Gdje je nestala romantika?

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Gdje je nestala romantika?

Post by komsija » 15 Jul 2012, 14:35

Pokusao sam naci slicnu temu na ovom forumu ali je nisam nasao....

Muškarci sve više zaboravljaju na umjetnost osvajanja dama i to je jedan od glavnih razloga što romantika nestaje, pokazalo je nedavno istraživanje obavljeno u Velikoj Britaniji.
Posljednjih godina muškarci sve rjeđe kupuju poklone svojim partnericama ili im priređuju iznenađenja. Većina žena u Velikoj Britaniji skoro godinu dana nije dobila poklon od voljene osobe.

Muškarci također sve rjeđe ženama poklanjaju cvijeće, ne pripremaju im više iznenađenja i romantika nestaje.

U istraživanju je učestvovalo 1.176 osoba. Jedan od 10 muškaraca mlađih od 25 godina istakao je kako je partnerici darovao poklon koji joj i nije bio potreban, prenosi Daily Mail.

Istraživanje je pokazalo i to da više od polovine ispitanica plaća ili dijeli račun na prvom sastanku i da samo tri posto žena zaboravlja na godišnjice ili neke druge bitne datume u vezi, za razliku od 10 posto muškaraca.

Stručnjaci, pak, smatraju da su pokloni, male sitnice, jako bitni. Svako iznenađenje koje partneri priređuju održava romansu, razbuđuje strast i omogućava da ljubav traje.

(Sarajevo-x.com)
i veli sto sam ja solo? :zubi
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Gdje je nestala romantika?

Post by Sibila » 15 Jul 2012, 18:20

sve je to vezano za silni nemoral.....alkohol......pretjeranu slobodu.......materijalizm( sponzorstvo :oo )............sve je vise obicnog sexa-shema umjesto zaljubljivanja i ljubavi.......nezainteresocanost od obje strane......ekonomske prilike........ovo ja nepovezeno i ukratko da sad ne trkeljam previse :pusi

eo, npr. moj bivsi nije htio da me za rodjendan odvede u kineski restoran na veceru :ooo rodjendan hellllloooooo ? :ooo

ma sve je vise džukela i kuja isto tako :oo

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Gdje je nestala romantika?

Post by Sheval » 15 Jul 2012, 18:49

Tigris wrote: eo, npr. moj bivsi nije htio da me za rodjendan odvede u kineski restoran na veceru
Jeli zbog toga bivši?
:ooo

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Gdje je nestala romantika?

Post by Sibila » 15 Jul 2012, 18:57

nije, to je samo jedan detalj te dugometrazne........smarajuce.........hm, sad iz ovog ugla nocne more :ooo

kad sam se konacno hm, probudila....................pocela sam da pazim na tako te geste :sjedi i naravno da dodam ...procvjerala ko visi - macka :pivo

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Gdje je nestala romantika?

Post by Sheval » 15 Jul 2012, 19:06

A što se tiče same romantike,lijepa je...u posebnim trenucima.
Ali bez preseravanja i glupih epiteta i hvalospjeva.
Mada,meni nisu romantične te večere sa ružom na stolu,meni je romantična osama,negdje u prirodi,da smo sami.
Kad vidim ono na utakmicama kad na semaforu piše ta i ta,udaj se za mene,ili kad mali avion leti sa istom parolom,meni je to bezveze.
Uglavnom,prirediš voljenoj osobi ono šta ona najviše voli,budeš strpljiv,ne budeš ljakse,sve lagano.
Ova moja sa romantikom nije baš na ti,voli baš neke posebne trenutke.
Uglavnom mi sama kaže...jebo romantiku,skidaj se :)

france
Status: Offline

Re: Gdje je nestala romantika?

Post by france » 15 Jul 2012, 23:43

Sheval wrote:A što se tiče same romantike,lijepa je...u posebnim trenucima.
Ali bez preseravanja i glupih epiteta i hvalospjeva.
Mada,meni nisu romantične te večere sa ružom na stolu,meni je romantična osama,negdje u prirodi,da smo sami.
Kad vidim ono na utakmicama kad na semaforu piše ta i ta,udaj se za mene,ili kad mali avion leti sa istom parolom,meni je to bezveze.
Uglavnom,prirediš voljenoj osobi ono šta ona najviše voli,budeš strpljiv,ne budeš ljakse,sve lagano.
Ova moja sa romantikom nije baš na ti,voli baš neke posebne trenutke.
Uglavnom mi sama kaže...jebo romantiku,skidaj se :)

:aplauzz :aplauzz

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Gdje je nestala romantika?

Post by Lavlje_srce » 16 Jul 2012, 11:09

Ne znam gdje je nestala romantika, ali znam da meni treba.

I pod tim mislim na to da razumije da sam osjetljivo zensko, i ne samo kada sam tuzna nego i kad sam jaka. A jaka jesam, samo kad se zaljubim sve to nestaje i pretvorim se u lebdece (pre)osjetljivo bice koje obitava negdje u medjuprostoru izmedju neba i zemlje. Ne treba mi placati nista, navikla sam da imam svoj novac, i nervira me kad muskarci insistiraju na placanju (a u mom iskustvu uvijek insistiraju). Sto se toga tice, volim da sve dijelimo i dogovaramo se. Ali mi treba paznja, znak da je mislio na mene, njeznost i dobrota. Ne znam kome to ne treba.

Lebdenje me podsjeti na ovu pjesmu.

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Gdje je nestala romantika?

Post by nezaboravna » 16 Jul 2012, 11:32

Evropa
Sve više samaca u NjemačkojNjemački zavod za statistiku proveo je istraživanja o tome koliko u Njemačkoj ima onih koji žive sami. Rezultati su pokazali da se njihov broj znatno povećao.
0,,16049962_401,00.jpg
Ko želi da zna koliko piva tokom godine popiju Nijemci, koliko novca troše u prosjeku za cvijeće i sobne biljke ili kakva su bila njihova životna očekivanja u posljednjih nekoliko godina, taj će na ta i slična pitanja lako naći odgovore u Njemačkom zavodu za statistiku. Kako bi tačnije oslikao stvarnost života, zavod jednom godišnje šalje svoje osoblje sa dugom listom pitanja u za te prilike odabrana domaćinstva. U fokusu su ove godine bili oni koji žive sami.


Roderich Egeler

Do sada je Berlin bio grad u kojem je živjelo najviše samaca. No, kako su pokazala posljednja ispitivanja, trenutno je to Hannover gdje broj onih koji žive sami iznosi 33 odsto. Predsjednik Njemačkog zavoda za statistiku Roderich Egeler kaže: „15,9 miliona ljudi su u 2011. godini živjeli sami. Njihov broj se u posljednjih 20 godina znatno povećao.“

Tako je prije 20 godina broj samaca u Njemačkoj iznosio 14 odsto u odnosu na ukupan broj stanovništva. 2011. se taj broj povećao na 20 odsto. „Život samaca u Njemačkoj je često povezan i sa posebnim problemima. Tako naprimjer, prema navodima Njemačkog zavoda za zapošljavanje, samci su često upućeni na socijalnu pomoć iz programa Hartz IV. Oni su također više od ostalih pogođeni siromaštvom“, kaže Roderich Egeler.

Više od polovice muškaraca, koji žive sami, nikada se nije ženilo

Među samcima ima najviše žena: više od četiri miliona, odnosno 65 odsto – mada su to pretežno udovice. Među muškarcima, najveći broj samaca je zabilježen u starosnoj dobi između 35 i 64 godine. Od 1991. njihov broj se više nego udvostručio tako da gotovo četiri miliona muškaraca žive sami. Više od polovice od tog broja se nikada nije ženilo. Ispitivanja su provedena na osnovu podataka o tome koliko osoba živi u jednom domaćinstvu.



Zbog čega ljudi žive sami? Predsjednik Njemačkog zavoda za statistiku Roderich Egeler nije mogao odgovoriti na to pitanje: „Kao samac važi osoba koja sama živi u mjestu njenog prebivališta. Pri tome je moguće da takve osobe imaju svog životnog partnera, odnosno partnericu, ili dijete, koji žive u nekom drugom domaćinstvu.“

Autor: Mathias Bölinger / Senad Tanović
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Gdje je nestala romantika?

Post by silence » 16 Jul 2012, 15:09

Romantika nije nestala, samo je kod mnogih nestala mašta... mašta nam daje romantična raspoloženja. A nadahnuće za romantiku je ljubav... :srce
Svaka ljubav je romantična, pa ako ima ljubavi mašta je nadahnuta i eto romantike...
:hihi
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Gdje je nestala romantika?

Post by komsija » 17 Jul 2012, 23:35

Na svijetu uvijek postoji jedna osoba koja čeka onu drugu, bilo da je nasred neke pustinje ili usred velikog grada. A kad se te osobe sretnu i njihovi se pogledi ukrste, sva prošlost i sva budućnost gube svaki značaj. Samo postoji taj trenutak i ta nevjerojatna sigurnost da je sve stvari pod suncem ispisala jedna ista ruka, ruka koja je stvorila po jednu dušu blizanku za svaku osobu i koja je u njima probudila ljubav bez koje ni jedan san ljudske rase ne bi imao smisla".

Paulo Coelho
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Gdje je nestala romantika?

Post by sann » 09 Sep 2012, 22:11

.......i ja se pitam.....

balkon,ljuljaska,zvijezde,topla noc,a ja sama........pihhhhhhhh :pusi
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Gdje je nestala romantika?

Post by gospođa Brams » 12 Sep 2012, 17:46

Sheval wrote:A što se tiče same romantike,lijepa je...u posebnim trenucima.
Ali bez preseravanja i glupih epiteta i hvalospjeva.
Mada,meni nisu romantične te večere sa ružom na stolu,meni je romantična osama,negdje u prirodi,da smo sami.
Kad vidim ono na utakmicama kad na semaforu piše ta i ta,udaj se za mene,ili kad mali avion leti sa istom parolom,meni je to bezveze.
Uglavnom,prirediš voljenoj osobi ono šta ona najviše voli,budeš strpljiv,ne budeš ljakse,sve lagano.
potpisujem

ja ne volim patetiku, nisam pretjerano romantična osoba, mrzim klišeje, romantične večere uz svijeće, cvijeće, bombonijere, sladunjavi razgovori, nadimci... nisam ja za to, nimalo
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Gdje je nestala romantika?

Post by Zagorka » 13 Sep 2012, 14:01

Čuj gdje nestala romantika?
Gdje su nestali insani?
Za romantiku je lako.
:oo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Gdje je nestala romantika?

Post by Luna. » 13 Sep 2012, 14:05

Lavlje_srce wrote:Ne znam gdje je nestala romantika, ali znam da meni treba.

I pod tim mislim na to da razumije da sam osjetljivo zensko, i ne samo kada sam tuzna nego i kad sam jaka. A jaka jesam, samo kad se zaljubim sve to nestaje i pretvorim se u lebdece (pre)osjetljivo bice koje obitava negdje u medjuprostoru izmedju neba i zemlje. Ne treba mi placati nista, navikla sam da imam svoj novac, i nervira me kad muskarci insistiraju na placanju (a u mom iskustvu uvijek insistiraju). Sto se toga tice, volim da sve dijelimo i dogovaramo se. Ali mi treba paznja, znak da je mislio na mene, njeznost i dobrota. Ne znam kome to ne treba.

Lebdenje me podsjeti na ovu pjesmu.
:aplauzz
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Gdje je nestala romantika?

Post by Julia-Klara » 13 Sep 2012, 14:51

komsija wrote:Na svijetu uvijek postoji jedna osoba koja čeka onu drugu, bilo da je nasred neke pustinje ili usred velikog grada. A kad se te osobe sretnu i njihovi se pogledi ukrste, sva prošlost i sva budućnost gube svaki značaj. Samo postoji taj trenutak i ta nevjerojatna sigurnost da je sve stvari pod suncem ispisala jedna ista ruka, ruka koja je stvorila po jednu dušu blizanku za svaku osobu i koja je u njima probudila ljubav bez koje ni jedan san ljudske rase ne bi imao smisla".

Paulo Coelho
:cvijece inshallah
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Gdje je nestala romantika?

Post by Heidi » 13 Sep 2012, 16:52

ellhamdullilah :oo :klanja
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Gdje je nestala romantika?

Post by Julia-Klara » 13 Sep 2012, 19:00

ja i Henning smo sudjeni jedno drugom :ha
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Gdje je nestala romantika?

Post by Rum » 13 Sep 2012, 20:34

Ko kaze da je nestala vidi me pucam od romantike Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Gdje je nestala romantika?

Post by Lanci » 26 Nov 2012, 16:50

Ko kaze da je nestala...tu je negdje ona samo je treba potraziti .
Last edited by Lanci on 26 Nov 2012, 16:55, edited 2 times in total.
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Gdje je nestala romantika?

Post by Heidi » 26 Nov 2012, 16:52

ne dam joj nestane :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests