.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55523
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5570 times
Status: Online

Re: Muško-Ženska prijateljstva

Post by Duminjo » 14 Jul 2019, 01:26

Julia-Klara wrote: 13 Jul 2019, 23:42 @Duminjo :cvijece Hvala ti na ovom osvrtu i iskrenim rijecima :pusa

I nije ozenjen, samo su zajedno godinu i par mjeseci. Ona je "dole" a on je ovdje, znaci i vidjanje se svodi na nekoliko puta godisnje.
😘💪

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests